Smazat

1. bydlení s přítelem - nulová podpora okolí

Ahoj holky! S přítelem se chceme stěhovat do Prahy, jelikož já zde budu nastupovat na VŠ. Byli jsme se už podívat na jeden byt a jsme z něj nadšení. Problém je v tom, že vlastně nikdo z mé rodiny mě v mém rozhodnutí nepodporuje, jsou toho názoru, že je to prostě moc drahý, nesmysl, a že mám jít na kolej. Přítel by do práce dojížděl zpět do našeho města, vzdáleného asi 60 km. Nemusí ale jezdit denně, je programátor, takže něco prý může dělat i z domova. Já na kolej ale určitě nechci. Je pravda, že na bydlení padne tak polovina našich financí a to nepočítám přítelovo dojíždění. Ale jsme spolu tři roky a stejně spolu chceme už bydlet. Je jasný, že to nebude jednoduchý, ale já myslím, že se to zvládnout dá. Mám si stát za svým? (Jinak, je mi 19, přítelovi 23 a moje rodina s ním má velice dobré vztahy, tady se jedná spíš o finanční záležitost)
 
arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych si aspoň v prváku zkusila kolej, poznáš lidi a zažiješ tam ten 'nefalšovaný' studentský život Taky před prvákem nevíš, jak to budeš časově zvládat, přece jen uklízení, vaření, nákupy atd zaberou dost času, i když na to budete dva, do toho zkouškové, přítelovo dojíždění...Prostě bych se nehrnula do všeho naráz, času máš ve svém věku dost

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Elllin: Pokud ti rodiče bydlení nebudou dotovat, tak si rozhodně stůj za svým, je to pro tebe krok vpřed a určitě správný.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na ILChazz: ale to bude muset přece dělat i na koleji ne?

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MalinkaBoo: ale to bude muset přece dělat i na koleji ne?


On je přece jen rozdíl žít na koleji nebo vést domácnost. Já byla samostatná, z domova jsem uměla všechno, přesto na bezstarostnou dobu ráda vzpomínám. Ale chápu, že teď je takový trend - co nejdříve se sestěhovat. Pak se nedivte, že s přítelem bydlíte 5 let a on se nemá k svatbě. Proč taky? Takhle mu to vyhovuje. Je svobodný, ovšem doma servis jak u maminky, pravidelný sex, nemusí přemýšlet KDE, no proč by to měnil ? Já ty chlapy celkem chápu.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Sephantes: do našeho města, vzdáleného asi 60 km

Máš vůbec na kolej v Pze nárok?

Divím se, že tě rodiče nepodporují..spousta lidí by spíš ocenila zodpovědnost, tak si asi budeš muset vystačit s podporou po netu Já bych šla zkusit ten privát - vždyť to nemusí být rozhodnutí na celý život, o kolej si můžeš zažádat vždycky.

Cituji Sang: Přikláním se k tomu, že žena doma má, co tam chce mít.

Souhlasím, i proto bych radši bydlela s člověkem, kterého znám, než jít na kolej s neznámo kým (a někdy neznámo kolika). Taky znám holky, co měly docela problém s nepořádnou spolubydlící - i v tomhle máš na přítele větší páku než na nějakou spolubydlící.

Na druhou stranu, udržovat minipokoj na koleji je jednodušší, než uklízet byt.

Cituji ILChazz: poznáš lidi a zažiješ tam ten 'nefalšovaný' studentský život Taky před prvákem nevíš, jak to budeš časově zvládat, přece jen uklízení, vaření, nákupy atd zaberou dost času, i když na to budete dva, do toho zkouškové

To jako lidi, co bydlí v Praze, nezažili pravý studentský život? A kdy jindy by měl člověk zvládat starost o domácnost, než během VŠ? Při práci to už bude jen horší

 

Téma 1. bydlení s přítelem - nulová podpora okolí je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené