Smazat

Bydlení u přítelovo rodičů.

Bydlení u přítelovo rodičů. S přítelem máme dilema a nevíme kam se dál hnout. Každý máme svou pravdu, zároveň se chápeme, ale nemůžeme se hnout z místa.

S přítelem jsme spolu přes rok, vídali jsme se skoro obden, poslední 4 měsíce víkendy (kvůli práci). Mě bude 25, jemu 24. Už tak půl roku plánujeme společné bydlení. Já bydlela 4 roky na koleji a domů moc nejezdila. Teď bydlím zpátky u mamky. Vím, že už potřebuju svojí domácnost, osamostatnit se. Přítel je jedináček a bydlí s rodiči a taky se chce odstěhovat, ale není to jednoduché, protože jeho mamka má rakovinu, i přesto ona chodí do práce, teprve až půjde do důchodu cca rok, tak by chtěl odejít. Díky tomuhle navrhl, že by jsme mohli bydlet nejdříve u nich. Píšeme to oba dohromady aby to nebylo jen z mého pohledu.
Jeho názor: Chce aby jsme si našetřili a pak si koupili byt. Prý bychom se starali sami o sebe, měli bysme vlastní pokoj a každý by měl nějaké povinnosti.
Můj názor: Souhlasím s našetřením, ale neumím si představit bydlet u nich. Rodiče jsou sice hodní, ale mají uplně jiný životní styl než já. Ať už nákupy, vaření, úklid. Bojím se, že by se divně dívali na to jak vařím, nebo že mu neudělám teplou večeři...Jeho maminka se o něj stará, vždycky má na stole teplé jídlo (celý den v práci neměl ale nic teplého), tak mu něco udělala. On teda slíbil, že by všechno zařídil tak, abychom se starali pouze o sebe, že by nám do toho nekecali.
Nechávám si čas na rozmyšlenou, a řekla jsem mu že chci alespoň teď vidět nějakou změnu (sám se bude starat o své věci, nebude mu mamka připravovat věci, nebude mu foukat hlavu...) jemu nic z toho nevadí, umí to sám, ale je pohodlnej
Vím, že se dokáže postarat a zařídit plno věcí, jen doma nemusí. A to chci aby se změnilo ..proto chci do pronájmu a ušetřit pomaleji...Zajímají mě názory jestli jste něco podobného taky řešili, jak jste se snášeli s tchýní a pod. A jestli se dá v pronájmu něco i ušetřit....
 
arrow
profile_image
Kaira25
od 23. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak s tim sexem to je taky pravda a to nejen kdybych byla ovíněná, ale musíme se držet zuby nehty potichu Hezky jste to tu napsaly, přítel si myslel že tu taky najde zastání a ono nic jako asi to necháme bejt a budem každej u sebe...a třeba za půl roku uvidíme...bud už pujdem do vlastního nebo nevim...jde tam taky o tu jeho mamku, kdyby se náhodou něco stalo...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kaira25: On by se prý snažil, aby jsme žili jako dvě rodiny, co spolu bydlí, takže všechno zvlášť...každej by jsme jeli to svoje...prej i samostatnou ledničku...maj jednu navíc v chodbě...

no musím reagovat, sice každej svoji ledničku ale to není jen o ledničce nečetla jsem všechny příspěvky, ale dokážeš si představit že se budeš dělit s tchýní o koupelnu, o kuchyň atd.. ? No já bych do toho rozhodně nešla! Dva mají bydlet sami ale určitě ne u jejich rodičů- většinou to nedopadá dobře.
Já bych to udělala tak, že bych to ten rok dva vydržela, našetřila co nejvíc peněz a pak koupila byt, v nájmu se už horko těžko šetří (vím z vlastní zkušenosti), také šetříme s přítelem na byt. Můj přítel má maminku hodnou, na to že je to tchýně jí mám i docela ráda, ale nikdy nikdy! bych s ní nebydlela!

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ellenuschka: Nebo Ty si budeš chtít vyrazit sama s kámoškou. Zvládne tchýně bez keců Tvůj návrat, kdy ve dvě ráno přijdeš ovíněná, v předsíni něco převrhneš, vyluxuješ lednici a následně si na hodinku pohovíš v koupelně pod tekoucí vodou? Pak vlítneš na přítele, hlasitá jak zasloužilá pornoherečka a druhý den vyspávat do desíti? I to se může stát. Nebo ne? 😊😊😊

ježííš já skoro brečím smíchy
ale naprosto souhlasím se vším co píše Ellenuschka

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Kaira25: a třeba za půl roku uvidíme...bud už pujdem do vlastního nebo nevim...

Hele, než budete do čehokoliv spolu investovat tak je opravdu žádoucí si to soužití jen ve dvou vyzkoušet. není větší kravina než když dva lidi, co spolu nikdy nežili, kupují byt....Pak to přináší jen problémy.

My taky šli nejdřív jen do pronájmu

arrow
Neprodává v Bazaru

Kaira25: jak píšeš, že jde o jeho mamku, kdyby se něco stalo... Je to fakt, psala jsi, že je onkopacoška. Jak to zvládá? Neutápí se v depkách? Nebo je naopak straaášně pozitivně naladěná? Nebo se chová normálně a v tom případě dusí pochybnosti v sobě a nedává to najevo... Tahle diagnóza je strašná nálož na psychiku. Spolubydlení s budoucí snachou taky. Nevím, jaký názor na to má ona, abychom z ní nedělaly jen čarodějnici, což si určitě nezaslouží, ale zkus se na to podívat pohledem paní před důchodem, vážně nemocné, která má určitě taky už ráda svůj klid a zvyky atd., že jí přijde do bytu v podstatě cizí holka a začne přeorganizovávat zaběhlý a lety prověřený systém. Docela by mě zajímal i její názor. Nebo to vymyslel přítel sám a představuje si to jak Hurvínek válku?

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky jsem bydlela s Tchýní (sice už po rakovine, ale ona to bere tak že je nemocná jakoby pořád) a vůbec to nedoporučuju. Já měla příšernou ponorku a lezlo mi na nervi i její "jak se máš" přitom je skvělá, pohodová, do ničeho se nikdy nemotala.. Z vlastní zkušenosti opravdu NE! velké Ne a znova Ne... těšení na vlastné byt bylo jako "čekání na Godota".. a ted ve vlastním je to doslova nebe a dudy a samozřejmně se s přítelem docela i dost hádali,když jsme tam byli. Tohle nikdy nedělá dobrotu, na týden ok... na x mesíců už ne..

arrow
profile_image
Kaira25
od 23. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: Právě ona by se nejradši sedřela, umí otevřeně mluvit jak ta nemoc probíhá kam všude musí a tak. Jenže radši bude chodit do práce co jí vyčerpá než aby byla doma. To bydlení je hlavně její nápad (asi mě chce testnout co dokážu..) a možná si chce syna ještě udržet doma..nevim..Je to ženská- hlava rodiny (což je i moje mamka a já po ní) Jako prej nechtěj abychom dopadli jako oni a šli z nájmu do nájmu protože jim neprodloužili smlouvu a abychom ušetřili...a prej se spolu musíme naučit bydlet...(jasné že se to nenaučíme u nich ale jen sami...)

Asi všechny názory vedou k jasnému ne...a je pravda že mi mluvíte holky z duše...jen přítel je teď zklamanej...ale já byla taky zklamaná když mi to řekl a zrušil tim moje plány jít hned do pronájmu...Budem to muset ten rok vydržet asi každej doma...ale zvládli to jiný..

arrow
profile_image
Adluna
od 14. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kaira25: umí otevřeně mluvit jak ta nemoc probíhá kam všude musí a tak

to je sice dobrý, ale poslouchat to denně.... :-/ já to právě poslouchala docela často a při slově rakovina se mi vybaví ona-->což je fakt desivý, ale bohužel, říkám to upřímně.. Je to blbá nemoc a lidi v tom bud dusí sebe, nebo okolí..

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Za mě? Společné bydlení v jednom domě/bytě nikdy!

Ono totiž nejde o to jaké má kdo záměry, jak moc je či není tolerantní. Soužití více generací je prostě omezování všech.
A ačkoliv vím o několika rodinách kde tenhle model funguje, vždy minimálně jeden ze zúčastněných zkrátka přináší více.. řekněme obětí než ostatní.

Sama jsem si to vyzkoušela v mnoha obměnách, u rodičů, u tchánů a prostě už nikdy, mohla bych o tom napsat román.
Nejméně konfliktní to bývá většinou u rodičů děvčete .. neříkám, že vždy..., protože muži spoustu věcí neřeší a děvče je prostě doma. Jak se říká svůj k svému a když už blízké soužití... a ani to není ideální, ale je to lepší... tak v oddělených samostatných jednotkách, s vlastním vchodem atd..

Mimo tohohle společného bydlení, což už mám díky bohu za sebou, to vidím i z druhé strany, kdy u nás párkrát byla moje maminka na týden dva. Tedy kdy v mé domácnosti byl někdo jiný a podotýkám, že s mojí maminkou já i manžel máme vynikající vztahy. Přesto, i když jsem byla moc ráda, že u nás byla, jsme si po té vždy všichni ulevili, včetně mamky.

Nebyl jediný konflikt, ale každý máme své návyky, maminka u nás měla svůj pokoj, jinak v domácnosti jako doma, ale zkrátka ne ve své.
Já mám domácnost nějak zorganizovanou, maminka to vždy respektuje, ale prostě ona je zvyklá na to své.
Ráda se o ni postarám, ale ona zase nechce být zbytečná, takže např. vyndá nádobí z myčky a i když se snaží ukládat ho podle mého způsobu, tak často byly některé věci jinde nebo se mě na to ptá, aby mi vyhověla.
Domluvení na koupání apod., nejde o to, že bychom se nemohli domluvit, ale o to, že se prostě musí domlouvat, atd.
Máme větší dům, bez potíží se domluvíme, ale je to prostě vždy omezování.
Když bude opět někdy třeba, ani na vteřinu nezaváhám a samozřejmě maminku uvítám, ale pokud by to mělo být dlouhodobější , je na slunce jasné, že bychom hledali lepší řešení.

arrow
profile_image
deedee24
od 14. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

V životě bych už do společného bydlení s rodiči nešla. Mám to čerstvě za sebou a vztahy kompletně rozbité na všech frontách. A to jsme bydleli v dvougeneračním domem s vlastním vchodem. Ale je to také o lidech. Jeho táta byl morous a sobec. Když se neposekalo v den, kdy chtěl, byl hnusnej, když se neuklidila společná chodba, byl hnusnej, když neměl náladu a potkali jsme ho, byl hnusnej...poslední kapka byla půlroční rekonstrukce fasády a dolejšího patra, kde bydlel. Nemohla jsem prát, protože dělníci byli od pondělí do soboty napíchlí na přívod vody, kolikrát přišli i v 6 ráno a začali tam bouchat, když se dělala střecha, zateklo nám do komplet do ložnice, obýváku a koupelny. Kolikrát jsem pracovala do půlnoci, protože přes den mi rozhasili internetové připojení a já mohla pracovat, až když tam nebyli a zprovoznilo se to. Dělníci mi lezli do bytu na půdu...jsem rozčilená, jen jak to píšu! Fuj, dědek jeden.

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je dobře, že ses nenechala přemluvit a zachovala si svůj názor! První, co mě na tvých příspěvcích zaujalo: "nebude mu mamka připravovat věci, nebude mu foukat hlavu...)" - upřímně, já šílela už když příteli jeho mátinka doma připravovala svačinky do práce a požadovala, abych to jednou dělala i já (to se ve mě spletla), nebo vždy když přišla z práce, přítel se usadil za stůl, ona ho obskakovala a to bylo jen "mami, mami, mami..." - už tehdy jsem uvažovala o rozchodu a to mu ještě nefoukala vlasy Je dobře, že chceš, aby začal věci dělat sám, já na tom u přítele netrvala a začátek společného bydlení byl největší horor, co jsem zažila Druhá věc: už to, že vám do toho jeho mati mluví (omlouvám se příteli, který to bude číst) mluví za vše Jestli se stará do toho, kde a kdy spolu budete bydlet, že byste si to měli vyzkoušet, protože to a tamto... tak se bude starat i do toho, jak vedete domácnost, jak vaříš, proč žehlíš tak a ne takhle...mluvím se zkušenosti nejmenované osoby

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji denisanapl: upřímně, já šílela už když příteli jeho mátinka doma připravovala svačinky do práce a požadovala, abych to jednou dělala i já (to se ve mě spletla)

Pokud už někdo svačinu dělá tak je jedno,jestli udělá jednu,dvě nebo tři.Nebo ty si nachystáš jídlo jen pro sebe a na ostatní by jsi se vykašlala stylem "mají taky své ruce"?
Jaký je problém udělat partnerovi svačinu?Zase tolik práce to snad není?

arrow
profile_image
Alysrazor
od 19. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proboha, nedělej to! Ne vážně, soukromí je nedocenitelná věc. Ve dvougeneračním domku by se ještě dalo zamhouřit oko, ale v bytě ne, zavání to průserem. Teda já osobně jsem neskonale šťastná, že jsme s přítelem v bytě sami, sice v podnájmu, ale radši dám měsíčně nějakou tu kačku navíc za nájem a můžu si chodit po bytě třeba v igelitce

arrow
profile_image
Kaira25
od 23. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Veselka10: nejde o to, že bychom se nemohli domluvit, ale o to, že se prostě musí domlouvat


přesně...prostě že se prostě musí domlouvat a to už chci jenom s přítelem

Reaguji na denisanapl: tak tu svačinu to by mě netrápilo, jednou udělam já, jednou zase on..takhle to mam v plánu zavést (ale v kuchyni spíš teda budu já to je jasné, chlap spíš jen pomůže) a je pravda že ten muj pomáhá se všim ikdyž to doma nikdy nedělal...meje nádobí, loupe brambory, krájí všechno možný...ve dvou se všechno dělá líp
Reaguji na Alysrazor: v igelitce jasný to jsem přítelovi říkala a co když budu chtít chodit po bytě nahá?
Zatim se zaměříme na plánování nějaký dovolený a za rok uvidíme no

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Tiakia: Začínám být na tohle rýpání zde na omlazení opravdu alergická Zatím nepracuju (myslím stálou práci), v době, kdy mi o tom říkala, jsem chodila do školy (skončila jse teď), měla rozvrh jen pár dní v týdnu a to ani tyto dny nemělo cenu jakoukoliv svačinu chystat, protože jsem v době hodin zrovna měla pauzu na oběd, takže když ji nechystám sobě, po večerech dělám seminárky, bakalářku/diplomku, učím se na zkoušky, tak opravdu nemám myšlenky na to nachystat svačinu chlapovi, který v té době byl ještě zvyklý dát nohy na stůl a mami starej se...

 

Váš příspěvek

Bydlení u přítelovo rodičů.

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené