Smazat

Žárlivost, nedůvěra a všechny jejich kamarádky

Chtěla bych slyšet vaše zkušenosti s odpouštěním, s obnovením důvěry, s pocitem, že se měníte ve stíhačku...

Nebudu první ani poslední, což dává tak trochu naději, že se to dá zvládnout. Stalo se to asi takhle: po třech letech jsme se s přítelem neuměli dospěle vyrovnat s tím, že ne vždy je všechno růžové, a rozešli jsme se. Pak přišel půlrok střídavé ignorace, střídavých proseb, nejdřív nechtěl on, pak jsem nechtěla já, pár opileckých postelových čísel... nesuďte, znáte to taky. Pak jsme to začali řešit trochu koncepčně a po dvou měsících nezávazného randění jsme to dali znova dohromady.
Je to dva roky a je to lepší, než to kdy bylo. Oba jsme hodně dospěli (věk pro zajímavost 29 a 30), sestěhovali jsme se, plánujeme společnou budoucnost. Naučili jsme se komunikovat. Návratu nelituju, vím, že to má smysl.
A teď tedy k jádru pudla. Před rokem jsem se na jedné akci od přítelova neopatrného kamaráda dozvěděla, že během toho půlroku udržoval vztah ještě s jednou slečnou. Totálně mě to sebralo. Podle všeho se se mnou tenkrát rozešel už ve chvíli, kdy věděl, že bude mít případně kam přeskočit a s ní to ukončil zase až ve chvíli, kdy jsme si definitivně řekli, že začneme znova. To mě ponižuje. Udeřila jsem na něj, "vztah" přiznal, jakýkoli pochybení ale odmítl. Oficiálně jsme spolu nebyli, kdyby to bylo možný právnicky rozebrat asi by vyhrál.
Mluvili jsme o tom hodně, nakonec se omluvil, uzavřeli jsme to. Jenže já od té doby nefunguju tak, jako předtím. Jsou měsíce, kdy si na nic ani nevzpomenu. A pak se někde něco sepne, on si třeba s někým píše a culí se u toho, jak kuba na jelito, a mě začne bušit srdce jak o život, v hlavě hrozný scénáře. Pozná to na mě, museli jsme o tom pak mluvit vážně hodně, tak hodně, že teď už je to protivný. Jeho postoj k tomuhle problému se změnil od "to společně zvládnem, dokážu ti, že to byla minulost, sám jsem si vědomej svý blbosti" k "víš co, to už je tvůj problém, já dělal všechno, co jsem mohl, už o tom nechci slyšet". A já ho chápu. Vážně za ty dva roky neudělal jedinou věc, kterou bych mu mohla vytknout. Změnil se z nerozhodného puberťáka, co se bojí závazků, v rozumného chlapa, co nám vybírá byt ke společnému životu. A já mám stejně občas pocit, že mi něco tají, že mi neříká všechno.
Už nevím, co se sebou dál dělat, jak tyhle záchvaty zastavit. Už ho s tím nechci otravovat, protože to vlastně už ani mě nedává smysl. Začalo to mít už ten destruktivní účinek, kdy přede mnou v podstatě přestal vyslovovat ženský jména, což se kruhem vrací k tomu, že je mi pak úzko, když zjistím, že třeba mívá s někým pravidelný obědy, nebo, že začal spolupracovat na nějakém projektu s bývalou spolužačkou a bojí se mi o tom vůbec zmínit.
Máte někdo nějakou vlastní zkušenost?
 
arrow
profile_image
cattherine
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na vilima: To je ubíjející takové myšlenky. Můj miláček mi právě napsal sms, jestli nemá objednat k večeři pizzu... a mě jako první napadlo, jestli nemá špatné svědomí kvůli kadeřnici

Osiko, vidíš, nic si z toho vážně nedělej, je nás víc! Jen to před těmi chlapy nesmíme dávat najevo a snažit se s tím vypořádat

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem zastánce toho, že dvakrát do stejné vody nevstoupíš.

Nicméně očekávat, že se ti bude chlap se vším svěřovat je dost naivní a očekávat, že nebude komunikovat s jinými ženami také. Ty bys mu také neměla vše říkat.

A co se týče toho, že se tahal s tebou a ještě s jinou, tak to jsem zažila já sama, kdy jsem se rozhodovala mezi dvěma. Nebylo to hezké, ale já prostě nevěděla co chci. Tak si hoch vybral tebe a to jestli je dobře, že jste se k sobě vrátili ukáže čas. Nicméně, pokud se v tom budeš dlouho rýpat a přemýšlet nad tím, tak ten vztah ochladne.

Tady ti každá napíše svoje, ale to, jestli to nehraje ještě jinam apod. ti tu těžko zodpovíme a navíc by to bylo celkem nefér. Polož si sama otázku, jestli ti stojí za to pořád přemýšlet nad tím, co kde s kým dělá a jestli tam náhodou nebude dělat to, či ono. Stejně se to nedozvíš a když jo, tak teprve potom můžeš dělat závěry.

arrow
profile_image
Osika
od 22. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Holky vy jste mi rozzářily den. Teda jako ne, že bych nás všechny nepraštila po hlavě karabáčem, ale je tak strašně milý vědět, že na to člověk není sám. A mimo jiné, že tím taky neklesá na úroveň pitomé slepice, protože jak tak čtu vaše příspěvky, sešla se tu celkem inteligentní banda. Poznávám se snad úplně ve všem, obzvlášť tohle:

Cituji vilima: A ten můj na to - tak to s ní potom určitě nic neměl. To by o ní nemluvil vůbec, kdyby ano. A můj radar se samozřejmě hned rozsvítil. On o té, co si s ní píše, taky totiž téměř nemluvil.

to jsem celá já. Ten můj nedávno utěšoval kamaráda, který má krizi se slečnou ne nepodobné té naší před třemi lety, a použil nějaký obrat typu "všichni máme máslo na hlavě" a já bych snad v tu chvíli potřebovala papírovej sáček na rozdýchání. Neviděla jsem to, co bylo, ale hned jsem si říkala, co když už zase?
A nejhorší je, když mě chce uklidnit informacemi typu: na tom večírku jsem se s nikým nevyspal, jenom jsme se s tou kolegyní ožrali a bavili se o ptákovinách, jsou jiný expertky, které jdou bez obalu na věc, ale s ní, se fakt nemusim ničeho bát.... No to by mě omyl.
No a zachovat pak naprosto klidný a usměvavý obličej, to je nad moje síly. Většinou se chodím uklidnit do sprchy, kde to rozdýchávám pod horkou tekoucí vodou. Naštěstí jsem hrozně zimomřivá, takže mu to s vysvětlením, že se musím jít zahřát, nepřijde divný ani uprostřed dne

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji cattherine: byl to bludný kruh, protože chlap potřebuje ve vztahu pohodu, usměvavou holku

No to se říká, ale pokud se ti přítel svěřuje s věcmi, že nemá problém podvádět apod., tak chce spíše tu nesebevědomou, jaká jsi teď.

arrow
profile_image
Osika
od 22. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Frederique: Mě by ani ve snu nenapadlo mu vyčítat komunikaci s opačným pohlavím. Nebo mu ji nedej bože dokonce zakazovat. Ani nečekám, že mi bude říkat všechno, jen mě občas rozhodí, že něco tak trochu nakousne a už to ponechá mojí fantazii. Vím, že je chyba na mojí straně, proto jsem chtěla slyšet další zkušenosti, jak se té své hlavě bránit

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Osika: Jenže ty fantazie v tobě hlodají a ničíš si tím život. Když to nebudeš tolik řešit a ještě k tomu s ním, tak bude lépe i tobě i jemu. Pak budeš psychicky na dně jako cattherine ta se těch věcí tak bojí, že si je pak ještě přitáhne..

Jako nechci tu do nikoho rýpat, ale dokud nepochopíte, že určitě věci se nedají ovlivnit, tak se budete trápit a pánům bude veselo. Můj kamarád začal podvádět svojí přítelkyni, protože pořád žárlila, nevěřila si a podezírala ho a on jí to udělal naschvál, že když o tom pořád mluví, tak ať je to alespoň pravda.. Někdy je lepší nad tím tolik nepřemýšlet. Ženská má velkou fantazii a z jedné věci dokáže vytvořit milion problémů a chlap je v pohodě.. Pokud ten chlap vyloženě neflirtuje s každou a netráví spoustu volného času s nějakou kamarádkou, tak bych se v tom tolik nerýpala.

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Frederique: Můj kamarád začal podvádět svojí přítelkyni, protože pořád žárlila, nevěřila si a podezírala ho a on jí to udělal naschvál, že když o tom pořád mluví, tak ať je to alespoň pravda..

Jo jo, to se stává celkem často bych řekla.

Cituji Frederique: Ženská má velkou fantazii a z jedné věci dokáže vytvořit milion problémů a chlap je v pohodě.. Pokud ten chlap vyloženě neflirtuje s každou a netráví spoustu volného času s nějakou kamarádkou, tak bych se v tom tolik nerýpala.

Souhlasím

Ještě jeden můj poznatek ze včerejška. Přijde mi, že stejně tak snadno, jako se necháme rozhodit nějakou pitomostí, se stejně tak dokážeme uklidnit vlivem nějaké maličkosti. My jsme spolu včera asi hodinu telefonovali (je tento týden pryč, nevím, jestli jsem to už psala) a kupodivu jsme i po telefonu probrali nějaké důležité věci... a prostě mě to tak šikovně hodilo do klidu. Neřešili jsme tady tu konkrétní věc, co mi občas hlodá v palici (to v zájmu zachování důstojné tváře ženy před chlapem ani vědět nemůže) ale jiné věci třeba z jeho minulosti a tak, a z té debaty mi prostě jednoznačně vyplývá, že mu můžu věřit. A já mu věřím (a on mi taky věří, to mi řekl, a ví že ho miluju a doufá, že já vím taky, jak mě šíleně miluje)

arrow
profile_image
cattherine
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Frederique: Nejhorší je, že hlava tohle všechno ví...

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Osika: A nejhorší je, když mě chce uklidnit informacemi typu: na tom večírku jsem se s nikým nevyspal, jenom jsme se s tou kolegyní ožrali a bavili se o ptákovinách, jsou jiný expertky, které jdou bez obalu na věc, ale s ní, se fakt nemusim ničeho bát.... No to by mě omyl.

A mně během naší první (a snad poslední) krize před několika měsíci na nějaké moje připomínky napsal "já mohl mít jiné ženy, než nohatou a zubatou" a kamarád mi pak říká, no, i kdyby to byl vlhký sen celého světa, já bych ti taky napsal, že je to nějaká chudera, to je normální"

Takže, neřešme kraviny, které nám akorát nabourávají vědomí vlastní hodnoty a vztah. Soustřeďme se na ty podstatné věci, jako je budování nějaké partnerské intimity a důvěry a naše vlastní sebeúcta, protože tady tím chováním a přemýšlením se snížíme na úroveň právě těch podváděných stíhaček.

arrow
profile_image
cattherine
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji vilima: přemýšlením se snížíme na úroveň právě těch podváděných stíhaček.

No jo, na tom něco bude, proč je chlapi podvádějí

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na cattherine: rozhodně

arrow
profile_image
cattherine
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

arrow
profile_image
Frederique
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na cattherine: Tak to je fajn, ale ještě aby se naučila si srovnat ty partnerské priority. Jak moc je pro mě důležitá důvěra ve vztahu? Je pro mě věrnost ve vztahu to nejdůležitější? Mohu se na svého partnera v mnoha věcech spolehnout? Usnadňuje mi můj život a nebo mi ho naopak komplikuje? Co mě ve vztahu s partnerem dělá šťastnou? Jak moc závislá jsem na svém příteli?

Pokud nás chlap nějak dlouhodobě shazuje, tak to není ten správný partner. Chlapi si rádi rýpají a kdybychom to měli pořád řešit co a proč řekl a jak to vlastně myslel, tak se zblázníme. Nejlepší je některé věci vypouštět a vůbec na ně nereagovat. Jako to dělají oni a jsou v pohodě.

arrow
profile_image
cattherine
od 2. 2. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Frederique: Právě že jsem nedůvěřivá obecně, prostě lidem nevěřím.. Neumím odpouštět, jak mi někdo něco provede, zalže, podrazí, odepíšu toho člověka a nejede přes to vlak. Nevěru bych nedokázala odpustit... je to pro mě něco fakt šílenýho, nevím proč, ale prostě jak si to jen představím, všechno se ve mně sevře.. nevím.. Spolehlivý je naprosto.. Právě že jsem nikdy takového chlapa neměla, jako bych v něm našla všechno, co jsem hledala. Ted, jak jsme se rozhodli pracovat na miminku, když najednou mám někoho, kdo by měl být otcem mých dětí, se tyto pocity strachu hodně vystupnovaly... i vlastně tím, že on je jediný, s kým jsem už dítě čekala, dobře, bylo to jen embryo, ale jaksi už to prostě bylo dál... Fakt nevím...

Všechno co píšeš, s tím souhlasím, ale nastavit to v sobě prostě nedokážu..

Nevím, jsem bezradná, jak se s tím poprat,

arrow
profile_image
vilima
od 11. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na cattherine: hezký článek. Já čtu často knížky od mudra Plzáka, to mi taky hodně pomáhá.

Jinak ještě ti doporučím zaměřit se víc na ten komplikovaný duel "myšlenka versus nahlas vyřčená věta" Já už jsem se dostala tak daleko, že už se kolikrát jen nadechnu, a když mi proběhne v mžiku před očima co se všechno odehraje dál, radši tu idiotskou otázku nebo připomínku v tomtéž mžiku spolknu. Ještě musím zapracovat teda na odstranění toho nádechu. Protože jemu to většinou neunikne a páčí ze mě, co jsem chtěla říct

 

Váš příspěvek

Žárlivost, nedůvěra a všechny jejich kamarádky

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené