Smazat

Akné = niečo nechutné?

Ahojte,
minule som bola s kamošmi na lyžovačke a ani neviem jak, ale o niečom sme sa bavili a niekto zahlásil niečo o akné a všetci hneď : Fúúúúúj, nechutné....Akné, hnus!
Proste brali to, jak keby akné bolo niečo hnusné a mal ho človek, ktorý sa o seba nestará. Trošku ma to zarazilo, lebo ja sama sa trápim s akné už pár rokov - teraz beriem antikoncepciu, tak je to ovela lepšie, ale stále to nie je úplne ono. Každopádne ma to celkom dostalo, pretože je blbosť, aby akné spôsobovala nedostatočná starostlivosť o pleť (ok, možno v pár prípadoch áno) a pre človeka, ktorý sa s tým trápi to je určite velký fyzický, ale aj psychický problém. Sklamalo ma, že sa k tomu takto postavili . Samozrejme to nie je pekná ozdoba na tvári, ale snáď človek s akné nie je menejcenný a hodný vysmievania.
Stretli ste sa tiež s takýmito reakciami? Prípadne tie, čo nemáte problém s pleťou, tiež sa takto pozeráte na ludí s akné?
 

Reaguji na tarabell:
Konečně se chápeme... já se tu celou dobu nesnažím říct, že jsou nechutní lidi s akné ale to akné! Ten pupínek...
Já sice akné nikdy netrpěla (sem tam nějaký pupínek) ale věř mi s posměchem jsem si zažila svoje... mám neprojevený atopický exém, a nevěděla jsem to tak jsem se vesela 3x týdně koupala v bazénu, kde byla enormní koncentrace chloru. Na obličeji se mi pod očima dělali fialové (někde mokvavé, někdy extrémně suché) fleky, nepomáhalo nic a já od 12-15let byla zoufalá... navíc to hrozně bolelo... spolužáci se mi smály, lidi si mysleli, že mě snad naši mlátí či co... jediné řešení bylo (jak zoufalá kožní řekla) vyčkat až dospěji (to se mírní atopický exém) a doufat, že se to zlepší...
Zlepšilo, nikdo by mi netypoval, že jsem to prožila. Mám hezčí pokožku než bývalé spolužačky protože jsem navyklá se o ní pečlivě starat...
Takže nejenom akné je nechutné a každý nemá problém jen s ním
Mě také nezbylo nic jiného než "držet hu*bu a krok"... nechat spolužáky smát se... protože někteří lidi nic jiného neumí... ale věř... teď se směji já jim

arrow
profile_image
squika
od 4. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Daisy1: blééé,to je moc

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přidám se k řadě zde již několikrát obhajovaného názoru, že ne vždy bílá "čepička" je tak snadno odstranitelná...když jsem někdy ve 13 měla takový problémek, tak to opravdu šlo v pohodě vymáčknout (v dobrých hygienických podmínkách samozřejmě) a rychle se to hojilo. Jenže teď se mi to udělá na jaksi už permanentně podebrané kůži a je to pro mě spíš horší než lepší (hůř se to hojí, do chvilky je tam "barvička" znova apod.).
Jinak se mi běžně stává, že jdu do školy "jen" s červeným ksichtíkem a po první hodině mám již 3 bílé...co teď, že?
Mám ohleduplné kamarádky a dívají se mi do očí. Ti, co mě znají (ne všichni teda) se na to prostě nesoustředí. O to víc mě vyvede z míry, když se tím někdo cizí (třeba v proběhnuté plesové sezóně) nezaobírá a dívá se mi také jen do očí. Ovšem jsou i tací cizí, kteří to jaksi nerespektují...

Cituji dasha6: kteří to jaksi nerespektuj

neboj, ono se jim to jednou vrátí

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Nympha:
Však mně je jasné, že je to láká. Ono se zase podle toho pozná, jestli ty lidi stojí za to, aby se s nima člověk vůbec bavil. Tímto si ovšem nepřeju, aby mi to zůstalo a sloužilo jako rozpoznávací čidlo

Cituji dasha6: aby mi to zůstalo

Z akné se minimálně alespoň vyroste Je to smutný, ale mnohdy je to jediné co pomůže... a nebo antikoncepce je hodně účinná

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Já akné trpěla jako jediná ze třech sourozenců. Měla jsem takový ty boláky, co se vám z ničeho nic udělají na zádech a pak zmizí,ale než zmizí, tak bolí jak čert.
Byla jsem z toho hodně špatná. Antikoncepce to zlepšila, po vysazení se vrátilo. Bude mi 30 let a pupínky i ošklivý se mi sem tam udělají.
Ženský to mají horší v tom, jak se během měsíce v těle mění výše hormonů, proto jednou mám tvář super,ale jak se blíží MS tak je to horší a antikoncepcí si už tělo ničit nechci.
Každopádně se nikomu nesměji, nekoukám na nikoho divně. Beru to tak trochu, že je to taková nemoc, co patří k této době. Dřív byl čistější vzduch, lepší všeobecně prostředí, jedla se zelenina vypěstovaná na zahrádce. Prostě i jídlo ovlivňuje stav pokožky.

A jinak pupínek by se správně neměl vymačkávat, právě jak to někdo psal, aby se do toho nezanesla ještě špína a pak je to s hojením ještě horší.
Doma mám taky spousty kosmetiky,ale holt to není jen v tom udržovat si čistou pleť, často je to vnitřní problém. A když jsem chodila na kožní, tak jsem dokonce měla zakázany klasicky sprcháče, mýdlo, prací prášek, atd. Jiná kožní mi řekla, že to tak není, že můžu vše normálně. Jiný kožní, že je to zase jídlem - čokoláda, kečup, atd.
To je pak těžký si vybrat, co vlastně se sebou dělat.

Kolikrát se říká, že i těhotenství zlepší pleť. Kamarádce, co měla opravdu těžké akné, tak se naopak zhoršilo.
Ale jak člověk stárne, tak to bere už jinak, než jako na SŠ.
Já osobně si třeba říkám, že to je můj xicht a pokud to někomu vadí, tak se na mě nemusí koukat. Já s tím musím žit, ne on
Ale k tomu člověk fakt dojde věkem, že už si ty pohledy, řeči tak nebere jako kdysi...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Cituji lusinda: Akné je přechodné, blbost je věčná.

Amen

Máš pravdu, někdy se klidně akne může objevit i v pozdějším věku u lidí, co ho nikdy neměli. Takže nikdo by de facto neměl být v klidu, že je po pubertě a nic. Jsou různé formy.

arrow
profile_image
dalin
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já si myslím, že je velký rozdíl v tom, jestli někomu připadá nechutné akné (tím myslím ty konkrétní pupínky), nebo jestli mu připadá nechutný člověk s akné. Myslím, že ten druhý případ připadá v úvahu jenom u duševně nevyzrálých jedinců a tady se v tomhle smyslu snad nikdo nevyjádřil (alespoň ne v těch příspěvcích, které jsem četla).
Když se mi udělá pupínek, připadá mi nechutný, když vidím člověka s akné, tak mi nechutný nepřipadá, je mi ho spíš líto, že si tím musí procházet.
Když vidím svoje ucpané póry, připadají mi nechutné, když vidím někoho s podobným problémem, mrzí mě, že má stejný problém jako já, nechutný mi rozhodně nepřipadá.

Je přece obrovský rozdíl mezi tím, jestli někomu připadá nechutný pupínek, nebo člověk s pupínkem.

A těm, co se posmívají, mi je líto snad ještě víc, jak tu někdo napsal, blbost je (častokrát) věčná. Posmívat se někomu za cokoliv prostě normální není, to je jasné. Říct něco takhle natvrdo -- já bych to neudělala, alespoň průměrně inteligentní člověk by měl mít i nějakou zdravou míru taktu...

Zakladatelce tématu bych ráda vzkázala, aby se tím určitě netrápila, já bych řekla, že to mysleli právě tak, že pupínky jsou prostě nechutné, ne ten člověk jako takový. Sice se nehodí, že to takhle řekli, ale snad to nemysleli špatně (lidem častokrát ani nedochází, že by se tím, co řekli, mohli někoho nějak dotknout).

arrow
profile_image
Kollyasek
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také přispěji svou troškou do mlýna - když vidím člověka s bílým vyhnisaným pupencem na tváři, mám nesmírné nutkání na něj skočit a začít ho nípat! Nechápu, že si to tam tak může nechat, já likviduji pupínky pokud možno ihned, protože jsem pak celá nesvá, že to mám na obličeji. Pak mě iritují ještě ty černé tečky. Učím na učnáku a v prváku je kluk, který je celkem hezký, ale tvář má plnou těchto teček. Vždycky si pro sebe říkám - chlapče, dělej s tím něco!
Co se týče názorů, že lidé s akné jsou šmudly, neřekla bych to tak na tvrdo, ale určitá dávka lajdáctví v tom je. Zvláště u chlapců! Určitě by se vyplatilo investovat trochu do kosmetiky, ale oni neví, co je to pleťová voda a přece si něco takového nekoupí, nejsou to přece žádní gayové! A kdo má opravdu velké problémy s akné, je potřeba zajít k doktorovi, ale to jim nikdo neřekne. Opravdu nechápu ty maminky...

arrow
profile_image
zuzak
od 5. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dalin:
Máš pravdu, je v tom určite rozdiel. Sama som napísala, že akné je nechutné, najradšej by som bola keby sa s tým nikto nemusel trápiť. Možno to naozaj nemysleli zle, ale tomu človeku čo sa s akné trápi, to na sebavedomí nepridá
Reaguji na Kollyasek:
Neviem no, s tou hygienou je to otázne, ale väčšina ludí, čo akné má, tak práve sa o svoju pleť starajú (možno niekedy až prehnane), lenže málokedy je akné spôsobené nejakou "vonkajšou" príčinou. Býva to väčšinou nejakou vnútornou poruchou, nestabilitou hormónov a pod. A vtedy je kozmetika len takým sprievodným aktom liečenie akné. Môže trochu mierniť prejavy, ale samotnú podstatu bohužial nelieči Dievčatá to majú trošku lahšie v tom, že majú možnosť užívať antikoncepciu - chalani logicky nie. No máš pravdu v tom, že niekt. chalani berú starostlivosť o seba ako prejav homosexuality Čo je v dnešnej dobe celkom smiešne, lebo existuje aj vyslovene kozmetika určená pre chlapov a nevidím na tom nič zlé.

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Z hygienou to nemá v 99% co dělat. Znám lidi co jsou fakt prasata, ale obličej mají krásně čistej. Já si ho můžu " ušůrovat" a akné tam je pořád Ted už naštestí jen fleky po něm.

arrow
profile_image
Kollyasek
od 9. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji zuzak: Môže trochu mierniť prejavy, ale samotnú podstatu bohužial nelieči

No mně jde o to, že na to dost lidí kašle, hlavně teda kluci. Netvrdím, že je to o mytí se či nemytí se, vím, že těžké akné je kožní nemoc, ale právě těmi přípravky se to určitě zmírnit trochu dá. Mám dva kamarády, bráchové - oba pleť naprosto šílenou, i ted, co je jim 26. Ten starší na to kašlal, má jizvy, vypadá děsně a ty bílé pupence se mu dělají snad furt. Ten mladší se o sebe staral trochu víc, dokonce i byl u doktora a tak má pleď tedka o dost lepší.

arrow
profile_image
dalin
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji zuzak: Reaguji na dalin:
Máš pravdu, je v tom určite rozdiel. Sama som napísala, že akné je nechutné, najradšej by som bola keby sa s tým nikto nemusel trápiť. Možno to naozaj nemysleli zle, ale tomu človeku čo sa s akné trápi, to na sebavedomí nepridá

Máš pravdu, na sebevědomí to nepřidá, ale zkus se nad to povznést
Mám podobnou zkušenost (s tou neomaleností a netaktností, ač se to teda týkalo jiných věcí). Nejlepší je si o tom člověku prostě myslet svoje (nebo alespoň o té jeho nevymáchané hubě ).

Ale když už jsme u těch mužů, co i tu téměř základní péči o sebe berou jako jakýsi projev nevětšinové sexuální orientace -- těch je mi teda hodně líto (pro to jejich podivné "myšlení"), ale, úpřímně řečeno, chlapovi, kterému je zatěžko umýt si tvář, bych polibek asi nedala

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Kollyasek: Jenže jaksi jizvy nemají co společně s hygienou. Jizvy se ti udělají,pokud máš opravdu těžkou formu akné a snad jediné, co od nich může pomoci, je poté chodit na laeser.

A s hygienou to má opravdu pramálo společné - kor ty těžké formy jsou spojené s hormony, s krví, s jídlem.

A budu se opakovat jen s tím, že pupence se správně mačkat nemají. Když už, tak jít na kosmetiku, kde to vymačká kosmetička tak, jak se má a poté hned vyčistí.

 

Váš příspěvek

Akné = niečo nechutné?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené