Smazat

Zamyšlení se nad partnerským vztahem

Nedávno jsem psala deníček s názvem "Vsugerovaný problém ve vztahu". Díky dámám, které mi na můj problém odpověděli, jsem se nad svými trablemi zamyslela a zajímal by mne Váš názor na moji dedukci.

V předešlém deníčku jste si mohli přečíst, že jsem s přítelem tři roky. Nikdy jsme ve vztahu neměli problém. Vždy se domluvíme, často se smějeme, neustále si povídáme, zkrátka vše klape jak má. Ale najednou z ničeho nic jsem si začínala pokládat otázky typu "Baví mne to?", "Těším se na něj vůbec?". Začalo to tím, že jsem začala pozorovat, jak se páry kolem nás rozcházejí a největší tečku tomu dalo, když se mi svěřovala má kamarádka s tím, že jí to s přítelem už nebaví. Že jí s ním nebaví nic, že se na něj netěší. No a přesně v tu chvíli jsem začínala mít strach, že se náš vztah jednou rozpadne z důvodu, že se mi přihodí to samé. Tím pádem v době, kdy jsem nebyla v blízkosti přítele jsem se bála, že už se na něj netěším a že mě to možná nebaví. Nic jsem s tím nedělala. Nechala jsem to zajít tak daleko, až o tom přemýšlím i v dobách, kdy jsem s ním. Naštěstí v něm mám velkou oporu, mohu se mu kdykoliv vyplakat na rameno a hlavně i on ví, že to mám vsugerované. Doteď jsem si nikdy neuvědomovala, jak velký vliv na psychiku má okolní svět. Jak se nechám zdeptat strachem, že se mi stane to, co kamarádce. Ovšem to jsem si neuvědomovala, že já ve vztahu nemám problém - narozdíl od ní. Jí přítel ignoroval, neozýval se jí, věčně byl moc unavený na to, aby jí viděl a když se špatně vyspal, nadával jí do všech možných i nemožných sprostých slov. Problémy ve vztazích ostatních jsem si přenesla na náš vztah. Protože jak už mi do předešlého deníčku jedna moc milá dáma psala - jak by mne mohl přestat bavit vztah, když nemáme žádný problém a přišlo to tak náhle po tom, co jsem nad tím začala tak přemýšlet? Přitom doteď jsem s ním chtěla trávit veškerý čas, neskutečně mě to bavilo a ani jsem o tom nepochybovala. Navíc si myslím, že kdyby mne ten vztah vážně přestával bavit, netrápilo by mne to tolik.
Vím, že jsem si to způsobila sama lezením na různá fóra, kde se řeší tyto problémy a koukáním na vztahy ostatních. Nejhorší ovšem je, že nevím, jak to z té hlavy vytlouct.
Jaký názor máte vy?
Moc děkuji za komentáře i rady!
 
arrow
profile_image
Danczéz
od 19. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LadyMiss: Netvrdím, že to je důvod k rozchodu, to ne Jen na mladou holku dolehne tíha povinností a nechápe, že randění a volný čas už nejsou na prvním místě...Už si ani nevzpomenu, kdy naposledy jsem šla jen tak na pivo...A nemám sílu na něj jít, protože raději budu spát. Ale neznamená to, že bych si ho straaašně ráda nedala.... chtěla jsem jen zakladatelku povzbudit

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Fifin: Zkus si cvičně představit, že řešíš hodně moc věcí zaráz (pracovní problémy, zdravotní problémy, prasklou trubku u pračky, průjem kočky, rozbitý okno v ložnici, reklamaci bot, anonymní dopis ve schránce... dosaď cokoliv) a teď si do toho zkus vtěsnat přemýšlení nad tím, jestli se na přítele těšíš nebo ne.

To snad nemyslíš vážně

Zakladatelko, taky nechápu pointu tohto deníčku (ani toho předchozího), protože řešíš neexistující problém. Upřímně taková přecitlivělost a potřeba všechno řešit a vyrábět si problémy za každou cenu mi na lidech dost leze na nervy. Já jsem docela bezstarostný člověk a snažím se nepřipouštět si blb*osti a lidi, co hledají problémy i tam, kde nejsou mě dokážou vytočit. Sama mám takovou kamarádku, která všechno moc přežívá, všechno řeší a musím říct, že okolí pěkně leze na nervy.

arrow
profile_image
Kristýnka23
od 16. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Bych řekla že hlavní problém je moc volného času Když má člověk furt co dělat, nemá čas pořád nad něčím přemýšlet. Zaměstnat se je asi nejlepší způsob jak neřešit kraviny. :-/

arrow
Neprodává v Bazaru

Takový problém zkus se zaměřit na sebe a nějakou činnost,který to přivede na jine myšlenky.Doufám,že příteli nejde hlava kolem a nezblázní se.

arrow
profile_image
andela11
od 3. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co nějaké zpestření? Je krásné počasí, někam vyjet, ať už na jednodenní výlet či delší dobu Nebo si pořiďte společného pejska a těšte se z procházek s ním Jsi moc přemýšlivá, ale věř, že se to dá odnaučit. Dřív jsem taky taková byla, teď jsem nezadaná a vím, že muž, o kterého budu mít zájem, musí být pohodář a neřešit kraviny tak jako jsem to dřív dělala já. To zjištění, že jde věci i házet za hlavu, je hodně osvobozující. Nenimrám se ve věcech tolik myslím, že víc než na vztahu bys měla zapracovat na tomto, potom se to promítne i do vztahu. Ono je to z tebe poznat, že jsi důsledná, podle mě i pečlivá (soudě dle odpovědí na každý komentář), ale hlavně přemýšlivá. Od jisté doby říkám, že je to vlastnost na dvě věci Člověk se kolikrát zatěžuje zbytečnostmi...když si to tak ale vezmeš, žijeme jen jednou, tak proč se jen trápit, přemýšlet a vymýšlet sci-fi? S kamarádkou se o tom nebav, když víš, že jsi osoba, která se nechá ovlivnit jinými vztahy. A hlavně svůj vztah s jiným nesrovnávej, každý vztah je ojedinělý a srovnáváním ničeho nedocílíš. Třeba i na fb šťastné zamilované párečky - vypni sledování těchto osob, ať nemáš nutkání přemýšlet, proč nemáš s přítelem tak úúúúžasný vztah, jaký přece mají všichni ostatní (jenže ty trable přes monitor na fb vidět nejsou). Ještě že jsou pryč doby, kdy jsem si všechno děsně zabírala a všechno mě pořád "mrzelo". Přeju ti, abys k tomu taky jednou došla, protože to jde a ne že ne A pak uvidíš ten svět jinak, že je krásné tu být Každý okamžik máme možnost prožít jen jednou, opakovat se už nebude, tak proč je prožívat pesimisticky, když to jde naopak? Buď ráda, že máš přítele, na kterého se můžeš spolehnout a být tebou, ani mu nedávám najevo, že máš nějaký vsugerovaný problém, nebo by to mohlo přestat bavit jeho a mohl by se s tebou rozejít. Mimochodem, po této poslední větě "mohl by se s tebou rozejít" - lekla ses, bála ses o vztah trošku, zatrnulo v tobě? Jestli aspoň trochu jo, tak nepřemýšlej a žij šťastný vztah

arrow
profile_image
mala.alenka
od 10. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tamara79:
Přítel je naštěstí velmi chápavý a naopak - pomáhá mi, snaží se mne z toho dostat. Děkuji za komentář.

arrow
profile_image
mala.alenka
od 10. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zapřemýšlela jsem nad tím a zjistila jsem, že mám momentálně mnohem více času a že jsem mnohem méně zaměstnaná než dříve. Takže jsem začla přebírat skříně a podobně. Děkuji

 

Váš příspěvek

Zamyšlení se nad partnerským vztahem

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené