Cituji teda: zkoušet, jestli se mnou po narození náhodou nezamávají hormony a postoj se nezmění, by byl dost odvážný experiment - nešlo by už jen o mě, ale i nového človíčka a nemuselo by to dopadnout dobře

S tím souhlasím, tenhle přístup-dítě nevím jestli chci, ale tak to zkusíme a buď to vyjde nebo ne-je podlě mě totálně mimo. Kdybych nebyla na 100% rozhodnutá, nikdy bych do toho nešla.

Cituji hanuliska: Takže šok a překvapení to 100% bude. Podle tebe mě čeká skvělá náplň do života, ale co když toho bude až moc?

Čeká tě kolotoč starostí,je to běh na dlouhou trať a klidně řeknu,že když jsem se z toho nezbláznila já,tak snad už nikdo
Jen jeden příklad .... zimní vycházka s miminem.
Když už konečně oblékneš dítě a vrazíš ho do kočárku,ty spocená se oblékneš a chceš vyrazit ven,tak milé mimčo se poblinká a jedem na novo.................
A takových situací je denně x........takže to chce pevné nervy.

arrow
profile_image
jataky
od 19. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji evchen: A základem státu byla, je a bude rodina. naše společenství může pokračovat jen tím, že porodíme děti,

Kristovanoho, matka údernice nám tady chyběla! Já nežiju pro stát, ale pro SEBE. Ať s dětmi nebo bez.

Cituji Chaplinka: málokterý pár, který spolu žije 10 a více let a nemají děti tuhle situaci ustojí a vztah se rozpadá...Co si o tom myslíte vy?

Žiju v manželství 22 let a někdy jsem spíše měla pocit,že se rozpadne díky tomu,že právě máme dítě a tím pádem nulový čas na sebe.No ale vydrželo a my opět můžem vyrážet jen ve dvou a je to zase tak fajn jako bylo na začátku vztahu.

Cituji evchen: Vaše generace bohužel letí úprkem do slepé uličky, to, co vy prožíváte, se ještě nikdy nestalo a není to ozkoušené, bohužel to bude fiasko

Tohle si myslím, že bylo typické pro dnešní třicátnice-čtyřicátnice. Prostě po revoluci bylo najednou neskutečně možností a tenhle trend-užívat si, být sám za sebe-byl velmi moderní. Ale ejhle, pak najednou po 30 se páry začaly snažit o dítě a najednou to jen tak nešlo. V dnešní době už se to ale zase začíná obracet nebo tedy alespoň v mém okolí se v poslední době vyrojilo mnoho mladých maminek...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Veruna: Ty bys mohla vydat nějakou "chytrou" knihu svých rad.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

teda
Takovou, která to dělala, jak pišeš, tak tý jsem řikala kdysi kamarádka. Než měla dítě, tak nic jiného neřešila, než mít díte. KDyž byla těhotná, tak si nechala napsat rizikový těhotenství a přitom na tom zle nebyla, jen se přestěhovali a ono se ji něchtělo dojiždět. Prostě taková vyčůraná. No a za rok by měla jít do práce, tak si řekla, že začnou dělat na druhém. Jo a vrchol bylo to, že nyni už manželovi řekla, že druhý dítě je taky podmíněno tím, že si ji musí vzít.

Jinak mě je 28 let a taky mi nic netiká. Přítel dvě děti z prvního manželství má. A chtěl by ještě jedno,ale já se toho spíš děsím. Asi i z toho důvodu, že je často pracovně mimo ČR.Tři měsice vkuse...
A co mi vadí a hodně, to je neustále to, že s tím otravuje máma - kdy bude vnouče, proč máte tolik zvírat a žádná díte, bla bla bla,...
Přitom jsem nejmladší ze třech. a starší vlastní nemají,ale jsem hold jediná holka.

arrow
profile_image
veruna
od 14. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Nestěžuju si,píšu jen to,že kdybych věděla před 19 lety to,co vím dnes,tak bych to prostě neudělala a dítě bych 100% neměla.Jsem šťastná,že jsme dětská léta všichni ve zdraví přežili a dnes je synek dospělák.Znova tohle opakovat by mě už nepřinutil nikdo a nic.

Já to mám zcela opačně. Kdybych mohla a zdraví mi to dovolilo, klidně bych měla ještě další dvě děti. Vyzkoušela jsem si, že to skvěle zvládám a že mi děti děti nejsou v životě překážkou ani břemenem, ba naopak mě ten život úžasně naplňuje.
Snad mě za tenhle názor tady neukamenujete.

teda
moudrá slova....dítko není věc, kterou můžeš odložit, přesunout do vedlejšího pokoje...

Možná, že se ještě někde potkáme, zcela v jiném tématu zdějšího fóra....možná o dětech, kdo ví.....já měla druhé dítko ve 39letech...takže..?
Měj se hezky.

arrow
profile_image
Chlop
od 18. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně jak píše Laky. Naopak děti, stres, nevyspání, ztráta soukromí a vůbec totální přkopání domácích zvyků je zatěžkávací zkouškou vztahu!

Cituji Laky: že se rozpadne díky tomu,že právě máme dítě a tím pádem nulový čas na sebe

Ale otázkou je, zda by se vám nerozpadlo, kdyby jste dítě neměli..Přeci jen, pokud by jste spolu byli 22 let nonstop, musela by to být jednak nuda a za další téměř jistá ponorka ne . Podle mě prcek vztah posune do trochu jiné roviny a utuží...Ale to je jen můj názor

arrow
profile_image
veruna
od 14. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Čeká tě kolotoč starostí,je to běh na dlouhou trať a klidně řeknu,že když jsem se z toho nezbláznila já,tak snad už nikdoJen jeden příklad .... zimní vycházka s miminem.Když už konečně oblékneš dítě a vrazíš ho do kočárku,ty spocená se oblékneš a chceš vyrazit ven,tak milé mimčo se poblinká a jedem na novo.................A takových situací je denně x........takže to chce pevné nervy.

Ty máš jedno dítě, co mají říkat ženské se třemi dětmi? Já měla dvě po roce a ani by mě nenapadlo z těhle běžných situací tady vypisovat tyhle katastrofické scénáře. Patří to k životu s dítětem.
Ale ty jsi vážně typický příklad ženy, co děti neměly nikdy mít, teď už ti to fakt věřím.
Můžu se zeptat, co děláš za práci? Asi budeš dělat kariéru, jinak si to nedokážu vysvětlit.

Cituji Chaplinka: zda by se vám nerozpadlo, kdyby jste dítě neměli..Přeci jen, pokud by jste spolu byli 22 let nonstop, musela by to být jednak nuda a za další téměř jistá ponorka ne

No to nevím.Nemyslím si,že dítě by bylo nutná a jediná životní náplň vztahu.

Cituji Chaplinka: Podle mě prcek vztah posune do trochu jiné roviny a utuží...

Ano posune to tak,že nevěřícně koukáš
Prostě partnerský život jde stranou a prcek je to hlavní.My to doma komentovali slovy "Alf mimozemšťan je vždy a všude".........pokud znáte ten seriál,tak víte o čem píšu.Peklo na zemi někdy.

Cituji veruna: Já měla dvě po roce a ani by mě nenapadlo z těhle běžných situací tady vypisovat tyhle katastrofické scénáře. Patří to k životu s dítětem.

Asi tak nějak, mě mnohokrát přijde, že si některé takto omlouvají svou vlastní neschopnost (nemyslím na nikoho zde konkrétně )

arrow
profile_image
Chlop
od 18. 5. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji veruna: á to mám zcela opačně. Kdybych mohla a zdraví mi to dovolilo, klidně bych měla ještě další dvě děti. Vyzkoušela jsem si, že to skvěle zvládám a že mi děti děti nejsou v životě překážkou ani břemenem, ba naopak mě ten život úžasně naplňuje.
Snad mě za tenhle názor tady neukamenujete.

Ne tady je to zcela vhodné napsat!
Obvykle to nedělám, ale u tebe musím udělat vyímku a začít si z tvých názorů dělat legraci. Hold jsi jistě příkladná skromná matka, jistě skvělých lidí, kteří se dozajista podle vzoru ze svého dětsví, namnoží geometrickou řadou a vybudují pevnou hráz těm sobeckým neprohlédnuvším lidem, co v sobě násilně potírají svůj rozmnožovací pud. Již žádné zcela pomýlené názory, že s dětmi jsou spojená i omezení, starosti, finanční problémy! Jedině početná, nejméně pětihlavé stádo, pardon, co to melu, rodina je tou správnou volbou pro všechny!
Holka trochu tolerance a skromnosti, ju?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené