6 věcí, které děláte při půjčování peněz špatně

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Možná jste se i vy sami dostali do situace, z níž vás může vysekat pouze půjčka většího či menšího objemu. Nutno podotknout, že půjčka není ostuda. Je ovšem potřeba vědět, jak ji vybrat a sjednat, aby vám z domácího rozpočtu ukrojila pokud možno co nejméně a zbytečně vám nepřidělala vrásky na čele. Přinášíme přehled několika věcí, které děláte při půjčování peněz špatně a do budoucna byste se jich měli vyvarovat.

img

Na půjčku nemáte 

Je potřeba počítat s tím, že každou – byť i sebemenší půjčku – bude potřeba jednou splatit. U mikropůjček (půjčky zpravidla do 5 000 Kč), navíc nejde o nijak dlouhé lhůty splácení. Ty se většinou pohybují na hranici 30 dnů. Pokud víte, že je vaše finanční situace špatná, půjčka k jejímu zlepšení rozhodně nepřispěje. Ba právě naopak, přidělá vám spoustu dalších problémů a komplikací. 

Lepíte jednu půjčku půjčkou druhou 

Řešením vaší nepříjemné finanční situace rozhodně není ani to, pokud budete vytloukat klín klínem. Dostanete se tak do začarovaného kruhu, jehož opuštění je velmi náročné a vyžaduje spoustu sebekázně. Pokud víte, že je vaše finanční situace špatná a nezvládáte splácet jednu půjčku, v žádném případě si nepůjčujte u druhého věřitele. Pokud přeci jen máte více půjček, je na místě přemýšlet o konsolidaci nebo jejich refinancování. Pozor, banky většinou neumožňují konsolidovat nebo refinancovat nebankovní závazky. 

Půjčky neporovnáváte 

Narazili jste na zajímavou nabídku a právě vypisujete online žádost? Zadržte! Rozhodně nesázejte na první kartu, která se vám dostane do ruky. V současné době poskytuje nebankovní půjčky na našem trhu více než osm desítek poskytovatelů. Mnohdy je proto obtížné se v jejich nabídkách bezpečně zorientovat. V takovém případě vám pomohou nezávislé srovnávače a kalkulačky, do kterých zadáte vlastní parametry. 

Nejdůležitější je pro vás úrok 

Úrok půjčky je samozřejmě důležitým parametrem. Při rozhodování, kterého poskytovatele zvolit, by ale neměl hrát zásadní roli. Mnohem lepší vypovídací schopnost má hodnota RPSN, která v sobě zahrnuje nejen zmíněný úrok, ale také poplatky spojené s vedením úvěru nebo pojištěním. Pokud společnost u vybrané půjčky RPSN nezveřejňuje, nebojte si tento údaj vyžádat. Solidní společnost by vám ho měla poskytnout bez větších rozpaků. 

V žádosti o půjčku lžete

Poskytovatele půjčky, který bude nejlépe vyhovovat vašim představám a požadavkům, už máte vybraného. Nyní se chystáte vyplnit online žádost. Během tohoto procesu buďte pozorní, kontrolujte chyby a překlepy, ověřte, zda se vám věřitel dovolá a zvedejte také neznámá čísla. V žádosti o půjčku v žádném případě nelžete, věřitel má nespočet způsobů, jak zadané údaje ověřit. Pokud zjistí, že nejsou pravdivé, půjčku bez pardonu zamítne. 

Problémy neřešíte 

Pokud se během splácení dostanete do komplikací, neprodleně kontaktujte věřitele. Spravte jej o své aktuální situaci a domluvte se na odkladu splátek nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři. V případě prvním ale počítejte s tím, že bude potřeba uhradit menší jednorázový poplatek. Pokud budete splatnost půjčky odkládat pravidelně, může se vám ve finále prodražit i sebevíce výhodná půjčka.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
NOVÉ
Výběry ze všech bankomatů zdarma v Česku i ve světě. Kdo tuto výhodu nově nabízí?

Výběry ze všech bankomatů zdarma v Česku i ve světě. Kdo tuto výhodu nově nabízí?

Životní styl

I přestože platba kartou je v České republice velmi oblíbená, bez výběru hotovosti z bankomatu se občas neobejdeme. Víte, na kolik vás ale takový výběr vůbec vyjde? Máte přehled o poplatcích za svůj běžný účet? Ne nadarmo se říká, že: „Halíře dělají talíře,“ tak vezměte do rukou svůj výpis a spočítejte si, kolik peněz měsíčně vyhodíte z okna.

NOVÉ
Víme, proč máte pořád hlad a nehubnete

Víme, proč máte pořád hlad a nehubnete

Životní styl

Pronásleduje vás častý pocit hladu, mnohdy doprovázený kručením v břiše, i když jste před necelou hodinou snědli plný talíř jídla? Existuje několik příčin, které způsobují, že se většinu dne cítíme hladoví a nemůžeme se zbavit myšlenek na jídlo.TIPY A TRIKY
Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Holky sobě aneb proč je nejlepší jet do lázní s kamarádkou?

Životní styl komerční článek

Důvodů, proč se vydat na čistě dámský víkend, je hned několik. Pobavit se ve společnosti stejně nezadané kamarádky, relaxovat pár dní s maminkou či sestrou nebo oslavit rozlučku se svobodou. V lázních na vás bude čekat nespočet příjemných wellness procedur a navíc si užijete společnost spřízněných holčičích duší!