Smazat

Závislost na příteli

Poslední dobou si začínám uvědomovat, že jsem závislá na svém příteli. Jenže.. Jak to vyřešit? Po přečtení možná přijdete na to, co se mnou je a byla bych ráda, kdyby jste mi některá rychle pomohla, jinak se zblázním!

S mým přítelem jsme spolu krátce, za to je to úžasný vztah. Nám oběma je 16 (ano a teď si myslím, že většina z vás právě změnila názor na celý můj problém) a oba jsme Raci.
Vážně si rozumíme téměř ve všem, s oblibou říkám, že on je má klučičí kopie
Známe se asi dva roky, ale upřímně - dřív jsem vůbec nepřemýšlela nad tím, že bychom zrovna my dva mohli tvořit pár a všechno brala spíš s nadhledem. Ale toto léto vše změnilo. Po jeho srpnovém výletě do Holandska vše začalo a jak jsme se postupem času začali poznávat více důvěrně než obyčejní kamarádi, zjistila jsem, že jsem do něj zblázněná až po uši. A k dnešnímu dni (22.12) jsme spolu přesně čtvrt roku.
Ano, vím, není to zase tak dlouhá doba, uvědomuji si to, takže to beru jako malý milník naše vztahu, až spolu budeme rok, dva.. věci budu brát jinak.
Ovšem.. Poslední dobou, hlavně teď, když se blíží Vánoce a Silvestr a já s přítelem nejsem a ani nebudu na svátek Nového roku, mám zvláštní stavy.
Přítel je vážně aktivní. Boxer, příležitostně hraje fotbal, má rád hokej, takže zima se pro něj nese v duchu hokeje (který si samozřejmě taky rád zahraje), za to já jsem spíše kreativní typ, ráda čtu a píšu knihy, studuju na grafika, takže..
Je mezi námi znát značný rozdíl v koníčcích a zájmech, tudíž možná i v tomto bude ten háček.
Ale dříve, než budu/budeme určovat příčinu mých stavů, s dovolením pokračuji
Aby jste tomu lépe rozuměli, oba studujeme v Olomouci a jsme přes týden na internátu, takže týden trávíme spolu. On je kousek od Bruntálu a já jsem z českomoravského pomezí, kousek od Svitav (není to moc známé). A jak už jsem zmínila, je vážně aktivní. O víkendech, když spolu nejsme a když je např. fotbalová sezóna, tráví volný čas na zápasech a pak si logicky zajde s kamarády někam probrat taktiku na příští zápas, pokecat o přítelkyních a kdo ví, co ještě, však to určitě každá znáte
A tady se to začíná trošku lámat.. Nechci říct, že by mě to vadilo, to zase ne, já jsem ráda, že nesedí doma někde u počítače a nehraje PC hry, já nikdy na takový typy nebyla. Jenže.. Zrovna teď, ani ne sedmý den odloučení, si začínám uvědomovat, jak moc mi chybí. I sami rodiče říkají, že mě nepoznávají, jsem podle nich prý příjemnější, milejší, veselejší, když s ním chodím. Ale teď? Stále mě sužuje takový zvláštní pocit. Můj den většinou probíhá tak, že ráno vstanu, posnídám, pomůžu například s obědem, obzvlášť teď je frmol, takže pomáhám jak se dá a mezi mnou a přítelem je jediná cesta, jak držet aspoň nějaký kontakt - přes Facebook. Takže když už se tam potkáme, napíšeme si jen chvilku než mi oznámí, že jde tohle dělat nebo tohle - chápu, Vánoce jsou sice svátky klidu, ale těsně před nimi jim předchází chaos, úklid na poslední chvíli, návštěvy známých a příbuzných.. Chápu to a beru to jako samozřejmost, to mi nevadí. Ale když už i já mám více času, kdy bych si s ním ráda napsala, protože vím, že na Štědrý den a oba svátky po Štědrém dnu nebude vůbec čas si napsat a ani nálada, má se to slavit s blízkými, kdo by chtěl sedět u počítače.. Takže právě proto mi přijde líto, že si vůbec nenapíšeme. Když mám čas, napíše na chvilku a pak mi oznámí, že jede např. se ségrou řídit (pro vysvětlení: jeho sestra nedávno dostala řidičák, takže se pořádně potřebuje rozjezdit), že mu napsal kamarád, takže jde ven a "netuším, kdy se vrátím, asi někdy pozdě v noci"..
Nevím, čím to tedy je, předpokládám, že momentálně tak skrytě žárlím na všechny kolem přítele, že s ním tráví čas a nemůžu s ním být já.
Přítel stále opakuje: "Aspoň se na sebe budeme více těšit".. Popravdě, já se na přítele těšila už asi hodinu po příjezdu domů, co jsme se ve čtvrtek před prázdninami rozloučili.
Je mi příšerně, připadám si jako nějaká hysterka, jako stíhačka.. Přitom já ve skutečnosti taková nejsem ani omylem. S maminkou se o takové věci nechci bavit, protože vím, že jakmile bych vyslovila jeho jméno a že mi chybí, začala bych brečet jako želva a mamka by se mi ještě smála, že zbytečně nadělám atd.
A proto se chci zeptat, jestli to některá z vás taky takto měla/máte.. A hlavně - Co dělat, abych trošku pozapomněla na to, že ho tu nemám.
Snažím se dělat samostatné věci, které s ním nemůžu nebo na ně nemám čas (bavím se s kamarádkami, snažím se trávit více času s maminkou, čtu si..)
Ale stále mě to nějak ubíjí, nevím, co s tím. A už vůbec si nedokážu představit, jak vydržím přes vánoční svátky až do Silvestra, kdy s ním taky nebudu (tady jsem začala rázně plánovat, co se Silvestrem - strávím ho s kamarády) a další čtyři dny po Novém roce.
Vážně by mi pomohlo, kdyby jste mi některá pomohla a to rychle, tedy zn.: spěchá!
Děkuju za každé přečtení a ohlasy
 

Já nechápu, proč se nemůžete někdy mezi svátky vidět?

arrow
profile_image
Iso-bel
od 21. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já ti tedy asi neporadím, protože jsem nikdy v takové situaci nebyla, nicméně jsem ti jen chtěla napsat, že jestli je ti 16 let, tak mi tedy připadáš jako velice vyspělá a inteligentní slečna a to se dnes jen tak nevidí. Klobouk dolů, tvůj písemný projev mě vážně dostal. Hodně štěstí s řešením tvého trápení.

Zeptám se na to samé co diamond_. Nedomluvili jste se na tom, že byste se mezi svátky, ten týden před Silvestrem někde sjeli třeba na půl cesty a udělali si tak spolu třeba někam výlet?
Je to těžké, je vidět, že jsi do něj opravdu zblázněná. Holt kluci to maj trochu jinak. Ber to s nadhledem, jste ještě hodně mladí. I když zase se říká, že když chlap miluje, tak udělá vše, aby byl s tou svou. Moje středoškolská láska za mnou o víkendu chodila pěšky přes dvě dědiny (taky nebyly mobily). Jak je to s city z jeho strany? Takhle to vypadá, že zblázněná jsi Ty a on asi ani moc ne. Ale zas je to mládě, však se taky říká a je to pravda, že kluci dospívají později a on je prostě ještě kluk-dítě.

arrow
profile_image
Janča21
od 12. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je pravda že kluci většinou svoje pocity nedávají tak moc najevo jako holky. Výjimka byl můj ex, kde byl ve vztahu holka spíše on...

Ber to z té lepší stránky, jak říká tvůj přítel aspoň se na sebe budete více těšit a budete si vzácnější. Kdyby jste se vídali každý den, mohlo by vás to časem omrzet.

arrow
profile_image
Perrie Heather
od 17. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na diamond_: Mezi svátky.. Ano, o tom jsem už taky přemýšlela, jenže oba máme fůru příbuzných, znáte to - takové to popojíždění po známých a rodině a je toho moc a kdysi jsme už spolu chtěli strávit i Silvestr, ale tento nápad jsem spíš zavrhla já, jelikož si myslím, že je ještě brzo na to, abychom jeden nebo druhý poznali naše rodiče, víte jak to myslím. Jsme spolu zatím tři měsíce a kdo ví, jak se to bude vyvíjet dál, samozřejmě doufám, že co nejlépe, takže tak.
Je to složitější, také jsem nad touto možností přemýšlela, ale bohužel rodina je rodina

arrow
profile_image
Perrie Heather
od 17. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Iso-bel: Děkuju Spousta lidí říká, že na můj věk jsem pomale jako dospělá ženská někdy těmi názory
Ještě jednou děkuju, i za to, že jste se ozvala

arrow
profile_image
Perrie Heather
od 17. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LaArdilla: Právě proto, že jsme dost mladí, mě udivují moje reakce na mnohé věci. On je vlastně můj druhý kluk a já jeho první slečna, s těmi city.. Není to tak, že by to nějak neprožíval, kolikrát si zavoláme a začne první on, že mu chybím apod. a s tím věkem.. Škoda, že ho nemůžete poznat! Spousta lidí, kteří ho vážně poznají o něm říká, že na svůj věk je až abnormálně sebevědomí, ví, o čem mluví, co dělá.. Je to docela dost zvláštní. I když, musím teda říct, že v tom vztahu jsem po citové stránce leader já
A s těmi "mezi-svátky" jsem reagovala už slečně diamond_

arrow
profile_image
Perrie Heather
od 17. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Janča21: Právěže! Na internátu jsme spolu dennodenně, i když chodí na tréninky, vždycky si na sebe najdeme hoďku dvě čas mezi učením a tréninky. Taky si myslím, že tahle moje závislost bude způsobená tím, že s ním trávím strašně moc času a takové delší odloučení jako je tohle mě prostě deptá a skoro z toho upadám až do mdlob (tohle jsem teda napsala s velkou nadsázkou )
Můj první přítel právě taky! Jenže tam ta jeho přehnaná typicky "holčičí" starost (navzdory tomu, že to byl kluk) přerostla až v chorobnou žárlivost, hlídal mě na každém kroku, po každé sebemenší výměně názorů omdlel a vyústilo to i tak, že ho několikrát odvezla rychlá přímo ze školy.. Nemám na to hezké vzpomínky, kdysi jsem z toho byla hodně špatná, ale dost mě to vyškolilo.. A pak největší ironie celého vztahu - Tenkrát se můj bývalý hrozně strachoval, abych ho nepodvedla a co myslíte Právě on byl ten, který mě podvedl a vše svedl na to, že byl opilý. A na jeho výmluvu nezapomenu: "Když jsi opilá, máš chutě"..
Idiot. A to jsem si kdysi dávno myslela, že nepije a nekouří, nemám totiž ráda takové typy, sama jsem nekuřačka a nepiju. Ještě aby, vzhledem k mým letem
PS Maličko jsem se rozepsala, omlouvám se, hlavně to sem moc nepatří, když řešíme mého současného přítele

arrow
profile_image
Fifin
od 27. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že řešíš věci jako normální zdravá šestnáctiletá holka. Ono to k tomu věku tak patří, bláznivá zamilovanost, to utrpení, když nemůžete být spolu... čekání na telefon... Ono je to svým způsobem takový romanticky pěkný, ta intenzita toho prožitku.
Nejprve jsem myslela podle nadpisu, že bude psát nějaká zoufalkyně, jak visí na přítelovi a nemá žádný jiný život, ale to není tvůj případ, mně připadá fajn, jak přemýšlíš a jak píšeš a přeju ti hodně štěstí.
Jo a když už jsem nedala žádnou radu, tak jedna malá na závěr: Užívej si to, se vším, co k tomu patří

arrow
profile_image
Moon20
od 19. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zrovna nedávno jsem nad tímto přemýšlela taky
Jsem o 7 let starší a mám to úplně stejně. Jenže u mě to přišlo až teď (haha).
Dospěla jsem k názoru, že to je opravdu tím, jak často jsme spolu, a že jsme spolu každý den (bydlíme spolu). Tudíž je to pro mě pak takové nepřirozené, když tráví čas s někým jiným.
Ale co, jen ať si vyrazí, hlavně, že ví, kam se vracet

Prostě si svátky užij po svém a uvidíš, aspoň si pak můžete vyprávět a těšit se.

arrow
profile_image
sannndy91
od 18. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tenhle vtah nevydrží, hledej jinde

 

Téma Závislost na příteli je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené