Smazat

Vztah, nevím co dělat dál.

Ahoj holky, už dlouho přemýšlím, že se vypíšu ze svého trápení, a podělím se s Vámi o svůj příběh. Deníčky na omlazení čtu pravidelně, a tak mám pocit, že předem vím, jak budou znít Vaše odpovědi. Ale já si je potřebuji přečíst. Možná se mýlím. Předem se omlouvám za dlouhé psaní, ale je to taky dlouhý příběh.

Abych začala od začátku. Před dvěma a čtvt rokem jsem se seznámila se svým nynějším přítelem. Bylo to v práci, kde jsme každý pracoval na jiné pozici, a dokonce na jiné směně. Já neměla tušení, že existuje, dokud za mnou jednou nepřišel. Příjemně jsme si povídali, a nabídl mi po práci odvoz domů ( to tam bylo běžné, lidé jezdili společně autobusy, či se skládali na benzín ). Já jsem souhlasila, a tím tak nějak začalo naše randění. Ani né za tři měsíce, jsme si řekli, že už jsme přešli ze statusu randění, na status vztahu.

V práci to ale neklapalo jak má. Po šikaně ze strany vedení, jsem se rozhodla odejít. Vždy byl můj sen jít do zahraničí, a konečně ani přítel nebyl proti. Začali jsme se poohlížet po práci jinde. Po dvou měsících se nám oběma zadařilo, a práci jsme si našli. Bohužel každý v jiné části státu. V tu dobu jsme spolu chodili a bydleli necelého půl roku, a ačkoliv jsme to nahlas neřekli, báli jsme se budoucnosti vztahu, pakliže bysme se teď rozdělili. Nakonec jsem přistoupila na kompromis, že on vezme tu svoji práci, a já si po přestěhování také něco najdu. Až na místě. Příští měsíc jsme byli přestěhováni. Nepodařilo se nám sehnat byt ve městě, vlastně jsme vzali první, kde pronajímateli nevadilo že jsme cizinci, co se dohovoří jen anglicky ( v německy mluvící zemi ). Přítel mi slíbil, že se o mě samozřejmě postará do doby, než si najdu práci. Byla jsem optimistka. V kraji je pracovních příležitostí dost, a jistě to dlouho nepotrvá.

Bohužel se nedařilo. Moje němčina nebyla nic moc, pořádně jsem nerozumněla a to byl problém. Nemluvě o tom, že bez auta a na vesnici, se práce hledá těžko. Pracovní příležitosti byli ve městě, a dojíždění autobusem nešlo ( mizerné spojení ). Postupně jsem propadala depresím, že jsem nemožná, a nechám se vyživovat od přítele. V našem jinak harmonickém vztahu docházelo k častějším hádkám, a nejednou to vypadalo, že už se vrátím domů.
Po roce, stále bez práce, ačkoliv s lepším jazykem, jsme odjeli s přítelem na dovolenou do Čech. Já zůstala u rodičů, on odjel k tetě, kde už dva roky nebyl. Ten týden bez něho, pouze s jednou sms denně, jsem věděla že je něco špatně. Den předtím, než jsem za ním měla jet, jsem se kvůli úplné blbosti pohádali. Na konci hovoru mi řekl, že jezdit nemám, že o mě jeho rodina a vlastně ani nikdo tam nestojí. Moc to bolelo. Věděla jsem, že to že mě živí, je jeho rodině proti srsti. Navíc co řekne jeho strýc, je zaručeně pravda. Má v něm vzor, a když si chce udělat na něco názor, zeptá je jeho. Do té doby mi nikdy neřekl, že mu něco vadí, nikdy mě neurazil. Už mi bylo jasné, že je zle. Když za tři dny přijel, šli jsme se projít. Řekl mi, že si kě mě jen přijel pro věci, a vrací se sám. Že vztah se mnou nemá budoucnost, dělala jsem z něho vola. Nechala se živit. On by se pro mě rozdal, a já toho zneužívala. Úplně mě to zlomilo. Přemluvila jsem ho, aby zůstal přes noc, že si ještě promluvíme, a já doufala že do rána změní názor.

Což se mi i povedlo, ačkoliv prý na návštěvě doma všude viděl znamení, že mě má opustit, to rána měl pocit že se ním mám ještě vrátit. Ale tak jako na podmínku. Dal mi čas do konce měsíce, abych si našla práci, a že se uvidí co dál. Hned po návratu jsem sedla k počítači, a rozeslala desítky životopisů do nejbližších velkých měst, ačkoliv jsem netušila, jak se tam do práce bez spojení budu dostávat. A klaplo to, za týden mi přišla odpověď že mě berou, a budou rádi když co nejdříve nastoupím. Tak se taky stalo. Přítel to měl do práce 20km, já po stejné trase ještě o 20km dál. O auto jsme se museli střídat, jak jen to šlo, případně jsem já na něho, nebo i on na mě hodinu dvě čekali. Co se týkalo peněz, nechtěla jsem mu být nic dlužná, tak jsme se dohodli, že jelikož rok platil všechny výdaje on, já budu rok platit nájem a služby, a on jídlo a naftu. Ačkoliv sama občas nakoupím za své.

Snažila jsem se v tu dobu, udělat vše, co mu na očích uvidím. Doma bylo uklizeno, uvařeno, dělala jsem mu svačiny do práce, podporovala ho v každém rozhodnutí, sem tam koupila nějaký dárek. Byli dny, kdy se mi zdálo, že je zase šťastný, ale já opět propadala depresím. Začala se u mě v té době projevovat panická porucha. On o tom samozřejmě neví. Asi myslí, že mám jen špatnou náladu. Náš vztah jsme brzy obnovili, ale varoval mě, že už to nikdy nebude jako dřív. Že ke mně ztratil důvěru, a tu těžko získám zpátky.

A má pravdu. Náš vztah mě den po dni užírá. Netěším se ze života, z nové práce, z příchodu domů. Mám stále častější stavy úzkosti. Před měsícem jsem mu řekla, že to co je mezi námi, už ani není vztah. Že jsme jen spolubydlící, jak on jednou poznamenal. Když nějak jdeme, nechytí mě za ruku, nelíbáme se, pokud si o to vyloženě neřeknu, spíme spolu jen na můj popud možná jednou za měsíc. Nesvěřuje se mi, nesdílíme spolu zážitky. Hodně to dělá práce, on má víkendy volné, já jsem na noční, ale i tak, se najde pár hodin času, kdy můžeme něco podniknout, a neděláme to. Sedí u počítače, hraje hry, kouká na hokej. Někdy mi ani neodpoví na sms. Sám od sebe jen tak nenapíše, ačkoliv své sestře, která teď u nás druhým týdnem bydlí píše pořád. S ní chodí nakupovat, na ryby. Se mnou ne.

Myslím, že jsem se vážně snažila náš vztah zachránit, ale už nemám na nic sílu. Všichni v mém okolí si myslí, jak je náš vztah dokonalý, jak je on skvělý. Bojím se toho jim říct pravdu. Chci odejít, ale nemůžu. Nemám kam, a když jsem se jednou o tom zmínila, viděla jsem, že ho to bolí. Nechci mu ublížit. Před nedávnem jsem tu v jazykovém kurzu poznala jednoho kluka. Po skoro dvou letech v cizině, jsem si mohla s někým promluvit rodnou řečí. Nemám tu žádnou kamarádku, a vlastně ani kamaráda. Jen přítele. Včera jsme byli odpoledne u jeho rodiny. Přišla jsem pozdě domů, přítel se mě ptal kde jsem byla. Nelhala jsem. On se naštval o od té doby se mnou nemluví. Určitě si myslí, že se něco stalo. Jeho sestra mi radila, ať mu nic neříkám, ale já nechápu proč? To jako když s někým chodíte, tak se nesmíte bavit s jiným klukem? Nevím co dělat. Jen cítím že takhle už to dál nejde.

Budu ráda za Vaše názory na tuhle situaci. Předem děkuji.
 
arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nechci ti sahat do svědomí, ale přijde mi trochu zvláštní, že jsi rok nemohla najít práci, a když na tebe přítel zatlačil, práce byla najednou do konce měsíce. V každém případě si myslím, že jsi udělala chybu, když ses vykašlala na svoji práci a odjela s přítelem za tou jeho, to není žádný kompromis. Už se ale stalo, to zpět nevrátíš. Jestli teď už ani jeden z vás není ve vztahu šťastný, asi není co řešit, je na čase to ukončit. Bylo by pro oba nejlepší, kdybyste se pokusili rozejít v dobrém a domluvit se, že na přechodnou dobu to s bydlením necháte, jak to je, a ty si budeš hledat pronájem ve městě, kde pracuješ.

arrow
profile_image
Pollyanna
od 1. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Candy86: Nechci ti sahat do svědomí, ale přijde mi trochu zvláštní, že jsi rok nemohla najít práci, a když na tebe přítel zatlačil, práce byla najednou do konce měsíce.

To máš určitě pravdu. Byla jsem hloupá. Mohla jsem pro to udělat víc, ale jak píšu, chtěla jsem najít práci tam, kde bydlím, abych nemusela dojíždět. Vlastně až potom co bylo zle, jsem rozšířila okruh i na město. Nutno říct, že od začátku jsem se do města přestěhovat chtěla, přítel byl proti. On měl práci i auto. Mě odvezl za ten rok jednou na úřad práce a ještě bylo vidět že ho to štve. Děkuji za reakci. Zkusím to nějak promyslet.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak to s tou prací mě zaujalo taky. Mám pocit, že váš vztah jde do kytek. Z Tvého povídání pro mne vyplývá, že Ty se snažíš a on moc ne. Nejdřív bys měla s ním situaci otevřeně probrat, jedině tak zjistíš jeho názor na váš vztah. Třeba o Tebe stojí, ale neumí to dát najevo. Nebo už taky nevidí žádnou perspektivu a řešení jen odkládá. Pak Ti nezbyde nic jiného, než najít si bydlení v místě pracoviště a začít znovu a sama. Tím by ses osvobodila od toho věčného snažení, které Tě psychicky deptá. Utrápená ženská není pro muže atraktivní.

Na jednu strano ano, vše to o bydlení a práci, co se tu píše... na druhou stranu, dal ti ultimátum, které jsi splnila, dohodli jste se na řešení... bude tam ještě něco jiného, každopádně z tvého textu lze mezi řádky vyčíst, že nejste šťastní ani jeden a to pak nemá cenu ve vztahu setrvávat. Pokud máš možnost najít si finančně vyhovující bydlení tam, kde pracuješ, volila bych asi tuto možnost, sama vidíš, že přátele bys našla, takže by ses necítila úplně sama v cizině

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na druhou stranu on do toho šel s tím, že ten váš "kompromis" se podřídí jeho jistotě práce a Tvé nejistotě, takže s nějakou tvou - i jen dočasnou - nezaměstnaností počítat měl. Rok byl asi moc, vzal si velké sousto a dobře mu tak, kompromis toto nebyl. Hledala bych už vlastní cestu životem a víc se v tom nebabrala, těžko to bude jako dřív, zdá se že už nemáš sílu Ty ani on.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Asi jsi udělala chybu, žes neuměla řeč vůbec - ani základy. Ten čas, co jsi byla bez práce, jsi na sobě snad zapracovala a teď máš práci, to je dobře. To je to nejdůležitější.
Vydrž ještě chvíli tam, kde jsi a snaž se odložit si něco bokem - pronajímatelé chtějí většinou kauce. Zatím se snaž moc neprovokovat - "doma" se nemusíš chlubit, že si začínáš někde nějaký další vztah, to je velký nesmysl a nikam to nevede.

Cituji Johanita: Rok byl asi moc, vzal si velké sousto a dobře mu tak, kompromis toto nebyl. Hledala bych už vlastní cestu životem a víc se v tom nebabrala, těžko to bude jako dřív,

Naprosto souhlasím, tohle už ani není vztah. Vrátila jsi mu, co´s byla "dlužná" (?), teď se orientuj na svou budoucnost.

Mně to vyznívá tak, že on už k tobě moc necítí, nesnaží se s tebou trávit čas, je to asi způsobeno tím pocitem, že ses nechala rok živit a (dle jeho slov) jsi ho využívala. Možná tím, že jsi mu řekla o někom dalším, tak si říká, jaký je de*il, že ti dal znovu šanci a ty si hledáš náhradu. To je ale jen moje úvaha.

Každopádně to nevyadá vůbec dobře, promluv si s ním, ona vlastně ani není důležitá velká diskuse, jen jestli chce nebo nechce zachránit vztah.

arrow
profile_image
Mindnights
od 24. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám z toho pocit, že ten vztah je už minulostí, snažila bych se odejít. Bokem si schovat peníze po malých částech a šup od něj. To víš, že už si tě nebude vážit, když tě má doma jistou.

 

Váš příspěvek

Vztah, nevím co dělat dál.

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené