Smazat

Žehlení = věčný peklo nebo nikoliv?

Domácí práce bez výsledku mě dohánějí k šílenství...Všechno to vytírání,utírání prachu,mytí nádobí,luxování se dá snét,ale žehlední bez výsledků????!!

Tak mě asi konečně dostihla ta pověstná zodpovědnost za domácnost...Problém je v tom, že mi to prakticky pokaždé leze pěkně na nervy. Vlastně ani nevím,proč sem píšu (někdo by možná řekl "takové nesmysly"),ale asi to musí ven. S přítelem spolu ještě ani oficiálně nebydlíme,ale trávím u něj spoustu času a tudíž se spolu staráme i o domácnost. Na přítele si stěžovat nemůžu-rád mi totiž s čímkoli pomůže. Co se mě týče nevadí mi praní,žehlení,utírání prachu,vytírání,mytí nádobí,starání se o zvířata,luxování,mytí oken-prostě dá se říct,že všechno doma udělám,i když to není moje nejoblíbenější činnost. Ale co mě dokáže vytočit do nepříčetnosti je to, když něco udělám a za chvíli to není znát. Chápu,že prach se prostě udržovat na 100% nedá a dřez taky nebude věčně prázdný,ale trefil by mě šlak,když jeden týden vyžehlím hromadu prádla,další týden tam jdu a je všechno zmuchlaný a můžu to dělat znova...Přítel mi tvrdí,že je to zmuchlaný už když si to bere z komínku-což je nesmysl,protože to skládám,takže to vidím jen jako výmluvu. Nemáte některá nějaký tip na to,jak udržet prádlo nějaký čas vyžehlené? Přítel se sice dá se říci snaží tu skříň udržovat,ale je to prostě chlap a nikdy to není úplně dokonale srovnaný. Já mám pak pocit,že vůbec žehlit nemusím,když to ani neni vidět.Přijde mi to jako věčný boj....
 
arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky se přidávám k nežehlícím.. mamka vždy žehlila snad všechno, ale taky to byl vždy často koš s prádlem co ležel týden po sundání ze sušáku.. tchýně to samé..á to vždy protřepnu, pověsím a pak zase hned skádám a nic zmuchlané není! Akorát mi taky dokáže pěkně naštvat když to složím, manžel má trika v komínku a on si musí vzít prostě 10. triko shora, jindy 3. od spodu.. extrém je když si veme nějaké, obleče, pak usoudí že to neni ono a veme si jiný a tamto tam tak proste vrátí že bych střílela takže to "zoufalství" někdy chápu, ale musíš se to naučit bud ignorovat, nebo ho příště zapojit do skládání (pak chápe že se to tam nevzalo samo jak si hodně synů svých "užasných" matek myslí..)

arrow
profile_image
aleana66
od 10. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adluna: asi s tím žehlením taky seknu a zkusím to pořádně věšet...fakt mě to potom ještě víc vytáčí,když všechna ta snaha je k ničemu...

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji aleana66: .fakt mě to potom ještě víc vytáčí,když všechna ta snaha je k ničemu...

no mě to taky přijde, chlap veme sekeru, kus dřeva pak něco vyrobí a obdivujou to ještě vnoučata.. ženská luxuje a žehlí jak divá a za týden je vidět nula

arrow
profile_image
aleana66
od 10. 11. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adluna: Pěkně shrnuto...je to nespravedlivý,ale co naděláme

arrow
profile_image
B.M
od 5. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No já teda taky nerada žehlím, ale prádlo je pak i měkčí a zkrátka - je to vidět. A košile? To snad ani nejde nosit nevyžehlené . Každopádně, pokud si přítel neváží tvé práce a nechá to znovu zmuchlat, už bych žehlila jen sobě. Buď bude chodit jak hastroš, nebo začne žehlit sám a zjistí jaká to je práce a dá si dost záležet aby se mu to "samo neskrčilo"

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rehny: To není pravda. Nevyžehlené prádlo je úplně jiné na omak. A já myslím, že i když se to někomu nechce dělat, jsou jisté věci, které by člověk asi dělat měl, pokud má nějakou úroveň. To bych taky mohl jíst z jednoho talíře a nemýt ho, protože z nějakého zaschlého jídla ze včerejška se přece neotrávím.

Reaguji na skxs: ale tak přece nebudeme žehlit věci co to nepotřebujou ne?

arrow
profile_image
B.M
od 5. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_: Ať si každý žehlí / nežehlí co chce. Jen je to prostě vidět, i když je to vyvěšené. U chlapa bych to pochopila, ale když v tom vidím ženskou, tak mě to docela zaráží. Prádlo ani není tak měkké, třeba ručníky jsou po vyžehlení více savé. Ať si to ale každý dělá jak chce, jak je zvyklý

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji skxs: A já myslím, že i když se to někomu nechce dělat, jsou jisté věci, které by člověk asi dělat měl, pokud má nějakou úroveň.

tak jasně, moji úroveň určuje vyžehlené/nevyžehlené triko.. až an to že to orpavdu nejde poznat je pravda ze 100% bavnla je po vyžehlení taková jemná asi tím jak je propařená, ale já i manžel nosíme věci které prostě žehlit není třeba a jako hastroši myslím nevypadáme Jeho polokošile protřepnu, dám na ramínko a s tím ramínkem pak putují i do škříně a jsou úplně rovná! samozřejmně plátěné béžové letní kalhoty, nebo jeho košile vyžehlím, ale to je naštěstí tak 3x do roka

Cituji B.M: Ať si každý žehlí / nežehlí co chce.

ano však jo

Cituji B.M: Jen je to prostě vidět, i když je to vyvěšené.

nesouhlasím nepoznala bys to, fakt to chce různé fígle, ale pak to nejde poznat

Cituji B.M: třeba ručníky jsou po vyžehlení více savé

tam záleží hlavně na gramáži, aviváži.. atd obecne nej ručníky jsou ze sušičky na prádlo, ale tu moc lidí nepoužívá.

Cituji Adluna: tak jasně, moji úroveň určuje vyžehlené/nevyžehlené triko.. až an to že to orpavdu nejde poznat

tak tak, trička nemám žehlený žádný a jsou pěkný....

Cituji Adluna: obecne nej ručníky jsou ze sušičky na prádlo, ale tu moc lidí nepoužívá.

My jo a ty ručníky jsou pak úplně super

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji B.M: Prádlo ani není tak měkké, třeba ručníky jsou po vyžehlení více savé.

Ano, po vyžehlení jsou ručníky o miniaturní kousíček měkčí a tedy i o trošičku více savější, ale zase takový závratný rozdíl to opravdu není, zvlášť ne fakticky, je to hlavně jen pocitově.
Fakticky jemné a savé ručníky a i další prádlo umí dělat jen sušička.

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No koukám, že málokdo žehlí, mě teda přijdou otravnější jiný domácí práce, žehlení mi nevadí a vyžehlený prádlo mi přijde příjemnější. Příteli vždycky to vyžehlený předám a uklízí si to sám. Jinak aby se to nekrčilo, tak nesmí být přecpaný skříně a moc se v tom nepřehrabovat.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji skxs: které by člověk asi dělat měl, pokud má nějakou úroveň.

to je zas názor

ne nežehlím, věším dobře a není třeba...přinejhorším přejedu košile... stejně tak jako nestelu postele...to už nemám asi vůbec žádnou úroveň

arrow
profile_image
B.M
od 5. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To nesteleni posteli beru jako vtip, to by opravdu nemělo žádnou úroveň

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji B.M: nesteleni posteli beru jako vtip,

já taky nestelu vždy jen přehodím peřiny, stejně to psy rozrochají jo vlastne "fuj pes v posteli, ten patří na zahradu" asi že?

Cituji Sally Carrera: to už nemám asi vůbec žádnou úroveň

já taky ne asi se půjdu stydět do kouta...

 

Váš příspěvek

Žehlení = věčný peklo nebo nikoliv?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené