Smazat

Zvířecí životní lásky

Protože miluju zvířata,chtěla bych se svámi podělit o to moje úžasné zvíře, které bylo mou životní zvířecí láskou. Každý milovník zvířat jistě takového mazlíčka měl, nebo má..a já bych ráda znala vaše příběhy s těmi vašimi životními láskami ze zvířecí říše..

Bylo mi 13,když se mi konečně po letech podařilo vymámit z mamky psa. Dokonce mi dala vybrat,jakékoliv plemeno budu chtít. Toho jsem samozřejmě využila a vybrala jedno z největších psích plemen. A pro mě v té době i nyní jedno z nejkrásnějších. Leonberger.
Takový malý kůň, to byl můj druhý dětský sen, vlastní kůň,jen můj se kterým budu trávit veškerý volný čas. S koněm jsem to vzdala a splnila si sen alespoń částečně, co se velikosti pejska týče. No, koně jsem si splnila taky, ale sama,asi o 9 let později..

Velká chlupatá zrzavá koule se uvelebila poprvé na našem gauči 3.ledna 1999. Od té doby mě moje Baby, jak jsme ji výstižně pojmenovali, doprovázela,následovala a věrně při mě stála ve všech životních situacích a prožívala semnou mé dětství, dospívání, první lásky a zklamání, dospělost, velká životní rozhodnutí..

Jako by věděla, že je vymodlená, vybrala si za sveho boha mě. Chránila mě,zlobila mě,rozveselovala..v mé nepřítomnosti jen tiše čekala až se vrátím,chtěla být stále semnou, bohužel to vždycky nešlo i když i já jsem jí chtěla mít stále po boku, o což jsem se samozřejmě snažila jak jen to šlo.

Prožila jsem s tímhle drobkem krásné roky, výlety na kole, prázdniny na chatě nebo prostě jen sezení na gauči s houskou se salámem u komisaře Rexe.

Nikdy už nikdo nebude jako ona. Nikdy jsem žádného zvířecího tvorečka nemilovala víc než jí. Byla moje osudová. A nejkrásnější na tom všem je to, že vím, jak strašně moc milovala ona mě.

Věrně kráčela po mém boku celých 13 let,3 měsíce a 14 dní. Zemřela stářím 12.02.2012 a já jsem jí na její poslední cestě vyprovázela. Byl to jeden z nejhorších dní mého života,ale vím že na mě nahoře čeká a jednou se zase sejdeme a já zabořím obličej do jejích dlouhých zlatých chlupů a dám jí pusu na čumák..

Byla bych se více rozepsala,ale nechci tu vyplodit román a už vůbec nechci abyste si tu o mě mysleli, že jsem nějaký blázen, protože kdybych tady měla psát, jak moc pro mě tohle zvíře znamenalo a stále znamená, asi bych jako blázen vypadala.

Doufám, že vás toto téma bude zajímat a že si tu společně zavzpomínáme na krásné chvíle se svými zvířecími miláčky, ať už zesnulými, nebo těmi, které máte po svém boku i nyní.
 

Amen.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jde vidět, že jsi nikdy nepřišla o žádného příbuzného. Buď ráda...

arrow
profile_image
Vebinka
od 9. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji VeronikaEma: Jde vidět, že jsi nikdy nepřišla o žádného příbuzného. Buď ráda...

No, asi tak.....

arrow
profile_image
livie18
od 20. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Slečnu, která píše o svém psím miláčkovi nemůže nikdo pochopit, kdo nemá psíka jen pro sebe a kdo je jejím jediným páníčkem. Smrt nejlepšího chlupatého kamaráda, je i pro mne mnohem víc než smrt člověka. A teď do mě! Pokud nemáte velmi blízký vztah se svým čtrnohým psím kamarádem nevíte nic. Ano miluji zvířata víc než lidi!

arrow
profile_image
Johanita
od 28. 11. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na livie18: Teď jsem to chtěla napsat... Jenom člověk, který má k psům vztah, může pochopit, že bolest při jeho ztrátě se skutečně vyrovná bolesti při ztrátě blízkého člověka.

arrow
profile_image
Kikina025
od 3. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na livie18:
Taky budu za svého psíka plakat víc než za svoji babičku, se kterou se moc v lásce nemáme.... Ne všichni mají "dokonalou milující" rodinu a pak to tak dopadá, že si víc vážíme čtyřnohýho přítele než blízkého člověka a souhlasím s Tebou, kdo nemá a nemiluje svýho psího miláčka tak to nikdy nepochopí...
Taky bych napsala svůj příběh, ale ještě není konec a tobě přeju, aby sis našla nového pejska,který tě bude stejně milovat tak jak Baby...

arrow
profile_image
Kikina025
od 3. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Johanita:
Ano, je to přeci člen rodiny, tak jako ostatní členové...

arrow
profile_image
Elllunka
od 8. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, u nás se také vždy platilo, že pesan byl členem naší rodiny a truchlili jsme po každé všichni, protože 10 nebo 15 let je pořádný kus života, zvlášť když z pejska je cítit vděčnost za to, že je s vámi. Na druhou stranu současně sdílím názor, že nelze srovnávat ztrátu zvířecího kamaráda se ztrátou blízké osoby.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mám to podobně, taky mám fenku (rtw) a je to moje láska, zlatíčko, v rámci možností se ji snaží brát všude s sebou a úplně se mi svírá srdce, když si představím, že by se jí něco stalo. Příběh o Baby byl moc krásný. Moc 😊 Znáš povídku o Duhovém mostě? Já mám slzy v očích, jen na to pomyslím, je to krásný, až z toho mrazí. Kdyžtak si to vygooglete, píšu z mobilu, nemůžu dát odkaz.
Na takovýhle deníček jsem dlouho čekala, mezi záplavou exotů, povalečů a lakomců je to balzám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Johanita: Jenom člověk, který má k psům vztah, může pochopit, že bolest při jeho ztrátě se skutečně vyrovná bolesti při ztrátě blízkého člověka.

Cituji Elllunka: Ano, u nás se také vždy platilo, že pesan byl členem naší rodiny a truchlili jsme po každé všichni, protože 10 nebo 15 let je pořádný kus života


Cituji Kikina025: Ano, je to přeci člen rodiny, tak jako ostatní členové


Cituji livie18: Slečnu, která píše o svém psím miláčkovi nemůže nikdo pochopit, kdo nemá psíka jen pro sebe a kdo je jejím jediným páníčkem

Cituji VeronikaEma: Jde vidět, že jsi nikdy nepřišla o žádného příbuzného. Buď ráda...

Cituji Vebinka: No, asi tak.....

dost necitelné,podle mě doslovná b.lbost co čtu.Jak se toto dá srovnávat-podle mě ztráta jako ztráta, já oplakala a oplakávám ztrátu např.babičky a pejska stejně,oba jsem je milovala,babička byla úžasná a pejsan také,od obou jsem do života hodně získala a láska se nedá popsat,bolest při ztrátě také ne...ví co je to ztráta milované osoby a ztráta "jen psa-pro některé" a obojí mě dostalo na kolena.

Věrně kráčela po mém boku celých 13 let,3 měsíce a 14 dní. Zemřela stářím 12.02.2012 a já jsem jí na její poslední cestě vyprovázela. Byl to jeden z nejhorších dní mého života,

Naprosto ti rozumím a prošla jsem si tím také,dodnes brečím,když si na to vzpomenu,musela jsem udělat velké rozhodnutí a doufám,že dobré,tak moc jsem pejsana milovala,že jsem ho nechala odejít v relativně "plné síle" a netrápila ho dál jen kvůli tomu,že ho prostě u sebe chci,když on trpíStrašný zážitek...

[/b]

Cituji livie18: Smrt nejlepšího chlupatého kamaráda, je i pro mne mnohem víc než smrt člověka. A teď do mě!

Souhlasím Chlapů můžeš vyměnit do roka padesát, z kamarádky se může stát vzteklá saň jen proto, že se ti daří víc, než jí .... atd. Pes nezklame

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na livie18: souhlasím se vším...mám raději zvířata, je to asi hodně blbý, přítel mě za to odsuzuje (zvířata moc nemusí) ale kdybych viděla že někdo srazil chlapa a psa tak jdu pro psa...samozřejmě nepočítám děti, ty by pak byly priorita...ani videa nebo fotky s nehodama mi nevadí, ale jakmile někdo něco dělá psovi, nebo jinému zvířeti chce se mi brečet a toho člověka bych ukamenovala...
Jinak já ztratila psa před 3 lety, bylo to štěně od naší feny, půl roku jsme byly jen spolu, byl to konečně ten "můj" pes, který poslouchá mě, když zavolá 5 lidí přijde ke mně, nikdy se nevzdaloval, poslouchal, miloval mě, prostě ten pravý....problém byl v tom, že byl od narození zamluvený a majiteli na Silvestra utekl a už se nenašel

Cituji baileys: kdybych viděla že někdo srazil chlapa a psa tak jdu pro psa...

tak to by byl trestný čin (neposkytnutí první pomoci - člověku, v tomto případě)

nechci nijak snižovat lásku majitelů psů, taky jsem měla psa, ale jestli budeš u nějaké nehody, tak ve svém zájmu pomoz radši raněnému chlapovi

arrow
profile_image
moony
od 16. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám už druhého Leona, i jinak tě moc dobře chápu. Pes je prostě přítel

 

Váš příspěvek

Zvířecí životní lásky

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené