Smazat

1. bydlení s přítelem - nulová podpora okolí

Ahoj holky! S přítelem se chceme stěhovat do Prahy, jelikož já zde budu nastupovat na VŠ. Byli jsme se už podívat na jeden byt a jsme z něj nadšení. Problém je v tom, že vlastně nikdo z mé rodiny mě v mém rozhodnutí nepodporuje, jsou toho názoru, že je to prostě moc drahý, nesmysl, a že mám jít na kolej. Přítel by do práce dojížděl zpět do našeho města, vzdáleného asi 60 km. Nemusí ale jezdit denně, je programátor, takže něco prý může dělat i z domova. Já na kolej ale určitě nechci. Je pravda, že na bydlení padne tak polovina našich financí a to nepočítám přítelovo dojíždění. Ale jsme spolu tři roky a stejně spolu chceme už bydlet. Je jasný, že to nebude jednoduchý, ale já myslím, že se to zvládnout dá. Mám si stát za svým? (Jinak, je mi 19, přítelovi 23 a moje rodina s ním má velice dobré vztahy, tady se jedná spíš o finanční záležitost)
 
arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Rabbit Heart:
Podle mě řeší to, že prostě nemá tu podporu rodiny. Že to jsou jen samé výčitky, pak zas prosby, pláč, citové vydírání... to bych to asi taky řešila, i kdyby šlo jen o mé rozhodnutí a jeho následky bych si nesla sama (v tomto případě samostatné placení bydlení). Taky by mi vadilo, kdyby to rodiče vzali takhle.

Ale kde je pravda, to nezjistíme, dokud nám to slečna nenapíše )) Tak uvidíme.

arrow
profile_image
Cirie
od 27. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě se dá najít byt v ceně srovnatelné s kolejí (já jsem zatím vždycky bydlela na bytě, který byl i o něco málo levnější). Tím by problém odpadl, ale počítej s tím, že na garsonku, kde by jste byli sami by to nevyšlo. Kolik by jste platili za byt co máte vybraný?

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Pokud nečekáš, že ti to rodiče budou platit, tak si stůj za svým, nemají ti do toho co mluvit. ovšem pokud se bez jejich finanční podpory neobejdeš, tak ti nezbude než se přizpůsobit tomu, co chtějí oni....koho chleba jíš, toho píseň zpívej, tak to prostě je......

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Rabbit Heart: Pokud rodičům ukážeš byt, který bude finančně vycházet podobně jako kolej, určitě povolí

toto je dobré řešení.......

arrow
profile_image
Sephantes
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Zapomněla jsem napsat, že bychom si to samozřejmě platili sami! O to jde, já po mámě nic nechci, ale sama se toho trochu bojím a taková ta podpora - myslím slovní, ne finance - mi prostě chybí. Je možný, že za nějaký čas zjistíme, že to nebyl nejlepší nápad a já bych pak strašně nerada slyšela něco jako " No, já jsem ti to říkala".

S přítelem už máme vyhlídnutý byt, je uplně nádherný, jsem z něj nadšená. Nebylo to jednoduché, potřebovali jsme byt, aby to měl alespoň blízko na jižní spojku, nebo tak něco. A ty řeči doma mi z toho prostě uplně zkazili radost, to mě trápí..

Jinak děkuji všem za reakce... )

arrow
profile_image
Sephantes
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Vokounka29: Podle mě řeší to, že prostě nemá tu podporu rodiny. Že to jsou jen samé výčitky, pak zas prosby, pláč, citové vydírání... to bych to asi taky řešila, i kdyby šlo jen o mé rozhodnutí a jeho následky bych si nesla sama (v tomto případě samostatné placení bydlení). Taky by mi vadilo, kdyby to rodiče vzali takhle.

Ano, vystihla jsi to úplně přesně

Cituji Adrienna: Jo nebudete to mít aspoň ze začátku lehký, ale to je život.

Ano, taky si myslím..

arrow
profile_image
Rabbit Heart
od 19. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Sephantes: Tak v tom případě v pořádku Ale jsi mlaďounká, dobře si s přítelem spočítejte, jestli vám budou finance stačit - jestli vám půlka padne jen na bydlení, tak ať máte dost na jídlo, benzín a takové věci, a nějak rezervu, kdyby něco... Když jde člověk poprvé sám bydlet, kolikrát nemá ani páru o tom, kolik provoz domácnosti stojí - tak ať se pak nemusíte chodit pást někam na louku

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že až si mamce posteskneš, tak to "já jsem Ti to říkala" uslyšíš. Jsi velmi mladá. Já bych se tedy v 19letech do společného bydlení nehrnula. Ježíš, jak to bylo krásný, procházky, kino, divadlo, vinárnička, rande na Petříně, další pražské zahrady, toulat se Kampou (vzpomínka). Takhle budeš studovat, ve volných chvílích nakupovat, prát, žehlit, uklízet, vařit a večer skončíte na gauči u DVD filmu. Na to máš čas. A ještě se zkus podívat na příspěvek Anabel ve vedlejším tématu - šůruje byt, peče a chystá se na státnice. Lahůdka.

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Silvestra: A ještě se zkus podívat na příspěvek Anabel ve vedlejším tématu - šůruje byt, peče a chystá se na státnice. Lahůdka.

to ale záleží na lidech, jak si to spolu zařídí...mě je dvacet dva, jsem čerstvě vdaná a ted jsem státnicovala a podpora doma byla fantastická, nehla jsem ani prstem, manžel se staral o všecko a ještě mě rozptyloval, aby mi z učení nešiblo...společné bydlení může ledacos zničit, ale taky ledačemus pomoct, je to opravdu na lidech...my s manželem normálně randíme, možná si užíváme víc, než leckteré páry, které spolu "jen randí"

arrow
profile_image
Sang
od 11. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Těžko soudit. Vím, že někteří lidé slušně vydělávají a přesto jsou na koleji, protože chtějí ušetřit pro časy budoucí, takříkajíc. Pravda je, že mám sama trochu problém najít v Praze alespoň 2+kk se vším za 7 tisíc (beru, že mě kolej vyjde na 3,5). Pokud ale podobný byt najdete a ukážeš mamině ceník kolejí a onoho bytu, tak bude asi po problému.

arrow
profile_image
Sang
od 11. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Silvestra: Přikláním se k tomu, že žena doma má, co tam chce mít. Nikdy bych se nesestěhovala s mužem, co by si myslel, že pro něj něco podobného budu dělat a také jsem se před nikým nikdy nepřetvařovala, že mam o opečovávání jakýkoliv zájem. Pokud žena takového muže má, tak ho mít chtěla, nejsme už ve středověku. Zní to, jak kdyby v partnerství byla jistota, že žena tak dopadne. Já jsem třeba příkladem, že si raději nechám useknout ruku než se starat o líného chlapa a tak, čáry máry, prostě žádný takový u mne doma nebude, není a nebyl. Není to tak komplikované.

arrow
profile_image
Sellina
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Po příšerné zkušenosti s bytem se spolužačkami jsem šla na kolej a byla jsem šťastná, měla jsem jednu z nej kolejí v Praze. Na další rok jsem ale dostala Bubeneč a když jsem si o tom zjistila víc, chtělo se mi brečet ) teď jsem v bytě s přítelem a nemůžu si stěžovat, jen je ale potřeba si dát pozor na majitele bytu, poplatky atd atd, nenechat se ošubat, v Praze můžeš narazit na celkem dost špatných lidí.

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na MalinkaBoo: Ale ano, já taky znám lidi, kteří se sestěhovali dokonce v 17ti letech, každý z nich vystudoval 2 VŠ, o provoz domácnosti se podělili a klape jim to dlouhá léta (dávno jsou manželé). Jen jsem vyjádřila svůj názor, který, kdybych měla dceru, bych taktéž projevila. V 19ti letech bych jako venkovanka (nic ve zlém, taky nejsem "křtěná Vltavou") spíš objevovala Prahu, než prala příteli fusekle a vařila mu večeři (mě by stačil jogurt)

Reaguji na Silvestra: Já si zas myslím, že je škoda to nezkusit, v životě ti nevyjde tolik věcí a je imo o dost lepší si na vše přijít sám.

Cituji Silvestra: spíš objevovala Prahu, než prala příteli fusekle a vařila mu večeři (mě by stačil jogurt)

jaký si to uděláš, takový to máš...

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na FilipN: přesně tak, můžou si dát jogurt spolu a vyrazit po Praze ve dvou

 

Téma 1. bydlení s přítelem - nulová podpora okolí je vyřešené (ukončené) - nemůžete do něj již přispívat. Tohoto stavu téma obvykle dosáhne, pokud nastane některé z následujících situací:

  • Příspěvky (rady, řešení) se v tématu začínají opakovat.
  • Příspěvky se začínají stáčet jinam, účastníci diskuse se původního tématu nedrží.
  • Téma je příliš široké, nově příchozí mají problémy se v něm orientovat.
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené