Smazat

Taky nemáte rádi neděle?

Od jak živa nesnáším neděle a všechno co k nim patří. Buď sváteční obědy, přihlouplé návštěvy, všude zavřeno, všude mrtvo, lidi chodí po památkách atd.

Vždyť on to ani není volnej den, když se stejně druhé ráno vstává do školy/práce.

Taky zažíváte ty pocity nudy?
Toho, že zítra budete muset zpátky mezi povinnosti?
Taky nemáte rádi neděle?
 
arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

...tak neděle je pro mě jako každý jiný den..tak proč si ho nezpříjemnit, tak jako všechny ty ostatní..
...taková ta nechuť ke dni neděle zbytečně otravuje život, je to jen v nás..proč si ho vlastně nechávat kazit, když to jde i jinak stačí pomyslet, jak je pěkná neděle, když ráno sedíme v kostele tak nééééé když v lese na lavičce sedíme, zpěv ptáků kolem sebe slyšíme, to je to co nám chybí...máme tu hluk velkoměsta a ten uspěchanej svět, bere nám radost z prožitejch dnů, stačí najít si čas radovat se, nemyslet na nudu, netrápit se!
...malá recese na nedělní odpoledne

arrow
profile_image
anetadela1
od 25. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych taky řekla, že mám ráda všechny dny v týdnu. Ale když nad tím opravdu přemýšlím, tak spíš než neděli nemusím pondělní ráno. Sice jsem na MD a tak mi to je teď už přes 4 roky jedno, ale když jsem chodila do práce nebo do školy, tak jsem nesnášela pondělní vstávání. V úterý to bylo jakžtakž, ve středu jsem si říkala "tak ještě 2x", ve čtvrtek jsem byla ráda, že je zítra pátek a v pátek jsem vstávávala s chutí, že je před náma milovaná sobota. Neděle byla pro mě odpočinková.

Pondělí ráno je fajn, protože tím začíná nový týden, né nedělí.

A jak tady někdo prohodil o noci z neděle na pondělí, tak to je to nejhorší, co znám.
Většinou nemůžu usnout a jenom se převaluji. A kdžy je do toho úplněk, no masakr.

Jinak nad tou reklamou jsem zrovna včera přemýšlel, když o Jelínkovi mluvili na Radiožurnálu, že vlastně ty švestky, i když jsou odpálené golfovou holí, jsou neporušený a krásný

Cituji Gemini: Pondělí ráno je fajn, protože tím začíná nový týden, né nedělí.

Prosím, mohu se zaptat jakým dnem začíná týden?
Nemyslím v našem malém královstvíčku, ale tak nějak obecně a kdo vlastně vymyslel počítání dnů a jejich rozdělení.
Já si totiž myslím, že tak zvaný weekend "vynalezla" západní kultůra o proti plánovanému:
"šest dní pracovati budeš". A to v žádném případě nenarážím na pracovní sobotu.

Cituji Romísek: Prosím, mohu se zaptat jakým dnem začíná týden?

Pondělí (den po neděli, takže logicky je první den v týdnu neděle), úterý je den druhý po neděli (odvozeno od vterý, druhý), středa je třetí, prostřední den v týdnu, čtvrtek čtvrtý, pátek pátý, sobota od hebrejského šabbath - u Židů den odpočinku, neděle, křesťanský název pro náš sedmý, nepracovní den - ne + dílo, nekonat žádné dílo, v řadě slovanských jazyků i označení pro celý týden. Sobota se přestala v křesťanském světě světit jako den odpočinku už za časů apoštolů, zvolili si neděli, den Kristova zmrtvýchvstání.

Cituji hašlerka: Pondělí (den po neděli, takže logicky je první den v týdnu neděle)

Podle jaké logiky:

Cituji hašlerka: neděle, křesťanský název pro sedmý, nepracovní den

Tudíš prvním dnem v týdnu je neděle a zároveň i dnem sedmým.
Asi nerozumím.

Neděle je první den v křesťaském slova smyslu, a tudíž jsou od ní odvozeny názvy ostatních dnů v týdnu. Sedmý je v číselném pořadí tak, tak jak jsme na to běžně zvyklí, protože v moderní době odvozujeme čísla dnů od pracovního týdne a už jsme zapomněli na původ jejich názvů. Omlouvám se za ne úplně jasné vyjádření.

Jinak myslím, že pracovní týden tak, jako ho známe, je výsledek industrialismu, zpočátku trval od nevidím do nevidím šest dní v týdnu, dnes máme luxusních 40 hodin týdně a například ve Francii ještě méně.

hašlerka
Moc děkuji!
Nemusíš se omlouvat, zní to velmi logicky. A možná jsme už skutečně zapomněli na skutečný původ názvu, ale to jistě není naše vina, a proto neděle zůstane tak trochu tou nepochopenou nedělí, tak jak ji známe a vnímáme my.

Romísek
Není zač!
Ano, zapomněli jsem na to, že neděle by měla být svátečním časem, vytržením z všednodennosti a frmolu. Nějak si s tím neumíme poradit.

no asi jak kdy, je jasný že sobota je daleko hezčí, kor když su u přítele na víkend a máme i volnou neděli pro sebe, ale i tu neděli si dokážeme užít, když je hezky tak krásná vycházka, nebo jen se válet...každopádně to že se musí pak do práce, do školy každýho asi ubíjí a nebo když se začne přemýšlet to a to musím pak stihnou....ale i tak mám neděle celkem ráda, záleží jak si ju udělám

Cituji Romísek: Prosím, mohu se zaptat jakým dnem začíná týden?

Pondělím.
A když budu chtít, tak bude začínat klidně středou, protože jak si to udělám, takový to mám.

arrow
profile_image
nihaso
od 20. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Romísek
Gemini včera řádil(a), jak černá ruka v jiném tématu, tak pokračuje dál. Začínáme pondělím...všichni normální jedinci

arrow
profile_image
vosmajda
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mohla bych se přihlásit k odpůrcům neděle, protože ji nesnáším už od školy. Učit se na druhý den, všechno připravit. Teď zase to připravování, dosoušení prádla, opravy nedostatků, prostě celá příprava na další týden, a ze spravování manželových montérek už mám trauma, to je snad nejhorší okamžik týdne a vždycky ho odkládám. A ještě se musíte jít vyspat na druhý den. To už mám radši ty soboty, i když se hodně pracuje a honí se, co se v týdnu nestihlo. A kdy to má ženská, prosímvás, dělat? Copak uděláte v týdnu, když jste unavené z práce? A i ty pondělky mám radši, to už ze mě všechno spadne, ale v neděli jsem tak nějak nervózní.

Neděle nenávidím!! Jsou šedé, hnusné, prázdné, nicotné, pochmurné, deštivé.... Nejhorší pocit - nedělní odpoledne...

 

Téma Taky nemáte rádi neděle? je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené