arrow
profile_image
eileen11
od 1. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, mě se to tedy osobně netýká, jsem vdaná už dlouho a nikdy jsem si nemohla dovolit nepracovat, ale vidím to tak, že péče o domácnost, děti a manžela atd. přerstavuje pěknou honičku, je to práce jako každá jiná, a zadarmo ani kuře nehrabe, že, takže proč by nám mělo být hloupé říci si chlapovi o peníze? A vlastně - proč bychom si o ně měly říkat?
Pokud se na tom oba dohodnou - muž vydělává, žena poskytuje kompetní servis - nevidím problém, ale chápu, že každému to vyhovuje jinak

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teta takhle doma byla, strýc si nepřál, aby pracovala, jako hornický inženýr měl peněz dost. Teď je v důchodu a jak nemá odpracované roky, tak má důchod asi 4 tisíce, strýc se se stářím stal chorobně šetřivým a teta se ho musí doprošovat, aby jí dal třeba peníze na nové boty.

arrow
profile_image
curly
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

prosím tě , neváhej !

arrow
profile_image
eileen11
od 1. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kikulina: důchod asi 4 tisíce

ajajj... tak tohle je bohužel veliká pravda asi, až takhle mi to nedošlo...a podle toho, co předvádí naše "vláda", bude ještě hůř

arrow
profile_image
Izabella
od 3. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj Delbinko. Mám to štěstí, že mám chlapa, který chtěl, abych nemusela pracovat. Jsem doma od nového roku, jakmile to šlo finančně. Jsem daleko víc v pohodě, mám čas na dceru, na sebe, na něj, na nás.. Předtím pro mne byl luxus urvat si čas pro sebe, nechtěla jsem, aby to bylo moc na úkor společného času. Teď pravidelně cvičím, hlídám si co jím, starám se o vlasy, o pleť, čtu, co mně zajímá, přihlásila jsem se na hodiny zpěvu, zkrátka rozvíjím se. Myslím, že muži opouští ženy, které doma zakrní a zpohodlní.A to, že bych neměla povinnosti, s dítětěm ani nehrozí. Navíc člověk může dělat milion věcí, které mu ani nepřijdou na mysl, když chodí do práce. Pokud je ale hezký vztah, a žena se dále rozvíjí, pečuje o sebe, je pro něj přitažlivá a zajímavá,dělá mu supr zázemí, tak nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat, pokud to tak oba chtějí. Ze začátku jsem taky řešila narážky sousedek, typu A vy nechodíte do práce? Pokud se někdo přímo zeptá, odpovím, že mám tak skvělýho chlapa, že můžu být v domácnosti. A je to.Takže já ti držím palce a podporuju.

arrow
profile_image
eileen11
od 1. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Izabella: ano, to je to, o čem jsem psala, tak jsem to myslela. At to vydrží!
A sousedky řešíš taky správně..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Izabella: Ano je to tak mám to doma podobně jako ty.

Cituji Izabella: Ahoj Delbinko. Mám to štěstí, že mám chlapa, který chtěl, abych nemusela pracovat. Jsem doma od nového roku, jakmile to šlo finančně. Jsem daleko víc v pohodě, mám čas na dceru, na sebe, na něj, na nás.. Předtím pro mne byl luxus urvat si čas pro sebe, nechtěla jsem, aby to bylo moc na úkor společného času. Teď pravidelně cvičím, hlídám si co jím, starám se o vlasy, o pleť, čtu, co mně zajímá, přihlásila jsem se na hodiny zpěvu, zkrátka rozvíjím se. Myslím, že muži opouští ženy, které doma zakrní a zpohodlní.A to, že bych neměla povinnosti, s dítětěm ani nehrozí. Navíc člověk může dělat milion věcí, které mu ani nepřijdou na mysl, když chodí do práce. Pokud je ale hezký vztah, a žena se dále rozvíjí, pečuje o sebe, je pro něj přitažlivá a zajímavá,dělá mu supr zázemí, tak nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat, pokud to tak oba chtějí. Ze začátku jsem taky řešila narážky sousedek, typu A vy nechodíte do práce? Pokud se někdo přímo zeptá, odpovím, že mám tak skvělýho chlapa, že můžu být v domácnosti. A je to.Takže já ti držím palce a podporuju.

Tedy napsala jsi to tak až mi to vyrazilo dech...úplně krásně,ale mohu se tě ještě na něco zeptat? Mě by tohle taky moc lákalo ,ale já si prostě neumím chlapovi říkat o peníze...Zaplať mi kosmetiku,hodinu zpěvu..prostě zaplať mi ty aktivity abych se mohla rozvíjet.Jak tohle řešíš? Jinak moc ti přeji aby to takhle dál pokračovalo! Musíš se mít jak v pohádce.Úplně jsi to vystihla. Ono jak se člověk může rozvíjet když třeba já teď vzala práci na plný úvazek a jsem tam od 8:30 do 17:30 a pak jsem ráda,že se dostanu vůbec domů a do postele.

Cituji Izabella: Pokud je ale hezký vztah, a žena se dále rozvíjí

Mě by zajímalo, jak se žena může rozvíjet, když nechodí do práce... tím, že pravidelně cvičí, hlídá si váhu, čte módní časopisy, stará se o pleť a o vlasy apod.?

Cituji Delbinka: Ono jak se člověk může rozvíjet když třeba já teď vzala práci na plný úvazek a jsem tam od 8:30 do 17:30 a pak jsem ráda,že se dostanu vůbec domů a do postele.

Myslela jsem, že člověk se rozvíjí třeba právě v té práci (např. různá podniková školení, jazykové kurzy apod.)... no, asi jsem teda OT.

arrow
profile_image
Ciriel
od 22. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Monus:

Já osobně bych takto žít taky nemohla. Nekritizuju ty, co to dělaj, chápu je. Ale pro mě by to nebylo. Jedině nějak částečně - mít svou práci na poloviční úvazek např. Pro mě je hodně důležitý vědomí vlastní svébytnosti, která pro mě při naprostý finanční závislosti končí.
Tim víc je člověk svébytnej a vlastně i všemocnej (opravdu), čim míň je závislej (na čemkoliv, na komkoliv).

Já jsem doma ale nestarám se o rodinu jen o dva pejsky a domácnost = což je v dnešní době *** práce všechno automatický a živí mě táta ještě pár měsíců a pak brigády + eshop což je hlavně práce doma nebo venku na pár hodin roznos letáků a nemohla bych mezi lidi zvlášť tam kde jsou chlapy z těch mám hrůzu a ve všech vidím uchyly. Ale v baráku je hodně ženskejch, které živí manžel a ony jim za to vychovají děcka,když se blíží 3 rok dítěte, honem si pořídí další jen aby nemusely do práce, takže je to normální.

Cituji Delbinka: Nechat se živit manželem třeba na hodně dlouhou dobu.

Kdybych v době vychovávání dítěte mohla být doma bez toho aniž by rodina finančně nějak strádala,tak bych vůbec neváhala a byla doma klidně deset a více let a nejen ty tři než jde dítě do školky.
Dnes už bych doma být mohla,ale vzhledem k tomu,že bych neměla nic moc na práci,tak už by to byla skoro nuda.

Takže pokud máš možnost neváhej,vyzkoušej však do práce můžeš jít přece kdykoliv,když ti model "domácí paní" nebude vyhovovat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přece vůbec neznamená,že když člověk chodí do práce,tak že se rozvíjí. Když je to práce,kde žádná školení njsou,tak může zakrnět,i když do práce chodí....

Cituji Laky: do práce můžeš jít přece kdykoliv,když ti model "domácí paní" nebude vyhovovat.

A pokud ti to manžel (přítel) dovolí. Protože jsou i tací, kteří by svou manželku (přítelku) nejraději drželi doma jak ve zlaté kleci. Ale to už jsou extrémní případy

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené