Smazat

Bydlení u přítelovo rodičů.

Bydlení u přítelovo rodičů. S přítelem máme dilema a nevíme kam se dál hnout. Každý máme svou pravdu, zároveň se chápeme, ale nemůžeme se hnout z místa.

S přítelem jsme spolu přes rok, vídali jsme se skoro obden, poslední 4 měsíce víkendy (kvůli práci). Mě bude 25, jemu 24. Už tak půl roku plánujeme společné bydlení. Já bydlela 4 roky na koleji a domů moc nejezdila. Teď bydlím zpátky u mamky. Vím, že už potřebuju svojí domácnost, osamostatnit se. Přítel je jedináček a bydlí s rodiči a taky se chce odstěhovat, ale není to jednoduché, protože jeho mamka má rakovinu, i přesto ona chodí do práce, teprve až půjde do důchodu cca rok, tak by chtěl odejít. Díky tomuhle navrhl, že by jsme mohli bydlet nejdříve u nich. Píšeme to oba dohromady aby to nebylo jen z mého pohledu.
Jeho názor: Chce aby jsme si našetřili a pak si koupili byt. Prý bychom se starali sami o sebe, měli bysme vlastní pokoj a každý by měl nějaké povinnosti.
Můj názor: Souhlasím s našetřením, ale neumím si představit bydlet u nich. Rodiče jsou sice hodní, ale mají uplně jiný životní styl než já. Ať už nákupy, vaření, úklid. Bojím se, že by se divně dívali na to jak vařím, nebo že mu neudělám teplou večeři...Jeho maminka se o něj stará, vždycky má na stole teplé jídlo (celý den v práci neměl ale nic teplého), tak mu něco udělala. On teda slíbil, že by všechno zařídil tak, abychom se starali pouze o sebe, že by nám do toho nekecali.
Nechávám si čas na rozmyšlenou, a řekla jsem mu že chci alespoň teď vidět nějakou změnu (sám se bude starat o své věci, nebude mu mamka připravovat věci, nebude mu foukat hlavu...) jemu nic z toho nevadí, umí to sám, ale je pohodlnej
Vím, že se dokáže postarat a zařídit plno věcí, jen doma nemusí. A to chci aby se změnilo ..proto chci do pronájmu a ušetřit pomaleji...Zajímají mě názory jestli jste něco podobného taky řešili, jak jste se snášeli s tchýní a pod. A jestli se dá v pronájmu něco i ušetřit....
 
arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přítel bydlí s rodiči v bytě nebo v domě? Je to těžký rozhodování, chápu, že se ti tam nechce, ale je to o lidech, určitě se dá takto bydlet, ale chce to toleranci a ohleduplnost všech. Můžete si to třeba vyzkoušet, můžeš u nich strávit nějakou dobu a pak se rozhodnout, jestli do toho půjdeš.

arrow
Neprodává v Bazaru

Šmarjá, jeho máti má raka, k tomu chodí do práce a ještě se stará o dospělýho chlapa... Hm, pěkný... Foukání hlavy mi přijde už dost za hranicí...
Takže, jak to dopadne: nakvartýruješ se tam a maminka se začne starat i o Tebe. Tobě o se to začne zajídat a prosadíš si, že ne a zvládneš se o vás postarat sama. Máti to bude líto, že jí bereš chlapečka jejího ještě ve vlastním kvartýru. Začne mýt kydy, že to či ono by udělala/dělávala líp. Soužití s babou bude čim dál víc na švestku, chlap bude lítat mezi váma a nebude vědít, koho se zastat. Atmosféra hodně zhoustne.
V týhle fázi se buď rozejde s Tebou nebo se konečně odstěhujete. K tý čarodějnici starý nepůjdeš už nikdy ani na kafe.
Tak to vidim já, včetně vývoje nazývání tchýně.
Good luck.

arrow
profile_image
Vanity
od 27. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ellenuschko
Ale bohužel tak, jak nastiňuješ, to klidně může dopadnout.
Nebo alternativa bez té fáze, kdy se "maminka začne starat i o Tebe", ale rovnou bude očekávat, že se o chlapečka postaráš stejně kvalitně, jako by to dokázala ona, a bude do tebe vandrovat, jaká jsi neschopná.
Zažila jsem na vlastní kůži a nikdy, nikdy více.

Ale ne, vážně. Pokud bydlí v bytě, o společném bydlení bych neuvažovala ani na vteřinu. Pokud v baráku a s nějakou možností soukromí, hodně pečlivě to zvaž a dej tomu nějakou zkušební dobu. Od partnera bych vyžadovala příslib, že pokud to nebude z mého pohledu klapat, bez řečí se stěhujeme.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Elenushka to vystihla

Já si myslím, že to bydlení u jeho rodičů není dobrý nápad. Jestli jsem to dobře pochopila, tak by jste měli svůj vlastní pokoj, ale o zbytek bytu byste se s rodiči museli dělit a to právě může být problém. Kdybyste měli vlastní bytovou jednotku třeba v domku rodičů, tak by to bylo v pohodě, ale takhle to přináší spíše samé problémy (od toho, že nebudeš moct mít věci utřízené a srovnané tak, jak by to vyhovovalo Tobě až po to, že Tvoje "skorotchýně" uvidí, jaks e u přítele ne-staráš apod. Prostě to enbude Tvá vlastní domácnost). Plus účel společného bydlení je vyzkoušet si, jak budete fungovat ve dvou - prostě jak Vám to půjde, jestli budete vše zvládat nebo jestli jeden z Vás má přemrštěné nároky nebo naopak je až moc líný. To dle mého nezjistíš, dokud budete bydlet u přítelových rodičů (zvlášť pokud píšeš, že když nemusí, tak lecos neudělá a nechá se "obskakovat"). A tohle je potřeba zjsiti dřív, než se spolu rozhodnete spolu investovat do vlastního bydlení.
Třeba můj přítel je super, když bydlíme ve dvou, tak mi s lecsčím pomáhá apod. Ale kdyby jsme si měli společné soužití prověřit bydlením u jeho maminky, tak bych nic z toho nezjistila, jelikož by nemusel nic moc dělat - a asi ani já A časem by mi to prostě na mozek lezlo a asi by to vedlo jen ke zbytečnému zhoršení vztahů....Takhle si jednou za čas když přijedeme na víkend užívám, že nic nemusím a ona je taky spokojená Takže já radím jít do vlastního, byť pak bude déle trvat ušetřit.....Zato už budete přesně vědět, co od sebe můžete čekat a nezhoršíte si zbytečně vztahy s jeho rodiči.

arrow
Neprodává v Bazaru

No, tohle by mělo šanci v tom dvougeneračním domě. Jestli to takový není, tak bych fakt o tom ani nepřemýšlela. Společná kuchyň udělá zle. Já třeba kdysi bydlela u bývalýho a jeho máma byla z těch línějších, to teda nebylo starání, ale zase úpění, že nám dělá votroka.
Každopádně, dej pozor, fakt abys dobrovolně nestrčila hlavu do oprátky. Cesta do pekla bývá dlážděna dobrými úmysly.

Do bydlení bych šla jedině v případě, jak už tu bylo řečeno, kdyby se jednalo o rodinný dům, nejlíp takový, kde budete mít třeba celý patro jen pro sebe... vážně bych se nechtěla s rodiči dělit o koupelnu, záchod, obyvák, nebo kuchyň (přece jen, každá je zvyklá vařit jinak...)

arrow
profile_image
Kaira25
od 23. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bydlí v bytě.. ložnice rodičů hned vedle pokoje, v koupelně slyšim že si někdo v kuchyni povídá.....ukazuju přítelovi ty komentáře...že to je přesně ono čeho se bojim...a krásně napsáno Ellenuschka to výborně vystihla Já jsem dost paličatá no...chci si dělat věci po svym...On by se prý snažil, aby jsme žili jako dvě rodiny, co spolu bydlí, takže všechno zvlášť...každej by jsme jeli to svoje...prej i samostatnou ledničku...maj jednu navíc v chodbě...no je to těžký...zatim jsme se domluvili na odkladu do září, kdyžtak by to šlo zkusit na měsíc třeba...ale jak pak vysvětlim rodičum že už s nima bydlet nechci

Reaguji na Kaira25: já bydlím s rodiči taky v bytě a nedokážu si představit, že by jsme tu s přítelem byli třeba měsíc v kuse.. na občasný přespání je to dobrý, ale to jsme stejně vždycky zalezlí u sebe v pokoji.... zatímco, když jsme u něj v domečku, tak je to dobrý, to tam máme celý patro pro sebe...

arrow
Neprodává v Bazaru

V bytě? No, já Ti to povím tak, moji rodiče do mých 4 let bydleli taky s máminýma rodičema v bytě. Ona tenkrát studovala, táta dělal na fakultě. Pak se stavěla naše bytovka svépomocí, tak byl táta furt na stavbě. Já byla náročné dítě, celé noce jsem provřískala. Byt byl 2+1, umakartové jádro.
Našim manželství vydrželo, prarodičům taky. Mezi tátou a babičkou jsem pociťovala napětí, ale né nijak vážné, docela se uznávali.
Takže ono to jde, ale musí se sejít takové osobnosti, které spolu vydrží a mít předem rozdělené role, které nesmí nikomu vadit. U nich to bylo tak, že babička vařila a byla to její domácnost. Mamka měla za úkol studovat a starat se o mě. Táta měl za úkol chodit do práce, na stavbu, nebýt drzý a nedělat problémy. Děda byl velice nekonfliktní a mírný člověk, babičce zcela oddaný.
Všem bylo jasné, že jde o provizorium.
Já bych toho schopná nebyla, na to jsem moc výrazná osobnost.
Myslím, že když se dostavěla bytovka, všichni si strašně moc oddechli.
Další věcí bylo to, že to bylo za komančů, kdy to bývalo běžnější tenhle model, taky život byl asi jednodušší v tom, že nebyly stresy z práce, jídlo a životní náklady tak drahé. Teď nechci spustit nějakou politickou debatu, ale tak to prostě bylo. V dnešní době oproti minulý vyvstává spousty možností hádek na téma - proč tolik plýtváš vodou/proudem, proč kupuješ drahý nebo naopak levný (nekvalitní) jídlo, proč tolik utrácíš za hadry a kosmetiku, teď třeba situace, že přítel bude chtít večír vyrazit sám, nechá Tě samotnou se starejma, když se zašiješ v pokoji, budeš nespolečenská, sedět s nima u tv taky nic moc. Nebudeš moct chodit nahá nebo v prádle po bytě, abys nesváděla starýho a nepohoršovala tchýni. A spousty dalších a dalších maličkostí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nebo Ty si budeš chtít vyrazit sama s kámoškou. Zvládne tchýně bez keců Tvůj návrat, kdy ve dvě ráno přijdeš ovíněná, v předsíni něco převrhneš, vyluxuješ lednici a následně si na hodinku pohovíš v koupelně pod tekoucí vodou? Pak vlítneš na přítele, hlasitá jak zasloužilá pornoherečka a druhý den vyspávat do desíti? I to se může stát. Nebo ne? 😊😊😊

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaira25: Já jsem dost paličatá no...chci si dělat věci po svym...

tak běž do podnájmu rovnou,nemá smysl se o nic ani pokoušet.
Nevím sice kolik chceš našetřit na nějaké vlastní bydlení jen tak odhaduji pár milionů a to stejně nestihneš našetřit ani u rodičů tvého partnera neb tam déle než půl roku nevydržíš.Neuděláš teplou večeři,nakoupíš do lednice divné jídlo,budeš hodinu blokovat koupelnu ráno a podobně - kluk je doma zvyklý,ty tam budeš cizí.Nemá to smysl.

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud nebudete mít vlastní kuchyň a vstup do baráku žádné soukromí nečekej. Nějak nevidím smysl v soužití 2 generací ,nevyhovuje to nikomu a ani neprospívá. Pokud chcete být spolu tak běžte do pronájmu, ale stěhovat se k jednomu z rodičů je blbost, to můžete každý bydlet tam kde jste a nadále se navštěvovat.

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

souhlasím s holkama a ještě si naděláte akorát špatný vztahy s rodiči nebo sami mezi sebou...prošla jsem si tím..a poznamenalo to můj pohled na společné soužití a s rodiči to už nikdy nebudu zkoušet.

arrow
profile_image
blackberry
od 26. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kaira25: ale jak pak vysvětlim rodičum že už s nima bydlet nechci

Řekla bych něco jako "našli jsme super byt a stěhujeme se", nemusíš to nijak jinak zdůvodňovat. Když se jedná o byt, tak do toho bych nešla.

 

Váš příspěvek

Bydlení u přítelovo rodičů.

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené