Smazat

Vyhazov z práce - zatajit před stárnoucími rodiči, nebo říci pravdu?

Je správné neříkat svým nejbližším pravdu - zatajit skutečnost - aby si nedělali zbytečné starosti?
Ahoj, minulý týden jsem se dozvěděla, že v mé firmě krátí stavy a ruší se i má pozice. Nejsem už žádný zajíc, jsem žena středního věku, sice bezdětná a stále nezadaná, ale také mám na hrbu nemalou hypotéku za bydlení, které od rozchodu s posledním partnerem již léta splácím sama. Být bez práce a pravidelného příjmu je pro mne proto naprosto skličující existenční záležitost. Již jednou jsem se do takové situace dostala a rodiče, kteří jsou již téměř v důchodovém věku - mě téměř půl roku finančně dotovali, za což se dodnes stydím a nejsem stále schopna jim peníze vrátit. Peníze od nich znovu nechci, i když vím, že by mi ji kdykoliv velmi ochotně poskytli, ale jsme si velmi blízcí, přestože žijeme v jiných městech, denně si voláme a téměř vše si říkáme. Mám teď dilema, zda jim říct, že jsem po téměř 3 letech opět bez práce, nebo to před nimi tajit, dokud se situace nějak nevyřeší či nebude úplně nejhůř, abych je opět musela požádat o pomoc. Přeci jen již jsou to starší lidé, ač velmi zdraví a duševně fit, ale přesto - je etické jim takhle přidělávat starosti? Nemám to raději tajit, dokud to bude možné? Co myslíte?
 
arrow
profile_image
ilka1
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsem už v důchodu a nechtěla bych, aby děti přede mnou takové věci tajily. Rodina by si měla důvěřovat. A jakmile vstoupí do jakéhokoliv vztahu tajemství, i když je myšleno dobře, je to špatné. Nechej na rodičích, jak se s tím vypořádají, a přestaň o nich uvažovat jako o starcích, které musíš chránit. Já se stará vůbec necítím a doufám, že ještě dlouho nebudu. Když můžu synovi s něčím pomoct, mám z toho stejnou radost, nebo větší, jako když udělá on něco pro mě.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

určitě jim to řekni, neboj se, nežijí na jiné planetě a vědí jaká je tu teď situace.
Tobě se uleví, když budou vědět pravdu a budeš mít klid na hledání jiného místa.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nemyslím si, že tajit před rodiči takovou zásadní věc je správné. Nehledě na to, že věřím tomu, že rodiče stejně poznají, že se něco děje a budou si dělat mnohem větší starosti, když nebudou vědět o co jde než když jim to řekneš.

Kromě toho, čekat až bude nejhůř se mi zdá jako ta horší varianta.
Z mé zkušenosti je lépe o problému říct, protože to co si domýšlím, že se může dít je obvykle mnohem horší než skutečnost.

arrow
profile_image
Ema1132
od 16. 8. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, jsem autorkou příspěvku. Děkuji za vaše názory a rady. Vím, že tajit to není správné, ale mám rodiče ráda a vím, že jsou úzkostliví, takže se budou trápit a dělat si o mě velké starosti, ale máte pravdu, říct bych jim to měla. Uvidím ještě jak se situace vyvrbí v práci, jestli mi nabídnou nějakou jinou pozici nebo tak... Zatím díky a přeju všem krásný víkend.

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych jim to určitě neříkala hned zatepla, počkala bych, jak se situace vyvine. Dlouhodobě tajit to nemá cenu a nebylo by to vůči nim fér.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V první řadě se aktivně snaž si nějakou novou práci najít - to je teď priorita č. 1. Zatím zaměstnaná jsi ( alespoň předpokládám ) a odstupné snad taky dostaneš. Poslouchání úzkostlivých řečí v telefonu ti teď na klidu a energii rozhodně nepřidá a má to čas, až kdybys nedejbože opravdu už byla pár týdnů doma.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Stejně to neutajíš. A i starší rodiče mohou mít kontakty, které ti při hledání nové práce mohou pomoci i k práci dopomoci.

 

Váš příspěvek

Vyhazov z práce - zatajit před stárnoucími rodiči, nebo říci pravdu?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené