Smazat

Chci být lepším člověkem - jak začít?

Poslední dobou jsem nešťastná. Přišla jsem o práci, škola, kterou studuju, se mi nedaří ukončit a hrozně mě nebaví, nedaří se nám s mužem mít miminko, měla bych zhubnout aspoň 10 kilo a tak dále. Připadám si hrozně neschopná, nezajímavá, nehezká, dokonce jsem měla nedávno docela problém vzpomenout si na nějakou svou dobrou vlastnost. Mám dojem, že se měním v závistivýho a zlýho člověka, a to nechci. Můj muž je moje štěstí a obrovská podpora a já jsem ho zklamala, opila jsem se, viděla ho mluvit s nějaku ženskou a udělala jsem mu obrovskou scénu, hrozila rozvodem... Díky sebevědomí na nule jsem se cítila hrozně ohrožená. Odpustil mi, snažili jsme se spolu přijít na to, kde je chyba, objednala jsem se na jeho popud k psychologovi (jdu v pátek), ale ráda bych něco změnila už teď, protože je mi špatně ze sebe samotný. Co mi pomůže být lepší a cítit se líp? Práci jsem si naštěstí už našla.
 
arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako bys psala o mě, i když nejsem vdaná, a práce mám pro změnu až nad hlavu a neumím v práci říkat ne, což odnáší můj zdravotní stav. Jinak je to stejné.

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na blackorchid: a děláš s tím něco? Já moc chci, doufám, že mi pomůže psycholog. Popravdě mi hlavou prolítla i myšlenka na sebevraždu. Nikdy bych to neudělala, zůstala by tady za mnou spousta bolesti a to si na triko nevezmu, ale vyděsilo mě, že mě to vůbec mohlo napadnout. Jsem zdravá a mám skvělýho manžela, to je dost důvodů k životu.

zásadní je začít si věřit a mít se ráda. Co přátelé? určitě jsou vlastnosti, pro které si Tě cení. A manžel si Tě vybral jako životní partnerku, to znamená, že jsi pro něj nejlepší žena kterou potkal. Proč Tě mají rádi lidé v Tvém okolí? Zkus si to uvědomit a od toho se třeba odpíchnout.

jinak-taky mám dny, kdy si připadám nehezká, nešikovná, neschopná atd... potom si vzpomenu, že expřítel si mě chtěl vzít. Že mi stále někdo píše jak se mám, jestli bych nešla na kafe (teď nemyslím nápadníky ale lidi, kteří mě znají leta). To mě vždycky nakopne a uvědomím si, že asi nejsem tak špatný člověk, když mám kolem sebe kvalitní přátele, kteří mě mají rádi i v mrzuté náladě nebo nenalíčenou v teplákách

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na DominikaP: Já mám pocit, že kamarádi mě mají rádi tak nějak ze setrvačnosti ještě od dob, kdy jsem byla lepší, bez depek, hubená, veselá. Teď pořád fňukám, závidím, drbu... teda snažím se přestat, ale jde to těžko. Vím, že až budu spokojená sama se sebou, přestane mě vytáčet každej, kdo má lepší práci, hotovou školu, mimino, delší vlasy... Ale není to hned. Manžel mi říkal, když jsem se mu svěřila, jak mi je, že jsem hodná a empatická, to snad vážně jsem, ale mám pocit, že je mnohem víc těch špatných věcí. Vím, že mi doktor pomůže, ale musím nějak přežít do pátku. Nechci s tím muže zatěžovat, chci, aby měl stejně skvělou ženu, jako mám já manžela, jenomže je to tak těžký.

arrow
profile_image
CherryLady
od 18. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

OT

arrow
profile_image
Teri86
od 23. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co zkusit nějaké relaxační techniky? Nemusí to být nutně to klasické "mám těžké nohy, cítím teplo...", ale třeba zajít na jógu nebo si jít zaběhat, abys přišla na jiné myšlenky. Nebo mně hodně pomáhá něco vytvořit - vyrobit dárek pro kamarádku, uvařit příteli nějaké obzvlášť dobré jídlo apod. Člověk pak získá pocit, že se mu něco povedlo, že někoho potěšil, takže není úplně k ničemu.

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Teri86: jo, něco vyrobit bych mohla, vařím v jednom kuse a jsem teď sama doma. Co se týče sportu, popravdě mě vůbec nebaví, ale čas od času se přinutím zaběhat si, jít na pinec nebo brusle. Každopádně věc, která se dá ovlivnit a zlepšit dost rychle je ta váha, to je moje předsevzetí, abych do léta dala dolů prvních pět kilo. Díky za radu.

arrow
profile_image
stepní_vlk
od 29. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mě jako první napadl ten sport, ale nevim jestli by to fungovalo když k němu máš negativní postoj. Jsi si jistá že by tě určitě nebavil žádnej z nich? Třeba jóga, chůze... Chůze je výborná! Další bonus je to venkovní prostředí, teď na jaře je to fantastický! A třeba pěkný nový sportovní oblečky by tě ke sportu nemotivovaly?

Obecně opatřit si tělo se kterym budeš spokojená má dle mýho názoru velkej vliv na sebevědomí. A ta cesta k němu neni tak složitá jak super jsou pak ty výsledky.

Pak mě napadaj knížky, po nich se člověk určitě cítí líp než po televizi/internetu. Dostatek spánku, uklizený vyvětraný prostředí kolem sebe, vyškrtat ze svýho života všechno co na tebe působí negativně ( v rámci možností samozřejmě: ), jestli tě stresujou životy ostatních, tak bych zrušila třeba facebook.

A nevkládala bych zas tolik nadějí do jednoho pátku a jednoho setkání s jednim psychologem, protože ten kdo to má všechno v rukou jsi hlavně ty.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám to velmi podobně jako ty. Navíc mám pocit, ze mě nic kromě internetu a nakupování ani nebaví, o to hůř se občas cítím. Ale teď jsem třeba začala jezdit na kole a musím říct, ze mi to hrozne pomohlo, protože mám rada přírodu, mám pak pocit, ze jsem udělala něco zdravého, ze to je fajn program i pro přítele a tak. Takže navrhuji zkusit si najít nějaké hobby, které by té bavilo a dělalo ti radost. Bud sport, nebo něco tvůrčího. Změny bych očekávala i od nové práce - novy kolektiv a tak.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nějaký koníček,nejlépe sportovní.Když uvidíš výsledky,budeš mít ze sebe dobrý pocit.A přijdeš na jiné myšlenky.Mě to hodně pomáhá,i když cvičit nepotřebuju,ale je to super pocit,tak chodím.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NetaNeta: tak já mám pokus o sebevraždu za sebou a tudíž i psychologa. Psycholožka mi moc moc pomohla, ale už je to 2 roky co jsem u ní byla naposled a vzhledem k tomu, že jsem honě ztloustla, pořád jsem zapikaná v práci, doma jsem líná cokoliv udělat - tak zas nějak padám dolů psychicky i se sebevědomím.
Přítel mě před týdnem požádal o ruku, ale i tak to nepomohlo, že bych si o sobě myslela bůhví jak nejsem skvělá. Spíš si myslím, že to udělal protože se to tak nějak očekávalo (nedávno jsme si pořídili společně byt na hypotéku a investovali nemalé peníze).

Ale psychologa fakt doporučuju, po každém sezení jsem šla domů jakoby lehčí a nakopnutá správným směrem.

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Děkuju všem, sport určitě zařadím, už jsem na zítra rezervovala tenis, zajedem s mužem. Snad to bude opravdu tak, že s novou prací a hubnutím se začnu cítit líp. K psychologovi nemám v plánu jít jen jednou, vím, že mám v sobě hodně potlačenejch věcí a bude to chtít odbornou pomoc. Už mě nebaví nebýt šťastná a věřím, že mě to nasměruje, kam má.

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na blackorchid: tak blahopřeju k zásnubám, je to krása. možná bys tam zase měla začít chodit, musíme se mít rády, aby nás mohli mít rádi i ostatní...

 

Váš příspěvek

Chci být lepším člověkem - jak začít?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené