Smazat

Vyvine se ještě z přátelství vztah?

Chtěla bych se s Vámi podělit o příběh svého dlouhodobého přátelství , o němž jsem si myslela, že by se mohlo stát partnerským vztahem, ale nestalo. Teď potřebuji vyslechnout a poradit a znát Váš názor, zda tu tato možnost ještě je. Děkuji.

Je mi 23 let. Mám od dětství kamaráda, kterému je 24 let. V maličkém městě u Hradce Králové, kde bydlím, má jednoho z rodičů. Vyrůstal ale u druhého rodiče v Ostravě a k nám jezdíval občas na práznindy a stýkal se s mojí partou, kde měl kamarády, bavili jsme se spolu odjakživa a normálně spolu vycházeli. On si ve svých 16 letech našel přítelkyni, se kterou byl do podzimu 2013, byli spolu 8 let, rok spolu bydleli. Ona se s ním rozešla, už ho prý nemilovala, snad měla chvíli i někoho jiného.
Asi od léta 2013 jsme se spolu začali víc bavit, často jsme si psali na FB, i když jsme se kvůli vzdálenosti moc neviděli, jezdli jsem jen občas. Když se s ním přítelkyně rozešla, rozebírali jsme to na FB, svěřil se mi, chtěla jsem ho podpořit, aby se z toho rychleji dostal, protože ho to opravdu hodně vzalo a nečekal to.
Nakonec jsme si psali víc a víc a po Nové roce denně, celé dny. A to hlavně on, psal mi na dobré ráno, dobrou noc, rozebírali jsme všechno možné a plánovali setkání u něj doma v Ostravě nebo u mě v Praze, kde 4. rokem bydlím, protože zde studuji VŠ. Nejprve jsme se viděli v lednu v našem rodném městě u Hradce, kde jsme vyrazili s kamarády a sami spolu strávli skvěle odpoledne ve městě na procházce a tak podobě (nic jsme spolu zatím neměli). Poté to bylo stejné v únoru, taky tady, strávili jsme spolu celý víkend, poprvé jsme se líbali, bylo to strašně fajn a tam jsme si naplánovali, že přijedu konečně na celý víkend za ním do Ostravy. Podrhuji to, že mě pozval on sám z vlastního uvážení a z 80% mi psal první také on, vše to bylo hlavně z jeho strany, opravdu jsem z jeho strany cítila zájem.
Návštěva dopadla skvěle, víkend jsme si užili, došlo samozřejmě i na sex..Byli jsme domluveni , že se zase sejdeme v našem rodném městě, asi za měsíc, a potom určitě i v té Praze. Nabyla jsem po tom všem dojmu, že by z toho kamarádství mohl být vážný vztah, třeba časem, když je pořád chvílku od rozchodu...Ale asi poslední týden před tím, než měl přijet sem, jsem cítila, že zájem jaksi opadá, skoro mi už nepsal a když sem přijel, strávil víkend víceméně s kamarády a ani neměl zájem být o samotě, jít ven nebo něco takového.
Zeptala jsem se tedy, co se děje a bylo mi od něj vysvětleno, že v tom nemůžeme dál pokračovat, jak bych to chtěla dělat dál, když já bydlím v Praze a jsem pořád tady (studuji medicínu, musím se opravdu dost učit, ještě 2 roky min. - pokud nebudu prodlužovat - mám před sebou, mám k tomu ještě v Praze práci a celé týdny trávím zde, domů do HK se dostanu čistě jen na víkend) a on bydlí v Ostravě, kde má byt, práci, rodinu, přátele a odkud se v nejbližší době neplánuje prý stěhovat. A že nechce být sám, chce přítelkyni, ale někde poblíž, protože by s ní chtěl trávit celé dny a vztah na dálku je pro něj absolutně nepřípustný. A se mnou to musí prý skončit proto, že kdyby si něco začínal s holkou, kterou potká tam, tak to nemůže táhnout zárovň se mnou a zároveň si začínat něco s ní a že čim dřív to spolu skončíme, tím méně nás to bude oba bolet a tím rychleji se s tím smíříme. Na moji otázku, proč si to neuvědomil hned, mi sdělil, že si nebyl jistý a že si s myšlenkou, že by mezi námi něco bylo, vážně zahrával a chtěl totak, ale že vidí, že to je opravdu vzhledem ke vzdálenosti neproveditelné a že vztah na dálku nemá cenu začínat. Na moji otázku, jak to plánuje dál, mi řekl, že budeme zase kamarádi jako dřív, budeme si psát jako kamarádi a nic se nezmění a tuto epizodu že vypustíme a zapomeneme.
Myslíte si, že to je ten pravý důvod? Nebo se mě chtěl už jednoduše rychle zbavit? Je vzdálenost opravdu takový problém? Nebyla jsem jen záplatou po rozchodu, ze kterého se teď vzpamatoval a už nic víc od nikoho nechce?
Copak by se nemohl přestěhovat do Prahy, když by opravdu chtěl? Víte, já měla opravdu pocit, že by z toho něco mohlo být, všechno bylo super a rozuměli jsme si fakt strašně moc, byla mezi námi i přitažlivost, sex super, všechno strašně super. Proto takový nečekaný převrat nechápu a nechci se s tím smířit. Myslíte, že když si třeba rok dva žádnou holku nenajde, prostě si s žádnou nesedne, že pořád šanci mám? Přeci jen pak budu mít po škole a nebudu vázaná na žádné bydlistě jako teď. Od té doby, co mi tohle řekl, si zase píšeme jako kamarádi jak dřív, ale ne tak intenzivně a opravdu je to už jen čistě kamarádské, žádné intimní nebo moc osobní věci tu už nejsou....prostě jak kdyby ta epizoda byla opravdu vytržena a vrátilo se to do bodu, kdy se rozešel na pozdim s přítelkyní a se mnou si psal jen tak nezištně o životě jako s kamarádkou bez vedlejších úmyslů to v cokoliv změnit.

Moc děkuji za všechny názory a pohledy na věc!!
 
arrow
profile_image
aishka1
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Copak by se nemohl přestěhovat do Prahy, když by opravdu chtěl?

Chceš po něm, aby se odjel od rodiny, práce a kamarádů kvůli začínajícímu vztahu, který je vždycky hodně nejistá věc, i když se už dlouho a dobře znáte. Nevyjde to a co on v Praze potom? Když tam nechce být.

Já bych to neudělala.

Chápu tě, že tě to mrzí, ale jeho důvod mi přijde rozumný. Podle mě se nechal unést chvilkou a emocemi po rozchodu, bylo mu s tebou dobře ale po čase se ozval zase rozum a ukončil to, než by vás to oba bolelo opravdu moc.

Mě to přijde také logické. Po dlouholetém vtahu, by chtěl být s přítelkyní a trávit s ní více času. Co v Praze. Já tady tedy také bydlím, ale nedivím se, že se sem někomu nechce. Navíc proč, když se tam cítí doma. Sama mohu posoudit. Vztah na dálku jsem měla a neklapalo to. Na druhou stranu, ten zájem nemusel být až tak velký, jak sis myslela. Zapomeň na něj. Než dostuduješ, tak určitě potkáš někoho jiného

arrow
profile_image
Pajia
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslíte, že když si třeba rok dva žádnou holku nenajde, prostě si s žádnou nesedne, že pořád šanci mám?

přijde mi naprosto zcestné na něj tolik roků čekat..během té doby potkáš určitě někoho lepšího a třeba rovnou z Prahy

arrow
profile_image
TerezVv
od 31. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemůžu s holkama nesouhlasit. Chtít po někom aby se odstěhoval za mnou do 350km vzdáleného města, opustil svou rodinu, práci a kamarády, když já sama se celé dny jen učím anebo jsem v práci, a tak bych na chudáka kluka stejně ani neměla čas - to je trošku sobecké a skutečně velmi nelogické. Smíř se s ním jako s kamarádem, se kterým jsi prožila hodně, a raději se soustřeď na své studium a práci, možná právě tam potkáš někoho minimálně stejně skvělého jako je pro tebe tvůj kamarád

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No, já si myslím, že kdyby byl do ní opravdu zamilovaný, chtěl by ten vztah na dálku aspoň zkusit. Ale předem to zavrhnul s tím, že přípouští možnost, že tam, kde je on, potká někoho lepšího pro vztah. Takhle neuvažuje zamilovaný člověk. Zamilovaný člověk by udržoval vztah na dálku, i přes všechny jeho nevýhody, dokud by měl pocit, že mu to za to stojí..
Proto si myslím, že ty jsi byla prostě klasický "převozník" ženského rodu. Pomohla jsi mu přenést se přes těžký rozchod, vyslechla jsi ho, rozptýlila jsi ho, dala jsi mu sexuální zážitek, ale ve chvíli, kdy by to mělo přerůst v něco vážnějšího, tak vzal chlapec zpátečku Njn, i to se stává.. Akorát nevím, jak s tím kamarádstvím, no.. Já bych ho už za kamaráda nechtěla

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na amelie1111: Souhlasím se vším. Kdyby byl zamilovaný, vztah by zkusil. Vztah na dálku podle mě fungovat může, zvlášť když je tam vidina, že jednou spolu jednou žít můžete, i když až za dva roky. Pusť ho z hlavy a přestaň si dělat naděje.

arrow
profile_image
aishka1
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Candy86: Já třeba už vím, že bych vztah na dálku nezačínala. I kdybych se zamilovala, vím co to obnáší a nešla bych do toho znova a už vůbec ne hned v začátku. Ono jinak to vidí lidi co dávají přednost srdci, ale kdyby ses zeptala takových těch realistů. většina ti řekne že by do toho taky nešli. Takže si nemyslím, že nemohl být zamilovaný. Jen uposlechl rozum, než jej přebil cit.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aishka1: Takže si nemyslím, že nemohl být zamilovaný. Jen uposlechl rozum, než jej přebil cit.

Vážně? Já nevím, no, nazval to epizodou, kterou chce vypustit a zapomenout !
Jsou lidi, kteří zkusí vztah na dálku a jsou třeba přes oceán a přes půl světa.
On je od ní 120 km, navíc v době mobilů, skypů a webcamer, ale stejně mu nestojí za to, aby to aspoň zkusil Proč? Protože o ten vztah prostě nemá zájem.
Zakladatelka je zkrátka převoznice a nemá cenu si něco namlouvat.
Určitě si zaslouží chlapa, který se do ní opravdu zamiluje a "nepo.dělá se" ze stokilometrové vzdálenosti Moc jí to přeju

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji aishka1: I kdybych se zamilovala, vím co to obnáší a nešla bych do toho znova a už vůbec ne hned v začátku.

Tak já třeba ve vztahu na dálku žiju a nepřijde mi to nijak strašné.

 

Váš příspěvek

Vyvine se ještě z přátelství vztah?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené