Smazat

Závislost na internetu

Ahoj holky, mam takový problém (teda jestli je to problém... ale asi jo). Mám pocit, že u netu trávim moc času. Denně i víc než 8 hodin na různých diskuzních fórech (o kosmetice, vztazích, zdraví...), x krát za hodinu lezu do mailovky, procházim spolužáky, koukám na aukro atd. Vypadá to, že mám závislost na internetu.
Moje práce je z 80% právě u netu (outsourcing), doma je to spíš z nudy (teď jak je zima, je to horší - nechce se mi nikam ven). Když jsem byla na škole, docela jsem si tim "krátila" zkouškový - pak se samozřejmě učila v noci a někdy to ani dobře nedopadlo, no nic. Pokud jsem s přítelem, sportuju nebo "mám činnost" (úklid, dobrá knížka, akce s kamarádama), vůbec si na net nevzpomenu, nebo minimálně.
Máte to taky někdo, jak to řešíte? Nebo mi poraďte, jak se "odtrhnout".
 

buffy
Najít si fakt jiného koníčka... třeba zvířátko nebo tak, já sice taky sedím na netu ale tak jako ty, když čtu nebo čumim na telku, tak taky na to nemyslím, taková je holt už dneska doba.
Kolik ti je zda to není tajné??

kamculenka
Měli jsme psa, ale nebylo to lepší... Fakt se asi musim dočkat jara, protože jaro-podzim je to v pohodě, lítam venku, jezdim na kole, plavu, sedim v předzahrádkách na pivu
Je mi 24, ale tohle pozoruju už dýl, tak 2-3 roky (no prostě na vejšce a z neomezeným připojením na net, no!)

milá Buffy: takových lidí je habaděj, nejsi zdaleka sama, je to stejná závislost jako každá jiná závislost například na automatech apod.
Jsou stránky, které jsou samy o sobě svádějící k závislosti, například při registraci na eBay mi vyjelo - pozor, tato stránka je vysoce návyková.
Jsou například diskusní fóra, kde ti lidé ani nejdou spát kvůli závislosti na tom fóru.

Jinak, dle mého názoru, na internetu hodně tráví čas lidé, kteří třeba se nemají jak jinak zabavit, já u něj seděla, když jsem byla dlouhodobě nemocná, pořád, nebo lidé, kteří nemají partnera, jsou nějak sami, si k němu sednou a už nevstanou, poněvadž je to potvůrka návykové.
Naštěstí, co jsem se uzdravila, jsem se návyku zbavila a hurá do přírody..... běhám s pejskem, lítám po obchodech, a s PC je amen.... najdi si zábavu, psa, a bude OK.

Tak snad nejhorší to není, můžeš prostě PC vypnout a jít spát, nebo číst nebo koukat na TV a rozhodně to dle mě není až tak škodlivé jako nedejbože drogy nebo alkohol či forbesy.
Takže myslím že můžeš být v pohodě

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

buffy
...zkus si položit otázku..zda-li tě ta tvá závislost na netu v něčem omezuje?..nebo jen máš pocit, že to přeháníš? Jestli je to jen ten pocit, tak bych to moc neřešila sama píšeš, že si někdy na net ani nevzpomeneš..teď přes zimu to chápu, páč je venku furt tma a to se člověku už nikam nechce..prostě to zkus přes tu zimu nějak přejít, nebo si najít zimní sport a aktivně s přítelem řádit..

ses
a aktivně s přítelem řádit..
jo, třeba na zimním stadionu jsi určitě myslela že, ses

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kamculenka
..třeba..ale nesmí bejt plnej lidí...

ja jsem na netu hodně, ale spíš proto, že jsem na kolejích teď sama a nikam se mi nechce(za celej den jsem unavena a jsem ráda, že ležím u pc). Ale když jsem doma, tak skoro vůbec, vlastně mě to ani nebaví, jsem na netu jen z nudy. A někdy mám chuť hledat zajímavé informace a když už nevím co hledat, tak mě to zklame (někdy mám pocit, že jsem spíš závislá na informacích).

arrow
profile_image
provocate
od 9. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak já osobně jsem závislá jen na Omlazení

No já to znám z pohledu, že když nemám co na práci a nic mě nehoní, tak klidně pár hodin u něj prosedím (hlavně o víkendech) a to ačkoliv jen aktualizuju mail, omlázko, idnes nebo facebook a vím, že tam nic novýho nebude, ale ten neodbytný pocit "co kdyby tam něco zajímavýho náhodou bylo o já o to přišla"

Ale když během týdne mám co na práci a přelézá mi to až nad hlavu, tak si prostě k notebooku nesednu nebo jen fakt na 10 minut zkontrolovat to nejdůležitější.

Takže se snažím mít i přes ty víkendy co dělat (knížka, procházka, cvičení atd.). Ale zas pokrok, protože když jsem se dřívě nudila tak jsem jedla a jedla, a po počítače aspoň nepřiberu, protože někdy jsem tak líná se od něj i zvednout

arrow
profile_image
Padlý Anděl
od 9. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak to jsme na tom stejně,já taky jen co se ráno vzbudím tak zapínám internet a jsem na něm rovněž 8-10 hodin denně někdy víc...
Netáhne mě to chodit ven,jdu jen tehdy když musím-tj.nákup,venčení psů,vyřizování různých věcí.Přátele ani kamarády nemám a nikdy jsem neměla....

arrow
Neprodává v Bazaru

No vzhledem k tomu, že hledám práci tak jsem přes den u netu dost. Do toho nějaké blogy, zprávy, diskuze, zajimavé odkazy a je den v čudu.. Naštěstí mám přítele a ten mě po svém příchodu z práce z kyber světa vytáhne.
..závislost mám také. Už jsem si to i přiznala, bojovat s tím není jednoduché.

Já bojuji s facebookem hlavně. Když to začínalo, tak jsem to přecházela neudělala jsem si ho a po čase jsem to zkusila a ups už to začalo. Asi 4x jsem si ho nechala deaktivovat a nějak jsem to nevydržela. Chtěla bych to jednoho dne utnout jenže mi kolikrát přijde, že dneska každý vše řeší přes internet a kolikrát mi uniknou některé informace od známých. Nepřidávám tam denně fotky a statusy, ale přihlášená tam jsem. V podstatě se tam člověk dozví spoustu drbů a já drbna jsem pořádná to máme v rodině. Musím mít přehled kdo s kým i když na druhou stranu v reálu nad tím mávnu rukou. Když jedu někam pryč nebo mám spoustu práce, tak si na to ani nevzpomenu a co se týče koníčků, tak je jich celkem dost. Docela mě to začíná štvát jak lidi pořád sedí u pc a pořád něco sdílí. Taková ta reálná komunikace je potom složitější.

 

Téma Závislost na internetu je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené