arrow
profile_image
sportandakata
od 21. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky,jelikož je čas dovolených,dovolila jsem si založiti toto téma. S přítelem jsme se stále nemohli rozhodnout kam a nakonec vyhrál Tunis. Ani jeden jsme tam ještě nebyli,takže hledám a sháním jakékoliv informace,hlavně o hotelech. Nejsme nároční,ale nechcem jet do nějaké hrůzy. Stačí nám obyčejný pokoj,je nám uplně jedno jak bude vypadat,hlavně aby tam byla funkční lednička a ideálně i klima. Jestli tam bude TV,nebo velká či malá koupelna,nebo jestli mění prostěradlo jen jednou týdně je mi fakt šumák.Potom chcem určitě allin,bez toho nikam nejezdíme. No a pak už stačí jen hezká,čistá pláž,žádný záliv,ani přístav. Takže pokud budete někdo něco vědět,tak sem s tím.Předem díky.
Já mohu poskytnout info o Kanárských ostrovech,tedy konkrétně jen o CranCan a Lanzarote,potom o Mexiku a Keni.

sportandakata
Mně osobně se v Tunisku líbilo všude, byla jsem tam několikrát, vzpomínám na to strašně ráda a doufám, že se tam v budoucnu ještě vrátím. To nej jsme prožili v Monastiru, Hammametu a na Djerbě. V Tunisku je to takové všeobecně hotel a kolem něj nic, vyžítí mimo hotel je opravdu chudé, pokud nejste někde poblíž hlavného města, nebo alespoň poblíž nějakého většího města, ale nikdy nám to nechybělo, protože jsme vždy byli v hotelu, které mělo své animační programy a akce, které se měnili po 14 dnech, tudíž jsme nikdy nezažili to samé. Když už tam budete, doporučuju si zaplatit dvoudenní výlet na saharu, upozorňuju, že se pořádně zapotíte, ale rozhodně to stojí za to. A pak si vemte taxika a zajeďte si do Tunisu, je to moc hézké město, mně se tam strašně líbila ta atmosféra. Z dalších výletů doporučuju výlet do horských oáz - nezapomenutelné. Jak jsi řekla, vezmete si all inclusive, to schvaluju, hotely jsou situované z hodně velké části na pláži, myslím, že nebudete strávit. Zažili jsme jak luxusní hotel, tak obyčejný bungalov o jedné místnosti na bydlení plus koupelna a vždy to stačilo, dokonce i v takovém bungalovu nám uklízeli a měnili povlečení a ručníky každý den. a pokud necháte na posteli nějaké to všimné, neprohlopíte Prostě já Tunisko miluju!

arrow
profile_image
Vendy 26
od 13. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

My jsme byli v Tunisu v Monastiru,hotel byl 4hvěždočkový,ale pokoje byly hezké,čisté,ručníky nové každý den,jidlo se dalo,akorát mě zarazila špinavá pláž,což jsme byli velmi zklamani,sice jsme tam byli na konci května,tak asi proto.Ale na Djerbě je krásně,hotely v pohodě a hlavně čisté pláže,no já bych příště volila Djerbu.....

Cituji Vendy 26: akorát mě zarazila špinavá pláž

my jsme ji mli v Monastiru krásně čistou. Voda teda byla z toho písku taková hodně zakalená, hlavně tam bylo docela dost lidí, protože jsme tam byli na přelomu července srpna, ale pláž jako taková byla krásně čistá. Nicméně v Tunisku jsem zažila to největší rozmazlování, které hotel může turistovi poskytnout

arrow
profile_image
Jersika
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, já už to tady psala jinde, rozhodně doporučuju Sousse, respektive Sousse-Port el Kantaoui, což je město a přístav asi 8 km od něj, dneska už je to spojené, je mezi nimi řada hotelů, cukrárny, diskotéky.. takže o zábavu postaráno, většina hotelů má vlastní pláž - a je přímo na pláži, což zaručuje čistou udržovanou pláž (nedoporučuju hotely přímo v Sousse na hlavní pláži nebo přímo v Port el Kantaoui - v Sousse na hlavní pláž chodí i místní, není moc čistá, přímo v el Kantaoui je zas malinko znečištěná voda kvůli přístavu). Tohle umístění Vám zaručí dostatek zábavy (v Sousse - medina, trhy, muzea, mešita, obchody...) i romantiky (Port el Kantaoui je překrásné!) a všechno pěkně po ruce. Dál doporučuju výlet do pouště i výlet do hlavního města Tunisu, kam se klíďo dopravíš vlakem z nádraží v Sousse (ve vlaku prodávají občerstvení a je tam čisto, narozdíl, ehm..), pokud budeš v hlavním městě, nezapomeň se vydat i do Kartága a Sidi bou Said (natáčela se tam Angelika ). Jo a zajdi se do muzea Bardo, mně se hrozně líbilo..

arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jersika: A hotel? Aby to nebylo přímo v Sousse nebo v Port el Kontaoui? Máš tip?

arrow
profile_image
sportandakata
od 21. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A můžeš mi doporučit nějaký hotel. Mám hrozný strach,protože to co se dočítám v různých recenzích je fak síla.

arrow
profile_image
sportandakata
od 21. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak jsem se ještě chtěla zeptat. Hodně jsem v recenzích četla,že byli ubytováni někde v suterénu a podobný story,tak jsem se chtěla zeptat,my hodně cestujeme od německých cestovek,tak mě zajímá,jestli má někdo s tímto zkušenost,protože my ať jsme přijeli kam jsme chtěli,tak jsme nikdy neměli problém,tak nevím jestli je to tou německou cestovkou.

sportandakata
taky jsme nikdy neměli problém. Naopak jednou jsme měli právě v Tunisku odjezd z hotelu v šest večer a odlet v noci, takže celý den jsme se mohli koupat, jen pokoj jsme museli předat do 12hod. Zašli jsme na recepci a požádali o náhradní pokoj, ve kterém jsme si celý ten den nechali věci, mohli jsme se tam v klidu osprchovat a tudíž z pláže jsme i poslední den odcházeli v pět, pak sprcha, usušení a hurá na letiště. Ostatní se nechtěli máchat v soli, tak od 11 hodin seděli na recepci a nudili se.

arrow
profile_image
Jersika
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, za sebe můžu doporučit hotely Orient Palace a Kartago el Ksar, v obouch jsem byla moc moc spokojená. Jen doufám, že se nepohoršili. Jo a létání s německými cestovkami je to nejlepší, co můžete udělat, jsou to přece jen cestovky, které mají ohromný počet klientů, což značí ohromný počet objednávek, tudíž je tuniské hotely nechtějí naštvat a ubytování pro jejich klienty zajistí vždy, což u některých českých cestovek není až tak samozřejmé, pozor na to! Takže se může stát, že máte zaplacený voucher, bus Vás vysadí před hotelem a tam Vám s úsměvem sdělí, že pro Vás nemají místo...Sorry...Tuniské zákony dovolují hotelům prodat víc voucherů, než je počet pokojů a pak se to řeší různě. S velkou cestovkou se Vám to nestane, ale pozor třeba na Blue Style nebo Sunny days. Obě tohle berou jako samozřejmost! Naopak můžu doporučit Exim tours nebo Firo, ale možná že i tam se to může stát, nevím, s nima jsem byla vždycky spokojená...

arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Byl někdo v Hammamet i Sousse? Můžete srovnat? Zajímá mě hlavně okolí hotelů - aby byla možnost procházet se po pěkných místech, nějaká zábava - kavárny, diskotéky apod.

arrow
profile_image
Jersika
od 25. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Verci

Hammamet - menší město, asi 40000 +/- obyvatel, hotelová zóna Yasmine se nachází cca 10 km od Hammametu, takže procházky jsou jen kolem hotelů a samotné město je poněkud vzdálenější. Ale je hezké.

Sousse - 3. největší město Tuniska, počet obyvatel přesně nevím (někde jsem četla 300.000?), hotely jsou jak přímo ve městě, tak i v bezprostřední blízkosti, je tam ohromná možnost vyžití (památky, nakupování, kavárny, diskotéky..).

Já bych dala přednost Sousse (mám ráda ruch a hodně možností), ale je na každém, kdo má rád klid a je spokojený v hotelovém areálu, bude si lebedit i v Hammametu, který má prý hezčí pláže (mně připadají všude stejné )...

arrow
profile_image
janamarie78
od 1. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Byla jsem 10 x na Djerbě a můžu vřele doporučit. Jezdíme jen mimo hlavní sezonu = červen, konec září protože: je všude míň lidí, nižší ceny, teploty kolem 28. Nedoporučuju žádný z organizovaných výletů (okruh ostrovem, krokodýlí farma), ale dopravovat se taxíkem.
Z hotelů doporučuju : Sunny days: Karthago, Al Jazira. Exim tours: LTI Holiday beach resort, Vincci resort (ale není přímo na pláži!) Firo tours: všechny Iberostary. Zvlášť nebrat hotely jen s českou klientelou = horší úroveň služeb.

arrow
profile_image
Verci
od 13. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To Sousse zní dobře

Verci
zkus juknout na www.tunisko.orbion.cz do fotogalerie, fotek je tam dost a můžeš si to oboje porovnat na základě fotek, mě tyhle stránky vždy pomůžou

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené