Smazat

Chci být lepším člověkem - jak začít?

Poslední dobou jsem nešťastná. Přišla jsem o práci, škola, kterou studuju, se mi nedaří ukončit a hrozně mě nebaví, nedaří se nám s mužem mít miminko, měla bych zhubnout aspoň 10 kilo a tak dále. Připadám si hrozně neschopná, nezajímavá, nehezká, dokonce jsem měla nedávno docela problém vzpomenout si na nějakou svou dobrou vlastnost. Mám dojem, že se měním v závistivýho a zlýho člověka, a to nechci. Můj muž je moje štěstí a obrovská podpora a já jsem ho zklamala, opila jsem se, viděla ho mluvit s nějaku ženskou a udělala jsem mu obrovskou scénu, hrozila rozvodem... Díky sebevědomí na nule jsem se cítila hrozně ohrožená. Odpustil mi, snažili jsme se spolu přijít na to, kde je chyba, objednala jsem se na jeho popud k psychologovi (jdu v pátek), ale ráda bych něco změnila už teď, protože je mi špatně ze sebe samotný. Co mi pomůže být lepší a cítit se líp? Práci jsem si naštěstí už našla.
 
arrow
profile_image
Sophiah
od 7. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na NetaNeta: Netíku, zkus dělat něco, co tě opravdu baví. Když mám depku já, tak se nejprve vybulím, pak vyspím a pak začnu fungovat. Psycholog je výborný nápad. Pomůže ti. Pokud ráda čteš, vrhni se na literaturu - esoteriku a psychologii. Já díky knihám odolávám již několik let a můj pohled na svět se zcela změnil. Žije se mi tak nějak lehčeji. Hlavně si uvědom, co máš a co nemají jiní. Vděčnost je neuvěřitelná věc. Moc Ti držím pěsti. Bude líp. S.

arrow
profile_image
cutie7
od 24. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No. Ja som sa kvôli tomu, že som bola závistlivá, večne zle naladenaá furt som ohovárala, Negatívne naladená prišla o chlapa čo so mnou bol 4,5 roka a chcel si ma vziať... Stalo sa to pred pol rokom.
Čo mi pomohlo? V prvom rade zrušit facebook, žijem si svoje, vážim si čo mám. Prestala som riešiť kto ma čo nové, kde koho vzal priateľ kam na dovču a podobne....dalej som si prečítala od Zdenky Jordánovej- lásku...potom tajomstvo... Snažím sa nemyslieť na seba, v novom vzťahu si vážim aj maličkosti....

arrow
profile_image
Majerkat
od 24. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám lidi tvého typu raději než ty, kteří si myslí, že jsou nejúžasnější na světě. Pochybovat o sobě je normální a správné. Bez pochybností a přemýšlení o sobě se člověk nikam neposune a je z něj jen nabubřelý trouba.
Píšeš, že máš občas pocit, že nemáš žádnou dobrou vlastnost. Tak věř, že jedna taková skvělá vlastnost je třeba ta, že si dokážeš přiznat, jaké máš chyby, a další skvělá vlastnost je, že na sobě chceš pracovat.

I když to říkám nerada, protože nejsem úplně příznivcem podobných knih, hodně lidem pomohly třeba Čtyři dohody - ať už v chování vůči jiným, tak hlavně ve změně pohledu na sama sebe. Možná by to mohla být varianta i pro tebe. A takových knížek je mraky, je to současný (už několikaletý) trend.

Jinak souhlasím s holkama, které navrhují zařadit do života nějakou novou aktivitu - sport má výhodu v tom, že se při něm do krve samovolně vyplavuje i hormon štěstí, takže to člověku pomůže, i kdyby nechtěl Jóga je určitě dobrý tip, nebo pilates, případně plavání? Voda má na psychiku taky super vliv. Zkrátka něco nenásilného a příjemného.

O přízeň přátel bych se nebála - pokud jsou to opravdoví přátelé, neodvrátí se od tebe jen proto, že máš depky, jsi protivnější nebo nemáš ideání postavu - naopak.

A klidně bych počkala na toho psychologa, on by měl po popovídání s tebou nejlíp poznat, jakým směrem tě navést, co by ti mohlo pomoct. Měl by pro tebe najít tu správnou inspiraci.

a co mám dělat já jako ten opravdový přítel?

já se vážně snažím, ale má kamarádka má NEUSTÁLE nějaký problém.. má perfektní rodiče, vztah, ve škole má protekci (s obhajobou já si projít tou zkouškou zasloužím po tolika letech nebo kdo ví co), má krásnou postavu... co víc chce?

ale říká mi- ty jsi chytřejší, ty se všechno rychleji naučíš (nechápu kde na to přišla), ty jedeš tam a tam.. a prostě nejde to popsat. nebyla taková a vážně se snažím.. vždy si s ní všechno vyříkám. řeknu jí co vadí ale nelepší se to.. třeba v létě s ní máme jet (já a můj přítel) do zahraničí a zařizujeme všechno my a když si ji dovolíme jen napsat aby si něco zařídila přes net sama, dá nám takovou čočku, přitom jsou to základní věci, koupili jsme ji letenky, zařídili práci. a pořád to není dost... co s ní budu ty 2 měsíce dělat ? poraď vidíš to z druhé strany ..

arrow
profile_image
Majerkat
od 24. 7. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na thien:
takového člověka ale nemůžeš srovnávat s tazatelkou - ta růžový život nemá a na úkor jiných zřejmě nežije
takovou kamarádku ti tedy nezávidím a musím přiznat, že ta by mou kamarádkou dlouho nebyla - nevypadá to totiž, že by byla v krizi, ale že má spíš dost zkažený charakter

Reaguji na Majerkat: nechtěla jsem to srovnávat... vím, že je tam propastný rozdíl...
spíš jsem myslela, že se jí něco děje.. podle mě dřív taková přece nebyla.. to se jí může "zkazit charakter" tak z ničeho nic?

abych to upřesnila.. chci se zeptat tazatelky na názor co dělat? jak by ona chtěla aby se k ní přátele chovali

ahoj...nepoznám ťa osobne tak mi príde divné ti dávať rady..ale možno ti pomôžu..začnem asi takto..
kedysi som sa strašne obliekala..nelíčila som sa,mala som strašné vlasy...nebola som so sebou vôbec spokojná...stále som sa sťažovala aká som škaredá..prvá chyba!
nemali by sme sa sťažovať,musíme s tým niečo robiť..tak isto keď sa sťažujeme aké sme tučné...sťažovanie sa a vymýšľanie výhovoriek kalórie nespaľuje! ..preto som sa so svojím výzorom snažila niečo urobiť...zašla som ku kozmetičke,začala čítať kozmetické a fashion blogy,nakúpila som si nové oblečenie,začala som sa líčiť...aj keď ma okolie nepovažuje za krásnu,cítim sa krásne...teda aspoň omnoho lepšie než predtým..preto skús urobiť niečo pre seba,urobiť si radosť
Inak podľa nejakých štúdií,človek by mal byť pochválený za deň minimálne 3 krát.Preto sa predstav pred zrkadlo a pochváľ sa za niečo...aj keď máš možno nedokonalosti,musíš sa naučiť s nimi žiť..ja som vždycky nenávidela svoje pehy,a teraz bez nich nemôžem žiť
Držím ti palce!

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji magicworld: kedysi som sa strašne obliekala..nelíčila som sa,mala som strašné vlasy...nebola som so sebou vôbec spokojná...stále som sa sťažovala aká som škaredá..

No to je zcela zásadní chyba, protože když to budeš denně opakovat svému chlapovi i okolí, tak tomu nakonec i všichni uvěří ...
Blackorchid , gratuluju !!

arrow
profile_image
Johannka
od 16. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co mi pomůže být lepší a cítit se líp?

Možná jsem mimo, ale nemyslím si, že bys byla špatný člověk. Spíš nespokojený...? Podle toho, co píšeš, to vypadá, že se toho sešlo moc.

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na thien: já si teda nepřipadám, že bych byla jako ta tvá kamarádka, už jen proto, že si uvědomuju, že i přes ty věci, co mě trápí, mám obrovský štěstí na rodinu a jsem zdravá, takže před kamarády se snažím nefňukat. Samozřejmě vědí, že se něco děje, ale rozhodně jim to neopakuju pořád dokola, sama vím, jak je to otravný. No a co s ní máš dělat... pokud jde o to cestování, prostě jí řekni, co konkrétně má zařídit, že vy už jste toho udělali dost, a hotovo. A ohledně toho, že je pořád nespokojená, to ti asi neporadím, někteří lidi jsou notoričtí stěžovači a asi se to nedá jen tak odnaučit. Leda jí zkusit říct, že nemá proč..

arrow
profile_image
NetaNeta
od 27. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jinak děkuju všem, sport i Čtyři dohody určitě zařadím. Co se týče péče o zevnějšek, tak to je sice pravda, ale není to teď na pořadu dne, stačilo by mi zhubnout, ale hlavně se chci zbavit toho problému v hlavě.

Reaguji na NetaNeta:
ještě jednou ti chci říct, vím, že nejsi jako ona... resp. podle mě ke svým náladám máš prostě důvod! bez debat..

a pokouším se jí to říct a i kvůli tomu zahraničí jsme se chytli, ale včera mi psala a zase to bylo tam kde předtím.. nevím asi jsem čekala nějakou zázračnou radu.. byly jsme si hodně blízké a prostě to nechci zahodit. ale pokud se nic nezmění tak asi to jinak nepůjde.

děkuju ti.. věř že ti psycholog pomůže a jakmile se zlepší situace, najdeš si práci a bude to zase v pohodě! věřím v to!

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na NetaNeta: no, přiznám se, že jsem zvažovala navštívit psycholožku znova. Ale byla docela drahá a navíc nemám vůbec v týdnu žádný volný čas, pracuji téměř denně 9-21hod.

Nevím, je to taková nějaká vnitřní nespokojenost, ale nejsem schopná s tím něco udělat.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus: Děkuju.

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě jsem chtěla dodat, že jak tady holky píšou - najít si nějakou zábavu, něco se učit, tvořit, sportovat - to přesně mi radila psycholožka. Také mi udělala několik osobnostních testů, ze kterých mi po čase analyzovala výsledek. Velmi detailně a pravdivě mi řekla jaké mám slabé, ale i silné stránky. Dnes už si nepamatuju co říkala, jen ale vím, že jsem tam hrozně brečela, protože mě konečně někdo v životě ocenil, řekl že něco umím nebo že mám dobré vlastnosti. Bylo to tak příjemné a zároveň smutné, že to slyším od cizího a ne od blízkých. Ten den jsem odcházela z ordinace jako když ze mě sundáš černý mrak. Také se se mnou hodně bavila o dětství a rodičích a já si poprvé v životě uvědomila, že mě hrozně srážela máma. Opravdu zajímavé zážitky. Jen najít vhodného psychologa.

 

Váš příspěvek

Chci být lepším člověkem - jak začít?

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené