Pohybuji se i ve společnosti, kde je běžné, že je žena v domácnosti. Jedna z nich si nechala zařídit kadeřnický salón (luxusní v Bratislavě), aby měla i vlastní příjem. Ostatní to mají ošetřené smlouvou a na naši známou manžel dokonce velkou část majetku napsal - v řádech desítek miliónů. Mají společná konta. Takže vše se dá zařídit a nevidím to tak dramaticky jako vy. A všechny jsou ve věku 38-55let, žádné dvacítky.. Pro některé z nich už je to druhé manželství, tudíž boháč se dá sbalit i kolem 40. To, že boháči hledají jen mladé holčiny je předsudek..
Jinak tyto ženy se naplno věnují dětem a také sobě. Každá z nich se učí 1-2 jazyky, studuje, vzdělává se, cestují.... Rozhodně jsou mají větší přehled a jsou sečtenější než některé mé kamarádky, které se každý den vrací ze stereotypní práce s jazykem na vestě, otrávené ze šéfa, kolegů...

Reaguji na Adka: To by mě zajímalo, v jaké společnosti se to teda pohybuješ...

Cituji monca114: I když v 50ti letech už nebude tak "atraktivní" jako dnes

To víš, že bude, když bude chodit ve volném čase na samý botox

Reaguji na petraparis:
Nemohu to specifikovat blíže, přeci jen to tu není tak anonymní, ale jsou to majitelé firem s ročním obratem kolem 2mld.kč.... Zrovna za pár dní se uvidíme na víkendové akci.

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Patty: To víš, že bude, když bude chodit ve volném čase na samý botox

Taky pravda. Kdo by takovou koc nechtěl, že?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na petraparis: Reaguji na Patty: je jasné že když je žena v domácnosti že se stará o domácnost že jistě celý den nechodí po kosmeťákách . Ale to neznamená že mu žena bude otrokyní. Nevidím důvod proč vstávat dříve než on a ještě mu chystat snídani jak malému děcku ,normální chlap si snídani udělá sám a ani to vyžadovat nebude ,stejně by se mu to po čase zajedlo a začal by si vymýšlet nesmysly.. Toto je cesta do pekel jak jsem již psala. On si toho obskakování vážit nebude. Stejně tak i když uvaříte jídlo si může nabrat sám má dvě ruce.Jen se pak nedivnte že si vás neváží . Jak jsou tu témata dělám první a poslední a on si toho neváží proč ? Ono neznamená když je žena v domácnosti že vše bude obětovat chlapovi .Klidně se může rozvíjet ,studovat ,být na polovičním úvazku třeba.apod .

Cituji Colorka: normální chlap si snídani udělá sám

Případně i své manželce,která nepracuje a ještě jí donese do postele,aby se jeho drahá náhodou neunavila,pak si před odchodem do práce vyžehlí košile,zapne pračku a vyndá prádlo ze sušičky,pokud jsou děti,tak ty odveze do školky či školy..........no a žena v domácnosti vstane v poledne,skočí si někam na kávu,ke kadeřnici,na kosmetiku ....a za půl roku bude rozvedená.

Cituji Colorka: Stejně tak i když uvaříte jídlo si může nabrat sám má dvě ruce.

Jsem asi divná, ale když uvařím a přítel je v tu chvíli doma, tak mu automaticky i nandám, nevidím na tom nic špatného nebo otrockého. Samozřejmě, že pokud příjde domů "až po uvaření", tak si nandá jídlo sám.

Cituji Colorka: Jen se pak nedivnte že si vás neváží .

Mně si můj přítel váží, takže nevím, kde jsi tohle vzala.

Cituji Colorka: Ono neznamená když je žena v domácnosti že vše bude obětovat chlapovi .

Tady ale nikdo netvrdil, že by mu měla žena obětovat vše. Jestli ti jde o to vaření, uklízení nebo praní - třeba můj přítel má časově i fyzicky opravdu náročnou práci (mnohem víc, než já), chodí domů unavený a tak mi opravdu nedělá zatěžko mu něco vyprat, umýt těch pár talířů nebo sem tam něco uvařit. Podle mě je to normální. Takže teď hurá do mě

arrow
profile_image
Cherish
od 22. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji petraparis: třeba můj přítel má časově i fyzicky opravdu náročnou práci (mnohem víc, než já), chodí domů unavený a tak mi opravdu nedělá zatěžko mu něco vyprat, umýt těch pár talířů nebo sem tam něco uvařit. Podle mě je to normální.

Jasně, že tohle je normální. Tady šlo asi spíš o to, když mají oba zhruba stejně náročnou práci, chodí domů oba zhruba ve stejnou dobu a chlap si po příchodu z práce hodí nohy nahoru u televize a očekává, že všechno doma udělá žena. V tom případě taky nevidím důvod, proč by měla žena chlapovi sloužit.

No, moje máma je celý můj život v domácnosti a vyhovuje jí to.

Jinak, já osobně se asi potřebuju na něčem vybít, takže po roce doma by mi asi hráblo, ale na druhou stranu, kdybych měla bohatýho partnera, co by mě zabezpečil, tak bych se klidně starala doma o děti (úklid ne, vaření možná ). Ale třeba bych studovala jazyky, věnovala se charitě, nebo pomáhala v útulku. Je to pohodlnej život, proč ne

Cituji Cherish: Tady šlo asi spíš o to, když mají oba zhruba stejně náročnou práci, chodí domů oba zhruba ve stejnou dobu a chlap si po příchodu z práce hodí nohy nahoru u televize a očekává, že všechno doma udělá žena.

Já myslela, že tady šlo o to, že muž celý den maká v práci narozdíl od ženy, která nepracuje a "válí" se doma.

Cituji Colorka: je jasné že když je žena v domácnosti že se stará o domácnost že jistě celý den nechodí po kosmeťákách

no některým ženám to tu tak jasné evidentně není. A jen tak mimochodem nevím, co je na domácnosti tak extra náročné, že na to potřebuje být žena celé dny doma.

Cituji Maričkaa: kdybych měla bohatýho partnera, co by mě zabezpečil, tak bych se klidně starala doma o děti (úklid ne, vaření možná

Aha a starost o děti nerovná se úklid ani vaření??

Holky a není snad jedno, co žena, která zůstane doma, ve skutečnosti doma dělá??...každá žijeme jinak, rovnostářství neexistuje, i když by si to hodně lidí přálo a také se tak podle toho chovají a jejich názory tomu pocitu, že všichni musíme žít stejně, odpovídají....i tady na vlákně se to zřetelně objevuje...já mám partnera 20 let, máme dceru 11 let...za celou dobu našeho soužití jsem pracovala asi jen 2, 5 roku...jinak jsem doma, muž nás báječně živí, já doma dělám to, co chci a na zbytek máme lidi...to znamená, že ráno vstaneme oba, kvůli dcerce, která jde do školy, někdy udělám snídani pro holku já, jindy on, stejně tak svačina, prostě podle situace, já hlavně po ránu organizuji ten odchod do školy, čištění zubů, mytí, aby to dcerka neošulila, navrhnu jí kombinace oblečení, dohlédnu, jestli vše má v tašce, prostě běžné věci....pak ji muž veze do školy, pak popíjíme čaj a pokuřujeme na terase, čteme denní tisk, já projedu svoje diskuze, podíváme se na oblíbené seriály z netu, do toho denně peru několik praček, denně teplý oběd i s polévkou domácí...úklid dělám takový běžný, jinak máme dvakrát týdně dvě paní, které u nás uklízí...na zahradě nic neryju ani já, ani můj muž - není ani co, máme jen trávu a dlažbu a o zbytek se postarají lidé, co pro nás pracují - my si doma ani sami nic nešroubujeme na zeď, protože si od toho ty zaměstnance platíme...po příchodu dcery ze školy jíme, píšeme úkoly, učíme se společně, dcera kroužky, já dva pěvecké sbory a hodiny zpěvu, k tomu občas učím angličtinu, ale to potom mám úvazek větší, jak kdejaká učitelka ve školství...učím zadarmo, jen toho, koho dobře znám a z radosti, ne pro peníze....takže i toto je moje další zábava..mockrát tu padlo, že byste si neuměly říkat o peníze - jaképak říkání si o peníze, to u nás není...vše je společné a hotovo, beru si, kolik chci a nikdo se neptá proč a nač....sice já to hlásím, hele, co mám a kolik to stálo - ale vlastně to ani není důležité...jak jsem psala na začátku, každá máme jinou situaci a podle toho žijeme, to je celé...ale je mi jasné, že tady na omla je převážně nižší příjmová skupina, těch z opačného spektra tu moc není...každá proto máme jiné postoje, jiné názory, jiný životní styl....my doma žijeme takhle a vyhovuje nám to.....

arrow
profile_image
monca114
od 19. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji petraparis: Aha a starost o děti nerovná se úklid ani vaření?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené