Smazat

Změna pohledu na svůj život bez pochopení okolí

špatná zdravotní situace v rodině mě ovlivnila natolik, že jsem zařadila do svého života určitá pravidla, která zas nechápe mé okolí... poznamenal (ovlivnil) někoho z vás špatný zdravotní stav svých nejbližších a jak?

Má nevlastní sestra (máme společnou matku) půjde, co nejdříve na dialýzu kvůli svým ledvinám, které má špatné už od narození po svém otci, který je momentálně v kritickém stavu (selhání ledvin, zástava srdce, zápal plic a žloutenka chytnutá v nemocnici). Se sestrou bydlím a jejího otce jsem doteď vídala 1x týdně, takže mi opravdu není cizí. Můj otec: několikrát ledvinová kolika, umělá chlopeň.
Sama jsem dost trpívala na zánět močového měchýře (díky půstu mám už několikátý měsíc klid.. ťuk, ťuk), mám zpomalený lymfatický systém - diagnostika od doktora, váčky pod očima, Na ledviny mě upozornilo už dost doktorů...Nechci znít jak hypochondr (za něho se nepovažuji), ale situace mě prostě donutila přečíst si x naučných knih a já nechci zbytečně zatěžovat své ledviny,,, Takže prostě nesolím, nepiji alkohol (největší problém pro okolí), vyhýbám se uzeninám, lpím na pitném režimu atd atd.. Prostě jsem zařadila do svého života určité pravidla, které se snažím dodržovat za cílem zbytečně nezatěžovat své ledviny. Tohle bohužel nechápe mé okolí, nechápe, co si kupuji za jídlo (robi maso, tofu, vlákninu, lichořeřišnice...) a už vůbec ne můj vztah k alkoholu (má sestra přes všechny výhrůžky doktorů každý víkend chlastá, což mě jakoby "postavilo" do situace býti abstinent). Ani nevím, co chci od vás slyšet, ale zajímá mě, zda někoho zkušenosti z okolí taky nějak ovlivnily... protože na otázku, ty si s námi panáka nedáš (do.p.r.d.e.l.e..tak sestřin otec je v ... a sestra s ledvinami taky) už fakt nevím, co mám každému vysvětlovat a hl. proč... je to můj postoj k životu a nikomu ho nevnucuji (rozhodně nikomu nedávám přednášku v hospodě, proč pije)
Takže mě zajímá, zda alespoň někdo chápe moji změnu životního stylu a zda někoho taky takhle zasáhla situace v rodině (ať už se jednalo o jakoukoliv nemoc). Děkuji všem za odpovědi ať už budou jakékoliv..
 
arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naopak si myslím, že je to od tebe velmi zodpovědné a že málokdo má tu sílu udělat ve svém životě zásadní rozdíl, jako např. přestat pít, jíst zdravě atd., bohužel znám spíše případy (a tp přímo z naší rodiny) praděda a děda rakovina plic, vnuk i žena jednoho z nich kouří dál... Být tebou se na ně vykašlu a dělám věci tak, jak chci - jez zdravě a nepij, když nechceš, je to jen tvoje věc horší to ale bude, až jednou budeš mít rodinu, manžela - zdravá strava je samozřejmě dobrá, ale chlap o to třeba nebude stát, bude chtít jíst normálně apod... Ale to vše samozřejmě záleží na domluvě, třeba sobě budu vařit toto, tobě něco jiného. Každopádně držím palce, stůj za svým rozhodnutím

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji petulajz: manžela

naštěstí mám přítele, který má pochopení, pije minimálně, ale zas kvůli svalům a zas nechce být špekoun, takže sám vyhledává méně tučné jídla..věřím, že u dost mužů bych narazila
Jinak moc děkuji za podporu

arrow
profile_image
Mooney
od 31. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Spíš něž problémy okolí mě ke změně dohnaly moje vlastní problémy, jsem jednoduše sobec . Několik let již nepiji alkohol (ksichty/úšklebky když si objednávám neperlivou vodu jsou naprosto běžné), poslední 4 měsíce experimentuji se stravou (zjistil jsem alergii na lepek a nízkou toleranci na cukr = střední až cystické akné). A konkrétně ta strava je naprostý opruz... skončilo to tím, že si vařím sám a klid mají všichni. Každopádně rodina si už zvykla, že dělám pro ně nepochopitelné věci... a já vlastně taky (jsem u nás doma jediný, kdo nemá nadváhu).

Cituji NuFF1k: a zas nechce být špekoun, takže sám vyhledává méně tučné jídla

- klasický mýtus, který přetrvává několik desetiletí
- každý si může dělat co chce a co mu vyhovuje

Na ostatní se vyprdni, děláš to pro sebe, ne pro ně! já taky alkohol moc nepiju, a když má někdo kecy, tak prostě říkám že mi to nechutná.. nechutná mi ani víno (pokud není sladší), pivo vůbec, tvrdej tak max. 1 panák... ale koktejly si klidně dám... to stejný jídlo, pokud někoho nenutíš aby to jedl s tebou, tak co jim je do toho?

arrow
profile_image
lva
od 23. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Keď ma niekto nútil piť tak som povedala že som liečený alkoholik a tehotná a šoférujem a potom zvyčajne prestali. Akože nie som, ale pomáha to

arrow
Neprodává v Bazaru

No tak já například žádné zdravotní problémy nemám. přesto všechno moc nepiju, nesolím, jsem vegetarián. Jím samá semínka, zeleninu, ovoce, jsem spíš pro alternativní léčby než klasickou medicínu, řídím se přírodou, pozitivním myšlením a pro mnohé jsem trochu hippies ale nesetkala jsem se vyloženě s nepochopením a s hloupými narážkami se člověk, který je o svém životním stylu přesvědčen na 100%, vyrovná. Takže kašli na ostatní, nic nevysvětluj, prostě řekni NE! nepiju, NE! tohle jíst nebudu a na otázku proč řekni protože. Jediní lidé, kterým jsem ochotná něco vysvětlovat, jsou ti, kteří mají o tu problematiku zájem a chtějí se něco přiučit. Těm, kteří mé názory budou zesměšňovat, nic neříkám

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na NuFF1k:
Je to Tvůj život a já osobně nepovažuji u dospělého člověka za nutné, aby za všech okolností musel vysvětlovat proč to či ono dělá.

V zásadě nepiji alkohol, tedy někdy si skleničku něčeho dobrého dám, naposledy ...to bude asi víc než rok...prostě alkohol ke svému životu nepotřebuji, až na výjimky mi nechutná. Když budu mít chuť tak si dám, ale většinou chuť nemám. Nealko mi vyhovuje a umím se bavit i bez něj. Prostá odpověď ne, dám si čaj, limonádu atd. podle toho kde jsem, bohatě stačí, když mi někdo nabízí alkohol a já nechci.
Asi to říkám dost přesvědčivě, protože nějak nikoho nenapadá mě nutit, což se ale děje některým dalším.

Co se týká soli, tak nesolím a vzhledem k tomu, že dochucovadla typu podravka, kuchárek, bujony atd. jsou jen předražená ochucená sůl, nepoužívám ani je. Nijak zvlášť nejím uzeniny atd. Ani s tím nemám zvláštní problém, i když tam se občas setkávám s nedorozuměním kdy dotyční nechápe rozdíl mezi solením a nesolením.. že prý špetka, je jen trochu.
Začalo to kvůli manželovu zdraví, kdy musel mít neslanou dietu, mě to současně pomohlo na roky zbavit se problémů s vysokým tlakem... čemuž občas někdo nechce věřit, protože prý vysoký tlak je na celý život a pokračuje to, protože mi tak jídlo víc chutná. Sním i osolené, ale v podstatě pak zase tolik nezáleží moc na tom co jím, protože ve většině sůl přebije chuť samotného jídla.

Zkrátka co si myslí ostatní tím se netrápím. Dělám si to podle svého, protože to tak dělat chci.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ve svém předešlém deníčku jsi řešila podstatně větší problémy, takže když se to nakonec urovnalo a tebe trápí "jen" to, že okolí nechápe, že si kupuješ tofu - tak bych řekla, že to ještě není tak špatné

Cituji NuFF1k: nechce být špekoun, takže sám vyhledává méně tučné jídla..věřím, že u dost mužů bych narazila

S rostlinným masem a lichořeřišnicí určitě ale není pravdou, že všichni lidi, co nemají nadváhu jedí méně tučná jídla ( jen tak na okraj, vím, že téma o tom není ) .
A zběsile třepat solničkou nad vším, co se mi ocitne v talíři se marně snažila odučit mne moje máti, můj přítel i všichni jeho předchůdci - až se to nakonec podařilo zdejší uživatelce mau-mau ( díky )

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky, a škodí i koření? Já moc nesolim, to mi až tak k srdci nepřirostlo, ale do všeho narvu tolik pepře, kari nebo česneku, že pro slabší nátury je to skoro na odpadnutí...
Jinak s tim alkoholem, jestli se dokážeš bavit i normálně a nepoučuješ o škodlivosti, je to naprosto ok. Ale takový ty typy, co z člověka udělaj alkoholika po jednom vinnym střiku, to mě irituje.
Jinak k otázce, znala jsem kluka, co mu taky nějak krz ledviny zakázali alkohol a to byl zdatný piják. Začal kouřit trávu, takže cestičku si i tak našel 😊

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Ellenuschka:
Ja zas rvu všude česnek , ale ten je zdraví, takže ho neřeším.
Právě,že nikoho nepoučuji (sama jsem taky v nácti chlastala), jen si v hospodě vymýšlím, že beru antibiotika, řídím... No děs.

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je úplně jedno, co tě k těmto pravidlům vedlo - jestli zdravotní problémy v rodině, nebo změna z vlastního rozhodnutí. Každopádně není potřeba to před okolím jakkoliv zdůvodňovat, vysvětlovat či obhajovat. Prostě "děkuji, nechci". Sama mám poměrně specifický způsob stravování, někdy se na to někdo zeptá, tak vysvětlím, ale že bych pociťovala nějaký nátlak od okolí, to vůbec.

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji NuFF1k: jen si v hospodě vymýšlím, že beru antibiotika, řídím... No děs.

proč je pro tebe těžké jen tak odmítnout, bez výmluv a zdůvodňování? Tomu nerozumím.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NuFF1k: nechápu co v tom vidíš za problém? Jsi dospělá ženská, ne děcko ve školce

Spousta lidí spoustu věcí odmítá...např. mám jednoho kámoše, ten nepije vůbec alkohol ani kávu...a pevně trvá na svém, s nikým o tom nediskutuje, jen to jednoduše oznámí ale nic nikomu nevysvětluje ani nezdůvodňuje. Všichni už si zvykli. Ani to nevnucuje nikomu jinému, nemá problém mi na návštěvě uvařit kávu.

Když to nebudeš nijak dramatizovat, zbytečně na sebe upozorňovat a mluvit o tom - nikoho to ani zásadně zajímat nebude

Cituji NuFF1k: jen si v hospodě vymýšlím, že beru antibiotika, řídím... No děs.

Tak si nevymýšlej.. normálně řekni že nechceš a hotovo....

 

Váš příspěvek

Změna pohledu na svůj život bez pochopení okolí

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené