Smazat

Vegetariánky - jak reagujete na uštěpačné poznámky "masožroutů"?

Deníček se zabývá proč se někteří lidi míchají do toho, co jí ostatní? A proč většinou posměšným, shazovačným způsobem, takovým, že se pak člověk sám cítí blbě?

Ahoj holky, před několika lety jsem se rozhodla být vegetariánkou. Po cca roce jsem začala jíst maso i uzeniny. Jenomže od konce prázdnin mi přestalo maso chutnat, tak jsem se stala vegetariánkou vlastně ani ne z vlastní vůle Bohužel moje okolí na to reaguje hrozně. Pořád se setkávám s větami typu: jsi magor, akorát na sebe upozorňuješ, ty nemůžeš bejt normální atd. Ze začátku jsem to ignorovala, ale poslední dobou mě to začíná vytáčet. Jak na takový poznámky reagujete (vegetariánky) nebo byste reagovaly (masožroutky ) vy?

Jen dodávám, že vegetariánství nikomu nevnucuju a ani neodsuzuju lidi, co jí maso. Když mi přestala chutnat čokoláda, tak to nikdo neřešil, ale s tím masem je to na štíru.
 
arrow
profile_image
Yourlady
od 1. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

s někým, kdo by mi řekl "jsi magor..." a je jedno co by následovalo, bych napříště nikam nešla...

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Yourlady: To jsem si říkala, ale mám pocit, že bych asi kolem sebe moc lidí neměla. Je mi z toho na nic

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

já jsem jeden čas taky přestala jíst maso..nejhorší byly reakce rodičů a babičky, né ve stylu že jsem magor, že na sebe upozornuju a tak, ale ve stylu "neblázni, potřebuješ bílkoviny..jez maso" na reakce od kamarádů jsem si zvykla, prostě jsem si ty kecy moc nebrala, takže jediná rada je - vyprdni se na to, nebo jim dej přednášku o tom jak se maso připravuje ale nenech se zlomit, on nikdo nema právo kecat ostatním do jejich životního stylu... Jednou se mě kamarádka zeptala proč to maso vlastně nejim..já ji odpověděla "a proč ty ho jíš?" takovou koktavou odpověd jako tehdy jsem nikdy neslyšela a vlastn ěmi ani nebyla schopná odpovědět pak dala pokoj
nooo, ale já osobně to vydržela asi jenom 5 měsíců...mě to maso prostě chybělo, pořád mi chutná..Jediná věc co se mi povedla je, že jsem to omezila pouze na kuřecí maso (z ostatního bych ) a to si dám tak 2x do týdne.. chce to trpělivost, oni to překousnou

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na panda08: noo ono to nebylo poprvé co se zeptala..už jsem se jí to víckrát snažila vysvětlit, ale prostě to nějak nebrala...tak pak jsem se jednoduše zeptala já jí..nebyla to nijak agresivní reakce, tak klid

arrow
profile_image
Lillly1
od 31. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

brácha byl vegetarián a nikdo to o něm nevěděl... krom rodiny samozřejmě, sám se tím nechlubil a okolí si toho nevšímlo, nepídili se po tom,co zrovna baští takže to neřeš ty a nebudou ani oni

arrow
profile_image
Audrey1
od 15. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to mám tak, že mi maso a uzeniny sice chutnají, ale zároveň je mi líto těch zvířat (v jakých podmínkách žijí a jak jsou zabíjena). Aktuálně to mám tak, že maso jím velmi omezeně a lidi kolem mě si toho samozřejmě všimli. Říkám to naprosto na rovinu, jak to cítím: "Nejde o to, že by mi maso nechutnalo, ale je mi líto těch zvířat." Nebo když jsem trošku naštvanější tak říkám: "Ty by sis to kuře taky nedal/a kdybys ho nejdřív měl/a vlastnoručně zabít." A to mi většina masožravců dá za pravdu.

Paul McCartney pronesl krásný výrok: "If slaughterhouses had glass walls everyone would be a vegetarian". To je podle mě taky velmi dobrý argument.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Audrey1: "If slaughterhouses had glass walls everyone would be a vegetarian".

hezké

Asi se scházíš se špatnými lidmi, kteří mají potřebu do tebe rýpat.

Cituji Audrey1: ale zároveň je mi líto těch zvířat (v jakých podmínkách žijí a jak jsou zabíjena).

Tak já tento argument chápu, protože sama jsem na tyto věci velmi háklivá, ale nikdo s tím asi nic neudělá. V přírodě, když zvíře zabijí zvíře, tak se s ním také zrovna nemazlí. Tím, že pár lidí přestane jíst maso se nezmění to, že se nějaké zvíře zachrání. Ten kousek masa se prodá někomu jinému. Pokud někomu přestane chutnat maso, tak to chápu. Co mi nechutná, to nejím.

Já si myslím, že jíst maso je normální a vždy tomu tak bylo. Lidé si zvykli, že se jim maso naservíruje rovnou pod čumák, takže si ze zabíjením nemusejí dělat starosti. Sama bych to zvíře nedokázala zabít. Jen se to teď podle mě přehnaně řeší, protože je to moderní řešit.
Nic nemám proti lidem, kteří nejí maso. Mě spíše vadí ti lidé, kteří mi to nutí do hlavy, že já dělám něco špatného a že oni žijí zdravě a myslí si, že jsou díky tomu vegetariánství lepší než já. Osobně si myslím, že tělo maso potřebuje.

arrow
profile_image
Seksima
od 13. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moje kamarádka přestala nedávno jíst maso a já ji podporuju. A tiše závidím, páč já bez masa neumím žít

Já to naopak obdivuju, nejíst maso je zdravé a etické. Sama se odhodlávám s masem skončit. Jenže mám fakt ráda ryby.....

Ahoj, jsem vegetariánkou 10 let, nejdříve mi přestalo chutnat hovězí, vepřové, králík apod., zůstalo jen kuře a ryby, ale to kvůli mně rodiče vařili tak často, že se mi zhnusilo i to a stala jsem se vegetariánkou.

Bohužel většina vegetariánů nejí maso z nějakého přesvědčení, kterému sice nerozumím, ale je to jejich věc a není to nic, co by mě mohlo nějak iritovat. To se, ale jak jistě víš, nedá říct o ostatních lidech, takže kdykoli jsem na nějaké akci, vyžádám si veg. stravu a vždy se najde někdo, kdo to začne rozebírat, ptá se proč, jak dlouho, jestli nemám zdravotní problémy - a co mě rozčiluje nejvíc, když si myslí, že je to z přesvědčení, nebo se ptají, zda jím mléčné výrobky a vejce (mají v tom nepořádek a ještě jsou schopni kroutit hlavou nad mým "nesmyslným" způsobem stravování). To ale ještě přejdu, nejvíc mě dokáže naštvat, když pro ně vegetarián znamená: masa se nedotknu ani klackem, nemůžu se na něj dívat, pokud ho chceš jíst, tak to nedělej přede mnou a nepočítej s tím, že bych ho mohla umět uvařit. A další věc: mají představu, že máme hrozně chudý jídelníček, že jsme vlastně jako králíčci, jíme jen ovoce a zeleninu

Maso vařím příteli několikrát do týdne, nedělá mi problém ochutnat omáčku, zastávám názor, že člověk by měl jíst v přiměřené míře všechno, maso bych i ráda jedla, jen mi prostě nechutná a za ty roky už bych ho sníst nedokázala.

A jinak teda byla jsem ted tři dny na školení, takže jsem naposledy vysvětlovala mé vegetariánství svým kolegům z práce dnes u oběda

Zapomněla jsem na to, že kdykoli to musím někomu vysvětlovat, mám u toho pocit, že si ti lidé o mně myslí, že jsem úplně blbá a že musím mít něco extra

A s tou čokoládou jsi napsala krásný příklad

Nikomu to neříkám je to moje věc a pokud má někdo blbé řeči tak ho prostě odpálkuju. Jako nikdo mi nebude říkat co mám jíst a proč to mám jíst je mi lito zvířat a pocity ostatních me nezajímají

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Janča92: jim dej přednášku o tom jak se maso připravuje

Cituji Janča92: Jediná věc co se mi povedla je, že jsem to omezila pouze na kuřecí maso (z ostatního bych ) a to si dám tak 2x do týdne..

jo tak si o kuřecím něco přečti,když jsi byla tak chytrá a říkala to,když jsi byla vegetarián.

Cituji Lillly1: brácha byl vegetarián a nikdo to o něm nevěděl...

to je fajn postoj,proč před okolím rozebírat jídelníček.
Slečna zakladatelka o tom asi hodně mluví a tím je pro okolí otravná.

Cituji EleanorWoods: Nic nemám proti lidem, kteří nejí maso. Mě spíše vadí ti lidé, kteří mi to nutí do hlavy, že já dělám něco špatného a že oni žijí zdravě a myslí si, že jsou díky tomu vegetariánství lepší než já. Osobně si myslím, že tělo maso potřebuje.

 

Váš příspěvek

Vegetariánky - jak reagujete na uštěpačné poznámky "masožroutů"?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené