Smazat

Táta z ničeho nic odešel

Nic sem netušila, prostě je z ničeho nic pryč. No bulim celej den dneska jak želva, asi sem cíťa, já vím. Jenže mě nikdy nenapadlo, že se to bude týkat i naší rodiny. Celej den myslim na to nejhorší, co kdyby se rozvedli a tak................................

Ráno, když sem odjížděla s přítelem k němu, tak táta nebyl doma. Ptala sem se mamky kde je a ta mi řekla, že neví. Pochopila sem z toho, že se jen pohádali a že si jel třeba někam provětrat hlavu a že až odpoledne přijedu domů, že už tam bude. Jenže nebyl, a tak sem se znova zeptala a mamka říkala, že teď bude táta nějakej čas bydlet u babičky (jeho mamky). Když sem se ptala proč, tak mi říkala, že už mají nějaký delší dobu neshody a že se tak oba domluvili a dál že prej uviděj, jak to bude, ale nechtěla bejt konkrétnější, že prej se to stává, že si po 20 letech manželství dva lidi přestanou rozumět. To chápu, ale nikdy sem je neviděla pořádně hádat, takže to byl pro mě prostě šok. Nic sem netušila, prostě je z ničeho nic pryč. No bulim celej den dneska jak želva, asi sem cíťa, já vím. Jenže mě nikdy nenapadlo, že se to bude týkat i naší rodiny. Celej den myslim na to nejhorší, co kdyby se rozvedli a tak... sice už mi tenhle rok bude 20 a za rok by sme se chtěli s přítelem stěhovat spolu do nějakého bytečku, ale stejně je mi to hrozně líto. Zítra máme jít s bráchou (16) k babičce, kde by právě měl bejt táta, ale ani nevím jestli se mi tam chce, né že bych tátu nechtěla vidět, to jo, ale nevím jak bych to zvládala. Nejradši bych se teď na nějakej čas někde zahrabala a přečkala to, já tyhle věci blbě snáším.

Prošli ste si někdo taky něčím takovým ? Nějakej recept, jak to někdo citlivej jako já líp snášet ?
 

Maarky, tuším, co prožíváš.
Nicméně, třeba rodiče potřebují jen na chvíli pauzu.
A k té babi klidně běž a tátovi řekni, že ti chybí...možná to potřebuje slyšet.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já nevím, možná to bude znít drsně, ale myslím, že ve 20ti letech bys měla brát tyto věci trochu víc s klidem (a ne "bulet celej den jak želva") a spíš být oporou mladšímu bráchovi. Lidé se rozvádí a nacházejí nové partnery po 2, 20 ale i třeba 40ti letech manželství. Ber věci, jak jsou a nech rodiče, ať si vše vklidu promyslí. Už jsi dospělá a tvůj brácha skoro taky a teď jde víceméně o ně, zda spolu chtějí strávit zbytek života bez dětí.

Jestli v tom není někdo třetí, což by nemusel být, když šel táta bydlet k babičce, tak je podle mne pořád slušná šance, že si vaši od sebe odpočinou, pročistí si hlavu a vrátí se k sobě.

Cituji saprenza: myslím, že ve 20ti letech bys měla brát tyto věci trochu víc s klidem

Myslím, že když rodiče prožívají krizi, nebo se rozcházejí, je úplně jedno, kolik ti je let. Vždycky to bolí. Zvlášť tehdy, když vyrůstáš, do té doby, v harmonické rodině.

arrow
profile_image
saprenza
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji True: Vždycky to bolí.

Já neříkám, že nebolí. Jen si myslím, že zakladatelka by měla vzít rozum do hrsti a podpořit svého mladšího bráchu - přeci jen, když "v den" šestnáctých narozenin zjistíš, že táta odešel z domu a že se ti nejspíš rozpadá rodina, je to něco jiného, než když je ti dvacet. Nehledě na to, že taková věc se nestane ze dne na den (předchází jí dlouhodobé, byť třeba jen náznakem ventilované problémy, kterých si dítě nemusí všimnout).

Cituji True: vyrůstáš, do té doby, v harmonické rodině.

To, že třeba vůči dětem rodiče fungovali 100%, neznamená, že tak fungovali mezi sebou. Já to nemyslím zle, jen k věci přistupuju racionálně. Podle mě by měla zakladatelka přestat fňukat a podpořit bráchu i rodiče a zároveň jim dát prostor, aby si své kroky dobře rozmysleli.

arrow
profile_image
maarky01
od 25. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na saprenza:
Brácha to bere s naprostým klidem, já sem prostě citlivější na tohle, vždycky sem byla...

arrow
profile_image
maarky01
od 25. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji saprenza: zároveň jim dát prostor, aby si své kroky dobře rozmysleli.

Nepletu se jim do toho...

arrow
profile_image
maarky01
od 25. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True:
Děkuju, alespon někdo mě chápe , je to těžký, ale dneska jedem k tý babiččce a táta volal, jestli by nepřijela i mamka, tak uvidím...

arrow
profile_image
CarolS
od 4. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle příspěvku jsem tipovala, že je ti tak 15 a ne 20 Souhlasím se saprenzou, ve svém věku už by jsi měla vědět, že vztahy jsou vrtkavé a maminka s tatínkem nejsou nedotknutelnou výjimkou Nech je, ať si to mezi sebou vyřeší jak potřebují, tím, že budeš brečet a řešit jestli někam máš/nemáš jet, jestli se máš/nemáš vidět s tátou, jim nepřidáš.

arrow
profile_image
maarky01
od 25. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to přece vím, ale prostě mě to mrzelo, stalo se to poprvé. Nemusíte mě kamenovat za to, že mi to bylo líto a sem sem cíťa.
Nicméně táta už je doma, snad už to bude dobrý.
Děkuji za podporu True
Téma uzavírám.

 

Téma Táta z ničeho nic odešel je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené