arrow
profile_image
pettite94
od 26. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na sarra: má dvě pojištovací firmy a opravdu se svým dětem věnuje

Tak to je tedy opravdu výjimkou. Mít zaměstnance a k tomu skloubit dohromady, jak osobni tak i pracovni život neni jednoduché. Je také otazkou co jsi pod pojmem věnovat se dětem představit.

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji sarra: Tak to je tedy opravdu výjimkou. Mít zaměstnance a k tomu skloubit dohromady, jak osobni tak i pracovni život neni jednoduché. Je také otazkou co jsi pod pojmem věnovat se dětem představit.

a co si pod tím představuješ ty?

arrow
profile_image
Lucrezia
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Ivčáááá: Byť nás má táta neskutečně rád a rozdal by se pro nás, do konce života budu mít pocit, že pro něj nikdy nebudu dost dobrá a reprezentativní dcera. Trpím tím já, sestra i máma. Navíc ta se v životě díky němu příliš nerealizovala a teď z ní cítím, že tím pěně trpí.

jo jenže to je třeba jen tvůj pocit...

a matka se nerealizovala proč? zakázal jí to snad?

arrow
profile_image
MiaMax
od 24. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Podle mě ani ne tak na výchově, ale spíš jak dítěti vše projde. Je dítě, které je rozumné už v brzkém věku a je někdo, který ani ve svých 20 rozumný není a nedokáže si vážit toho co má.
Já třeba ve výchově měla volnou ruku, ale to je tím, že máma si prožila hodně svých starostí a já ji je nechtěla přidělávat, tak jsem byla prostě hodná. Vím, že se na ni můžu obrátit vždy a je to moje nejlepší kamarádka. I přes pár malých chyb, které dělá samozřejmě každý, si myslím, že vychovaná jsem. Vážím si peněz, domova a každé maličkosti. Nyní studuji, brigádničím a z peněz co si vydělám pomáhám mamince řešit problémy, do kterých se dostala za pomoci druhých. Abych nemluvila jen o sobě, mám mladšího sourozence, který je naprosto stejný. Nikdy nepotřebuje okřiknout a přitom má nádherné dětství. Snad si to bude jednou myslet i on.
V rodině ale máme i ty, kteří peněz mají na rozdávání. Děti mají vše na co si vzpomenou a s těma už má problém naprosto každý- vulgární, sobečtí, agresivní- nevychovaní fracci !

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jistěže záleží na výchově dítěte! Ale také na souhře mnoha faktorů, zejména i na vrozených predispozicích a charakteru. Výchova dítěte však významně pomáhá charakter budovat, pomáhá útvářet pohled na svět, na sebe samého.. Chyby v této oblasti vedou později k chybnému vyhodnocování situací, hodnocení sebe samotného, přístupu k okolí.
Ale slyšet někdy od vlastní dcery, že jsem toho málo dosáhla.. Nevidíme do jejího života, ale byť jsem taky neměla dětství jednoduché a odnáším si to do svého života, nechápu, jak může někdo, kdo nikdy nezažil jaká zodpovědnost je poskytnout střechu nad hlavou, starat se o rodinu aby měla co jíst, vydělávat peníze, aby jsme neskončili na ulici, jak někdo může říct, že matka toho moc nedosáhla.

arrow
Neprodává v Bazaru

No já bych neřekla, že záleží tak moc na nějaké cílené výchově rodičů..spíš záleží na tom co dítě doma vidí. Když má doma hodné milující rodiče, kteří se umí slušně chovat, tak s velkou pravděpodobností takové bude i dítě, pokud se něco nepokazí(např. se v pubertě zblázní a začne dělat šílenosti) Ale pokud jsou rodiče burani, tak jaké jiné má to dítě být než buran? Jedině by muselo být tak abnormálně inteligentní, že by se v pozdějším věku snažilo nebýt jako rodiče. Samozřejmě hraje roli i výchova, něco ho ti rodiče učit musí..ale moje zkušenosti z praxe ze školek jsou takové, že dítě hodně vypovídá o situaci v jeho rodině..

Cituji Peg: No já bych neřekla, že záleží tak moc na nějaké cílené výchově rodičů..spíš záleží na tom co dítě doma vidí.

K tomu není co dodat.

arrow
profile_image
ángel
od 26. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MiaMax: V rodině ale máme i ty, kteří peněz mají na rozdávání. Děti mají vše na co si vzpomenou a s těma už má problém naprosto každý- vulgární, sobečtí, agresivní- nevychovaní fracci !

musím ti dát v tomto bohužel za pravdu, včera jsem ten kontrast viděla na vlastní oči, kdy 5letý rozmazlený fracek z bohatší rodiny všechny terorizoval, nechtěl ostaním nic pujčit, vychloubal se, ale nejhorší bylo, jak se pořád vztekal, a vulgárně nadával. A kluk ze sociálně slabší rodiny naprostý opak. Empatický, přátelský, a pokorný.
Já si myslím, že hodně záleží na výchově, a taky na prostředí, zda je "láskyplné" nebo prostě problémové. Samotná vícemístná suma na kontě ale není žádná záruka toho, že dítě bude v dospělosti slušný člověk, a s životními ambicemi to taktéž nesouvisí.

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: Souhlasím s Váma holky, jen si budu trvat na tom, že je to i výchovou a někdy vůbec tím co jsme tu napsali. Správně píšete, že je dítě většinou odrazem toho, co doma vidí, ale aby mohlo vidět ty milující rodiče a dobro, musel někdo v rodinném řetězci odstartovat dobrou výchovu, protože následné chování začlo dobrou výchovu zrcadlit.. Někdy ale, se to zvrtne i skrz dobré chování rodičů, byť náhradních, viz.kniha Terezy Boučkové Rok kohouta..

Cituji Tears: píšete, že je dítě většinou odrazem toho, co doma vidí, ale aby mohlo vidět ty milující rodiče a dobro, musel někdo v rodinném řetězci odstartovat dobrou výchovu, protože následné chování začlo dobrou výchovu zrcadlit..

Připomněla jsi mi oblíbené rčení mého dědy.
Dítě by se mělo vychovávat 20 let před jeho narozením.
Je to skutečně tak. Vliv předků je obrovský a má dlouhý dopad.
Nicméně nedávno jsem v TV viděla pořad o nejlepších učitelích a ta pedagožka, která to vyhrála a kterou děti milovaly a u které se předpokládalo, že prošla nádherným dětstvím, ve své hrozné zpovědi odhalila, že byla týraným dítětem.
Ona se pevně už v dětství rozhodla, že chce mít krásnou a milující rodinu.
I navzdory šílené výchově se stala nádherným člověkem.
Síla vůle je opravdu obdivuhodná.

arrow
profile_image
jancmo
od 16. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Tears: Skvělá knížka, dobře, že jsi ji zmínila. Myslím, že odpovídá na dotaz zakladatelky. I sebelepší výchova a milující rodiče někdy nestačí na to, jaké geny dítě dostalo do vínku.

arrow
profile_image
Slivanka
od 19. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Geny hrají samozřejmě velkou roli, ale myslím, že správná výchova může dost ovlivnit..
Já když vidím kolem sebe ty nevychované deti, jak v obchoďáku křičí na rodiče, vše si vykřičí, rodiče, aby měli klid, tak jim to radši koupí..Kamarádka má obuv a několikrát jsem tam viděla, jak děti poroučí rodičům a ne naopak.. Malý klučina, asi 3 roky, kopal vesele do prodavačky a když už to bylo asi po třetí, tak mu maminka řekla miloučkým hláskem, kterým se děti konější " to se nedělá", Takže z toho dítě absolutně nepochopilo, že tohle se opravdu nedělá..
Takže můj názor je, že když se dítě od malička vede k tomu, že se zdraví, že se děkuje, že nic není zadarmo, že vztekání mu nepomůže, vede se k sportu, nebo jinému koníčku, atd.. tak to bude v budoucnu rodičům odmění v podobě slušného člověka a ne arogantního, nevychovaného spratka..., kterých je bohužel čím dál více..

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji True: Dítě by se mělo vychovávat 20 let před jeho narozením.

Krásné moudro a zcela pravdivé..

Cituji True: Ona se pevně už v dětství rozhodla, že chce mít krásnou a milující rodinu.
I navzdory šílené výchově se stala nádherným člověkem.

Přesně jako ty si říikám, jak obrovsky silná může být lidská vůle a že když si člověk za něčím jde, (skoro) nic není nemožné... Takoví lidé mě pak motivují a ženou dopředu a patří jim ode mě dík a poklona..
Reaguji na jancmo: Taky tu knížku mám moc ráda. Byť se snažila jak mohla a šli jim příkladem, nic nezmohli..
Reaguji na Slivanka: Zaplaťpánbůh, že jsme v ČR, aspoň v tomto, nedokážu si představit, že by mé dítě floutkovalo a pořád jsem se to snažila řešit nicmuneříkající domluvou. Aneb škoda každé rány, která padne vedle..
Holky slyšela jsem historku z MHD, kdy malé dítě neustále kopalo do sedátka na které seděl pán, matka na to absolutně nereagovala, pak už to ani ty lidi nemohli vydržet a řekli jí, proč s tím nic nedělá.. Její odpověď byla, že na to musí přijít sám, že má alternativní výchovu.. Načež už to nervově nevydržel nějaký dreďák, vstal, štípl ji do ucha a na překvapený pohled té ženské řekl: "Já měl taky alternativní výchovu.."

arrow
profile_image
HeisseDiore
od 31. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo vidím to na sobě a ségře,jaké jsme v pubertě byli parchanti, myslím že nás naši měli držet více zkrátka dnešní mládež je drzá dovoluje si co vydrží. Nemyslím si že je to věc vzdělání či vrstev ale toho jak zase "naše" rodiče vychovávali jejich rodič a samozřejmně doba a režim

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené