Smazat

Ztracená kočička

Ahoj holky,
bude to týden co se mi ztratila kočička. Je jí 9let, je zvyklá žít v bytě, venku nikdy nebyla.
Utekla nám pravděpodobně přes balkon - buď skočila nebo spadla (4.patro).
Dole mrtvá neleží, plakat jí nikde není slyšet takže předpokládáme, že to přežila bez větší újmy. Po okolí jsme vylepily letáčky (některé lidem hrozně vadily takže je vzápětí strhli), dávala jsem jí na všechny možné skupiny na FB, denně (převážně navečer nebo ráno) chodíme po okolí, voláme (i když na jméno neslyší), chrastíme granulemi.. No prostě mám pocit, že děláme všechno co se dá, ale jako by se prostě vypařila. Když někdo zavolá, že jí viděli, tak okamžitě letíme, ale v závěru to dopadne tak, že nenajdeme jedinou číču nebo naopak plno, ale ani jedna z nich není naše. Ve vedlejším vchodě je paní, která tulačky krmí, postavila jim bydlení, ale naše se tam neukázala.
Už nám dochází síly. S každým telefonátem nebo s každým zahlédnutím kočičky doufáme a děláme si naděje, že je to ona. Říkám si, že kdyby se našla mrtvá tak se s tím člověk tak nějak postupně smíří, ale jak dlouho se dá žít s (planou) nadějí?
Navíc tohle počasí nám do karet taky moc nehraje.
 
arrow
profile_image
kokorunka
od 23. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Jančo, to mě moc mrzí, taky znám to marné volání, vyhlížení... Člověk stejně pořád doufá, že se ještě objeví a to klidně i po letech. Sem tam se i takový příběh stane. Ale neztrácej naději, nám se vrátila kočička cca po dvou týdnech, známé až po dvou měsících. A volala jsi do útulku, nebo taky doporučuju podívat se na net, jestli v tvém okolí nefunguje nějaký spolek, který se stará o opuštěné kočky, popř. jsou i portály, kde jsou zvířecí "ztráty a nálezy", např. miciny.cz, ale je toho víc. Odkud jsi? Nechceš sem dát i fotku kočičky?
Každopádně ti moc přeju, aby se k tobě v pořádku vrátila

nepřestávejte hledat, kolikrát se najdou nebo vrátí kočky po měsících. Držím palce, mám taky 2 bytové kočky, neumím si představit že by se mi kluci ztratili.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji kokorunka: A volala jsi do útulku, nebo taky doporučuju podívat se na net, jestli v tvém okolí nefunguje nějaký spolek, který se stará o opuštěné kočky, popř. jsou i portály, kde jsou zvířecí "ztráty a nálezy", např. miciny.cz, ale je toho víc. Odkud jsi? Nechceš sem dát i fotku kočičky?

Útulky i veteriny jsou obvolané. I k hasičům jsem dala letáček, kdyby jí třeba odněkud sundavali, vytahovali atp. Vážně mám pocit, že už je všechno co se dalo udělat udělané
Spolky máme v PB dva, oba o tom vědí a slíbily mi, že mě případně kontaktují. Na miciny.cz jsem to právě přidala, je to na psím detektivovi, na nalezenci.cz a já fakt nevím kde všude.. Na FB mi to sdílelo kolem 300lidí a pořád nic.

Dneska mi volal pán, co viděl letáček, tak jsme letěly a nakonec to byla úplně jiná číča.
Měšťáci nepomůžou, jelikož prý řeší jenom psy a navíc asi ani není jak pomoci když není ani čipovaná, ani tetovaná, ani neměla obojek.. Fotku přidávám a zase tu bulim jak malá když jí vidím jak si spinkala v teple a teď je někde promrzlá

arrow
Neprodává v Bazaru

Nám kočku, co jsme měli v mládí, sebral nějaký chlap do auta. Viděla ho kamarádka. Nechápu, jak si to někdo může dovolit. Byla zvyklá chodit jen kolem našeho baráku (na předměstí), netoulala se. Každopádně jsme ji už pak neviděli. Doufám, že to nebude tvůj případ a kočka se ti brzo vrátí v pořádku!

arrow
profile_image
rencaa
od 25. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Má vaše město na fb skupinu? Tam by to šlo dát...

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Uplně chápu jak ti je. Kočička je krásná. Zkusila jsi dát inzerát na psího detektiva? Mají i službu že sami udělají letáčky, mohou zaslat sms nebo mejly lidem ve vašem městě. (je to samozřejmě za peníze, ale co by člověk pro mazlíka neudělal že?). Zkus to, znám hodně lidí co jim to pomohlo. Držím palečky, ať se najde, pusinka malinká... Dej vědět!

arrow
profile_image
Admin
od 8. 7. 2005
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

admin

S tímhle mám docela zkušenosti a rád pomůžu. Je v okolí vašeho domu nějaký park, stromy, nebo prostě kus přírody?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moc mě to mrzí, že se ještě kočička nenašla. Vím sama jaké to je, nevědět, co se děje, ale děláte co můžete. Kde se ztratila?

Já Ti tedy nevím, podle fotek je to moc pěkná kočička, tak jestli si jí třeba někdo nevzal.

Jinak já jsem takhle hledala čtyři čičáky, kteří nechodili běžně ven.
První zřejmě ze zvědavosti vyskočil omylem otevřeným oknem. Našli jsme ho až za několik dní. Zabydlel se o několik ulic dál u jednoho domku. Majitelé se o něj zřejmě dobře starali, byl dobře najezený a do bytu už se mu nechtělo, byl takový svobodomyslnější a vyloženě tam chtěl, tak jsme ho nenutili se vrátit.
Naučil se tam na nás čekat na plotě, tak jsme se tam s ním chodili pomazlit každý den, ale bohužel to nakonec nemělo dobrý konec, protože jednou tam nečekal a až později mi mamka přiznala, že ho viděla ležet na silnici.

Druhý koucourek vypadl z okna, nejspíš, když honil nějakou můru. Našla jsem ho schovaného v křoví, ani nemňouknul, našla jsem ho až, když nikde nic a tak jsem vyloženě to křoví zkoumala do detailu. Byl absolutně vyděšený.

Třetí kocourek proběhl nedovřenými dveřmi ven a také ho něco zaujalo a zřejmě, když ho to přestalo zajímat, tak nevěděl kde už je. Tehdy nám ho našla a přinesla jedna hodná paní o několik ulic dál, kde mají také kočky a tak k nim šel, nejspíš to bylo to nejbližší podobné domovu.

No a čtvrtá kočička ta také něco honila a když zjistila, že neví kde je, vyplašeně zalehla ani nepípla a zůstala připlácnutá ve vysoké trávě kousek od domu.

Píšu to protože, přestože možností je víc než dost, tak není ani nic ztraceno a kočička může být i poměrně blízko, třeba někde omylem zavřená ve sklepě apod.. Oni ti čičáci dokáží být skoro neviditelní, když chtějí.

V každém případě přeji, aby se kočička ve zdraví vrátila domů.

arrow
profile_image
slecna.vegan
od 9. 1. 2016
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Chybí nejdůležitější informace - kde se ztratila, odkud jsi? Nám se jednou taky číča ztratila. Nevím, na jak dlouho, ale určitě to bylo dýl než týden a našli jsme ji. Nějaký klučina se mi ozval smskou, že ji viděl tam a tam a šel ji s námi hledat. Držím palce, ať se najde.

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak jsem koukala na psím detektivovi že jsi ji našla viď?

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na .Annette.: Našla se?

arrow
profile_image
.Annette.
od 29. 9. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: Myslím že je doma. Na psím detektivovi má status nalezena.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Lidičky, omlouvám se za veliké zpoždění.. Selhala mi technika - nějak mi na maila nechodila upozornění, že tu mám nové příspěvky a tady jsem přihlášená minimálně

Miuška je doma. 19.3. kolem 16.hodiny se objevila na našem patře. Nikdo nechápeme jak, ani kde byla. Já byla v práci a volala mi mamka, že na ní zvonila sousedka. Šla k ní na návštěvu dcera a kočička jí z ničeho nic proběhla pod nohama. Je to celý nějaký divný. Nevěřím, že by trefila. Už jednou nám utekla, seběhla schody (ze 4. do 3. patra) a dobývala se ke dveřím, chtěla hrozně do bytu přímo pod náma, ale nějak jí prostě nedocházelo, že je to špatné patro, proto mi nejde do hlavy, že by najednou věděla kam jít.

Venku pravděpodobně nebyla. Přišla čistá, suchá, ale šíleně hubená. Určitě nejedla, ale deset dní by bez vody nevydržela takže pít podle mě někde musela.. jen těžko říct kde..

Nicméně je doma, není polámaná, jí, pije a asi po třech dnech začala i zlobit, takže už je to zase naše Mia

 

Váš příspěvek

Ztracená kočička

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené