Smazat

Vztahy a kontakt chlapů s jejich bývalkami

Vztahy chlapů s jejich bývalkami. Někdy jsou nepochopitelné, že? :) Ale chtěla bych znát váš názor na můj případ, na to, co jsem si já prožila a co bez vaší pomoci asi prostě nikdy nepochopím :D

Ahoj lidi Budu moc ráda za každou vaši zkušenost!

Chodila jsem s o několik let starším klukem, rok jsme spolu bydleli, pak jsme se rozešli, nyní to tak nějak polehounku zkoušíme, ale to není úplně podstatné. Častá příčina našich hádek, které odstartovaly náš tehdejší rozchod byla kvůli jeho bývalé. Stále ho chtěla zpět a já jsem to, ze strachu, že o něj přijdu, samozřejmě řešila víc, než jsem měla. Sem tam si napsali nebo zavolali, dejme tomu jednou za tři týdny, což ano, není tak moc, většinou jsem na to přišla a on mi několikrát lhal, z toho důvodu, že to se mnou nechtěl řešit. Pak se i párkrát sešli, což jsem také zjistila dodatečně. A ona mu skoro pravidelně zhruba jednou za půl roku napíše srdcervoucí e-mail, jak ho příšerně miluje, jak k sobě patří apod. On ji odstřihne, protože ho začne stíhat, nějakou dobu v kontaktu nejsou, ale ona se nějak dokáže přiloudit zpátky. Bylo toho dost, ale chci vás jen zhruba uvést do obrazu

Jsem si jistá (doufám), že s ní nechce vztah, měl možností spoustu, včetně té, kdy jsme byli od sebe a teoreticky i teď a ona by ho rozhodně přivítala s otevřenou náručí. Ale nějak mi prostě hlava nebere to, že i když s ní nechce být, tak mu přesto stojí za to, aby s ní v nějakém tom kontaktu zůstával. A ona ho chce získat zpátky, ačkoliv se snaží působit jako kamarádka. Teď se k sobě tak nějak postupně vracíme, spíš to zkoušíme zhruba měsíc, o ní nepadlo ani slovo, není proč že. Teď je to tak, že se většina věcí děje z jeho iniciativy, on navrhuje, kdy bychom se mohli vidět, většinou je to on, kdo volá a je iniciativnější, než byl za celé dva roky. Já se poučila, došlo mi, že čím víc jsem se snažila a přemáhala, tím více se mi vzdaloval, sama si nejsem naprosto jistá, že o ten vztah stojím, takže to beru naprosto v klidu a užívám si jeho snažení

Vím, že mě za to odsoudíte, ale třeba teď vím, že ji kontaktoval, jen tak, něco ji přeposílal, se vzkazem, že jí to musel poslat. Do nynějška ji měl zablokovanou, kvůli tomuhle si ji odblokoval. A poslal jí to během toho, co jsme spolu telefonovali. Nežárlím, netuším, o co jde, ale připomnělo mi to i to všechno ostatní, co se dělo, lhaní a strach toho ve vás zanechá hodně. A zamyslela jsem se nad tím, že nedokážu pochopit, proč, i když měli škaredý rozchod, ona ho stíhala, sem tam provedla nějakou kravinu a on ji odstřihnul, proč i tak je s ní očividně rád sem tam v kontaktu, ačkoliv nikdy nemůžu vědět, v jak velkém kontaktu jsou. Neříkám, že ji měl odstřihnout už jen proto, že mu musí být jasné, že mně by to vadilo (ale bavit se s ním o ní rozhodně nebudu), ale nedokážu pochopit, proč s ní ten kontakt udržuje, i když by mu mělo být jasné, že ho chce zpět. To mu mělo být jasné celou dobu, ale když jsem se mu to dřív snažila říct, tak to zavrhoval i po všech těch jejích e-mailech. Asi by mi ani tolik jejich kontakt nevadil, ale tím, že vím, že ho chce zpět, tak jsem tehdy před rozchodem nedokázala pochopit, proč se tak chová, i když mi ubližuje.

A on se teď opravdu snaží (na něj ), aby to mezi námi bylo fajn a aby mohl trávit co nejvíce času se mnou.

Nejsem si úplně jistá, jestli jsem dokázala vyjádřit to, co jsem chtěla, ale zajímaly by mě vaše zkušenosti, jaký má váš partner kontakt s bývalkami, jestli je nebo někdy bylo třeba i tohle předmětem vašich sporů, prostě váš názor
 

Důvodů může být několik. 1) Pořád tam je chemie, dělá mu to dobře, že ho pořád uhání. Za mě to bude asi pořádná zoufalka, když jí to tak dlouho drží a nemůže si najít chlapa jinde. Možná se mu s ní líbil sex? Přitahuje ho, ale ví, že to s ní nemá budoucnost? 2) Patří mezi ty, kteří potřebují být s každým za dobře?

Kdyby mu na vašem vztahu hodně záleželo a věděl by, že ti to tak vadí, tak by ten kontakt s ex asi ukončil..

Těžko říct. Kamarádka měla 5 let vztah a když se rozešli, tak se často scházeli, volali si a i teď po letech, když něco potřebuje, tak jí pomůže. Jeho přítelkyně dostala na výběr, že jí musí mít ráda jinak bude zle a hlavně nevyčítat..současná přítelkyně je moc fajn holka, ale moje kamarádka byla jeho velká láska a asi je pravda, že i když začínal ten nynější vztah, tak kdyby kamarádka chtěla, tak se k ní vrátí..

Pokud máš k němu nedůvěru, tak asi nemá smysl v něčem pokračovat.

Je to chlap, takže mu určitě dělá dobře, že ho uhání a sex měli, co vím, dobrý, ale my máme troufám si říct ještě lepší..

Zoufalka to určitě je, když se rozešli, dvě hodiny v noci na něj pořád v kuse zvonila, vyhrožovala mu, že se zabije.. Přijde mi jako magor. I on řekl, že je šáhlá, ale že ji bere jako kamarádku. Vždycky říkal, že ji nepotřebuje mít ve svém životě, nepotřebuje se s ní vídat, na mé dotazy ohledně jejich kontaktu se připojil argument, že pět let je pět let a že kdyby s ní chtěl být, tak s ní přeci bude (čemuž věřím, je takový rychle jednající muž činu) atd..

Bylo tu spoustu diskuzí, jak chodili chlapi s bývalkami na výlety a podobně, takže vím, že tohle není nic hrozného, ale tím, že to zkoušíme znovu a ono se opět vynořilo něco podobného (ačkoliv nemusí o nic jít) a mně už to v hlavě šrotuje, uvědomuju si, že k němu nemám důvěru a tím pádem to nemá příliš velký smysl. Ale chtěla jsem se aspoň pokusit pochopit jeho myšlenkové pochody, protože jinak nám všechno klape skvěle a cítíme se spolu opravdu dobře.

arrow
profile_image
Aleopa
od 22. 4. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji DannySmile: sex měli, co vím, dobrý, ale my máme troufám si říct ještě lepší..

Jsi jim u toho svítila, že to víš tak jistě?

Do tady těch koutů bych asi nerada zacházela, být přítelkyní Byla li to jeho první skutečná láska, na kterou prostě má nějaké ty vzpomínky, nostalgii.., tak je úplně jedno, jaký měli sex, jak často se hádali a jaké měli důvody k rozchodu..je to prostě ten první opravdu vážný vztah, to nikomu nikdy nikdo nevymaže..navíc pět let je pět let. Nicméně jsou lidé, kteří zruší veškerý kontakt a budou prostě jen nostalgicky vzpomínat (což např dělám já, i když k bývalému nic necítím, pořád to byl ten první vztah, na který tu a tam vzpomenu...), jiní toho druhého nedokážou úplně odstříhnout, nehledě na to, jaké jim dělá potíže a jsou stále v nějakém kontaktu. Další třeba těší zájem a dělá jim dobře, že se kvůli nim někdo takto trápí -ego je ego.. Ty máš na výběr...buď tolerovat to, že ji prostě nedokáže vymazat a nějaká jeho část ji chce mít v životě třeba jen jako kamarádku..Nebo ne

Cituji DannySmile: sex měli, co vím, dobrý, ale my máme troufám si říct ještě lepší..

To je tvůj názor Do jeho hlavy nevidíme.

Cituji DannySmile: pět let je pět let a že kdyby s ní chtěl být, tak s ní přeci bude

Tak to je pravda, ale normálně totiž pánové dělají to, že nechtějí problémy, tak to ukončí a ignorují, aby se s tím ta druhá osoba srovnala. Možná mu psychicky vyhrožuje a on má strach, že si něco udělá, ale mě když řekl jeden, že se kvůli mě zabije, tak jsem mu řekla, že je magor a ať to tedy udělá. Neudělal. Na každého to pak jen působí jinak. 5 let jen tak nevymažeš. Já osobně to mám tak, že po dlouhodobém vztahu neumím jít hned do dalšího, dokud si to v sobě nevyřeším, tak mě ostatní pánové na vztah moc nezajímají.

Cituji DannySmile: Ale chtěla jsem se aspoň pokusit pochopit jeho myšlenkové pochody,

Chtěla bych potkat osobu, která ty myšlenkové pochody chápe Pokud si s ní občas něco napíše, tak v tom nevidím problém. Mě osobně ex nevadí, pokud to je už pár let, ale scházet se s poslední ex (kde to nemají oba ukončené) s tím, že mám další vztah mi přijde na hlavu a vadilo by to i mě

arrow
profile_image
Munisha
od 6. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na bývalky pozor, je strašně jednoduchý s nima "ulítnout". Sama to znám z té druhé strany, s ex přítelem už nejsem pomalu 2 roky, on má už rok jinou slečnu. Psali jsem si po rozchodu jen minimálně, ale párkrát jsme spolu byli venku a jako kamarád se opravdu nechoval. Zná mě, ví co na mě platí a já se tomu ani nebránila. Zpátky bych ho nechtěla, on mě taky ne , ale prostě ta chemie a vzpomínky na společné zážitky udělají své.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já to znám z opačné strany a radím ti, pokud si chceš přítele udržet ( a nepřenechat jej bývalce ) , tak se o ni nezmiňuj a nedělej scény, protože je to neskutečně otravné a víceméně to má stejný efekt, jako bys jej za ní posílala. Mému současnému příteli taky sem tam vyzvání jakási divnopaní spřed tří let - no a ? Asi se jí to s ním v posteli líbilo a nemůže zapomenout. Já jsem tady a ona je tam, tak proč to řešit a dělat si peklo ve vztahu ?
Ano, na ex se velice těžce zapomíná, ale klíče k tomu zapomenutí má v rukou především nový partner

Reaguji na Munisha: Jo tak to znám taky, ale většinou jsou s tou přítelkyní z pohodlného důvodu a nebo to jsou hold sukničkáři. Také mám kontakty, kterým by stačilo jen napsat a přijedou bez problému, i když někoho mají..

Máte všechny pravdu! S tím sexem jsem to myslela pouze tak, že on sám kdysi zhodnotil své bývalky a tuhle špatně neznehodnotil, ale že máme sex takový, že jsme oba naprosto spokojení. Ale s tím svícením to bylo dobrý

Jeho první vážný vztah to nebyl, dokonce si prý za celou dobu nedokázal představit budoucnost s ní, ale mnohokrát se k sobě vraceli, takže něco je k sobě táhnout muselo.

Zajímaly mě vaše názory zaprvé kvůli minulosti, kdy ho naháněla, já se bála a ano, častokrát o ní vyvolávala diskuze, takže jsem si vědoma toho, že když se s ní tenkrát párkrát tajně sešel, tak že jsem jí ho prakticky vehnala do náruče.

Co se týče současnosti, včera jsme se o ní trochu bavili, respektive byl rozhovor na téma, jestli jsme se vídali i s někým jiným, když jsme těch pár měsíců nebyli spolu, tak mi říkal, že se jednou náhodou potkali, pak se párkrát viděli, že se mu hrozně omlouvala za to, co dělala dřív a že by chtěla být kamarádka (má i přítele), každopádně že prý brzy došlo na to, že on odmítl nějakou schůzku, ona mu brečela a vyhrožovala do telefonu, takže ji poslal do háje. Trochu se tomu smál a prý opravdu věřil tomu, že by mohli být kamarádi. Protože spolu strávili kus života.

Já se směju hodně, protože mi její chování připadá fakt komický, on jí prostě vždycky jednou za čas zbaští to, že chce být kámoška, ona pak předvede něco takového a kdyby jí na to někdy naletěl, za tu dobu, co jsme spolu nebo během té naší pauzy, tak už by mi tenhle chlap asi ani nestál za to, s ním něco zkoušet

A co se týče toho vyptávání na bývalky, z toho už jsem naprosto poučená a ať už v tomhle vztahu nebo v nějakém příštím vím, že takovou blbost už dělat nebudu Hrozně se mi líbila hláška z knížky proč muži milují potvory, když muž začne mluvit o bývalce, netrpělivě se podívejte na hodinky, tohle téma vás nezajímá..

Já jsem ex také nikdy neřešila a myslím, že je to nejlepší řešení. Jen mě zajímal důvod rozchodu a to bylo tak nějak vše. Spousta žen se vyptává a pak má potřebu se porovnávat. Pak o tom sám ten chlap vypráví, že ex dělala to a tamto...a pak to leze člověku akorát na nervy (nebo obecně vím, že to potom holky řeší).
Pokud to bere takhle, tak se asi nic neděje.

Reaguji na EleanorWoods: Přesně tak, bláznivě jsem se do něj zamilovala, působil na mě jako takový chlap, kterého jsem přesně hledala, takže jsem se vyptávala a vyptávala a on pak kolikrát zmínil něco o ní, co jsem ani vědět nechtěla. S předchozím partnerem jsem byla pět let, ale byl to první vážnější vztah nás obou, takže jsme nic podobného neřešili. Tohle pro mě bylo nové a do budoucna jsem poučená až až

Jinak se mo zdá naprosto neuvěřitelné, a právě to mě dřív tak strašně štvalo a on si to vykládal jako žárlivost, jak prostě nikdy neviděl a nedošlo mu, o co jí opravdu jde. To je tak slepej? .Osmkrát se stalo, že se kamarádili, sem tam si napsali, ale po nějaké chvíli mu řekla, jak strašně moc ho miluje, chce s nim mít děti a jsou stvoření jeden pro druhého A pořád dokola! Člověk by čekal, že už se na ni vykašle

Cituji DannySmile: To je tak slepej?

Pánové jsou, dokud jim to nedojde a nebo dokud se nepřesvědčí bez tebe Také nemají tu ženskou intuici, čili jakmile je to na oko jasné, tak jim to pořád jasné není. Kdo ví. Tak hodně štěstí

 

Téma Vztahy a kontakt chlapů s jejich bývalkami je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené