Smazat

Zlozvyk-loupání kůžičky na rukou

Prosím poraďte mi, máte takový problém, nebo znáte někoho s tímto problémem?
Měla jsem škaredé dětství a tak jsem utíkala od toho špatného k loupání kůžičky na prstech, až do masa, nyní jsem dospělá a dělám to stále, když jsem ve stresu, když se dívám na film který ve mě probouzí nepříjemné pocity /stačí kriminálka/, nebo to dělám prostě nevědomky. Partner z toho šílí a mě hrozně vadí, že mi to říká, snažím se to nedělat, ale nejde to, je to moc škaredý zlozvyk, který mě trápí asi 20 let. Rodiče mi prsty solili, dávali do pepře, bili mě po rukou vařečku, důtkama, nic nepomáhalo, když jsem byla na prázdniny u tety, prsty byly nádherné, ani loupaneček. A pak nanovo. Teď mám starostí nad hlavu a vnitřně se cítím nespokojená a hrozně je to na těch prstech znát.
Jsem sama takový mag.or? Moc se za to stydím, hrozně moc.
 
arrow
profile_image
lasye
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj, toto jsem dělala většinu svého života, byl to mor. Nemohla jsem si pomoct nedělat to. Pak jsem jednou šla na gelové nehty, jen tak zkusit to a vedlejší účinek byl, že jsem si přestala drápat kůžičku kolem nehtů. Najednou jsem neměla potřebu to dělat, ze dne na den. Zkus to, byla jsem beznadějná a toto mi pomohlo se toho zbavit.

no tak ty pro to máš aspoň opodstatnění,ale já jsem magor bez duvodu...taky to dělám pak mám zhnisané bolavé záděry,kolikrát si slibuju že to nebudu ohryzávat-nehty nehryžu jen tu kužičku!a stejně to dělám,mě to jakoby svědí a tak hryžu a hryžu,nejhorší v zimě,asi to mám ze suchých rukou...

jo gelovky mi taky pomohly,jenže to nechci napořád,kvuli práci

arrow
profile_image
rouzetka
od 23. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

no já nehty měla, ale stejně jsem to dělala, šlo to hůř, to ano. Kromě toho já to nedělám jen kolem nehtů, i níž, jak se ohýbá palec, hrozně se za to stydím, teď mám rozškrábané *jen* 4 prsty, ukazováček a palec. Přítel mě na to pořád upozorňuje, deptá mě to pak ještě víc a tím více to škrábu.

arrow
profile_image
lasye
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky nechci gelovky napořád, svoje nehty mam krasne, takže je i škoda davat na ně gel, ale nechci se vratit k rozdrbanym krvavym záděrám. Takže neco za neco.

Koukám na diskusi a zjistila jsem, že už mám zase dohryzanou kůžičku kolem palců. Nevím kdy jsem to stihnula, ještě včera to bylo dobrý
Jako dítě jsem si kousala nehty až do krve, dodnes mám nehty na palcích zvlněné jak mi několikrát vyhnisaly. Jediná pomoc je přísný dohled sama nad sebou, naučit se kontrolovat a když to dostaneš pod kontrolu, nedovolit si rýpnout, protože je to jak droga. Jednou rýpnu nebo kousnu a už v tom jedu!

arrow
profile_image
rouzetka
od 23. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Dainty: protože je to jak droga. Jednou rýpnu nebo kousnu a už v tom jedu!

jo přesně tak. a jak mě to potom bolí, ach jo.

Chce to disciplínu, já si kolikrát musela dát pořádně přes hu.bu abych se to odnaučila. Vážně jsem se mlátila

arrow
profile_image
borůvka2
od 25. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tohle je můj případ! Mám děsné prsty....rudé, do masa, krev mi často teče, jak to loupu a koušu tu kůži. Hrozně se za to stydím. Už roky si je skoro každý večer ty prsty mažu ze ZÍTRA začnu a už si neokoušu a neoloupu ani milimetr kůže. ZÍTRA pro mě trvá přes několik let. Mám 19, prsty si koušu od dětství - od školky, byla jsem stresovaná v dětství....a tenhle zlozvyk trva a trvá .

Jsem důkazem, že se to dá pevnou vůlí odnaučit, ale hlídat se musím. Když si na sebe dávám pozor (teď už to není až tak hrozné), tak mám svoje nehty krásné a pevné a nikdo by neřekl, že jsem na tom bývala tak zle. Ty vlnky na nehtech jsou vidět jen zboku proti světlu a to běžně nikdo nekontroluje.
Bohužel, můj syn to ode mne okoukal a má nehty....k pláči, ale pořád ne tak hrozné jako já v jeho věku.

arrow
profile_image
rouzetka
od 23. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji borůvka2: borůvka2

někdy se mě daří s tím bojovat, ale jak je toho na mě moc, je to hnus, zvláště teď, a přitom jak to loupu, tak to nebolí /masochysta nejsem/ ale pak to mám do krve, do masa. Okolí si toho bohužel někdy všímá, mi je hrozně trapně.

rouzetka
To s těmi gelovými nehty naní špatný nápad. Já Ti chtěla doporučit k televizi slabé rukavičky, aby sis nemohla ubližovat, protože se zdá, že to provádíš ve chvílích, kdy jsi relativně v klidu, ale vnitřní napětí si hledá někudy cestu ven. Tak alespoň pro začátek je nějaká mechaniská překážka k užitku. Magor rozhodně nejsi, je to prostě neurotický mechanismus, jak se vyrovnat se zátěží, skoro každý nějaký takový má, takže klid. Jinak na neurózy dobře zabírají kognitivní přístupy, pokud tedy jsi dostatečně racionální člověk - uvědomit si, kdy, kde, za jakých okolností se to chování spouští (vyhnu se jim), jak se projevuje, co mi to přináší za potíže a skryté zisky. Stanovit si cíl, to jest říci si, zda se toho OPRAVDU chci zbavit (spousta lidí tohle vůbec nemá ujasněné, i když to na první pohled tak nevypadá, něco jim to přece jen přináší, tak se toho těžko vzdávají). Jakmile se začnu chovat neuroticky, okamžitě to chování přeruším a řeknu si STOP. A vůli kontroluji, abych se k němu nevrátila. Jakmile "naskočí" zase, opět si řeknu STOP. A pochválím se, jak dlouho jsem vydržela. A tak pořád dokola, prostě vědomá práce, která vyžaduje hodně vůle. Samozřejmě, námitka je, že zmizí příznak, ale nikoli příčina. Pak tedy by to chtělo třeba psychoanalýzu.

arrow
profile_image
ses
od 31. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

rouzetka
...ono je dobré, když si to uvědomíš a rychle ruce něčím zaměstnáš....třeba nějakou prací, psaním, vzít si míček do ruky nebo co já vím co ještě...prostě udržet se. Nejsi magor, to určo ne, hlavně buď silná a věř, že se toho zbavit dá.
Domácí mazlíček je na tohle dobrý lék....když budeš pociťovat, že máš nutkání loupat si kůžičku, vezmeš zvířátko a hladíš ho...má to uklidňující vliv na psychiku.

arrow
profile_image
rouzetka
od 23. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji ses: vezmeš zvířátko a hladíš ho.

zkusím to

Cituji hašlerka: že to provádíš ve chvílích, kdy jsi relativně v klidu,

někdy ano, někdy ne, dnes třeba při pěkném popovídání si s kamarádkou /ruce jsem měla schovaný a už jsem jela/fuj fuj fuj

a moc děkuji všem za rady

 

Téma Zlozvyk-loupání kůžičky na rukou je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené