arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: ani socka (Bydžovská).

Brečela jsem smíchy jak pila vodku rovnou z láhve skvěle to zahrála.

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Na výchově samozřejmě záleží a tohle

Cituji pettite94: Dítě které pochází z bohaté rodiny vystupování bude mít asi jiné,než dítě které bohaté rodiče nemá .. nebo myslíte že to tak není?

považuji za hloupost! Proč by nemohlo být dítě z průměrné rodiny dobře vychováno a mít výborné vystupování a naopak dítě majetných rodičů spratek bez sebemenších základů. Spíš si myslím, že docela dobrý ukazatel je inteligence rodičů (ovšem VŠ nutně neznamená inteligentní šlověk a naopak). Díky mému zaměstnání se setkávám s lidmi ze sociokulturně vyloučených lokalit a není to o fin. poměrech,ale o tom co mají rodiče v hlavě (bohužel nic a to stejné nic předávají dál). Je možná ale pravda, že majetní lidé se pohybují v jiných kruzích než třeba sociálně slabí lidé a pokud doprovázím partnera nebo rodiče (už ne jako dítě ale potencionální obchodní partner) do společnosti, tak jsou kladeny na vystupování vyšší nároky. Ovšem někteří lidé si tak jako tak nedělají problém a slovo "buran" nevysihuje ani polovinu toho, co z nich kouká

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji PoisonIvy: a u nás mají vzdělání všichni ale v tom jaký jsou povahově by se chlubit neměli

Tak je dobře, že to aspoň vidíš no

Reaguji na Ivčáááá:

jojo, já jsem klasický buran co se nejradši promenáduje v lese nebo mezi slepicema expresivně řečeno, ale jakmile se dostanu na nějakou událost, kde se vyžadují určité vlastnosti a chování, ihned změním strunu, zvolím oblečení, doplňky, chovám se zkrátka jako pravá dáma, většinou jsou tím lidé potom překvapení ale pro mě je to automatika. Když sem doma, tak si dám k televizi pivo a krkam jak umírající, ale v divadle mě v keckách neuvidíte. Neda se zobecňovat, i dítě z vyšších vrstev může být floutek a chovat se jako dobytek, záleží zas a jen na té výchově (tedy dítě by mělo mít lásku a pevnou ruku)

Reaguji na Zimonka:

myslím že ale stejně to myslela slečna přede mnou, nejde o to vzhlížet k lidem úspěšným ve vzdělání ale úspěšným svědomitým životem. jak říkám, jsem u nás jediná zatím nevystudovaná a proto jsem póvl, ostatní jsou na jiném stupínku. a to k nim mám vzhlížet?! chovají se jako chudáci. a proto k nim vzhlížet nebudu, nejsem přece blbá abych měla chtít bejt stejná

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ivčáááá: Proč by nemohlo být dítě z průměrné rodiny dobře vychováno a mít výborné vystupování a naopak dítě majetných rodičů spratek bez sebemenších základů.

Přesně tak. Vůbec to nezáleží na tom, jestli jsi z bohaté nebo chudé rodiny.

Cituji Ivčáááá: Spíš si myslím, že docela dobrý ukazatel je inteligence rodičů (ovšem VŠ nutně neznamená inteligentní šlověk a naopak).

bohužel lidi většinou berou, že kdo nemá vzdělání, je hloupý. Já vždy patřila ve škole k těm nejlepším a párkrát jsem už slyšela po tom, co jsem se vyjádřila o vzdělání mých rodičů, jak je možné, že "dva blbci mají chytré dítě" to jsem se musela smát vzdělání prostě není tak úplně ukazatelem inteligence. Setkala jsem se spoustou lidí, kteří mají vysokoškolsky vzdělané rodiče a nejsou tak chytří, jak by člověk čekal.

arrow
profile_image
chocolattecoffee
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lucrezia: podle mě výchova dítěte nemá co dělat s tím, z jaké sociální vrstvy dítě pochází

Něco takového jsem chtěla napsat

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: Brečela jsem smíchy jak pila vodku rovnou z láhve skvěle to zahrála.

Jj, ona je skvělá.
Ale, v reálu, tvl, takhle bych dopadnout nechtěla! Když takhle hodně padneš na dno, tak trochu ztratíš respekt svých dětí. To bylo v tom filmu vidět. Ten syn ( Vorel) jí měl rád, ale tak nějak jí pohrdal..nebo jak to říct. No, nakonec, Kraus na tom nebyl u svého synáčka líp a přitom to byl boháč. V jeho případě jim podle mě dával syn ( Mádl) sežrat, že se o něj vlastně nezajímali, jenom mu dávali prachy a žehlili mu průsery. NEJHORŠÍ KOMBINACE!
Prostě nedávala bych to do jasné souvislosti s finanční situací. Navíc v našem státě zase takové rozdíly v životní úrovni nejsou. Podle se má tak 70% české populace +- stejně. Spíš je to o rozdílných životních hodnotách..

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji PoisonIvy: chovají se jako chudáci. a proto k nim vzhlížet nebudu, nejsem přece blbá abych měla chtít bejt stejná

No však je dobře, že to vidíš. Tohle vidí málokdo. Když je dítě nějak vychováváno, tak si potom neuvědomí, co je špatně, protože mu to připadá normální, když v tom vyrůstalo. U tebe je to jinak, to je dobře

Cituji pettite94: samozřejmě dítě raději vzhlíží k tatínkovi,který má nějaké školy a například vede firmu,tedy že v životě něco dokázal,než k tatínkovi který zametá chodníky .. bohužel je to tak

...to mi přijde dost povrchní, jednou dal otec dítěti život a titul s tím přece nemá vůbec co dělat. Budu vzhlížet ke svému otci právě proto, že je to můj otec, nebýt jeho, tak nejsem...

A víš ty vůbec, co obnáší být dítětem úspěšného otce?? Ne vždy to má jen výhody, mnoho dětí "úspěšných" rodičů končí s psychickými problémy, mnohé jsou taky na drogách... Například já úspěšného otce mám a prošla jsem si jako dítě a dospívající holka hodně zlým obdobím způsobené právě tím, že otec byl hodně chytrý, vzdělaný, úspěšný a vážený podnikatel. Mnoho zranění si nesu i teď v dospělosti.

Jestli chceš být lepší, než tě rodiče vychovali, tak s tím něco dělej, ale vinu neházej na tvé rodiče, to umí každý slaboch.

Cituji pettite94: myslím si,že finance v rodině hrajou obrovskou roli

A já si myslím, že láska v rodině hraje obrovskou roli...

Reaguji na simuška:

nu souhlasím s tebou a ne.. nebudu mu děkovat za to že mi dal život, když tím to pro něj skončilo, spíš mi přijde, že si užil jenom to "darování"

ale pravda je, že sebou všechno nese negativa a přesně vím co říkáš, když mluvíš o bolístkách

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: Prostě nedávala bych to do jasné souvislosti s finanční situací. Navíc v našem státě zase takové rozdíly v životní úrovni nejsou. Podle se má tak 70% české populace +- stejně. Spíš je to o rozdílných životních hodnotách..

To je pravda

Každopádně ve filmu Gympl se mnoho rodičů najde

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji PoisonIvy: jojo, já jsem klasický buran co se nejradši promenáduje v lese nebo mezi slepicema expresivně řečeno

Tak to jsme dva burani Není nad procházku lesem a když tam chci být protiva protivná tak jsem a nikdo mi nemůže říct, že se to zrovna nehodí

Cituji Zimonka: bohužel lidi většinou berou, že kdo nemá vzdělání, je hloupý

Ono to bohužel svádí (člověk si řekne - kdyby nebyl blb, tak proč nešel na VŠ). Ale ve svém okolí mám jak lidi s Ph.D, prof, atd., tak lidi se základním vzděláním (většina rodičů "našich" dětí) a mluvený projev a vystupování je i u některých méně vzdělaných lidí neskutečně kultivovaný a opravdu je vidět, že mají dobrý základ z domova.

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji simuška: A víš ty vůbec, co obnáší být dítětem úspěšného otce?

Přesně tak! Spíš bych řekla, že je to velký handicap do života!! Aspoň já se sestrou jsme si z toho odnesly docela slušné komplexy (mimo jiné). Byť nás má táta neskutečně rád a rozdal by se pro nás, do konce života budu mít pocit, že pro něj nikdy nebudu dost dobrá a reprezentativní dcera. Trpím tím já, sestra i máma. Navíc ta se v životě díky němu příliš nerealizovala a teď z ní cítím, že tím pěně trpí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené