arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji zuzkabedna: Ozval se ti někdo na vystavený životopis na jobs.cz? Mně zatím ne

Mám tam už druhý během dvou let. Solidní práci mi tam nenabídl nikdo, jen mi jeden čas chodila nabídka z nočního klubu. Proto jsem se chtěla zeptat jestli jsou na to jiné stránky lepší, ale asi ne.

arrow
profile_image
Natalya
od 16. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemusíš být první, kdo odpoví na inzerát, protože se dělá výběrové řízení, které trvá minimálně týden pro příjem inzerátů, pak následují další kola. Hlavně hledej na jobs.cz a prace.cz. Zrovna teď jsem tam nakoukla a zdá se mi, že je tam několik inzerátů vhodných pro tebe. Máš obchodku a s němčinou a anglinou, takže i účto a fakturace. Minimální praxi v administrativě máš. A práci hledáš v Praze. Fakt nevím, kde děláš chybu
A co se týká vzhledu, neber to tak, že tě nechtějí vzít schválně, ale často se bere člověk, který do toho určitého kolektivu zapadne. Pokud vypadáš nějak vyzývavě (víš, co mám na mysli), tak tě prostě nevezmou. Bohužel to tak funguje. Totéž i příjemné a klidné vystupování.
Takže zkus poslat každý den na tři, čtyři místa svůj životopis, není fakt možné, aby tě někam nevzali.
Jinak místo obcházení firem zkus ještě zajít do nějaké personální agentury, např. Grafton, ale klidně i jinam, tam tě taky přezkoušejí z jazyků a naznačí ti tvou jazykovou úroveň.

Paris
No já jsem tak kdysi práci našla, ale to bylo tak před pěti lety, ozvala se mi firma sama. Dneska je bohužel trochu jiná situace. Jobs.cz je asi nejlepší, je tam nejvíc nabídek.

Já byla na jobs.cz zaregistrovaná tak dva měsíce, jen tak, nebyla jsem spokojená ve své práci a zavolal mi personalista z jedné velké firmy, kde teď pracuju. Bylo to asi štěstí, třeba vůbec v téhle oblasti by mě nenapadlo pracovat a ani náhodou tam třeba poslat životopis.

Ale člověk nikdy neví. Dokonce jsem tam odtáhla i kolegyni z bývalé práce, takže to spolu táhneme už 8 rok

arrow
profile_image
siso
od 10. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já si práci našla vždy.Chodila jsem prostě po firmách a ptala se, jestli nemají práci.Vždy jsem měla úspěch.Když jsem volala na inzeráty, tak nic.Já bych si prostě na internetu vyjela firmy s mým zaměřením, kde bych chtěla pracovat, a pak tam zašla.Mě se třeba osvědčilo, když jsem řeklaobrý den, doslechla jsem se, že hledáte........Práci jsem si takhle hledala dvakrát a vždy úspěšně.

Siso: zkusím to, za to nic nedám. Díky

Wild Paula
No a to bylo teď někdy? Nebo je to už dýl? Je fakt, že člověk nikdy neví. Já jsem posílala CV do jedné personálky na pozici, která byla inzerovaná v lednu 2009, vůbec mi neodpověděli a teď se mi odtamtud ozvali, jestli bych neměla zájem o jinou pozici. Asi to chce hlavně pozitivně myslet a ono se něco objeví .

zuzkabedna
něco přes dva roky.

arrow
profile_image
Julie24
od 18. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A co zkusit práci na nějakém ministerstvu nebo v některé z mezinárodních organizací?

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

zuzkabedna
Wild Paula

Holky a měly jste tam i fotku?

Já posílám ke každému CV i foto..

arrow
profile_image
Paris
od 26. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji lucccy: Já posílám ke každému CV i foto..

Jj, to já taky. Jen nevím jestli dát fotku i na jobs.cz? Teď ji tam nemám, ale asi to s fotkou bude lepší.

Bez fotky a v podstatě jsem tam neměla ani nic moc napsaního..

Fotku tam mám a včera jsem ji měnila za kvalitnější, nevím, jestli to pomůže . Jinak tam toho mám napsaného hodně, u každé pozice mám rozepsané zodpovědnosti a u poslední školy mám i rozepsané nejdůležitější předměty a téma závěrečné práce.

* Na hledání práce v tomto roce, kdy vedle vlády krachl i pracovní trh, není přesný návod. Sleduj nabídky na portálu úřadu práce, prace.cz a podobných serverů. V inzertních novinách např. Avizo, nejsou nejsou příliš seriózní nabídky, většinou je za vším nějaký háček - asistentka v salónu = variace Avonlady, hosteska = štětka od tyče... Zašli e-mail s žádostí o místo a CV přímo na firmy, ptej se po známých. U každého zabralo něco jiného, nelze tvrdit, že jeden způsob je ten nejlepší. Zkoušej vše, vytrvej a čekej.

* V současnosti 3 měsíce hledání práce není žádná dlouhá doba. Ale chápu, že nedostatek financí teď tlačí. Taky mám dost známých, co si pořídili X věcí na splátky a pak se nestačili divit, když přišli o práci... I VŠ vzdělaní lidé jsou na ÚP třeba rok, přestože aktivně hledají. Na nižší administrativu se hlásí běžně 300 uchazečů, i lidé s doktorátem. Pro tebe s maturitou bude spíš jistější okruh soukromých firem. Ve státním sektoru požadují Bc. jako minimum...
Hodně štěstí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené