arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No já znám hodně žen, které takto doma jsou, starají se o děti, a vzdělávají se, pracují na sobě. To, že je žena doma, neznamená, že nic nedělá, nebo že by měla zakrnět. Ty které znám studují jazyky, čtou, vzdělávají se, protože musí své partnery reprezentovat nejen fyzicky, ale na různých meetinzích taky v diskuzích atd, musí mít přehled. Ony toho často vědí více, než člověk, který se honí "z šichty na šichtu". Ale tak otázku "sebevzdělávání" si každý představuje jinak.

Já taky asi jednou doma skončím, ale mám výhodu v tom, že mám takovou práci, kterou mohu dělat z domu a nebo pracovat jen tolik hodin týdně kolik mi vyhovuje, takže si myslím, že to budu kombinovat.

Rozhodně bych se toho nebála být zakladatelkou, jak píše Izabella, dá se toho dělat hodně, využít čas efektivně a strávit ho tak, aby ses za sebou jednou otočila a byla spokojená s tím, co jsi prožila.

Ono stejně v některých situacích člověk zjistí, že ano, kariára je důležitá, ale spokojená rodina a partner je ještě důležitější.

Cituji Delbinka: No takže ono chlapi se mění jak počasí když už vás mají jistou...

No právě... co funguje na začátku, nemusí fungovat i nadále... Ale já vám přeju, ať vám to funguje pořád, o tom žádná, nepatřím do kategorie škodolibých lidí - spíš jsem až moc opatrná

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No podle mě jestli budeš řešit dvě věci, tak to pro tebe není vhodné.

Tedy " co tomu řeknou lidi " - naprosto bezpředmětné, to fakt neřeš - absolutně"

Pak za druhé " neumím si říct o peníze" - tomu jsen neporozumněla, já jsem si myslela, že si to oba přejete, v tom případě je jasné, že by tě chlap finančně musel popdporovat, on ti to sám ( částku) nenabídl?

Doma můžeš být ( a spokojená), ale musíš mít na to holt dost peněz. Jestli by jsi byla doma, ale měla tak na to, aby si se prošla okolo baráku, nebude to nic moc, a budeš se cítít osaměla a ta nějak bez ničeho....

Jestli budou peníze na auto ( v Praze snad stačí na legitku , aby jsi si mohla zajet, kam potřebuješ, na nějaké rozvíjení se, aby jsi nebyla absolutně neznalá , tj kursy jazyka a čehokoli, protože, i když máte super vztah, (věřím), nikdy nevíš se se může stát.. a co pak.., zkus pak chodit po konkursech, "nic moc neumím, nemám žádnou praxi a je mi 40-cet".. prostě nikdy nevíš, co se může stát

A pod rozvíjení se si nepředstavuji, péči o pleť a cvičení .. ( neřílkám, že to není fajn a také svým způsobem důležité, ale je to fakt přece jen vedlejší.)

Takže za mě ano, ale s dostatkem ( nemyslím nijak horentní částku) peněz.

A ještě, já bych si z peněz, co bych dostávala od chlapa, dávala něco málo stramou na nějaké výhodné spoření, dluhopisy, atak prostě finanční rezerva, kdyby jen malá

Cituji petraparis: Na co by se spolehla žena, která byla x let doma, nevim...

Rozumná žena má vytvořenou rezervu,která nemusí být nutně tajná,prostě je někde společně našetřeno a ve chvíli,kdy by se muž odmítl už dále starat si myslím,že by šlo asi o konec manželství /jiný důvod mně nenapadá/ a tím pádem majetek dělí ti dva nebo soud takže jaký stres.
Ona se nějaká práce vždy najde když člověk fakt musí.

Cituji Patty: platu recepční (víc bez praxe a školy neseženeš)

Ještě bych dodala, že kolikrát i na tu recepční chtějí praxi... smutné, ale pravdivé.

Cituji Laky: Rozumná žena má vytvořenou rezervu

Rozumná žena ano. Co ale ten zbytek nepříliš rozumných žen...

arrow
profile_image
marketahr
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji petraparis: Ještě bych dodala, že kolikrát i na tu recepční chtějí praxi... smutné, ale pravdivé.

Já bych neřekla " kolikrát", já bych řekla skoro vždy, holt je práce málo...

..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji marketahr: A ještě, já bych si z peněz, co bych dostávala od chlapa, dávala něco málo stramou na nějaké výhodné spoření, dluhopisy, atak prostě finanční rezerva, kdyby jen malá

Přesně.

Cituji petraparis: Co ale ten zbytek nepříliš rozumných žen...

Ty mají smůlu,ale těm není pomoci - chybí právě ten rozum fajn ale je,že ony si to právě neuvědomují a nějaká budoucnost je nezajímá....takže opět žádný stres.

Reaguji na Delbinka: nečerti se jen si sáhni do svědomí, jestli by jsi byla schopná a ochotná táhnout vše sama, kdyby se role vyměnili. Toť vše.

Cituji petraparis: Ještě bych dodala, že kolikrát i na tu recepční chtějí praxi... smutné, ale pravdivé.

No však praxi mít právě budu.Jen co se tady v práci zaběhnu ,udělám si praxi a pak šup do zahraničí.

Reaguji na Delbinka: nečerti se jen si sáhni do svědomí, jestli by jsi byla schopná a ochotná táhnout vše sama, kdyby se role vyměnili. A že je sakra těžké z jednoho (i solidního) platu táhnout celou rodinu. Toť vše.

Navíc, praxi máš teď. Když budeš potřebovat práci za 10 let, už ti současná praxe bude k ničemu. Vše se mění a vyvíjí. Navíc tvá praxe není dlouhá. A dalších 30 lidí tě dávno předběhne.

Reaguji na Delbinka:
Prosimtě, teď se neuraž, ale to, že ti volají opravdu každý den, tomu nevěřím. A jak již bylo zmíněno u té recepční, tak i na pozici asistentky je v 99% vyžadována praxe, vím, o čem mluvím, sama asistentku dělám.

Cituji Delbinka: No však praxi mít právě budu.Jen co se tady v práci zaběhnu ,udělám si praxi a pak šup do zahraničí.

A jak dlouhá bude ta tvoje praxe? Já jen, že kolikrát se vyžaduje třeba 3 roky a více...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené