Smazat

Chřipka a deprese z necvičení

Už od soboty jsem nemocná. Miluju cvičení a vše kolem ale nejsem schopná cvičit. Docela mě to uvádí do deprese.. Myslím jen na to co budu cvičit. Cítím jak slábnu a bojím se že po výlečení se budu muset vrátit znova na začátek. A to už jsem byla skoro před cílem :-( Jsem nešťastná!

Cvičím už od dubna 2013. Za tu dobu jsem shodila přes deset kilo. Zbývá mi posledních 5 k mé vysněné váze.

Bohužel mě teď, ale schvátila chřipka, takže skoro necvičím. Hrozně mě to, ale mrzí. Pohyb jsem si strašně zamilovala.
Momentálně mě nic netěší a bojím se, že se kila tímhle nic-neděláním začnou vracet.
Nikdy jsem nedržela žádné hloupé diety. Všechno jsem pracně schodila pořádnou stravou (žádným hladověním). A řádným pohybem.

Ale víc jak tohle mě mrzí že nemohu cvičit. Naposledy jsem pořádně cvičila v pátek. Potom jsem měla plánový Rest Day na sobotu a neděli. V sobotu se chřipka začala pořádně projevovat. V pondělí jsem raději necvičila vůbec. Včera lehkou půl hodinku posilka (žádné kardio, to by mě asi zabilo) a dnes jen 20 minutek.. Jsem zvyklá cvičit hodinu. Střídám kardio s posilováním. A tohle flákání mě vážně ubíjí. Ztrácím sílu a radost do života. Říká se, že strava je 70% a 30% cvičení, jenže já si pohyb strašně zamilovala.

Máte nějaké tipy jak se co nejdřív dostat do pohody? Co během nemoci dělat (kromě spánku a ležení)? Co pomáhá na depresi vám ?

Děkuju za tipy Vím, že jsou závažnější problémy, ale já se potřebuji někde vypovídat

Někteří lidé hledají výmluvy proč necvičit, já bych udělala cokoliv abych cvičit mohla
 
arrow
profile_image
brusinka91
od 26. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já být tebou, tak se první pořádně vyléčím, jinak se ti to bude táhnout a slabá a "nachcípaná" budeš pořád.. Zkusila bych se nějak zabavit, knížka, filmy, seriál, nebo si třeba malovat, psát deník.. Možná jestli nebudeš mít vyloženě teploty a nebude ti až tak blbě, zkusila bych krátké procházky venku, to je taky pohyb
Jinak chci ještě dodat, že tě obdivuju za to, jak tě cvičení baví. Já jsem od 6 do 16 let profesionálně tancovala, měla perfektní postavu (ještě i nějakou dobu potom), ale pak jsem přestala, zlenivěla a zaoblila se a teď mám problém se k pravidelnému pohybu dokopat. Ale snad se do toho taky dostanu
Přeju brzké uzdravení

arrow
profile_image
lentilkah
od 19. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pořádně se vylež, tělo potřebuje klid. S následnou zátěží bych pak začínala pozvolna. Týden se to bez cvičení nezblázní.

Děkuju za názory

brusinka91: To je náhodou pěkné že si tak dlouho tancovala a na takové úrovni Já byla vždy líná a tlustá No a jednoho dne jsem se sebou začala něco dělat

Myslím, že to pořád v sobě máš a kdyby jsi začala zase tancovat tak kila půjdou rychle dolů Určitě jak jednou začneš tak už nebudeš moct přestat

arrow
profile_image
brusinka91
od 26. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na fitnesslove: No, já bych i ráda Ale nejdřív musím trochu zhubnout a pak se možná přihlásím na nějaké taneční lekce Ale v té formě jako tehdy už nikdy nebudu, to je mi jasné a jsem s tím smířená. Ale chce to začít se hýbat, snad to půjde, když mám teď motivaci - svatební šaty

arrow
profile_image
kostka
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

V nemoci cvičit je velmi nebezpečné. Skutečně se nejprve uzdrav, nebo během nemoci nepřibereš, pokud nebudeš jíst jako zběsilá, ale pokud ti není dobře, tak tejně na jídlo nemáš myšlenky. Odpočiň si, pusť si hezký film nebo se prospi.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cvičím hodně, průměrně 4x týdně a po 2 hodinách, zbylé dny mám většinou volné. Naštěstí mi nikdy nebylo tak špatně, abych musela přestat cvičit delší dobu, když mi není dobře, tak jen necvičím mezi lidmi. To ale není tvůj případ, máš chřipku a jestli necvičíš od soboty, vůbec nic se neděje a ničeho se neboj. Taková pauza je pro tvoje tělo neškodná, ba naopak. Pár dní ti neublíží, tělo se zregeneruje, svaly si odpočinou a na postavě se to nemá šanci projevit. Pauzy od cvičení na pár dní zařazuju úplně cíleně už roky, moje postava pak vypadá líp, protože svaly potřebují na regeneraci odpočinek a pokud bych hodně intenzivně cvičila bez odpočinku, tak bych vypadala jak gorila - rychle se osvaluji. I moje šlachy a klouby volno uvítají, protože po pauze mi jde líp protahování. Jak psal někdo výše, nestresuj se, zelez si do postele, pusť si nějaký film a v klidu odpočívej.

arrow
profile_image
Serpentia
od 19. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Chápu Tě, taky jsem cvičební maniak, 5-6x týdně je pro mě normální Ale cvičení během nemoci, jak píše kostka, je nebezpečné. Tělu jen přitěžuješ a nemoc prodlužuješ. Nezdá se to když jen ležíš, ale během nemoci má tělo velký energetický výdej, pracuje na obnově "normálního stavu" a tím, že během nemoci cvičíš, ho obíráš o cennou energii. Navíc, pauzy ve cvičení jsou doporučované i v běžných programech, svaly se zregenerují.
Je výborné, že Tě to tak chytlo, gratuluji A taky, když se na to podíváš racionálně..píšeš, že jsi začala cvičit v dubnu 2013, předtím jsi jistě měla mnohem delší období než týden bez cvičení..a připadá Ti, že jsi každý týden přibírala, nebo se cítila čím dál slabší..?
Tak během nemoci se můžeš kolem fitness dál vzdělávat, kouknout na články, najít si recepty, nebo se můžeš věnovat vzhledu těla i jinak, udělat si masku na obličej, zábal na vlasy, nalakovat nehty,..

 

Váš příspěvek

Chřipka a deprese z necvičení

:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video   Přidat obrázky 

Nápověda 

Jak vložit obrázek Vkládání obrázků do příspěvku Klikněte na tlačítko Přidat obrázky a v dialogovém okně si ve svém počítači vyberte obrázek, který chcete poslat. Neměl by být příliš velký, neupravený obrázek z digitálního fotoaparátu se vám odeslat nepodaří. Do jednoho příspěvku můžete najednou odeslat až tři obrázky. Ke každému obrázku připište popis. Nezapomeňte také něco napsat do samotného příspěvku, jenom obrázky bez textu příspěvku odeslat nelze.

Jak vložit video Vkládání videa do příspěvku 1. Nejprve si zjistěte adresu videa 2. Tvar adresy videa pro YouTube je tento:https://www.youtube.com/watch?v=1aVLdeIKZuM 2. Adresu si zkopírujte např. pomocí Ctrl-C a vraťte se do Omlazení.cz 3. Nad formulářem (tím velkým bílým obdélníkem) pro psaní příspěvku klikněte na ikonu YouTube YouTube video a adresu videa vložte do okénka. 4. Kliknutím na OK se vám video vloží do příspěvku.

Jak vytvořit pěkný odkaz Vkládání pěkných odkazů 1. Zatím neklikejte na žádné tlačítko 2. Napište větu, která má obsahovat pěkný odkaz 3. Jděte na cílovou stránku a z adresního řádku prohlížeče si naberte (Ctrl-C) její adresu. 4. Vraťte se ke svému rozepsanému příspěvku a část věty, ze které se má stát odkaz, označte myší. 5. Teprve nyní klikněte na tlačítko pro vkládání pěkných odkazů: pěkný odkaz 6. Otevře se dialogové okénko - vložte do něj adresu cílové stránky (Ctrl-V). 7. Okénko zavřete a je to. 8. Nelekněte se toho dlouhého kódu, který se vám vložil do příspěvku. Poznámka Odkazy můžete také jednoduše napsat (stačí začít www…) a budou funkční (jen nebudu tak "pěkné"…)

Závazná pravidla Omlazení.cz

Pravidla Bazaru

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené