Smazat

Už nepřijdu do práce, co mi hrozí?

Ahoj holky. Už z nadpisu asi tušíte, o co se jedná a přibližně si umíte představit, v jaké situaci jsem. Ráda to ovšem přiblížím a nechám si poradit.

Je to cca půl rok, co jsem do teď pracovala pod jistou firmou v obchodním centru pouze jako asistentka prodeje v obchodě s oblečením. Zkušebku mám logicky za sebou. Do nedávna jsem tam byla na HPP na určito, s tím, že když mi před asi 10 dny smlouva vypršela, měla jsem na výběr a vzhledem k tomu, že byla práce příšerně placená, jsem přestoupila dále pouze na poloviční úvazek, jelikož jsem si chtěla najít k této práci nějaký přivýdělek (aspoň taková byla moje vize). Podotýkám, že tato nová smlouva je pouze dodatkem k té předešlé, takže samozřejmě žádná nová zkušebka. Jenomže se mi před pár dny, pár dní na to, co jsem podepsala novou dodatkovou smlouvu, naskytla příležitost nové, mnohem lepší práce přes známého. Doufala jsem, že mi v nynějším zaměstnání vyjdou vstříc, ale ne. Řekli, že mě nepustí, že mám dvouměsíční výpovědní lhůtu, která ovšem začíná běžet až od následujícího měsíce, takže bych tam měla být ještě zhruba 3 měsíce. Nechtějí mě samozřejmě ze dne na den pustit, jenomže já si novou nabídku práce prostě nenechám utéct.. nemám na to čas ani peníze, nevyplatí se mi tam už ani jezdit, prostě ne. A čekat na mě v nové práci také nebudou, přijmou radši někoho, kdo bude moci nastoupit hned. No nic.. jednoduše mi nezbývá nic jiného, než se zachovat ne fér, koukat tak trochu na sebe a musela jsem to prostě vyřešit tak, že do práce už bohužel opravdu nepřijdu. Dala jsem jim samozřejmě vědět, aby se mnou nepočítali + jim dohazuji ještě aspoň nějaké nové lidi na pohovory, víc pro to udělat nemohu. Ano, je to sprosté, ale už tomu tak je. Nyní jsem v situaci, kdy mi buď tedy ukonč. prac. poměru dohodou podepíšou nebo ne.. ještě chci napsat, že vím, že mají nárok mi udělit §53, ale ten mi naštěstí do budoucna problém v nástupu do nové práce nedělá, novou smlouvou paragraf vymažou, nevadí jim to, mám vysvětlení a pro ně jen dobře, že jsem nějak schopná toto zaměstnání opustit hned, abych se mohla naplno věnovat jim. Jednoduše chci jít za něčím lepším a buď teď nebo zůstanu za pár tisíc ve výpovědní lhůtě tam a promarním šanci, zůstanu poté zbytečně bez práce..

Zachoval jste se někdo už takhle někdy?
Mají právo na něco, o čem nevím?
Uvědomuji si, že mé jednání není fér, ale jsem v situaci, kdy nemohu jednoduše kvůli finanční stránce a z dalších důvodů udělat kompromis.
Nemohou mi udělit nějakou pokutu?
Mají právo, nedat mi peníze, které mám doposud odpracované za nový měsíc?
Jak byste se zachovali?

Předem mockrát díky za rady, zkušenosti
 
arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že mají právo po tobě chtít náhradu škody, která by jim tvým předčasným odchodem eventuálně vznikla.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Postihů může být víc, zejména jde o postih finanční, protože za áčko má zaměstnavatel právo na náhradu ušlé škody.
To už pak záleží na zaměstnavateli jestli ji bude nebo nebude uplatňovat.

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Najlepšie pre teba by bolo ukončenie zmluvy dohodou...inak u nás na SR pokiaľ to nie je dané zmluvou inak, tak výpovedna doba v zamestnani, kde si kratšie ako rok je 1 mesiac..... v novej práci sa dohodnúť nedá teda? podľa mna je to štandardna siituácia, že ľudia už zamestnaní su a maju vypovedne lehoty......

a prečítaj si poriadne zmluvu, ja tam napríklad mám ,že mi nezaplatí daný mesiac a udelia mi pokutu vo výške 3 hrubých platov.....

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Candy86: Reaguji na Veselka10: Reaguji na cutie7: s bývalým zaměstnavatelem se opravdu dohodnout nedalo. Dostala jsem §55. Počítala jsem s tím..toť snad vše.. na pracáku je to v háji, nemohu v době nezaměstnanosti pobírat podporu no... jinak to udělat prostě vážně nešlo. Nepustili by mě dřív...

 

Váš příspěvek

Už nepřijdu do práce, co mi hrozí?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené