Smazat

Chování lékařů k pacientům

Netajím se tím, že mám odpor k systému českého zdravotnictví a že některé lékaře nenávidím. Jsou i tací, které ctím. Nyní mě ale jedna zubařka, kterou jsem donedávna všude vychvalovala, zaskočila svým jednáním. Zjistili mi diagnózu, se kterou se těžko srovnávám. Nejde sice o život, není to rakovina, ale znamená to pro mne doživotní návštěvy u ní a dalších specialistů. Na rozvoji onemocnění se podílela špatná lékařská péče v dětství (léky odvápňující zuby a kosti, poškozující sklovinu) i špatná zubařská péče v posledních letech. Stálo mě to hodně času, dojíždění, desítky tisíc, výsledek nula. Světe div se, jsem se v ordinaci rozbrečela.
Postup současné lékařky byl oproti předchozí lékařce určitě lepší, přístup férovější a léčba už mě tolik finančně nedrtila. Nyní mě však nutí k zákroku, do kterého se mi nechce. Sama mi dala doporučení ke specialistovi.Původně měl 3 varianty léčby, po podrobnějším vyšetření již jen 2, z nichž jsem si vybrala tu méně finančně i časově náročnou (1 týden v.s. 2-3 roky). Ona se mnou však nesouhlasí a doslova mi cpe ten druhý postup,tedy rovnátka. Ovšem to je začarovaný kruh, protože doktor mi nedá rovnátka, dokud ona nedokončí sanaci zubů. Doktorka mě však odmítá ošetřovat častěji než jednou za dva měsíce, tedy bych se rovnátek dočkala tak za rok...
Při poslední návštěvě na mne byla drsná. Řekla jsem jí důvody proč jsem se tak rozhodla a argumentovala jí tím, že dokud nebudu mít zpravené zuby,že mi na ně stejně nikdo rovnátka nedá. Ona se naštvala a m.j., jestli prý chodím k psychiatrovi?
Tak toto už na mě bylo moc. Rozdýchala jsem to. Ale chystám se jí napsat dopis, ve kterém jí vysvětlím to, co jsem jí chtěla říct už v ordinaci, kdyby mi neskákala do řeči a neštěkala na mne. Taky bych jí ráda napsala, že chodím k psychologovi a že žádnou duševní chorobou, dokonce ani depresí netrpím.
Ona si prostě myslí, že rovnátka nechci za žádnou cenu. Já bych o nich i uvažovala, ale když vidím její přístup a ochotu, nechce se mi čekat 4 roky, až mi budou moci udělat můstek nebo implantáty.
Při poslední návštěvě jsem měla v očích slzy. Zuby si čistím jak mag.., dvě pasty, nitě, elmex gel, teď zkouším Dentivac a zuby se kazí a kazí a kazit budou, kór pod rovnátky. Ale s tím psychiatrem mě fakt vytočila. Rozleželo se mi to až při příchodu domů.
Přes protekci jsem sehnala jiného zubaře, který má na celou věc jiný názor a vůbec se mě snaží spíše uklidnit, než rozčílit.
 
arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na lemurka: Prima, protože sehnat dneska dobrého stomatologa je těžké. Je dobře, že se ti to povedlo a snad se to tam u něj bude vyvíjet příznivěji. Zase je dobrá doba na to, že když se ti doktor nebo jeho přístup nezdá, můžeš si zvolit jiného. To dřív, když naši rodiče měli doktora přiděleného, nešlo. Máme velkou výhodu.

tohle se bohužel v dnešní době děje velice často a proto je dobře, že si můžeme jakéhokoli lékaře vybrat podle sebe takže změna byla podle mě oprávněná, tohle by si paní doktorka neměla dovolit k pacientům

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

určitě bys měla se svým doktorem vycházet dobře, takže pokud ti neseděl, je fajn, že sis už našla jiného, drzá by na tebe být neměla, to bych taky nesnesla...

ale ne nadarmo se říká, že mince má dvě strany, to co tu popisuješ je tvůj subjektivní dojem, netvrdím, že tohle musí být tvůj případ, ale někteří pacienti si myslí, že jsou chytřejší než doktoři, ze dvou variant je většinou jedna vždycky o něco lepší než druhá, třeba se ti doktorka jenom snažila vysvětlit, že ta druhá varianta by pro tebe byla vhodnější...

"z nichž jsem si vybrala tu méně finančně i časově náročnou (1 týden v.s. 2-3 roky). Ona se mnou však nesouhlasí a doslova mi cpe ten druhý postup,tedy rovnátka."

neměla by na tebe být hnusná, ale já bych si nechala poradit...ví, proč to z odborného hlediska navrhuje (pokud to není lobby pojišťovny), nechápu, proč někteří lidi chodí k doktorům, když stejně na jejich rady nedají...ty sis vybrala tu levnější, časově méně náročnou a pravděpodobně i více estetickou variantu (předpokládám, že se ti nechce nosit rovnátka), je to ale z medicínského hlediska ta lepší varianta? mimochodem by mě zajímalo jaká je ta rychlá, levnější alternativa k rovnátkům...

nemyslím to vůči tobě nějak zle, jenom poskytuju jiný úhel pohledu ...třeba tu přispěje i nějaký doktor

arrow
profile_image
rings
od 16. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já mám takhle extra špatnou zkušenost jenom pouze s jednou doktorkou - oční. Naštěstí jsem nikdy nic takhle závažného neřešila, ale je to s těmi doktory stejné jak u všeho - je to o lidech, a ne všichni jsou dobří.

S tou mou oční jsem teda nebyla jediná, komu její chování přišlo podivné - jeden pán v čekárně se tam s ní strašně pohádal na celou čekárnu, ona pak přes půl té čekárny vyhodila - odmítla ošetřit, dnes si taky myslím, že to byl případ pro psychitatra, ale tehdy jako holka jsem fakt nechápala, že si Dr. může takovéhle chování dovolit.

Bohužel si myslím, že tohle je tak to jediné co můžem posoudit - jestli se k pacientům chovaj eticky nebo ne, do léčby a toho, jestli jsou dobří v tom co dělají, do toho podle mě už člověk skoro vůbec nevidí.

Mám ale hrozně podobnou zkušenost v tom co ty - jak píšeš, že jsi přišla domů a rozleželo se Ti to - tak mě se to stává často, že jsem sama se sebou nespokojená, protože mám pak pocit, že jsem neuměla v tu situaci reagovat dostatečně ostře a co jsem měla říct mě napadne až 5 minut po. Asi nejsem moc konfliktní typ, ale zároveň mě taky štve, když si na mně někdo dovoluje nebo má neoprávněně takovéhle kecy, a nejhorší je právě to, že mi to dochází až zpětně.

arrow
profile_image
rings
od 16. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Falcon: le ne nadarmo se říká, že mince má dvě strany, to co tu popisuješ je tvůj subjektivní dojem, netvrdím, že tohle musí být tvůj případ, ale někteří pacienti si myslí, že jsou chytřejší než doktoři, ze dvou variant je většinou jedna vždycky o něco lepší než druhá, třeba se ti doktorka jenom snažila vysvětlit, že ta druhá varianta by pro tebe byla vhodnější...

Cituji Falcon: (pokud to není lobby pojišťovny), nechápu, proč někteří lidi chodí k doktorům, když stejně na jejich rady nedají.

A já to docela chápu, proč nedala na radu a šla jinam - jak jsem napsala - tu odbornost asi pacient nemá šanci posoudit (pokud není sám pacient taky lékař), ale ten lidský přístup o něčem taky vypovídá - a to minimálně o profesionálním selhání. Nedivím se, že pak člověk ztratí důvěru, já si tehdy taky našla jinou oční.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na PíBí: jo, něco na tom je.Ale fakt je ten, že zubařů je žalostně málo,dobrých ještě méně. Spousta jich vůbec nové pacienty nebere,nebo nemají smlouvu s tvojí pojišťovnou a čekací lhůty pro nové pacienty jsou od 4 měsíců výše... trvalo mi rok, než jsem tuhle lékařku našla. Jeden známý mě odmítl kvůli pojišťovně (díky nečekané změně legislativy jsem si ji nestihla včas změnit), kamarádova matka taky nebere vůbec nikoho. Ptala jsem se na informacích, kamarádů... dobří lékaři prostě mají hned plno. I moje dosavadní lékařka po nějakém roce a půl soukromé praxe už nenabírá nové pacienty.
Doktor, ke kterému budu chodit je také hodně vytížený, ale po tom, co četl moji anamnézu, viděl současný stav chrupu, a do čeho mě tlačí, slitoval se nade mnou.
Vyčítala jsem rodičům, proč se mnou chodili k takové káče, ze které šel strach a která opakovaně odborně pochybila.

Cituji lemurka: Vyčítala jsem rodičům, proč se mnou chodili k takové káče, ze které šel strach a která opakovaně odborně pochybila.

A vy máte v rodině odborné vzdělání, či odborné posudky, že dokážete bez váhání říct, že odborně pochybili?
Moje matka je stomatolog se specializací na ortodoncii pracující na klinice při FN a občas slýchávám docela husté příhody, kdy někdo trvá na postupu, který komusi na netu pomohl a nenechá si poradit ani po konzultacích s dalšími ortodontisty. Nebo případ slečny, která trvá na rovnátkách, ale odmítá vytržení osmiček, i když právě ty jí, laicky řečeno, stlačují a křiví zuby.Tj po sundání bude do dvou let tam kde předtím.
Reaguji na Falcon: dobrý příspěvek
Lemurko, nemyslím to útočně, jen se ptám, protože každý lékař preferuje určitý způsob léčby.Ale nějak se mi nechce věřit, že by riskoval, zvláště jako soukromník, pověst a doporučoval něco, co ti nepomůže.
Chování neposoudím, nebyla jsem u toho, ale nemůžeš být třeba, i vzhledem k tomu, že jde o dlouhodobý problém, trochu přecitlivělá a vztahovačná?Nebylo to třeba řečeno trochu jinak?

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lusinda2: já jsem taky nechtěla být útočná nebo hnusná...jenom jsem si přečetla i jiné příspěvky zakladatelky a nabyla jsem dojmu, že na mém anebo třeba na tvém příspěvku bude něco pravdy...víc si ale rýpat nebudu...nechci nikomu kazit před víkendem náladu

Reaguji na Falcon: Četla jsem její témata a udělala jsem si obrázek.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Falcon: ale já bych si nechala poradit

s ní se nedalo mluvit. ano ze začátku se mi do rovnátek nechtělo, ale ortodontista mi navrhnul, že než celková rovnátka na celou čelist by stačila taková menší, jen na 4 zuby, s čímž bych souhlasila za předpokladu, že mi zubařka všechny t y4 zuby plus dva okolní spraví, aby tam ty rovnátka mohly jít... Ona ale na mne v ordinaci vybafla: takže vy nechcete rovnátka?! Já vám ten zub nebudu brousit! (to byla ta druhá varianta, ne že bych z ní byla taky nadšená, ale zuby už mám v takovém stavu, že 1,5mm zábrus stoličky už mne nevytrhne..) Říkala jsme jí, že na zkažené zuby mi nikdo rovnátka nedá. Ona najednou, že o těch kazech pod plombami ví... Hlavně, že mi nehce dát termíny, až za dav měsíce, pak se teprve budu moci objednat na další. Jinými slovy, než ona mi touto rychlostí zuby pozpravuje, ty horní se mi budou posouvat níž a níž a rovnátka pak budu muset nosit o to déle.
Celý den jsem o tom přemýšlela. Pořádně mě nepustila ke slovu, skákala mi do řeči. Když jsem, chtěla, aby mi vypsala další termíny, odmítla, že jeden termín mám.. Ona si podle mne myslí, že se ty rovnátka ve skutečnosti nechci a že je to jen záminka, aby mi ty zuby rychle spravila a že se pak na ty rovnátka z vysoka... Takže mám před sebou poslední návštěvu u ní, poté mám vypsány dva termíny k novému zubaři, podle kterého jsou rovnátka v mém případě zbytečná a hlavně za současného stavu chrupu (špatné plomby, kazy) a vysoké náchylnosti ke kazivosti zubů, prakticky nemožná.
Říkala jsem jí, že mám strach, že se mi budou zuby s rovnátky kazit a jestli neexistuje nějaké potahování skloviny nebo impregnace. Řekla mi, že když si budu čistit zuby, tak se mi nezkazí. Jako kdybych si je doposud nečistila... sama mi říkala už na začátku, že hygienu mám dobrou. Vyjmenovala jsem jí prostředky které používám, byla jsem u hygienistky atd. a zuby se mi kazí, Na to mi odsekla, že až někdo vymyslí něco, aby se nekazily zuby, dostane Nobelovku.

Reaguji na lemurka: zubařka je blbá, hygienistka je blbá..

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lusinda2: A vy máte v rodině odborné vzdělání, či odborné posudky, že dokážete bez váhání říct, že odborně pochybili?

Ano.

Jinak já svůj problém konzultovala ještě s dalšími dvěma stomatology. Jedním ortodontistou a jedním dalším lékařem, který na mě nemá žádný finanční záměr.
3 roky jsem chodila na jedno hodně drahé zubní pracoviště. Postup jejich léčby byl hodnocen celkem 4 zubaři takto:
* tak tohle jsem v životě neviděla, ani ve fakultce, a tam chodí různé hrůzy (pod kořenovou výoplní za 3000 smotek vaty)!
* co vám k tomu mám říct, stálo vás to spoustu peněz, ale bude vám to paní doktorka muset předělat...
* tento postup shledávám poněkud kuriózní (dávat jako provizorní výplň kompozita 2500 na 2 roky a pod ním nechat vatu)
* na poliklinice jsme tu koukali na tu vaši dokumentaci a snímky a jak jsme viděli, kam jste chodila, hned nám bylo vše jasné, tito lékaři nemají pacienty, ale klienty

a jinak já mám medicínské vzdělání, sice ne v oboru stomatologie, ale úplně blbá nejsem. No a že mám s doktory špatné zkušenosti, co s tím nadělám? Leda se můžu snažit být lepší. Od chvíle, kdy jsem se osamostatnila, si lékaře vybírám. Ano, po těchto zkušenostech jsem opatrná až nedůvěřivá.
S psychologem jsem tohle všechno probírala. On mi doporučil obrátit se ještě na někoho jiného, nezaujatého. Udělala jsem to a ulevilo se mi.
3 roky jsem drahému zubnímu pracovišti věřila, dojížděla 150 km, peněz nelitovala. Teď jsem přišla o dva zuby a čekají mě šílené výdaje za implantáty atd.

Ale nenechám se vytočit od přispěvatelek, u kterých jsem paranoidní mag.. Kdo mě zná, ví, že si nevymýšlím. Ani lhát neumím.

Možná, kdybych neměla své vzdělání a nerozumněla těm slovům v lékařských zprávách, byla bych šťastnější. Raději toho nechám, nebudu se hádat, je to na dlouhé vyprávění.
S křivdami z minulosti, které mají vztah k současnosti a na něž se nabalují další problémy, se špatně vyrovnávám, proto chodím k psychologovi, ano.

Cituji lemurka: Možná, kdybych neměla své vzdělání a nerozumněla těm slovům v lékařských zprávách, byla bych šťastnější. Raději toho nechám, nebudu se hádat, je to na dlouhé vyprávění.
S křivdami z minulosti, které mají vztah k současnosti a na něž se nabalují další problémy, se špatně vyrovnávám, proto chodím k psychologovi, ano.

A o tom psychologovi jsi neuvažovala?Mně to zase tak zcestné nepřijde.
OK určitě nejsi.

Cituji PíBí: Máme velkou výhodu.

ano máme velkou výhodu, že si můžeme najít blbce, kterému nejde o zdraví pacienta, ale o vlastní peněženku. Já mám zdravé zuby a když jsem přišla do oridinace jednoho zubaře, tak si vymyslel sumy za 50.000 Kč. Jsem ho poslala rychle do...o přístupu dalších zubařů či lékařů si myslím svoje. Tj. dneska si můžeš vybrat zubaře jakého chceš, ale musíš taky pořádně zaplatit a když nezaplatíš, tak tě klidně nechají chodit bez zubů

 

Váš příspěvek

Chování lékařů k pacientům

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené