Smazat

Chceme se...a nemůžeme: - (

Já chci jeho, on mě...a nejde to :-( Dlouhou dobu jsme spolu pracovali, ze začátku jsme byli pouze přátelé, ale časem jsme si začínali víc a víc rozumět.

Až mezi náma jednoho dne přeskočila "jiskra". Znáte to... Vypadá to jakoby "nic" a najednou se vám zamotá hlava Krásný pocit! Po prvním nesmělém polibku nastaly trochu rozpaky. Oba jsme věděli, že to nemůže být dobré. Já, rozvedená, on ženatý, mně je 37, jemu 47. Vím, vypadá to jako klišé, ale je to přesně typ chlapa, kterého MUSÍ chtít každá normální ženská. Starostlivý, trpělivý, vždy ochoten naslouchat a navíc čestný.

Přejdu k věci... Chodíme spolu už asi tři roky. Jeho manželka o našem vztahu ví a nijak mu nebrání. Podle slov mého přítele je smířená s tím, že vychovali dvě děti a spolu už pouze žijí v jedné domácnosti. Napadlo mě: idylka!. Jenže přítel z ničeho nic začal "couvat". Nechápu to. Miluji ho, on miluje mě, byli jsme téměř dohodnuti na společném životě. Pak se z ničeho nic změnil. Byl stále milý, stále pozorný, v posteli vše klapalo. Ale čím dál častěji se vyjadřoval v tom smyslu, že takhle už dál nemůže. Zdůvodňuje to tím, že má obavy ze společného soužití (společná finanční situace, věkový rozdíl, různé zájmy). Dal dokonce výpověď v práci, jen aby se se mnou nemusel stýkat. Přesto si stále píšeme SMSky...a opět čím dál víc zamilovanější.

Problém? Mám strach, že jej svým chováním nutím k něčemu, co by jej udělalo nešťastným. Podobný strach má asi i on. Pomalu se oba stáváme schizofrenními. Oba se navzájem chceme a oba z toho máme děsný strach. Vím (jsem dost zkušená, abych to věděla ), tomuhle by se asi dalo říkat láska, ale jak mám přesvědčit přítele, že jsem ochotna "riskovat" život s ním? A mám to vůbec udělat?
Možná je to otázka spíš pro psychologa, ale budu vděčná za jakoukoli rozumnou radu.
 

Cituji True: Jak můžeš nazvat toho svého idola čestným, když zahýbá své ženě?

to bolo bohu žiaľ prvé čo ma napadlo

arrow
profile_image
rexana
od 3. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na tamarka1105: Děkuji všem za příspěvky. Je lehké odsuzovat, pokud do něčeho podobného samy nespadnete. Ale není to tak jednoduché. Jen bych upřesnila: než jsme spolu cokoli měli, ověřila jsem si, že jejich manželství je JEN formální už cca 10 let, prostě se jim nechtělo (nebyl důvod) zatěžovat se rozvodem. S jeho manželkou se známe, když se potkáme, bavíme se spolu (nejsme kamarádky). Podle ní by se po jeho odchodu změnila jen jedna věc: vyměnila by byt za menší. To je možná důvod, proč přítel váhá, ať dělá cokoli, vždycky uvažuje, jakým způsobem se to dotkne ostatních. Zvláštní, až teď si uvědomuji, že tahle jeho "citlivost", která se mi na něm vždycky líbila, mě teď na něm štve. Asi proto, že se mě to osobně dotýká. Možná bych se na něj opravdu měla vykašlat....

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nevím tak úplně jak to mám vše chápat, protože neznám všechny skutečnosti, ale pokusím se to shrnout tak jak mi to z toho co tu píšeš vyšlo.

V tuto chvíli on žije s manželkou ve volném vztahu. To znamená sdílejí jednu domácnost, nějakým způsobem se dělí o starost o ní atd. No a s Tebou .. řekněme, že randí.
Ty .. nebo svého času vy oba... jste si představovali, že odejde od své ženy a budete bydlet spolu. Chápu to správně?

Pokud ano, tak popravdě se mu nedivím, že couvá jako se spíš divím tomu, že Ty ne.
V současnosti on nemá téměř žádné povinnosti. Tedy chci tím říct, že vzhledem k povaze jeho manželství, má prostě volné pole působnosti, čas sám pro sebe. Může ze společné domácnosti odejít aniž by musel vysvětlovat kam jde, kdy se vrátí atd. Může být s Tebou, ale také nemusí a může čas trávit po svém.
Což se týká i Tebe. Pokud byste se sestěhovali tak tohle všechno prostě už jen těžko bude fungovat, protože domů se musí.
Já nevím jestli mi rozumíš co tím chci říct, ale sama za sebe bych měla obavu o to, že to hezké co mezi vámi je společným bydlením, tou povinností být spolu, zmizí.

Je pochopitelné, že spolu lidé chtějí být co nejvíc, ale na druhou stranu, myslím si, že je dobře, když to tak úplně nejde.

arrow
profile_image
cokyna
od 24. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Veselka10: přesně tak to vidím,souhlasím

arrow
Neprodává v Bazaru

Vím, vypadá to jako klišé, ale je to přesně typ chlapa, kterého MUSÍ chtít každá normální ženská. Starostlivý, trpělivý, vždy ochoten naslouchat a navíc čestný.

Přejdu k věci... Chodíme spolu už asi tři roky. Jeho manželka o našem vztahu ví a nijak mu nebrání.
zdůvodňuje to tím, že má obavy ze společného soužití (společná finanční situace, věkový rozdíl, různé zájmy).
Nechápu to. Miluji ho, on miluje mě, byli jsme téměř dohodnuti na společném životě.
tomuhle by se asi dalo říkat láska, ale jak mám přesvědčit přítele, že jsem ochotna "riskovat" život s ním? A mám to vůbec udělat?

No,tak abych byla úpřímná,nějak tomu nerozumímJeho ženu už vůbec ne a nebo je třeba moc chytrá a ví,proč to vše toleruje,taky možnost.
Promiň,už to tu padlo,ale někdo ženatý(ač tvrdí,že to vše je jinak)není dle mého čestný muž,jsem zvědavá,zda tak budeš mluvit,až si najde jinou,jelikož pokud by byl tak citlivý a čestný,už dávno by to vyřešil a na nic se nevymlouval,věk,peníze a zájmy jsou dle mého slabé výmluvy.
Zkrátka pokud se tak milujete,tak by naopak Váš společný život nabral ten správný směr a obava by nebyla na místě.Proč společnému životu s člověkem,kterého miluješ říkáš risk?Já teda osobně byla šťastná ,že s takovým můžu společně žít.
Spíš si myslím,že on do toho naplno jít nechce,ale takto se vymlouvat je méně bolestivé,než přiznat proč tomu tak opravdu je.Třeba se pletu,ale osobně to tak vnímám.

arrow
profile_image
Kočulka
od 3. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nevím proč ho tu všichni odsuzujete, když ho vůbec neznáte. S manželkou mohou být po těch letech už jen dobří přátelé, ona je ráda že mají děti tátu a on, že mu někdo vaří a pere. V dnešní době už snad nebudeme lpít na tom papíru, že dokud se nerozvedou, tak není čestné s kýmkoliv jiným chodit. A pokud jim to tak vyhovuje a slečna mluvila s manželkou-tedy všechny strany o sobě ví, tak na tom nic nečestného není. To, že je to divné, už je věc jiná...

Spíš bych to řešila z toho úhlu, že nechapu proč a čeho se oba bojí, nebo proč ten dotyčný z toho couvá. Ono je vůbec divné, že jste ve vašem věku neřešili bydlení už dávno, tři roky je podle mě dost dlouho, to nejhezčí už asi budete mít za sebou. Takže podle mě mu došlo, že už mu nemůžeš nabídnout nic víc, než co mu dává manželka a proto sice sex ano, ale bydlení už nee. Promluvila bych s ním jak to s vámi vlastně je a jestli s tebou do budoucna počítá.

arrow
profile_image
Lara21
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, a zkusili jste si někdy promluvit o společných obavách, prioritách, životních cílech? Sedli byste si tady v tomto? Já za tím vidím spíše to, že on má možná jiný strach než jen z toho, že by přivedl svoji rodinu do finančních obtíží....Covalstně přesně stojí za tím strachem z toho věkového rozdílu? Zkoušela ses na to někdy doptat?

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na rexana:
Tak asi to jediné, co bych v tomhle vztahu neřešila, je právě ten věkový rozdíl, v tomto věku je 10 let nic. Jinak je všechno špatně. Ty jsi ta druhá. A i když to asi nechceš slyšet, tvého milého už zkrátka přešla zamilovanost, takže má vlastně něco, jako další okoukanou manželku. Tak proč by něco měnil? U své ženy doma má to své jisté. Zřejmě chce začít znovu- a to buď doma, nebo někde úplně jinde, proto odešel i ze zaměstnání. Aby o tom vašem románu v jeho dalším životě pokud možno nikdo nevěděl....

arrow
profile_image
hyena 02
od 10. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na rexana:
A manželku docela obdivuju, zřemě ví proč je nad věcí. Je velmi pravděpodobné, že už má s manželem podobné zkušenosti, a moc dobře ví, že se jí po čase páníček zase rád navrátí do náruče. Podle mne tohle neudělal poprvé . Jo, lidi se až tak moc nemění.

Cituji rexana: Je lehké odsuzovat, pokud do něčeho podobného samy nespadnete.

ale ja som ťa predsa neodsúdila a ani jeho ale uznaj ako to vypadá . Má manželku a milenku ale je čestný.Mne len prišli smiešne tvoje slová.Prepáč ale to skutočne nejde dokopy. Ja vás nesúdim za to čo sa vám stalo, stať sa to može hoci komu ja som len zareagovala na 2 výrazy ktoré proste k sebe nepasujú a proste s tým na čo som reagovala stál súhlasím..to je celé

arrow
profile_image
mi.misule
od 13. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Po x letech manželství zamilovanost logicky odpadne. Málo které manželství je věrné až za hrob. Nevěra stávajícímu vztahu dodá nový náboj.
Můj názor je, že to co měl se ženou, to krásné vyprchalo. Vychovali děti, dostal se jak se říká do druhé mízy a v ní se zaháčkoval s tebou. Manželce to jedno být může, protože může totéž vyhledávat sama jinde. Ale proč se teda nerozvedli? Proč on se s tebou nesestěhoval? Dle mého ve stávajícím manželství zůstala velké úcta jednoho partnera k druhému. Proto ani jeden z nich nemá tendence podat žádost o rozvod. Po čase, po 3 letech s tebou si uvědomuje, že co všechno zažil se ženou prostě to nechce ztratit, navíc s ní umí žít, ví co od ní má čekat a ty jsi prostě tomu vztahu dala jen nový náboj Pořád jsi v tom to trojúhelníku JEN milenka a bohužel jako každá druhá, moc naivní.

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kočulka: S manželkou mohou být po těch letech už jen dobří přátelé, ona je ráda že mají děti tátu a on, že mu někdo vaří a pere.

To je sice hezké, ale děti budou mít tátu i kdyby se rozvedli (navíc už nejspíš budou dospělé) a prát a vařit by mu mohla zakladatelka, že. Takže tohle je opravdu dost blbá "výmluva".

arrow
profile_image
lva
od 23. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Kočulka: A pokud jim to tak vyhovuje a slečna mluvila s manželkou-

Nepostrehla si že "slečne" to nevyhovuje?
A tí druhí dvaja to vedia.

 

Váš příspěvek

Chceme se...a nemůžeme: - (

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené