Smazat

Váš názor na gender ideológiu

téma gender ideológie sa stala u nás v poslednej dobe pomerne horúcou témou a aj preto by ma zaujímal váš názor, či s ňou súhlasíte a stotožňujete sa alebo práve naopak

Pre tých čo neviete o čo ide je to zjednodušene povedané akceptácia toho, že okrem ženy a muža existujú aj iné pohlavia, resp. bezpohlavní ľudia a transexuáli a ich vnímanie ako rovnoprávnych. Myslím, že horúcou sa téma stala najmä v nadväznosti na výchovu detí v školách ktoré sa už na prvom stupni majú oboznamovať s pohlavnými orgánmi, majú si samich seba predstavovať v úlohe opačného pohlavia, vyberať si svoju sexuálnu orientáciu, stretávať sa napr. s transexualitou ako bežnou vecou a považovať výchovu v rodine homosexuálnych dvojíc ako prirodzenú záležitosť. Taktiež tento trend možno badať v zahraničí alebo v súvislosti s vytváraním účtov (napr. gmail) kde dostanete okrem možnosti voľby medzi pohlavím muž/žena na výber aj možnosť "other".
zaujíma ma či ste sa s tým stretli už niekedy a aký máte na to názor. Tiež by ma zaujímalo či vaše deti v školách sa učia v duchu tejto ideológie? Musím priznať, že mne je takéto zmýšľanie "proti srsti", no ČR vnímam ako liberálnejšiu krajinu v porovnaní so SR a preto predpokladám, že nejaké názory a skúsenosti mať budete
 
arrow
profile_image
SophiesTinyWorld
od 27. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bakalářka:
ten příklad byl trošku přehnaný, ale přece jenom asi není jednoduché si v dětském věku srovnat že to co je všude okolo je normální a to, co je doma je poněkud " odchylné". Vždyť děti to mají právě naopak - to, v čem vyrůstají berou jako vzor všeho.

A odlišnou orientaci dávám na stejnou úroveň k sexuálním úchylkám v tom smyslu, že jsou to lidé, kteří se narodili s trošku jiným "vybavením" než to, co příroda dává k rozmnožování a zachování rodu (= orientace na opačné pohlaví), a tudíž jim tak nějak od přírody není souzeno zplodit potomky v normálním vztahu. A naše společnost se snaží, aby takoví lidé měli naprosto stejné možnosti a tím možná jdou trošku proti tomu, jak to má příroda vymyšlené. Neříkám, že je to úplně špatně, ale přirozené to určitě není.
Můžeme pak takhle dát děti i mentálně postiženým, aby měli stejné možnosti jako zdraví lidé a jak by to dopadlo...

Reaguji na SophiesTinyWorld: v přírodě, když už se jí oháníme, se dost často vyskytují zvířata, která se nerozmnožují, přitom ale pečují o potomky jiných zvířat....myslím, že i z jiných příkladů je zřejmé, že cit pro výchovu a péči nesouvisí s orientací. Hetero krkavčích matek máme spoustu.

A svět je složitější, protože máme hetero ženy a muže, kteří jsou plodní, ale děti nechtějí, nebo hetero ženy, které děti mít od přírody nemohou, ale chtějí je (mají se smířit s tím, že příroda to tak "zařídila"?)

arrow
profile_image
SophiesTinyWorld
od 27. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa:

psala jsem, že netvrdím, že to je 100% špatně, když pomáháme lidem, kterým to příroda nenadělila (např. neplodnost), aby mohli mít děti jako ostatní, když je chtějí.
A ani netvrdím, že cit pro výchovu s orientací souvisí, to ne. Homosexuál může být mnohem lepší rodič, než ta "krkavčí matka" - těch je taky dost
Jen si nemyslím, že je úplně stejné pomoct heterosexuálnímu páru k dítěti umělým oplodněním, nebo potom adopcí - protože to je něco, je myslím v přírodě docela normální (i to, že se někteří živočichové starají o děti, které sami nepočali), jako to dát dítě do soužití, ze kterého by za žádných podmínek nemohlo v přírodě vzniknout (ani kdyby se spermie popohnaly v laborce)

Reaguji na SophiesTinyWorld: jasně, chápu, ale to už je docela vykonstruované, protože nikdy neexistuje pár samotný, vždy je kolem dost jiných lidí/zvířat a tak spermií je taky dost

arrow
profile_image
SophiesTinyWorld
od 27. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa:
no to samo

jen jsem chtěla říct, že kvůli tomu, abychom byli co nejtolerantnější aby nejlíp všichni mohli mít všechno, jdeme trochu proti přírodě a jen se trochu bojím, abysme vychytali tu hranici kam až v rámci liberalismu a ideologie " pro všechny stejné možnosti" nakonec zajdeme

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No tak stavět pomalu na jednu roveň homosexuály s pedofilama a zoofilama, je dost slušně mimo

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bakalářka: ti mají/měli doma většinou příklad klasického hetero soužití a přesto jsou homosexuálové.....

áno homosexualita je, existuje ale je to jav, ktorý by mal byť v menšine, dnes mi to skôr príde ako móda (hlavne u mužov) ani neviem prečo ale som...[
cituji=Lisa]Každopádně se na to díváš ze zajímavého pohledu "homosexuálové si mají předem uvědomit, že..." O ty tu ale nejde. Jde tady o to, co je nejlepší pro dítě.[/cituji]
práve o to tu ide, dieťa sa nevezme odnikiaľ, ak si ho chcú "zaobstarať" homo orientované páry, musia zvážiť a uvedomiť si všetky aspekty tejto svojej túžby. Dospelý človek by sa mal správať zodpovedne voči sebe aj iným a preto rátať aj s možnosťou, že sa mu niečo stane a dieťa práve v dôsledku jeho orientácie bude trpieť. to, že si nemôžu homo páry adoptovať deti vnímam ako brzdu (v pozitívnom zmysle) toho aby si ľudia uvedomili, že vďaka ich inakosti ich príroda neobdarí dieťaťom a preto "znásilňovať" to cez zákony a nútiť spoločnosť akceptovať a podporovať ich v tom nie je podľa mňa na mieste. chápem, že aj oni majú túžby, no to má každý, škaredý túži byť pekný, slepý túži vidieť, no nie všetky môžu byť naplnené, a toto vnímam ako daň za inakosť.

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lisa: Mně přijde, že jako Slovenka pocházíš z konzervativnějšího a více nábožensky zaměřeného prostředí, kde je holt homosexualita vnímaná mnohem negativněji

Nie, práve naopak pochádzam z veľmi liberálneho prostredia, dokonca som sa v minulosti ľudským právam a lgbt venovala ja homosexualitu ako takú nevnímam ako niečo negatívne, to nie, mám aj takýchto priateľov, jediné čo mi v súvislosti s ňou vadí je snaha o výchovu dieťaťa a vnucovanie názoru, že je to ich právo lebo inak sú diskriminovaní.

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji SophiesTinyWorld: Vždyť děti to mají právě naopak - to, v čem vyrůstají berou jako vzor všeho.

Cituji SophiesTinyWorld: jsou to lidé, kteří se narodili s trošku jiným "vybavením" než to, co příroda dává k rozmnožování a zachování rodu (= orientace na opačné pohlaví), a tudíž jim tak nějak od přírody není souzeno zplodit potomky v normálním vztahu. A naše společnost se snaží, aby takoví lidé měli naprosto stejné možnosti a tím možná jdou trošku proti tomu, jak to má příroda vymyšlené. Neříkám, že je to úplně špatně, ale přirozené to určitě není.

ja súhlasím

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji LadyMiss: Jako příroda je fajn, ale zase nejsme její otroci. Všichni tady příroda, příroda...

myslím, že väčšina odvolávku na prírodu pochopila

Reaguji na zuska-bluzka: Tak jako většina homosexuálů bude po fyzické stránce zcela v pořádku a plodná, tudíž mohou samozřejmě počít dítě, jak je jim libo. A mnozí tak i činí. Jinakost v sexuální orientaci ještě neznamená jinakost v případě lásky k dětem , v případě výchovy nebo touhy mít dítě. Evidentně příroda jim tedy tu možnost poskytla, když jsou plodní, neboť to je taky jediná podmínka, za jaké se dá dítě počít.

Druhá věc je ta, zda máš nějaké důkazy, domněnky nebo oprávnění tvrdit, že dítě nějak poškodí, bude-li vychováváno homosexuálním párem. A ještě mnohem podstatněji - bude dítě více poškozené než když bude celých 18 let vychováváno v prostředí dětského domova?!

V jiných civilizovaných zemích je dnes už celkem normální, že homosexuálové děti adoptovat mohou, dokonce i naši přátelé z USA dítě adoptované mají. Tedy to pro mě není rozhodně taková sci fi, jako možná pro tebe (to píšu bez urážky, jen by mě zajímalo, zda ses vůbec kdy setkala s jediným homo párem, který by to dítě adoptoval)

arrow
profile_image
SophiesTinyWorld
od 27. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa:

samozřejmě že většina homosexuálů si může dítě klidně udělat, ale ne s tím svým partnerem a to je myslím to, co nejvíc chtějí. To je myslím jasné, že si můžou udělat dítě s opačným pohlavím - to samozřejmě neodsuzuju.
Ohledně těch důkazů o negativním dopadu na dítě, když je vychováváno homosexuály - to je myslím něco, co nám dost chybí a mohlo by tuto otázku dost posunout, já o žádných studiích nevím. Vycházím prostě jen ze svého pocitu, nějakého osobního pohledu, ale jak to vypadá ve skutečnosti si moc představit nedokážu. Když by si někdo dal práci a opravdu by to nějak sledoval a zkoumal a vyšlo by najevo, že opravdu o nic nejde a dítě nepřišlo k žádné "újmě", přiznávám že by mě to přesvědčilo - ať si je teda mají .) Ale teď nemáme moc z čeho vycházet.
Dětí v domevech je mi líto (taky nějaké znám), samozřejmě jim přeju novou rodinu a je to smutné, když jsou lidi, kteří to dítě chtějí, ale zase nemají možnost a my vlastně bráníme tomu, aby se tyhle dvě strany potkaly - zní to absurdně. ..ale prostě si nejsem úplně jistá, jestli by to nebylo spíš na jejich škodu :/

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji SophiesTinyWorld: přece jenom asi není jednoduché si v dětském věku srovnat že to co je všude okolo je normální a to, co je doma je poněkud " odchylné".

Já nevím, ale děti co já znám i malí prcci jsou fakt chytří, resp. nemyslím, že by to dítě na základní škole nepochopilo. Stačí, aby rodiče nebyli mimoni a řekli dítěti (třeba ve třech letech kdy už rozumí, chápe atd.) my se s tatínkem máme rádi, ale většina lidí ve školce bude mít maminku a tatínka, prostě to tak je a dítě to vezme! Stejně jako bere to, že na kamna se nesahá a že pojede za babičkou a že má ve školce znáček houbičky a že nesmí bít a pusinkovat ostatní děti.

arrow
profile_image
SophiesTinyWorld
od 27. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Aby to nevypadalo, že jsem nějak zaujatá - sama mám lesbu v opravdu hodně blízkém příbuzenstvu a znala jsem i její partnerku (asi po 10-ti letech se jim to rozpadlo) - myslela jsem si, že jsou to hodně dobré kamarádky, které spolu bydlí. Mě bylo asi 5 - 15 let a v rodině se o tom vztahu nemluvilo (před dětma už vůbec ne) a nejbližší příbuzní to věděli, ale nikdo nikomu to neříkali, protože ony samy si to nepřály. A ta dotyčná příbuzná doteď svoje vztahy nikde neukazuje, prostě jim to tak vyhovuje líp. Jako děti jsme ten páreček občas navštěvovali a obě "tety" se k nám chovali moc hezky, měli jsme je rádi. Ale to si s námi jenom hrály, vozily nám občas dárky a tak. Nebyli jsme jejich děti a ony neměly na starosti naši výchovu. Vím, že jak se chovaly mezi lidma, bylo úplně normální, ale jak to vypadá doma, a jak by to vypadalo, kdyby vychovávaly dítě, to může být všechno trochu jiné, do toho nevidíme.

 

Váš příspěvek

Váš názor na gender ideológiu

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené