Smazat

Uvedení otce v RL dítěte, když je napravený "kriminálník"

Zdravím všechny,
řeším dilema..vlastně ani nevím, kde začít..
Mám chlapa, který je pro mě ten pravý a posledních pár měsíců uvažuji o dítěti. Přítel mi o miminku říkal už minulý rok, zda bych nechtěla, ale já se necítila..teď se cítím, ale řeším problém. Peníze. On má dluhy z předchozího života..žil hrozným životem, drogy,byl zavřený, ale změnil se a chce vést ,,normální,, život a založit rodinu. Bohužel, dluhy neřeší. (Věřím, že jednou začne, ale momentálně ne)
Je to tak, že pokud by jsme se vzali, jeho dluhy automaticky padnou i na mě? Nepomohlo by sepsat nějaký papír, aby se mě to netýkalo?
Taky mě napadá, zda je pro mě (ano je to hnusné a sobecké) výhodné/nevyhodné, aby byl uveden v rodném listě dítěte? Výhodné/nevýhodné myslím, co by bylo lepší pro získání příspěvků na dítě atd...teď to máme v domácnosti tak, že já jsem zaměstnána na dobu neurčitou, výplatu mám zhruba 13.000,-čistého, on pracuje u svého kamaráda na černo a každý týden mi dává zhruba 2.-2.500,- na ruku, na ÚP není a ještě 4 měsíce nebude (ano je to zlé, vím)
Dokáže mi někdo z Vás poradit, jestli je v mém/našem případě vhodné ho uvádět všude jako otce?

Prosím ty, které se mi chystají napsat něco ve smyslu, že ony by s takovým chlapem nežili atd., aby si to nechali pro sebe. Jsem spokojená s tím, že to tak je a že ho mám za chlapa! Je to konečně chlap, který se za mě postaví v každém situaci a můžu se na něj spolehnout a neměnila bych ho

Děkuji předem za nějaké odpovědi
 
arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No jestli je napravený, tak by dluhy řešil...protože jinak na vás můžou exekutoři a těm je jedno, jestli nemá u tebe trvalé bydliště, pokud se tam dlouhodobě zdržuje, tak mu můžou zabavovat i tak.

A práce na černo...no to potěš. Na dítě bych teď rozhodně nemyslela.

Já vím, že píšeš, že to nechceš slyšet, ale stejně to napíšu. Není polepšený, jen ti bude dělat problémy a ještě to špatně skončí. Je zadlužený, neplatí pojištění, pracuje na černo a závazkům se vyhýbá. Takový člověk, se za tebe nepostaví, až bude průšvih (a že bude).

Cituji delzur: On má dluhy z předchozího života..žil hrozným životem, drogy,byl zavřený

Cituji delzur: Bohužel, dluhy neřeší.

Cituji delzur: pracuje u svého kamaráda na černo

Cituji delzur: řeším problém. Peníze.

A teď :

Cituji delzur: posledních pár měsíců uvažuji o dítěti.

Co jiného se, myslíš, na to dá napsat ?

Cituji Yolanee: až bude průšvih (a že bude).

Neřeší dluhy, pracuje na černo ... a teď by se zachtělo příspěvků?

Pochopila bych, kdyby ses ptala, co by bylo nejvhodnější pro dítě, aby otec (kriminálník, co neřeší dluhy) byl v RL či nikoliv. Ale toto je s prominutím vych*anost, snad jsou jiné důvody pro které se rozhoduji, zda bude mít dítě otce v RL či nikoliv, ne?

Když chceš být vych*aná, buď na chvíli i chytrá a najdi si to na netu . Zákony, ze kterých to zcela jistě vyčteš najdeš na www.zakonyprolidi.cz.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to chápu tak, že ty příspěvky jsou dítěte, to bude třeba jednou platit daně.

arrow
profile_image
UsmejSe mojeid
od 18. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych ho jako otce neuváděla a ani bych jej otcem nedělala, dokud by si nedal život do pořádku. Nemá legální, aspoň trochu slušně placenou práci a nějakou reálnou prognózu toho, že do budoucna splatí eventuální dluhy, nebo je bude mít aspoň pod kontrolou. Jak víš, že na něj nepřijde inspekce práce a nebude z toho nějaký problém? Jak víš, že na vás nemůžou přijít exekutoři? Jak budete vycházet z tvé mateřské a jeho nejistého, ilegálního výdělku? Do takového prostředí chceš přivést dítě? Teď se může zdát všechno v pořádku, ale stačí málo, aby se toho spoustu pokazilo. Aby ti pak nezbyly oči pro pláč.
Takových už bylo, co si udělali dítě, protože měli zrovna hezké období ve vztahu a měli se hrozně rádi, sice neměli moc peněz a vlastně měli i nějaké ty dluhy, ale "ono se to nějak udělá" a když přišlo na lámání chleba, tak chlap třeba zčistajasna zmizel, nebo to přestalo klapat, rozešli se a žena nedostala na dítě vůbec nic, protože muž byl nezaměstnaný a "bez příjmu"... A mně takových matek vlastně není ani moc líto, protože si o to svým onosetonějakudělá přístupem koledovaly.

Cituji UsmejSe: Já bych ho jako otce neuváděla a ani bych jej otcem nedělala, dokud by si nedal život do pořádku. Nemá legální, aspoň trochu slušně placenou práci a nějakou reálnou prognózu toho, že do budoucna splatí eventuální dluhy, nebo je bude mít aspoň pod kontrolou

Souhlas.
Ale co naplat, zakladatelka o takový názor nestojí, protože je spokojená a šťastná, že má takového exota za chlapa.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Vždycky mě zajímalo, jak někdo příčetnej může "neřešit dluhy"... (a zde i tunu dalších problematických oblastí...)

Nechceš to slyšet, ale je třeba ti to napsat, protože tady rozhoduješ o životě dítěte a rozhoduješ špatně!
Proboha holka, vem rozum do hrsti!
To jsi tak zoufalá, že máš pocit, že nic lepšího, než toto tě v životě nečeká?
Hlavně si ho neber! Skončíš s děckem a dluhama na krku.
O dítěti bych v tvém případě uvažovala jen tehdy, když by ses o něj byla naprosto bez problému postarat kdykoliv i sama (protože tak to skončí).
Ještě tě poblázní, ukecá a nakonec mu ty dluhy začneš platit ze svého a ještě ráda...mysli na to dítě, ne na svoje růžové brýle!

arrow
profile_image
Jahoda9
od 21. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co znamená "Bohužel, dluhy neřeší" ??
Tobě se to OPRAVDU zdá normální?
Jestli je ale kromě zadlužení tak báječnej chlap do života, co se umí postarat o děcko a rodinu, tak ho všude jako otce uváděj a hlavně si ho nezapomeň taky vzít.

arrow
profile_image
Jahoda9
od 21. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji yvonne_s: Vždycky mě zajímalo, jak někdo příčetnej může "neřešit dluhy"... (a zde i tunu dalších problematických oblastí...)

Jo! Nadělat dluhy asi nebude nic těžkýho, ale pak se tvářit jakože se nic neděje a NĚJAK se to vyřeší (tak já si představuju "neřešit dluhy")!!?? To je pecka.
Zkusit pracovat, zkusit se domluvit na splátkách, nedělat mrtvýho brouka ... Ale to je asi moc náročný.

Holky, ona chtěla podpořit, abychom jí třeba řekli, ať chlapa neuvádí v RL dítěte a bude vše v pořádku a vy ji tady drtíte s drsnou realitou, kterou ona nechtěla přece vůbec slyšet, protože má dokonalého přítele sice má pár chybek, ale ty se určitě někdy spraví a vyřeší. .
Konec srandy… Litovala bych dítěte, pokud by se narodilo do takové „rodiny“. Z tohoto příspěvku jsem pochopila, že živí sebe i toho chlapa a předpokládám, že platí i nějaký nájem nebo minimálně inkaso.. Z toho můžou sotva vyjít a živit z toho navíc dítě?? Když mateřská bude ještě menší než současná výplata?
Neříkám Ti, ať s tím chlapem nejsi, ale jestli je to konečně chlap na kterého se můžeš spolehnout v každé situaci, tak ať se postaví ke svým problémům čelem, najde si práci, splatí dluhy a pak bych s ním teprve řešila dítě, které on tak moc chce a ne si ho pořídit teď a být třeba o hladu, jen aby se najedlo aspoň dítě a ještě se třást, aby nepřišel exekutor a nezabavil vše včetně dětské postýlky. Do té doby si užívejte svoji zamilovanost, ale raději bez dítěte.

arrow
profile_image
Ewiczkaaa
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Každý si zaslouží druhou šanci, ale nejprve bych splatila dluhy, pak chvíli šetřila a sledovala, zda je chlap skutečně zodpovědný a vhodný k založení rodiny. Pak bych teprve uvažovala o prckovi. Představ si scénář, že se vám narodí mimino, on práskne do bot a tobě zůstane ubohá mateřská a dítě na krku. Nebo s tebou zůstane, ale ty pro blaho rodiny budeš raději přispívat jemu na dluhy a na dítě nezbude. Maminka mi vždycky říkala, že nejhorší pocit na světě je to, když nemohla dát svému dítěti to, co mu v tu chvíli chtěla/potřebovala poskytnout. Věřím, že ho miluješ, ale nenech si láskou a touhou po fungující rodině zatemnit mozek. Nezničila bys pouze svůj život, ale také život toho prcka.

arrow
Neprodává v Bazaru

zda je pro mě (ano je to hnusné a sobecké) výhodné/nevyhodné, aby byl uveden v rodném listě dítěte?

hnusné a sobecké to není, je to jediný záblesk zdravého rozumu v celém tvém deníčku.

Bohužel, dluhy neřeší.
Já když dlužím kamarádce třeba jen stovku, tak mám špatný pocit a snažím se jí to co nejdřív vrátit. Takže lidi, co si vlastní hloupostí nadělají dluhy a pak se tváří jakoby nic, se mi hnusí. Takového člověka bych si nedokázala vážit, byl by mi odporný.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Můžeš se na něj spolehnou a postaví se za tebe ve všem?
A co třeba ve chvíli, kdy budeš s dítětem doma, budeš brát mateřskou/rodičák pod deset tisíc a on jelikož nemá práci (práci na černo jednoduše neberu jako práci) tak ti asi těžko nějak pomůže a budeš se na něj moct spolehnout..

Kolik vám je?
Mi to připomíná kamarádku, která počítá každou korunu,má taky zadluženýho přítele, ale uvažuje o miminu (je jí 21let) a říká, že se to nějak zvládne.. Jak nějak? Sociálníma dávkama? Vynikající způsob

To že neřeší dluhy je důkaz toho, že polepšený není.. kdy je bude řešit?

Nicméně jako otce bych ho neuváděla a zajistila at si u tebe nenechá udělat trvalý bydliště.. ale když ho neuvedeš, tak od něj nemůžeš čekat případný alimenty.. i když, asi bys je od něj stejně nedostala ani kdybys ho jako otce uvedla

 

Váš příspěvek

Uvedení otce v RL dítěte, když je napravený "kriminálník"

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené