5 tipů, když se vytrácí chuť na sex

Vzájemná intimita mezi partnery je důležitou součástí vztahu. Když to v sexu začne skřípat, často se to projeví i v dalších aspektech partnerského života. Pokud tyto problémy nezačnete včas řešit, mohou dokonce vést až k rozchodu či rozvodu. Jestliže tedy jeden z vás nemá dlouhodobě chuť na sex, nezavírejte před tím oči a snažte se najít co nejrychleji řešení.

1) Zbavte se stresu, zbavte se problémů

Psychická pohoda a energie je pro sexuální život velmi důležitá. Dlouhodobý stres vede k depresím a ke ztrátě libida. Těžko budete mít chuť na sex, když máte starosti. Naučte se proto relaxovat a práci nechte v práci - nenoste ji s sebou domů. 

K dobré náladě a vyplavení stresu vám pomůže třeba sport, při kterém se uvolňují endorfiny. Pro utužení vztahu je ideální, když budete sportovat spolu s partnerem. Zkuste si spolu zaběhat nebo zajít na jógu. Pak si dejte společnou sprchu, masáž a pokračování je už jen na vás.

img

Společná koupel vás zbaví stresu a naladí na správnou vlnu.

2) Ženy i muži v přechodu

V období přechodu se snižuje hladina některých hormonů (u mužů testosteronu, u žen estrogenu a progesteronu) a dochází ke ztrátě libida. Pro znovuobjevení chuti na sex vám pomohou přírodní afrodiziaka. Ženy po menopauze navíc často trápí vaginální sucho a bolestivý pohlavní styk, což lze vyřešit lubrikačním gelem

"Přišla na mě menopauza a dny, kdy jsem mívala několikanásobné orgasmy už jsou dávno pryč. Vlastně celkově mě sex už nevzrušuje, protože to teď víc bolí. Dělám to jenom abych uspokojila manžela. Takže s radostí vítám lubrikant nebo cokoliv, co mi pomůže dosáhnout orgasmu." Marie60

3) Nemoci je třeba léčit

Nejčastějšími zabijáky sexu jsou cukrovka, vysoký tlak, nemoci srdce a poruchy štítné žlázy. U žen zvyšují riziko gynekologických zánětů, které jsou příčinou bolesti při styku a nízkého zvlhčení pochvy, u mužů se častěji projevují poruchy erekce. To vše vede k tomu, že začnete sex omezovat (i když třeba jen nevědomky). Protože tyto nemoci nelze ihned a snadno vyléčit, je důležitá prevence, tedy zdravý životní styl

Za nechutí k sexu může stát také vyrážka, infekce, mykóza nebo pohlavní choroba. O těchto problémech moc lidí mluvit nechce, jenže to je špatně. Partner se musí dozvědět pravou příčinu vašeho nezájmu o sex. Že je návštěva lékaře nezbytná, snad není potřeba zmiňovat.

4) Nuda jako zabiják sexu

Pokud máte rutinní a monotónní sex, tak na něho potom nemáte ani chuť. Pro oživení jsou ideální erotické pomůcky, páry s oblibou používají např. masážní hlavice, protože kromě intimní stimulace je mohou použít i na rozmasírování ztuhlých svalů.

Tip: Soutěžte o voucher v hodnotě 3000 Kč na erotické pomůcky. Soutěž běží zde.

Okořenit postelový život můžete novými polohami, které vám umožní erotický nábytek či přes hraní rolí, tzv. role playing. Sex bude jiný, neobvyklý a to je proti stereotypu dobrá obrana. Zkuste taky sex na neobvyklých místech, třeba při procházce lesem nebo v kabinkách obchodu. Uvidíte sami, co udělá trocha adrenalinu...

"Je mi padesát a s partnerkou jsme si chtěli trochu okořenit sexuální život a znovu rozdmýchat ohně lásky. Objednali jsme si realistický vibrátor a partnerka hned po vyzkoušení říkala, že je to naprosto fantastické. Tahle hračka nám rozhodně vrátila do života vášeň." MirekT

img
Experimentujte a zkoušejte sex na neobvyklých místech.

5) Pozor na některé léky

Sexuální vzrušení výrazně tlumí antidepresiva a sedativa. Naštěstí u některých léků existují alternativy, které vliv na sexuální touhu minimalizují. Pokud tedy nemáte chuť na sex, zeptejte se doktora, zda to nemůže být vašimi léky a zda vám nemůže předepsat jiné. 

Averzi k sexu může způsobit i hormonální antikoncepce. Na vině bývají rozkolísané hladiny hormonů. Zkuste spíše gestagenní antikoncepci, která neobsahuje estrogen. Pokud změna nepomůže, můžete zkusit prášky vysadit a 2 - 3 měsíce používat jiný typ ochrany, např. kondomy. Po vysazení prášků jsou některé ženy samy překvapené, jak moc jim tlumily chuť na sex. 

Jaké je tajemství spokojeného sexuálního života?

V dnešní době plné stresu je to hlavně o zdravém těle, psychické pohodě a vzájemném porozumění. Cvičte, relaxujte, travte co nejvíce času společně s partnerem, buďte si oporou, experimentujte v sexu a nebojte se bavit o svých touhách i problémech. A pokud se náhodou objeví nějaká zdravotní překážka, nestyďte se, neotálejte a jděte co nejdříve k doktorovi. Jen tak si zajistíte, že budete stále při chuti, že vám to bude v sexu klapat a že vás to nepřestane bavit. 

Komentáře

Žakuja
Tak u mě stres moc ovlivnit nejde
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Neseďte doma – 5 tipů na to, jak prožít víkend naplno

Neseďte doma – 5 tipů na to, jak prožít víkend naplno

Životní styl komerční článek

Celý týden se těšíte na sobotu a neděli, děláte si velkolepé plány a pak stejně zůstanete zavření doma a koukáte na televizi? Pojďte to změnit. Přinášíme 5 tipů, jak prožít víkend naplno, ať už máte zrovna na účtě naspořeno nebo naopak vaše kapsa zeje prázdnotou. Vyberte si z našich tipů ten nejlepší víkend pro vás a vaši rodinu.

NOVÉ
Máme 4 tipy, jak bojovat s digitální únavou očí

Máme 4 tipy, jak bojovat s digitální únavou očí

Životní styl

V době počítačů, chytrých telefonů a nejrůznějších displejů na každém kroku jsou naše oči neustálé zatížené, často bez možnosti si alespoň na chvilku odpočinout. Je několik příznaků, podle kterých únavu očí můžete poznat, ale máme i několik praktických tipů, jak digitální únavě očí čelit.NOVÉ
Trápí vás problematická pleť? Možná jen nevíte, jak ji správně čistit

Trápí vás problematická pleť? Možná jen nevíte, jak ji správně čistit

Kosmetika komerční článek

Můžete sáhnout po těch nejkvalitnějších krémech, vybírat drahá pleťová séra a přesto nebudete při pohledu do zrcadla spokojená. Pokožka reaguje na zdánlivé maličkosti, působení vnějšího prostředí i to, jak se stravujeme. Naprostým základem je však správné čištění. Víte, jak na to?