arrow
profile_image
eileen11
od 1. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U nás je to tak taky a funguje nám to bezmála čtvrt století
Ani jeden z nás to nikdy nijak neřešil - a nikdo cizí o tom neví
Mně chodí peníze na účet a manžel má výplatu v hotovosti, máme to nastavené tak, že on platí nákupy, benzin a prostě to, co je hotově, no a já platím to, co je přes banku, a to, co zbyde, je naše společné .Není problém

arrow
profile_image
Doudou
od 27. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na eileen11: Tak to je ideál - klape vám to + ani to nikdo cizí neví, tak nemusí být narážky.
Jenže

Cituji eileen11: co zbyde, je naše společné

- asi ne každá žena by to brala takhle s nadhledem a třeba by si stěžovala, že on vydělává méně a že jí tohle nekoupí a blabla. Tím by mu to dávala sežrat a tím by se o to víc chlap cítil hůř, že to tak je.

Btw. ty stejně musíš mít ten vztah moc hezký. Co jsem si takhle u tebe poskládala z různých diskuzí

Já bych to v dnešní době neřešila

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Doudou: že jí tohle nekoupí

Tohle se mi zdá jako nějaká kachna, kdy se pořád operuje s tím, že muž si ženu musí vydržovat. Což si myslím jde provádět i jinak, než přes prachy... Zbožňuju, když v sobotu se probudíme a dozvím, že nebudu vařit já, ale polovička. To ocením víc, než nový boty a beru to jako vydržování víc, než kupování dovolených.
Ve společném soužití to podle mě funguje dobře, když se oba vyrovnají se situací (ano, když žena má víc, často mužské ego trpí, ale silní-nepaličatí jedinci to zvládnou a vždycky pak ve finále říkají, že jsou rádi, že nemají doma neschopnou paní - z mých zkušeností). Je dobrý si jasně vymezit, co kdo bude platit a obě strany s tím musí souhlasit. Pak už se myslím neřeší, že ty máš víc...

arrow
profile_image
onsall mojeid
od 6. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na noninek:
Jinak nechápu proc by měl chlap furt ženské kupovat nejake věci. Kdyz maji kasu společnou tak jde koupi boty stejne je to tak nejlepší. A kdyz ji ma rád tak ji koupi třeba kytku a pozve ji na večeři.
Reaguji na Doudou: z tvého komentáře mám neustale pocit že ti chlap musi něco kupovat a vydržovat. A když to nedělá tak to neni chlap a je to špatně. Jinak proto se bojovalo ze ženská práva aby žena mohla vydělávat a byt stejne samostatná jako muž.
Ja nemám rada i kdyz spolu dva chodi a všechno platí on buď jsou rovnoceni partneří a občas prostě zaplatí on občas ona. Styl plať, si chlap je podle mě mimo.
Navíc žena vetsinou utratí víc neznám moc mužů co maji tolik bot kabelek a kosmetiky. Takže aby nakonec každy utratil stejně měla by žena vydělávat. Víc

arrow
profile_image
noninek
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jinak, ještě bych dodala. Já nevydělávám víc, než partner, ale vzhledem k tomu, že jsem na VŠ, tak mám předpoklad k tomu, že jednou budu vydělávat víc než on s maturitou. Už jsme se o tom bavili a došli k tomu, že teď on pracuje, aby jsme se uživili - nemůže si vyskakovat a mám já úlevu (neživím domácnost, jen přispívám), jakmile dostuduju a budu mít stabilní práci, tak on se bude rozhlížet po práci, kterou by chtěl dělat. Prostě se vystřídáme - a to tak dlouho, abychom oba byli spokojení + dokázali se uživit na určitý úrovni. Je to všechno o kompromisu a domluvě.

Cituji onsall: proto se bojovalo ze ženská práva aby žena mohla vydělávat a byt stejne samostatná jako muž.

tak... a přesně proto teď taky nemůžeme předpokládat, že nám chlapečci budou padat k nohám a nosit veledary

Vyděláváme přibližně stejně, alespoň si to myslím, nikdy jsem se o to nezajímala. Každý z nás má svůj účet, praktikujeme to již desítek let a plně nám to vyhovuje. Náklady v rodině máme rozdělené. Nikdy jsem nebyla na muži závislá. I během mateřské dovolené jsem přednášela. Partner pojal můj nižší příjem během mateřství jako samozřejmost, a aniž by se zmínil, vzal náklady celé dománosti na sebe, včetně spoření pro děti.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji onsall: Jinak proto se bojovalo ze ženská práva aby žena mohla vydělávat a byt stejně samostatná jako muž.

To je sice pravda, ale pořád je tu jedna věc, kde chlap ženskou nezastoupí - a to je rození dětí. takže pokud žena ve vztahu vydělává víc, tak si musí ujasnit jak to bude, až budou chtít mít děti....protože sice může jít na rodičovskou chlap, ale na mateřskou jít nemůže (a to v případě opravdu velkých příjmů ženy může být taky výpadek, protože je zastropovaná) a kojit taky moc nemůže.........

Jinak proti modelu žena vydělává víc nic nemám, jen to musí chlap skousnout a žena mu to nesmí předhazovat plus se musí dohodnout jak s těma dětma......

arrow
profile_image
Sandrate mojeid
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji 5Peta: kdybych po studiu začala vydělávat víc než přítel, tak by se necítil moc dobře

No tak pokud by to byl menší rozdíl, řekněme do 5 - 10 tis., tak by to asi šlo. V případě většího rozdílu bych možná zvažovala založení "svého" účtu, kam by se ta rozdílová částka navíc posílala zvlášť. Do budoucna by se to mohlo využít buď jako rezerva, na dovolenou, nebo pro děti

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V manželství, když je společný účet, tak se počítají společné prachy. Čili když můj muž vydělá víc, je to super, protože prostě máme víc peněz. Když dostanu odměny já, zase: super máme víc peněz..
Manžel mi žádné dárky nekupuje, páč já si kupuji všechno co potřebuji (občas to ani nepotřebuji a ze společného účtu utratím za sebe určitě víc než on. Můj muž je skromný, do hospody nechodí, nekouří, za jeho koníček mu ještě platí, takže já utrácím stopro mnohem víc než on. Kdybych vydělávala víc než on tak bude mít radost, protože já jsem podle něj ten kariérista v rodině
Problém to může být ve fázi randění, když si holka může dovolit drahou restauraci nebo drahou dovču a partner má pouze na polední sekanou a výlet na Karlštejn. Spíš než na momentální situaci bych se na toho "chudšího" partnera koukala komplexně. Jaké má ambice, jestli je pracovitý, jestli je zodpovědný k financím, jestli dělá něco pro to, aby se jeho situace zlepšila..Protože jak už tu holky zmiňovaly: všechno se může v životě otočit. A ten, co před pár lety počítal každou korunu, může být dnes dobře situovaný člověk.
Ale jinak je pravda, že někteří chlapi jsou natolik ješitní, že by to nepřekousli. Vím, že můj bývalý se mnou neustále soutěžil. Kdybych vydělala více než on, po..ral by se z toho. Můj muž, naštěstí, nemá vůči mě vůbec žádný komplex, fandí mi a podporuje mě ve všem, co dělám, takže u něj jsem si jistá, že by mu to nevadilo. I to je jeden z důvodů, proč ho miluju a vážím si ho.

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji amelie1111: když si holka může dovolit drahou restauraci nebo drahou dovču a partner má pouze na polední sekanou a výlet na Karlštejn.

už jsi asi dlouho nebyla na Karlštejně v létě tam nad cenou vstupenky na všechny okruhy omdlévali i Rusáci a to už je co říct.

arrow
profile_image
amelie1111
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Tiakia: už jsi asi dlouho nebyla na Karlštejně v létě tam nad cenou vstupenky na všechny okruhy omdlévali i Rusáci a to už je co říct.


Čéče, já tam fakt jednou s manželem randila, už je to asi 150 let Je pravda, že jsem si říkala, že když už jsme tam vylezli, měli by nás pustit zadáčo..
Tak oprava: Když vás někdo pozve na výlet na karlštejn, není to s ním až tak špatné

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

my máme s partnerem stejný obor, takže je to jenom o tom, kde se zrovna, kdo uchytí a co ho konkrétně baví dělat, ale přítel se opakovaně vyjadřoval jako že by mu vůbec nevadilo, kdybych vydělávala více…naopak jsem stejně jako Amelie zažila, že můj bývalý byl zakomplexovaný a v době kdy jsme byli oba ještě studenti, já začala chodit na praxi a on začal mít strach, že bych jednou mohla vydělávat více než on, začal mě urážet, stejně tak moje kolegy a vlastně celou mou profesi…sám šel studovat něco co ho sice bavilo, ale nemělo moc perspektivu a už vůbec ne perspektivu dobrého výdělku, chtěl jinam ale nedostal se, bylo by to na delší povídání a někdo by ho v tom mohl poznat, takže už napíšu jenom, za mě nikdy znovu a jenom se to zhoršovalo

arrow
profile_image
Siiri
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky to tak máme, nejsme manžele, takže učet společny nemáme a zatím není problem.
Výdaje platíme vícemeně napul, přítel navíc zaplatí občas večeři, kafe, kino. Vydělávám dvakrát vice než on, když má normální plat, ale on je OSVC, takže když se zadaří má plat větší nebo když je nějaka fuška. Já mám každý měsíc to same at dělám moc nebo málo. Jako problem to nevidím, protože naše platy dohromady jsou vice než dobre.
Co je pro mně u páru duležite, že kdyby měli vyžit jen z jednoho platu tak aby byli schopni zaplatit všechny měsíční náklady jako byt, jídlo, atd a neživořit. Nejde se spolehat, že dva platy budou pořád a i ten kdo má nižší plat se muže ocitnout v roli jedineho živitele rodiny.

arrow
profile_image
novluk
od 11. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Jasně, že to může fungovat. Zrovna dnes jsem četl článek o Darině Bitmanové. Podniká při mateřské a docela úspěšně. Samozřejmě záleží co máš za chlapa. Přečti si o ni sama http://goo.gl/9gxJIL

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené