arrow
profile_image
marketa_p
od 30. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj. Předem vím, že mě všichni odsoudíte, ale nedokážu už to v sobě dál držet.. potřebuju poradit, jak z téhle situace nejlépe ven a už několik měsíců přemýšlím, že navštívím psychoterapeuta, zblázním se z toho.
Mám přítele, chodíme spolu už přes 4 roky a v poslední době zažívámě nějakou krizi. Dostalo se to do takového mrtvého bodu, ani zpátky, ani dopředu a začal převládat stereotyp.. Prostě začínám mít pocit, že je to o ničem.. On to tak taky cítí. Když jsem se ve vztahu cítila nešťastná, začla jsem se více bavit se svým kamarádem. Trávili jsme spolu víc času a já zjistila, že mě přitahuje. Ze začátku jsem ho brala jen jako kamaráda a zařekla jsem se, že s ním nic nesmím mít. Má neuvěřitelné charisma a přízvuk, který mě dostává do kolen, jen jak ho slyším mluvit. Nemohla jsem poručit srdci a stalo se to, že jsme si spolu začli. Veděla jsem, že čím dál to zajde, tím to bude horší, ale nedalo se to zastavit. Nešlo jen o postel, ale probíhalo to jako normální vztah. Trvá to už třičtvrtě roku, jsme spolu, spíme spolu, já jsem se do něj naprosto zamilovala, on do mě taky. To, že mám přítele ví a chce být jen se mnou. Jsem s ním šťastná, což s přítelem posledních pár měsíců ne. Delší dobu mluvíme s přítelem o rozchodu, ale já si pořád říkám "co když se něco změní a bude zas dobře?... někdy..." Přes to všechno přítele miluju, on mě taky (vždyť jsme spolu prožili 5 let) a mám šílené výčitky svědomí, na druhé straně si nedokážu představit život bez "kamaráda". Bojím se, že když budu s kamarádem v normálním vztahu, nebudeme spolu chodit dlouho a brzo se rozejdeme. Nebo naopak, po 5ti letech s ním, že bych prožívala to co s přítelem teď. A bojím se, že když budu dál s přítelem, nebudu šťastná, vztah bude o ničem a nakonec se stejně po určité době rozejdeme. Chci se rozhodnout správně. Pusťte se klidně do mě, vím, že si budete říkat, že jsem mrcha, ale neplánovala jsem to, nikdy se mi to nestalo. Kdo to nezažil, nepochopí...

vyber si toho s kým je ti dobře a jsi s ním štastná...podle toho co píšeš je to asi kamarád. Jinak celkově z toho mám pocit, že se bojíš, že zamilovanost mezi tebou a kamarádem opadne, a proto máš stále " v záloze" svého přítele, aby si nezůstala nakonec sama. Trošku mi to vůči němu přijde nefér..

Já myslím, že tvoje srdce stejně už je u toho kamaráda a od přítele se akorát nedokážeš odpoutat. Nevnucuj si jak to možná někdy zase s přítelem bude super, když sama cítíš že to není ono.
5 let je dlouhá doba, ale znám páry které jsou spolu mnohem dýl a stereotyp nenastal, jsou hrozně šťastní jako na začátku vztahu...je to individuální, ale určitě se rozhodni jak sama cítíš a hlavně přítele nevoď za nos, už jenom za tu dobu co jste spolu, si to nezaslouží.

Ahojky. Já teda nechápu, že teda máš na to abys měla už třičtvrtě roku dva muže. Já jsem se tedy akorát osobně setkala jen s tím, že když jsem si někde našla někoho nového, tak ten vztah, který jsem měla, prostě skončil do 1 měsíce. Možná to je i tím, že neumím moc lhát. Ale teď k tomu tvému...já nevím, myslím si, že je to nefér oproti tvému příteli, protože mu už děsně dlouho lžeš. Podle mě u toho tvého 5 letému vztahu už se nedá mluvit vůbec o lásce...spíše o zvyk. Znám to, ze zvyku jsem se taky nemohla kolikrát rozejít s přítelem. Výčitky máš mít rozhodně proč. Představ si, že by tohle dělal ten tvůj přítel tobě. Nebo ještě hůř, kdyby ti to začal dělat ten tvůj "kamarád" za pár měsíců/roků. Já si myslím, že by bylo na místě to říct tvému příteli a rozhodně ten vztah ukončit. A také mě překvapuje, že tomu tvému "kamarádovi" nevadí, že máš stále toho svého přítele. To je také divné, myslím si, že normálnímu zamilovanýmu chlapovi by to vadilo.
Psychoterapeut ti nepomůže. V tomhle se musíš "vykoupat" sama a rozhodnout se podle sebe. Tady ti akorát někdo napíše spoustu názorů, ale pochybuji, že se podle některého názoru budeš řídit.
Nevím, možná nemám ještě tolik zkušeností jako některé tady z vás, ale tohle si myslím já.

arrow
profile_image
teresa
od 8. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám z toho stejný pocit. Stereotyp nebo krize nastávají téměř v každém vztahu, někde po pěti letech, někdě už třeba po dvou letech. Proto si myslím, že pokud Ti Tvůj přítel, se kterým jsi pět let vyhovoval jako partner, milujete se atd. tak by bylo škoda to skončit, je lepší na tom zapracovat, protože takový problém můžeš opět řešit s kamarádem třeba po třech letech. Ale záleží na tom, se kterým Ti je líp, možná by bylo dobrý se na chvilku od obou odpoutat a udělat si jasno.

arrow
profile_image
LuxuriousPrincess
od 1. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

do takové podobné situace jsem se také jednou dostala... lehké to nebylo...:/(

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Stereotyp přijde v každým vztahu, i s kamarádem. Ale nemusí to tak vždycky být špatně, pokud zůstala láska. Na přítele jsi zvyklá, nejspíš už to ale láska není, jdi do toho s kamarádem.
Kdysi jsem dostala v podobný situaci radu: Rozejdi se s ním (s přítelem), jeho to bude bolet a tebe taky, ale dáš vám oběma šanci, abyste byli jednou s někým, kdo o vás opravdu stojí, bude si vás vážit a bude s váma šťastnej.

arrow
profile_image
deluxe
od 6. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky bych to viděla, aby ses rozešla s přítelem. Tohle už se do normálu nedostane, když jsi ho byla schopná třičtvrtě roku podvádět. Určitě by ti to neodpustil, kdyby se to dozvěděl a i kdyby, tak by to v sobě měl a časem by ten vztah byl na nic, protože ve vztahu si musí lidé důvěřovat a jeho důvěra k tobě by byla ta tam, to mi věř. A kdyby se to nedozvěděl...tak ty bys to v sobě dusila a určitě bys nedokázala být s ním znovu tak šťastná jako dřív. A hlavně je to vůči příteli i sobecké, že ho třičtvrtě roku taháš za nos. Za tu dobu by byl určitě už vzpamatovaný z vašeho rozchodu a možná by měl holku, se kterou by byl doopravdy šťastný. Pokud ti na příteli aspoň trochu záleží, tak se s ním, co nejdříve rozejdi.

arrow
profile_image
nubi
od 4. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych asi nezahodila jen tak 5 let s přítelem, jestliže si normálně rozumíte, mám z toho pocit, že kdyby ty ses v tý krizi nezamilovala jinde, normálně byste krizi přešli a žili spolu v pohodě dál. S tímhle ti tady myslím nepomůžeme, musíš cítit jak to chceš ty, a jestli vůbec tvůj "kamarád" by tě chtěl jako "oficiální" partnerku - jak tu někdo už psal - je divné, že mu tak dlouho nevadí, že je "ten druhý". Na druhou stranu je dobré si uvědomit, že i s "kamarádem" se váš vztah dostane po nějaké době do krize, a ty se zase zamiluješ jinde a zase partnera vyměníš - tohle není moc dobré pro život.

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My jsme se teď rozešli s manželem. Dlouhodobá krize, rok a půl to mezi náma bylo napjatý, city z jeho strany ochladly a já žila v nepříjemný nejistotě. Teď to manžel rozsekl a mně se vlastně ulevilo, protože už se nemusim každý den bát, jakou bude mít náladu, jestli na mě bude zase protivnej nebo jestli projeví aspoň trochu zájmu, jestli ta krize přejde. Manžel "kamarádku" nemá, ale prostě už jsme se vzájemně vyčerpali, a přestože ho pořád miluju a máme spolu dítě, můžu jednou začít znova s někým, kdo o mě bude opravdu stát. A jsem bohužel přesvědčená o tom, že manžel bude takhle "velkou lásku a ideální vztah" hledat celý život.

arrow
profile_image
LauraT
od 15. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na marketa_p:
Ahoj Markét, kolik Ti je, jestli se můžu zeptat?

arrow
profile_image
coolgirl
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Asi budu za tu zlou- ale nechápu, že tvému "kamarádovi" nevadí, že má vztah s někým, o kom ví, že je zadaný. Osobně mě jeho chování pobuřuje ještě trochu víc, než to tvé...

arrow
profile_image
coolgirl
od 1. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ale jinak, co se tebe týče, si myslím, že by ses s přítelem měla rozejít tak jako tak. Aby sis pak za dalších pět let neříkala pořád to samé....

arrow
profile_image
Polárka
od 31. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Myslím si, že není ani jeden pravý, pokud by to byl ten osudový, tak jdeš a nevidíš, neslyšíš a netáhneš to skoro rok s dvěma.Nemáš důvod, rodinu a děti s ním nemáš.Nedovedu si představit spát s dvěma chlapama paralelně, nic pro mně.Rozhodnutí z tvé strany by to chtělo...

Cituji coolgirl: ale nechápu, že tvému "kamarádovi" nevadí, že má vztah s někým, o kom ví, že je zadaný.

Souhlas. Nestála bych o chlapa, který ví a nevadí mu, že provozuju sex ještě někde jinde jak s ním. Už to o sobě docela vypovídá.
A co se týče tebe - zrovna dneska jsem přemýšlela, jestli se najdou ještě holky nemrchy, fér a upřímný. A nejen tvoje diskuze mě přesvědčila, že už asi fakt ne. Nevím, já bych na tohle divadýlko neměla žaludek.
Jinak asi bych nezatracovala tolik let z přitelem. Krize se objeví v každem vztahu. Popřemýšlela bych pokud možno bez zaslepenosti, který by byl vhodnější do budoucna, pro rodinu apod.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené