Smazat

Vánoce a moji rodiče se nechovají správně...

Už jsem skoro svoji rodinu vyškrtla ze svého života - taky jste to někdy zažili? Ahoj holky. S přítelem jsme se před více jak rokem rozešli. Asi není podstatné tu rozepisovat jak k tomu došlo a další podrobnosti. Jen jsme si chtěli odpočinout a v hlavě si srovnat co chceme (a taky nám to dost pomohlo).Hlavní co se stalo bylo to, že jsem to chtěla s přítelem jet říct mým rodičům a vysvětlit jim jak to bude s bytem, protože před několika lety nám na rok ručili svým domem(byt byl družstevní a tak jsme jím nemohli ručit). Byla jsem jim za to vděčná a proto jsem se s nimi chtěla sejít, i když už to v podstatě nebyla dávno jejich věc.

Ukázalo se to jako obrovská chyba a doufám, že nebudu tak hloupá a neudělám to znova. Přijeli jsme tam na návštěvu a řekla jsem jim co se stalo a jak to bude dál. - No co já jsem si od táty vyslechla mi zarazilo dech. Že jsem na ně odjakživa kašlala, že si jich nevážím a rozchod je jen a jen moje chyba. Nikdy jsem jim s ničím nepomohla (ještě dodnes mám v živé paměti jak jsme se stěhovali a já s tátou jsme barák dodělávali, malovali, zarovnávali kačírek a ty krvavé mozoly / ). Prostě holé nesmysly. Když jsem ho zastavila a snažila se bránit tak došlo na vyhrožování, že jestli nezmlknu tak se mnou vymlátí všechny dveře v baráku. - To už na mě bylo dost a dorazil to poznámkou, že se o mamku vůbec nezajímám a kvůli mě bude zase nemocná (Před deseti lety měla nádor na mozku a mě to totálně rozsekalo. Úplně jsem se zhroutila a její nemoc jsem brala hodně špatně. Vyústilo to v epileptický záchvat.)
Je to rok co se spolu nebavíme. Mamce prý řekl, že se s ní můžu scházet, ale ne v jeho domě. Od té doby si s mamkou jen píšeme - i když už ani to ne. Vše hned řekne i přes můj nesouhlas tátovi a proto už ta komunikace skoro úplně skončila. Čas na schůzku si udělala jen dvakrát za rok. Z minulých Vánoc si na vyzvednutí dárků neudělala čas jak máma tak i ségra a brácha. Ty dárky tady hnily do dubna a já je pak dala rodinám, které si jich více vážily.
Teď už to budou druhé Vánoce a moc mi chybí, ale moje JÁ je pořád strašně naštvané - jak tohle mohl jenom říct? Přeci na mě nemůže hodit nemoc mamky? Tohle přeci nejde?! - A mamka? Ta na mě na FB jen rýpe. Když tam dám fotku mých advetních věnců hned píše komentář, že mě tedy asi podceňovala když jsem udělala tohle....
Vážně nevím co si o tom myslet. Takže se přeci rodiče nechovají , nebo snad ano?
Na 80% mi rodiče nahrazuje přítelova rodina. Jsou úžasní a moc je miluji, ale nejde mi zapomenout na moje pravý rodiče - i když se jako rodiče bohužel nechovají(
 
arrow
profile_image
Majdulenka
od 22. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Oprava: Takže se přeci rodiče nechovají / Takhle se přeci...

arrow
profile_image
johanka89
od 16. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, je to od táty docela podlost, vinit tě z nemoci mamky, obzvlášť když ví, jak to na tebe tenkrát působilo.. A ty komentáře od mamky by mi taky asi moc nepřidaly.. Zkus jim třeba napsat dopis? Je škoda, že spolu nemluvíte i když to není tvá vinna.. Rodiče by se takhle skutečně neměli chovat.. A sourozence máš mladší?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ne, takto se opravdu rodiče nechovají, moc to nepobírám, ale buď ráda, že přítelova rodina je fajn, jistě máš kamarády atd., nenech se vysávat takovými lidmi, byť jsou to Tvoji rodiče.

arrow
profile_image
Majdulenka
od 22. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na johanka89: Jenže co do takového dopisu napsat? Myslím, že už ani není co, ale zrovna mě mamka volala, že by se dnes chtěla stavit s dárečky- tak jí rovnou dám i pro sourozence a jejich rodiny( ty děti přeci nemůžou za to ,že spolu nevycházíme). Se sourozenci to je těžší. Ségra je nevlastní a tenkrát jsem ji asi 10 let neviděla (tuším,že to bylo asi taky kvůli tátovi) no a s bráchou máme vztahy docela chladné. U rodičů mě zkoušel se svojí přítelkyní pomluvit. Nedávno jsem zjistila,že se seznámil s mými kamarády a prý jim na fb začal psát něco o mě (odhaduji něco o tom,že jsem odjakživa byla rodičův mazánek a jak jsem se změnila) .
Řekla jsem mamce do tel. že nechápu ty její komentáře a odpověděla mi ,že jsem vztahovačná a moc si to beru,k že to tak nemyslí / no nevim co na to říct.
Za půl hodinky by se tu měla stavit tak uvidíme co z toho vzejde.

arrow
profile_image
Majdulenka
od 22. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: Jeho rodina je úžasná. Rodiče sice rozvedený ale všechny opravdu mám moc ráda. Tchánovi ze srandy říkám táto a on mě dcérenko ) je to milé, ale vždy když mi je takhle s nimi fajn, tak si tak povzdechnu a zase myslím na to co bylo.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je mi velice líto, že poslední dobou tady čtu celkem dost deníčků, ve kterých se rodiče chovají jako všechno možné, jen ne jako rodiče
Podle mne žádné psání dopisů a vysvětlování nepomůže, protože na pochopení obsahu takového dopisu je potřeba jak ochota, tak jistá sociální inteligence. Chce to čas - možná rodiče na stará kolena obrátí ( stává se tak z různých důvodů ) . Zatím bych to nelámala přes koleno : ty jsi snahu měla, oni ne. Žij svůj život a buď ráda, že přítelova rodina tě bere tak vstřícně, to je dobře a zas tak často se to nestává.
EDIT : No a když tvá máma rýpe na FB, tak sis měla rýpnout taky - něco ve smyslu, že nikdy není pozdě a že ji to naučíš, nebo tak. To je lepší, než se urazit, vyčítat, vysvětlovat, .... přesně takhle člověk získá nálepku "vztahovačný" .

arrow
profile_image
lva
od 23. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Majdulenka: ...že mě tedy asi podceňovala když jsem udělala tohle....

Mne sa zdá že Ťa pochválila, či nie?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji dadabus: Je mi velice líto, že poslední dobou tady čtu celkem dost deníčků, ve kterých se rodiče chovají jako všechno možné, jen ne jako rodiče

Přesně. Ani si to neumím představit a čím dál víc si vážím, že mám ty nejlepší rodiče na světě.
Jen nechápu, proč to dělají? To mají takový vztah i k tvým sourozencům, nebo jenom k tobě? A proč tě nemají rádi ani sourozenci? Nestalo se náhodou v minulosti něco, čí sis to ,,zasloužila´´ ? (ovšem s nadsázkou, tohle si žádné dítě od rodičů nezaslouží).
Rodina-nerodina, já bych s nimi omezila kontakt na minimum. Jenom ti ubližují.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na lva: Taky bych řekla,že to byla pochvala.....

arrow
profile_image
Nikississ
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Majdulenka:
Zrovna já jsem tu nedávno psala podobný deníček ( s názvem Nulové vztahy s rodinou). takže tě docela chápu. Taky nedokážu zničenic zpřetrhat ty pouta s rodinou, i když to je pro mě to jediný správný, když se ke mně vždy obrátili zády. Pořád je to moje rodina, na to nejde zapomenout, ale kdyžse chovaji tak jakk se chovají a neuvědomují si, že je něco špatně, nemá cenu to lámat přes koleno. Obávám se, že žádný dopis, sms a možná ani rozhovor nepomůže, to jsem taky zkoušela Z jejich strany žádná snaha a reakce, jen udivenost. Takže radím vybodnout se na ně a žít si lepší život bez nic a bez trápení s nimi.

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji eM.X: Ani si to neumím představit a čím dál víc si vážím, že mám ty nejlepší rodiče na světě.

Tohle začne chápat člověk až časem... každopádně gratuluji a závidím.

Cituji eM.X: Jen nechápu, proč to dělají?

Většinou takoví lidé jsou hloupí, radši hledají výmluvy jinde než aby si řešili své problémy sami a odmítají převzít jakoukoliv zodpovědnost... ale jak se říká:"O své rodině mluvit jen v dobrém... nebo vůbec."

Cituji eM.X: Rodina-nerodina, já bych s nimi omezila kontakt na minimum. Jenom ti ubližují.

Rodiče si nevybereš, s kým budeš trávit čas ano.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji lva: Cituji Majdulenka: ...že mě tedy asi podceňovala když jsem udělala tohle....

Mne sa zdá že Ťa pochválila, či nie?

I mě...

Tak trochu vztahovačná mi připadáš...Jako neříkám,že chování tvých rodičů či spíš táty je OK..to né,ale když s nim mluvíš a víš že je pruďas,tak ho nech vymluvit a neber si jeho slova tak k srdci,nevyvracej mu hned jeho názor..,kor když se nevidíte často,tak to tu chvilku vydržíš né?

Cituji dadabus: Podle mne žádné psání dopisů a vysvětlování nepomůže, protože na pochopení obsahu takového dopisu je potřeba jak ochota, tak jistá sociální inteligence. Chce to čas - možná rodiče na stará kolena obrátí ( stává se tak z různých důvodů ) . Zatím bych to nelámala přes koleno : ty jsi snahu měla, oni ne. Žij svůj život a buď ráda, že přítelova rodina tě bere tak vstřícně, to je dobře a zas tak často se to nestává.
EDIT : No a když tvá máma rýpe na FB, tak sis měla rýpnout taky - něco ve smyslu, že nikdy není pozdě a že ji to naučíš, nebo tak. To je lepší, než se urazit, vyčítat, vysvětlovat, .... přesně takhle člověk získá nálepku "vztahovačný" .

Souhlas

PS:Můj manžel má na prdlačku rodinu ,ale je to rodina,nevidáme se naštěstí často a tu chvilku co se vidíme se musí vydržet a pak doma se vykecat
Hlavně žádné pomlouvání i když je rodina tvá ,můžeš na to dojet!To víš,lidé si slova přeberou po svém a i když jsou slova stejná ,ale jinak podaná,můžeš mít akorát zbytečné problémy,jenom kvůli nedorozumění..

Drž se!

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Majdulenka: Já tedy asi pár věcí nechápu, ale... nevím jak to říct, tak to napíšu narovinu, podle mě si velmi vztahovačná a všechno hned strašně řešíš.

že jsem to chtěla s přítelem jet říct mým rodičům a vysvětlit jim jak to bude s bytem, protože před několika lety nám na rok ručili svým domem(byt byl družstevní a tak jsme jím nemohli ručit). Byla jsem jim za to vděčná a proto jsem se s nimi chtěla sejít, i když už to v podstatě nebyla dávno jejich věc.
Tomuhle upřímně nerozumím.... záruka už dávno nebyla, byt byl váš, vy jste se rozešli nebo nerozešli, dávali jste si pauzu nebo co.. a Ty jsi považovala za nezbytné to vysloveně jet oznamovat rodičům a ještě s přítelem? Proboha proč?
Pokud ze všeho děláš takový drámo, já se ani moc nedivím, že táta vylítnul. Ano, asi určitě to neudělal tou nejlepší formou, ale... známe jen tu Tvojí verzi a já si myslím, že to bylo malinko jinak. Podle mě Tvůj táta řekl něco nevhodného, Ty si vylítla jak čert z krabičky a už to pak jelo a v Tobě po tom všem zůstalo "jen" několik těch hlavních vět, ale podle mě už bez souvislostí.

A mamka? Ta na mě na FB jen rýpe. Když tam dám fotku mých advetních věnců hned píše komentář, že mě tedy asi podceňovala když jsem udělala tohle....
Tohle je pochvala, ne rýpání.
A jestli takhle reaguješ na vše, tak je vlastně úplně jedno co kdo řekne. Možná, že Tvoji rodiče neposlouchají, ale posloucháš vůbec Ty co Ti jiní říkají? Mě se zdá, že ne.

Samozřejmě vše může být jinak, ale možná je to prostě "jen hloupé nedorozumění" a možná bys měla být právě Ty tou která se zamyslí a pokusí se situaci v rodině napravit.
A nebo taky ne a žít si prostě po svém.

arrow
profile_image
Majdulenka
od 22. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na eM.X: Se sestrou jsme si moc nestihli vybudovat vztah, protože tam prostě těch deset let chybí - ale i tak se máme rádi. S bráchou už to je horší. Je to tam o dost složitější. Protože když mamka byla nemocná tak na mě a tátu docela kašlal a lítal si za holkami a pozval si k nám do bytu na víkend nějakou holku z Prahy a já pak dvě noci poslouchala jak si to pár metrů ode mě rozdávají, pak další a další věci- ty vztahy jsou hodně křehké.

 

Váš příspěvek

Vánoce a moji rodiče se nechovají správně...

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené