Ahojky, od února jsem shodila 12 kg, měřím 172 cm a važím 54 kg, jsem spokojená s váhou, méně již vážit nepotřebuji, ale mám problém, že když cvičím (4x - 5x do týdne), stále hubnu. Chodím do fitka na kruhový trénink. Ze začátku jsem celý trénink (4 kola) odcvičila s maličkou zátěží a pak si šla zaposilovat na žíněnku s činkami. Teď poslední 3 měsíce to dělám tak, že první dvě kola cvičím s malou záteží a další dvě s vyšší, abych i posilovala. A pak jdu ještě na chvíli posilovat na tu žíněnku. Strava je změněná téměř od základu, ovesná kaše k snídani se stala mojí závislostí Dopoledne svačím jogurty, tvarohy, cottage - s ovocem, nebo celozrnné cereálie, někdy i celozrnné pečivo atd. Pak oběd (nějaké libové maso, ryby, žitné těstoviny, rýže, kuskus, soja... zelenina je u oběda téměř vždy a odpoledne svačím většinou plátek žitného chleba se sýrem nebo šunkou, zelenina,.. nebo něco co už prostě nemá tolik sacharidů jako ovoce. Pak je večeře (většinou co zůstane od oběda nebo cottage a zelenia, saláty třeba i s krůtím masem atp., a pak už většinou hlad nemám, když jo, dám si tak za hoďku až dvě kousek kefíru nebo půlku cottage, mléko... Jenže problém je v tom, že jsem sice tolik hodně zhubla a vážím celkem málo na moji výšku, ale kalhoty mám stále velikost 40 - tedy L, na zadku a na stehnech mi plandají (i nové) a v pase jsou mi akorát. Mám stále boky a bříško, shodila jsem asi 12 cm přes bříško, ale pořád je tam dost a nevím jak se ho zbavit, abych už nehubla i jinde. Mamka se mi směje, že jsem těhotnej somálec (vzhledem k mé postavě - celé tělo hodně štíhlé ale boky a bříško stále dost výrazné. Co s tím? Jinak cvičit? JInak jíst? Jsem z toho smutná..

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Když máš v každém jídle sacharidy, tak se vůbec nedivím, že máš tuky na břiše a bocích. To je zhouba moderního člověka, ač v současnosti tak propagovaná. Zkus sacharidy vyřadit (i ty "zdravé" celozrnné), nech si jen ovoce a zeleninu a pro pochopení problematiky doporučuju knížku "Život bez pšenice" (v orig. výstižnější "Pšeničné břicho" od dr. Davise).

arrow
profile_image
Geblik
od 24. 2. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nech si sestavit opravdu profesionální jídelníček nejlépe od někoho, kdo má už nějaké úspěchy za sebou. Např. trenér ve fitku. Ale pozor viděla jsem už leccos a blbci jsou všude. Asi nejhorší znám tzv. výživové specialisty, kteří ti cpou nejrůznější koktejly. Na začátku to chce fakt si nechat poradit.

Cituji Geblik: opravdu profesionální jídelníček

Máte nějaké doporučení? Hledám opravdového odborníka, který dělá i krevní rozbory a ne šarlatána (nebo doporučení sportovat a jíst 5x denně celozrnné pečivo

Takhle, to celozrnné pečivo a žitné pečivo, rýže, kuskus, těstoviny a tak podobně, snažím se to jíst tak, abych to nekombinovala v jeden samý den. Já samozřejmě vím, že celozrnné pečivo, i žitné není kaloricky nijak lepší než bíle, jde o to, že je zdravější a výžinější. Ale zase, nedám si velký krajíc toho žitného chleba, dám si půlku a zbytek je např. sýr a hodně zeleniny, nebo ty těstoviny a jiné "pšeničné" přílohy, dávám si jich střídmě - malou porci, spíš se snažím mít na talíři více zeleniny a např. masa. Už jsem zkoušela i cuketové špagety - v podstatě loupete škrabkou cuketu až k jadérkům, ty nudle co vám z toho vzniknou stačí pak jen zamíchat s omáčkou Ale zase úplně tyto výrobky vyřadit nechci. Ale omezit je na nějaké rozumné množství asi bude na místě. No zkusím to nejprve sama, dám si třeba měsíc a když nic tak zkusím toho odborníka, snad nenatrefím na nějakého moulu. Do teď jsem hubla sama a až na ty pšeničné výrobky, řekla bych že úspěšně, tak se je pokusím alespoň na čas v jídelníčku zminimalizovat. Třeba už mi to pak ani nepřijde a zvládnu to bez nich i nadále. Moc děkuji za rady

arrow
profile_image
Hook-Ups
od 22. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mroskvicka: A propos cvičení s malou zátěží je celkem k ničemu, to je jenom takové plácání rukama nohama do vzduchu

To není vůbec pravda. Při cvičení Pilates se cvičí bez zátěže, a jaké to dělá divy. Jde o to správně zapojit střed těla. U Pilates když správně zapojíš to co máš, tak ti při každém cviku pracují všechny svaly.

Ahoj tak jen chci poděkovat za rady, byly opravdu cenné. Ty více sacharidové jídla jím už jen do oběda, občas si dám ještě na odpolední sváču nějaký kousek pečiva, ale ne tak často a na večeři už vůůůbec. Začala jsem více posilovat (nejprve tak 30 min posiluji a pak hned jezdím cca 20 min na orbitreku nebo na rotopedu, 3x týdně) a ejhle, od té doby co jsem zakládala téma mám už 3 cm přes pupík dole. Díííííík moc a poradci ať se jdou vycpat s těma jejich drahejma radama za hříšný prašule. Když chci těstoviny večer, dám si místo nich "nudle" od šmakouna nebo cuketové nudle, k masu jím převážně zeleninové přílohy (chřest, fazolkové lusky, míchaná zelenina) nebo nastrouhané tofu naložené v česneku atd. Ale na oběd ty sacharidy potřebuju, jak je nemám, mám pak hrozný chutě na sladkosti

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych ty sacharidy zas tak nezatracovala jsem vegetarián- vegan a já bílkoviny nebaštím vůbec . Jím jako zakladatelka spoustu ovesných a jiných kaší plný ovoce , hodně rýže,pohanky a těstovin a to opravdu kvanta a vůbec mi to z váhou nic nedělá . Zakladatelka má ve stravě bílkovin celkem dost navíc 5x týdně cvičí takže ty sachry co má ve stravě určitě spálí. To je sice hezké, že se po bílkovinách hubne , ale nejsou zas tak zdravé pro organismus hlavně pokud je přijímáte z mléka, tvarohů, sýrů . Pokud chce být někdo štíhlý stále platí jediné energetický výdej musí být pořád větší než příjem pak je asi jedno co kdo konzumuje pokud toto dodržuje.

Cituji mau-mau: Zkus sacharidy vyřadit (i ty "zdravé" celozrnné), nech si jen ovoce a zeleninu

No ty jí doporučuješ vysadit zdravé sacharidy a doporučíš jí ovoce a zeleninu? Vždyť ovoce je samý cukr což se = sacharid a ještě jednoduchý.

Cituji blackCANDY: Jenže problém je v tom, že jsem sice tolik hodně zhubla a vážím celkem málo na moji výšku, ale kalhoty mám stále velikost 40 - tedy L, na zadku a na stehnech mi plandají (i nové) a v pase jsou mi akorát. Mám stále boky a bříško, shodila jsem asi 12 cm přes bříško, ale pořád je tam dost a nevím jak se ho zbavit, abych už nehubla i jinde

Číslo na váze není podstatné. Musíš taky brát v potaz celkovou stavbu těla, pokud máš geneticky dané , že se ti ukládá tuk v oblasti břicha a a boků pouhá dieta ti nepomůže ač budeš hubnout celkově na těchto partiích se bude tuk držet co nejdéle .Nevím no, ale kruhový trénink jasi není správná volba , pokud chceš pracovat jen na některých partiích. Správná kombinace posilování a cardia udělá svý . Můžeš zkusit i power plate ten celkem velmi dobře tvaruje a zpěvňuje pas a boky.Výsledky jsou patrné už po měsíci pokud chodíš pravidelně 3x týdně.

Cituji blackCANDY: Ale na oběd ty sacharidy potřebuju, jak je nemám, mám pak hrozný chutě na sladkosti

Jen si je dej však oni tě ty sachry nezabijou jak se ti tu všichni snaží namluvit

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Doporučuji si přečíst Wheat belly (v angličtině se dá sehnat pdf verze online), Život bez pšenice se to jmenuje v češtině.

Např tyčinka Snickers má téměř poloviční glikemický index než-li zdravý výživný celozrnný chléb.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přesně tak, "Život bez pšenice" testuju zatím týden - takže je brzy na závěry, ale zatím se cítím skvěle a kalhoty se mi dopínají o kousek líp. Mně - která s váhou nikdy nemohla hnout! Nejde ani tak o sacharidy, ale o to, že současná pšenice je přešlechtěná a tím pádem pro člověka příšernej sajrajt. Jak píše Mooney mnohem horší jak cukr!

Zkus si pořídit neoprenove šortky. V těchto partiích ti to pomůže výrazně shodit.

Já mám širokou pánev a tedy boky. A to můžu dělat cokoliv Rok a půl pilates, půl roku běh, teď půl roku intenzivně posilování (3x týdně) a boky jsou pořád tam kde byly. Nejvíc mi na to "pomáhají" speciální cviky na zadek - ten se totiž pak zpevňuje, zakulaťuje a bere šířku boků.
Měla jsem období, kdy jsem byla hodně hubená, skoro anorektická, ale boky byly furt tam kde jsou. Takže teď spíš než to nějak změnit se to snažím vyvážit a "zvětšit" ramena - opticky to pak vypadá harmonicky.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji kubikula_barbucha: Měla jsem období, kdy jsem byla hodně hubená, skoro anorektická, ale boky byly furt tam kde jsou.

Tak kosti neshodíš.

Cituji kubikula_barbucha: Takže teď spíš než to nějak změnit se to snažím vyvážit a "zvětšit" ramena - opticky to pak vypadá harmonicky.

To si myslím, že je jediný opravdu rozumný přístup k věci. Já se snažím o to samé se zadkem (zvětšit) a také bych chtěla kulatější ramínka, aby vyvážila zvláštní tvar rukou.

S bříškem také bojuji, celkem úspěšně a poslední dobou právě tím vysazením pšenice (dávám si jen pár krát do týdne ve formě kuskusu či nějakého hříchu - dortík) a kardiem. Pořád tam sice něco mám, ale celkově šla pneu v pase o dost dolu. Sacharidy bych vůbec nezahazovala, zvlášť pokud cvičíš. Ale to už tu také padlo.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené