1. . .34567
arrow
profile_image
daty
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tears: Holky slyšela jsem historku z MHD, kdy malé dítě neustále kopalo do sedátka na které seděl pán, matka na to absolutně nereagovala, pak už to ani ty lidi nemohli vydržet a řekli jí, proč s tím nic nedělá.. Její odpověď byla, že na to musí přijít sám, že má alternativní výchovu.. Načež už to nervově nevydržel nějaký dreďák, vstal, štípl ji do ucha a na překvapený pohled té ženské řekl: "Já měl taky alternativní výchovu.."

To znám akorát se žvejkačkou do vlasů

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na daty:

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji PoisonIvy: svatý slova, mamka je učitelka ve školce a matky co jsou na dovolený nebo na mateřský s druhým dítětem se snaží starší dítě vždy strčit do školky, aby s nima nemuselo bejt doma, tohle nechápu, i kdyby doma měly dvojčata, tohle dítě už je starší a hlídat nepotřebuje.. zrovna tak když jsou prázdniny a otevírá se ve městě jen jedna školka a mámy okamžitě zjišťujou kam ty děti upsat aby měly pokoj, plus ty děti v poslední době v 4 letech neumí ani chodit na záchod

Děti se dávají do školky z určitého důvodu. Já měla mladší sestru (o dva roky) a stejně jsem od 3 let chodila do školy, alespoň na dopoledne. Zkus být s předškolákem celý den doma a pak ho z ničehonic šoupni do školy. Děti se musí naučit být v kolektivu, musí se naučit nějaký řád. Přičemž teda ještě do školky se berou děti, které si již umí dojít na toaletu a zavázat si boty.

Cituji pettite94: Dítě které pochází z bohaté rodiny vystupování bude mít asi jiné,než dítě které bohaté rodiče nemá .. nebo myslíte že to tak není?

Ne, nemyslím si to. Dítě má takové způsoby, jaké vidí u svých rodičů. Spousta, jak ty říkáš bohatých lidí, mají doslava nulové vychování. Takže ne, o penězích to fakt není.

arrow
profile_image
kozenka88
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že záleží na spoustě faktorech, na výchově, na příkladu rodičů, co děcku dávají, na děcku samotným.. Další věc, kterou zde rozebíráte, jestli může být děcko pyšný na tatu zametače chodníků - někdo možná jo, ale řekla bych, že větší procento by mělo raději tatu právníka.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, taky záleží na výchově. Ale jsou věci, které ovlivnit ani předokládat nelze a i dokonalí rodiče mohou mít jednou potomka "grázla".

Co se týká finanční situace, tak i bohatí lidé umějí vychovat skromné a hodné děti, záleží to na lidech a jejich prioritách. Někdo může být miliardář a zároveň slušný a skromný člověk. Na druhou stranu v okolí vidím často situaci, kdy "vlivní a bohatí" nemají na děti čas (od malinka je vychovávají chůvy - kariéra a seberealizace je přece důležitější), zahrnují je přemírou drahých a značkových hraček (holčička dostane ve dvou letech panenky aj. hračky určené pro 6ti leté dívky - tozn. neocení je a ještě pod stromečkem ryčí, že toho dostala málo - ačkoliv má doma více hraček než v menší školce a všichni jí uklidnují, že ještě nějaké dárky určitě dostane) apod. Navíc jsem se u některých známých setkala s neslušným chováním směrek k "méně majetným", ironické poznámky, žádná úcta, chytračení apod., což je pro děti velmi špatný vzor. Ty jsou zatím malé, ale už dnes rozmazlené, neumějí si vážit peněz ani majetku a mají pocit, že jsou něco více než ostatní děti. Dobrý základ na pořádný pád na hubu.

Já jsem na rodiče pyšná a je mi jedno jestli zametali chodníky nebo obchodovali na burze v NY, hlavně, že mě milují a byla jsem pro ně na prvním místě.

arrow
profile_image
Tears
od 19. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji martinam: Já jsem na rodiče pyšná a je mi jedno jestli zametali chodníky nebo obchodovali na burze v NY, hlavně, že mě milují a byla jsem pro ně na prvním místě.

arrow
profile_image
leon90
od 24. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pettite94: Předem se omlouvám,ale nevěděla jsem jak téma lépe nazvat
Poslední dobou jsem přemýšlela zda-li poměry a chování rodičů ovlivňují dítě,například v tom že nemá žádné chování,ani vystupování ve společnosti?
Dítě které pochází z bohaté rodiny vystupování bude mít asi jiné,než dítě které bohaté rodiče nemá ..

Proboha, a co má finanční situace společného s výchovou dítěte ? Vsadím se, že alespoň jeden rodič nebo prarodič každého z nás tady vyrůstal v nuzných podmínkách, ale přesto se z něho stal slušný a poctivý člověk.
Evidentně si pleteš hrušky s jablkama

Cituji Peg: Ale pokud jsou rodiče burani, tak jaké jiné má to dítě být než buran?

To mi přijde jako dost hloupý názor, maminka mého přítele měla jako rodiče opravdu prvotřídní burany, říkal to o nich každý, kdo je viděl, čili to není jen můj subjektivní pocit, a ona vystudovala vysokou školu a byla velice úspěšná, stejně jako její sourozenec. Moje mamka zase má VŠ, ale lidmi, co jsou ,,jen'' vyučení, pohrdá a vyjadřuje se o nich posměšně, a já jsem v tomto úplně jiná.

arrow
profile_image
pettite94
od 26. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na leon90: samozřejmě nemyslím jen samotnou výchovu,narážím hlavně na to,jaké má dítě vystupování ve společnosti .. a upřímně si myslím,že děti které mají bohaté rodiče jsou tedy na výši a dá se říct,že na ně nikdo nemůže .. mají stálý příjem peněz,nemusí chodit na brigády,tudíž si myslí,že jsou něco víc a odráží se to i na jejich chování a vystupování ve společnosti .. můžou si dovolit odstrknout lidi,kteří jsou podle nich na menší úrovni než oni,takhle to prostě je

arrow
profile_image
pettite94
od 26. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na TheKitty172: přesně tak,naopak si myslím,že děti které vyrůstají v poměrech kde rodiče nejsou bůh ví co,tak právě naopak v životě chtějí dosáhnout velkých cilů ale opět záleží na vlastnostech dítěte,já myslím,že to mám v hlavě srovnané a situaci kterou vidím u nás bych nechtěla,mamka štří takřka každou korunu,přitom vím,že kdyby si tehdy udělala maturitu,byli by jsme na tom podstatně lépe (neřeším teď otázku citů,ale financí) takže já se díky tomuhle chci mít v životě lépe,proto chci udělat maturitu a jít na karlovku i když s tím mamka uplně nesouhlasí,ale doufám že to zvládnu

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě vychovávala máma, která už tak 10 let nepracuje a ani se nechystá, což mi hrozně vadí, ale nikdo s ní nehne. A babička, která už je v důchodu. Neřekla bych, že mlátit dítě a třeba tři dny s ním nepromluvit, stejně tak jako nepracovat a ukazovat se jako ta, které nejde o to, aby své dítě uživila, je zrovna nejlepší výchova. Nicméně je to také na člověku. Já se snad ponaučila. Máma mě ale zase vedla k dobrým věcem, co se týče kouření, drog a alkoholu. A také to, že štěstí nezávisí na nejlepším telefonu a značkovém oblečení. Takže mi dala alespoň něco málo dobrého.

Rodiče určitě mohou za to, jaké bude mít dítě chování. Bohužel teď jsou oba rodiče většinou v práci a nebo děti příliš rozmazlují, nemají na ně dostatek času a podle toho to vypadá. Děti nemají mantinely a většinou dítě ovládá rodiče, než aby rodič ovládal dítě. Vidím to i na veřejnosti, jak jsou ta děcka uřvaná a nevychovaná. Rodič jim většinou nic neřekne. Je jedno z jakých je dítě poměrů. Rozmazlené dítě může být v jakékoli rodině, ne jen v té bohaté.

Teda co tady občas čtu na vlastní rodiče to je docela síla. Dítě může mít každý, ať je to popelář a nebo podnikatel. Dávat rodičům za vinu, že nemají vysokou apod. nevím nevím. Jistě to není po finanční stránce med, ale ti rodiče se snaží a vy jako dítě jste ten, kdo může dokázat něco jiného a pokud chci žít v přepychu, tak si na to vydělám sama, ne? Je těžké, když vám doma dítě brečí, že nemá nejnovější typ iphonu, ale o tom to přeci sakra není, ne? Jsou rodiče, kteří mají miliony a nevidí od rodičů ani popel. Kolikrát člověk, který skoro nic nemá se pro dítě rozdá mnohem víc a pak mu tady za to některá poděkuje stylem, že na rodiče hrdá není. No to bych fackovala. Počítáte vztah s rodiči také na prachy a na vzdělání? Smutné.

PS: Můj otec je podnikatel a žije si dost dobře. Má pouze základní školu. Moje máma podniká a má vysokou školu. Jaké mají nebo nemají vzdělání je mi úplně jedno, co se týče financí, tak mě nikdy nerozmazlovali. Můžete mít vysokou školu, ale to ještě neznamená, že budete v životě úspěšní a nebo že budete vydělávat nějaké velké peníze na to, aby jste se mohli povyšovat, nad platem svých rodičů a dalších lidí. Važte si každé maličkosti, kterou pro vás rodiče udělali, protože jsou rodiče, kteří o své děti vůbec zájem nemají a nebo chlastají a žijí si jiný svět.

arrow
profile_image
eulipid
od 2. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím, dámy,

chtěla bych vás požádat o vyplnění krátkého dotazníku na téma Pracovní vytíženost matek, píče o děti a domácnost. Naleznete ho na této adrese.

Děkuji vám!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené