Cituji petraparis: Mě by zajímalo, jak se žena může rozvíjet, když nechodí do práce... tím, že pravidelně cvičí, hlídá si váhu, čte módní časopisy, stará se o pleť a o vlasy apod.?

Nejen pracovním kolektivem živ je člověk.

Cituji petraparis: Myslela jsem, že člověk se rozvíjí třeba právě v té práci (např. různá podniková školení, jazykové kurzy apod.)... no, asi jsem teda OT.

Velké procento žen pracuje ve službách /obchody a podobně/ a ty se tedy moc extra v práci nerozvíjí

Cituji Juu: Přece vůbec neznamená,že když člověk chodí do práce,tak že se rozvíjí. Když je to práce,kde žádná školení njsou,tak může zakrnět,i když do práce chodí....

Ano, v tom máš pravdu, samozřejmě záleží na druhu práce...

Cituji Laky: Velké procento žen pracuje ve službách /obchody a podobně/ a ty se tedy moc extra v práci nerozvíjí

Ano, to je pravda, soudila jsem podle sebe a podle toho, jak to máme ve firmě my

Cituji petraparis: Myslela jsem, že člověk se rozvíjí třeba právě v té práci (např. různá podniková školení, jazykové kurzy apod.)... no, asi jsem teda OT

No asi jak to napsala

Cituji Juu: Přece vůbec neznamená,že když člověk chodí do práce,tak že se rozvíjí. Když je to práce,kde žádná školení njsou,tak může zakrnět,i když do práce chodí....

Je to pravda.Každé zaměstání ti nenabídne školení a kurzy. A v dnešní době já holka bez praxe co byla sice v zahraničí ,ale pokud nemáš praxi a je ti 21 tak můžu být ráda ,že jsem chytla alespoň místo.A slečna nepsala jen o tom jak si nechává dělat vlasy a chodí na kosmetiku.Psala i o kurzech zpívání a tak.

Cituji Delbinka: A v dnešní době já holka bez praxe co byla sice v zahraničí ,ale pokud nemáš praxi a je ti 21 tak můžu být ráda ,že jsem chytla alespoň místo recepční/asistentky.

No ale teď si vem, kdyby ti ten vztah nevyšel a byla jsi nucena jít do práce, co bys dělala, když jak sama píšeš, tu praxi nemáš?

Cituji Delbinka: Psala i o kurzech zpívání

Pro mě by asi byly kurzy zpívání k nějakému osobnímu rozvoji málo. Ale soudím podle sebe, samozřejmě, že každému vyhovuje jiný styl života a slečnu/paní za to rozhodně neodsuzuju

Cituji petraparis: No ale teď si vem, kdyby ti ten vztah nevyšel a byla jsi nucena jít do práce, co bys dělala, když jak sama píšeš, tu praxi nemáš?

no...teď jsem se chtěla zeptat...

rozvíjet se může člověk i doma a to právě přesně tím směrem, kterým chce - má čas na knihy, studium, chodit na různé kurzy, které ho zajímají, výstavy atd.je toho spousta a je to jen o tom, zda má člověk koníčky a chuť. Není to jen o tom sedět doma a civět na bednu, a do toho zajišťovat chod domácnosti. Je to právě o tom, že se vedle toho může člověk rozvíjet přesně podle své libosti. V práci se samozřejmě také člověk rozvíjí, ale dost záleží, zda je to přesně to, co vlastně člověk chce. Např. já pracuji v IT firmě, nemůžu říct, že mě ta práce neba, ale rozhodně to není mé hobby, je to hlavně kvůli penězům. Kdybych si mohla vybrat, tak se věnuji zcela jinému oboru, který ale není bohužel příliš placený a to by rodinný rozpočet nezvládl. Proto jsem se jeho studiu věnovala aspoň na mateřský, jen tak, pro radost. Takže za mě ano - já bych klíďo doma byla, kdyby to šlo, a ten čas bych tedy fakt dokázala využít i k tomu, aby mi nezakrněl mozek.

Cituji petraparis: kdyby ti ten vztah nevyšel a byla jsi nucena jít do práce, co bys dělala, když jak sama píšeš, tu praxi nemáš?

No tak by asi musela někam do práce pro peníze a ne pro zábavu.
Holky,neberte to,že někdo bude doma a nepracující jako nějakou životní tragedii
Ona jistota,že třeba ty nepřijdeš o práci není žádná,takže bys mohla klidně být taky ze dne na den bez práce a navíc i bez nabídky,že se o tebe postará chlap.

Cituji petraparis: No ale teď si vem, kdyby ti ten vztah nevyšel a byla jsi nucena jít do práce, co bys dělala, když jak sama píšeš, tu praxi nemáš?

No tak já předpokládám ,že kdybych byla doma a s dětma tak je jasné ,že přítel který je cizinec a z velice věřící rodiny by mě hned tak neopustil a bez svatby bych s nikým nebyla a to ani s čechem. Pro přítele je rozvod jako vražda nebo tak nějak.Prostě u nich je to jiné.No a kdyby ho přejelo auto tak bych stejně v jeho zemi s dětma pobírala slušné peníze.No a i kdyby ne tak bych šla dělat cokoli..pokojskou a tak.Ale vím co myslíš.Prostě to chce mít něco v záloze.Tohle jsem až moc vyhrotila.

Cituji Makika: rozvíjet se může člověk i doma a to právě přesně tím směrem, kterým chce - má čas na knihy, studium, chodit na různé kurzy, které ho zajímají, výstavy atd.je toho spousta a je to jen o tom, zda má člověk koníčky a chuť.

Je to tak, jak říkáš - jde o to, jestli má člověk chuť. Ale co když tu chuť nemá nebo manžel odmítne tyto koníčky financovat, protože mu to příjde zbytečné a jemu stačí, když příjde domů, že má navařeno, vyžehleno a uklizeno? To je taky potřeba si uvědomit.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Delbinka: Mě by tohle taky moc lákalo ,ale já si prostě neumím chlapovi říkat o peníze...Zaplať mi kosmetiku,hodinu zpěvu..prostě zaplať mi ty aktivity abych se mohla rozvíjet

Mě třeba přítel měsíčně posílá peníze na účet o peníze ho žádat sama nemusím.Co druhý měsíc mě vezme na nákup at si koupím na sebe co potřebuji a co se mi líbí.Jde sám od sebe na nákup je zlatý.Být doma je také práce.Já si za den někdy ani nesednu. A on je moc rád,že se nikam nehoním a jsem doma s jeho dítětem.

Cituji petraparis: Ale co když tu chuť nemá nebo manžel odmítne tyto koníčky financovat, protože mu to příjde zbytečné a jemu stačí, když příjde domů, že má navařeno, vyžehleno a uklizeno? To je taky potřeba si uvědomit.

No teď jsi to taky strefila. Když jsem byla v zahraničí s ním prvního půl roku tak to mi koupil na co jsem si ukázala a mohlo to být celkem cokoli.Po půl roce co jsem se tam flákala a byla doma.Jen mu sem tam uvařila a vyprala tak pak když jsem chtěla koupit šaty které se mi líbily tak mi řekl..Tak však máš šatů dost ,až až. No takže ono chlapi se mění jak počasí když už vás mají jistou...To máš pravdu.To bych si měla taky uvědomit.

Cituji Laky: Ona jistota,že třeba ty nepřijdeš o práci není žádná,takže bys mohla klidně být taky ze dne na den bez práce a navíc i bez nabídky,že se o tebe postará chlap.

Taky fakt, na druhou stranu bych se aspoň mohla "splehnout" na podporu v nezaměstnanosti, což není žádnej hit, co si budeme povídat, ale aspoň něco. Na co by se spolehla žena, která byla x let doma, nevim...

Holky, já vás tady samozřejmě nekritizuju, neodsuzuju, to vůbec. Já si to jenom ze svého hlediska nedokážu představit, prostě já jsem typ člověka, který potřebuje mít své jisté, nic víc. Pokud vám být doma vyhovuje, tak směle do toho, budu držet palce

Cituji petraparis: No ale teď si vem, kdyby ti ten vztah nevyšel a byla jsi nucena jít do práce, co bys dělala, když jak sama píšeš, tu praxi nemáš?

+ co když by partner onemocněl nebo ho vyhodili z práce... uživila by jsi z toho svého platu recepční (víc bez praxe a školy neseženeš) celou rodinu najednou ty? Manžela, sebe, děti?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené