Smazat

Chování lékařů k pacientům

Netajím se tím, že mám odpor k systému českého zdravotnictví a že některé lékaře nenávidím. Jsou i tací, které ctím. Nyní mě ale jedna zubařka, kterou jsem donedávna všude vychvalovala, zaskočila svým jednáním. Zjistili mi diagnózu, se kterou se těžko srovnávám. Nejde sice o život, není to rakovina, ale znamená to pro mne doživotní návštěvy u ní a dalších specialistů. Na rozvoji onemocnění se podílela špatná lékařská péče v dětství (léky odvápňující zuby a kosti, poškozující sklovinu) i špatná zubařská péče v posledních letech. Stálo mě to hodně času, dojíždění, desítky tisíc, výsledek nula. Světe div se, jsem se v ordinaci rozbrečela.
Postup současné lékařky byl oproti předchozí lékařce určitě lepší, přístup férovější a léčba už mě tolik finančně nedrtila. Nyní mě však nutí k zákroku, do kterého se mi nechce. Sama mi dala doporučení ke specialistovi.Původně měl 3 varianty léčby, po podrobnějším vyšetření již jen 2, z nichž jsem si vybrala tu méně finančně i časově náročnou (1 týden v.s. 2-3 roky). Ona se mnou však nesouhlasí a doslova mi cpe ten druhý postup,tedy rovnátka. Ovšem to je začarovaný kruh, protože doktor mi nedá rovnátka, dokud ona nedokončí sanaci zubů. Doktorka mě však odmítá ošetřovat častěji než jednou za dva měsíce, tedy bych se rovnátek dočkala tak za rok...
Při poslední návštěvě na mne byla drsná. Řekla jsem jí důvody proč jsem se tak rozhodla a argumentovala jí tím, že dokud nebudu mít zpravené zuby,že mi na ně stejně nikdo rovnátka nedá. Ona se naštvala a m.j., jestli prý chodím k psychiatrovi?
Tak toto už na mě bylo moc. Rozdýchala jsem to. Ale chystám se jí napsat dopis, ve kterém jí vysvětlím to, co jsem jí chtěla říct už v ordinaci, kdyby mi neskákala do řeči a neštěkala na mne. Taky bych jí ráda napsala, že chodím k psychologovi a že žádnou duševní chorobou, dokonce ani depresí netrpím.
Ona si prostě myslí, že rovnátka nechci za žádnou cenu. Já bych o nich i uvažovala, ale když vidím její přístup a ochotu, nechce se mi čekat 4 roky, až mi budou moci udělat můstek nebo implantáty.
Při poslední návštěvě jsem měla v očích slzy. Zuby si čistím jak mag.., dvě pasty, nitě, elmex gel, teď zkouším Dentivac a zuby se kazí a kazí a kazit budou, kór pod rovnátky. Ale s tím psychiatrem mě fakt vytočila. Rozleželo se mi to až při příchodu domů.
Přes protekci jsem sehnala jiného zubaře, který má na celou věc jiný názor a vůbec se mě snaží spíše uklidnit, než rozčílit.
 
arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na eve.: Taky dobrý

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na eve.: to jsem taky zkoušela. Býval na recept, sehnala jsem si ho přes známého. Hygienistka mi řekla, že má význam jen ve fázi prořezávání zubů. Ale poslední dobou ho zase beru, Tak nevím.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud se ti kazí zuby, jsou fixní rovnátka neskutečná hloupost - v tom ti dá zapravdu každý schopný dentista. Nejprve se musí řešit kazivost, popřípadě protetika implantátem nebo můstkem, ale osobně bych na rovnátka ani nepomyslela.
A jen tak mimochodem - základ zubů se vytváří v raném dětství, teď už to stravou nespravíš.
Možná Elmex geele zachrání něco málo, ale určitě si kup pastu, kde je zvýšené procento Cetylpiridium chloridu, který odstraňuje plak sám o sobě, zlepší se tak čistota zubů. Pokud máš i problémy s dásněmi, tak nasaď probiotické lactobacily L.prodentis, ty ničí špatné bakterie a udržují orální rovnováhu.
Mimochodem je mi 27 a nemám ani jeden kaz, ale díky rovnátkům (sundavacím) se mi u jednoho zoubku odhalil dentin, tak bojuju proti citlivosti Biorepair pastou.

arrow
profile_image
lemurka
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Memiel: Tak jsem se optala několika zubařů. Ukázala jsem snímky a otisky. Vlastně všichni krom jednoho ortodontisty a mé (nyní již bývalé) zubní lékařky mi všichni potvrdili, že rovnátka jsou zbytečná, ba dokonce nebezpečná při mé kazivosti.
Momentálně jsem si našla novinku Interprox gel. Složení vypadá zajímavě (fluor, xylitol, cetylpiridium chlorid...).
Zuby mi zničila v prvé řadě neuroložka, která mě cpala nejhoršími antiepileptiky, které existují. V druhé fázi mě poškodili na jedné zubní klinice. Do nekonečna mi cpali do zubů dlouhodobě provizorní výplně ze skloionomerního materiálu (po něm zub ypraskjí) a jako bonus pod nimi nechávali vatu. Prý kvůli lepší přístupnosti. Netušili však, že od nich po letech odejdu a všechno praskne. Nyní mají ostudu ve stomatologických kruzích.

 

Váš příspěvek

Chování lékařů k pacientům

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené