6 věcí, které děláte při půjčování peněz špatně

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. Možná jste se i vy sami dostali do situace, z níž vás může vysekat pouze půjčka většího či menšího objemu. Nutno podotknout, že půjčka není ostuda. Je ovšem potřeba vědět, jak ji vybrat a sjednat, aby vám z domácího rozpočtu ukrojila pokud možno co nejméně a zbytečně vám nepřidělala vrásky na čele. Přinášíme přehled několika věcí, které děláte při půjčování peněz špatně a do budoucna byste se jich měli vyvarovat.

img

Na půjčku nemáte 

Je potřeba počítat s tím, že každou – byť i sebemenší půjčku – bude potřeba jednou splatit. U mikropůjček (půjčky zpravidla do 5 000 Kč), navíc nejde o nijak dlouhé lhůty splácení. Ty se většinou pohybují na hranici 30 dnů. Pokud víte, že je vaše finanční situace špatná, půjčka k jejímu zlepšení rozhodně nepřispěje. Ba právě naopak, přidělá vám spoustu dalších problémů a komplikací. 

Lepíte jednu půjčku půjčkou druhou 

Řešením vaší nepříjemné finanční situace rozhodně není ani to, pokud budete vytloukat klín klínem. Dostanete se tak do začarovaného kruhu, jehož opuštění je velmi náročné a vyžaduje spoustu sebekázně. Pokud víte, že je vaše finanční situace špatná a nezvládáte splácet jednu půjčku, v žádném případě si nepůjčujte u druhého věřitele. Pokud přeci jen máte více půjček, je na místě přemýšlet o konsolidaci nebo jejich refinancování. Pozor, banky většinou neumožňují konsolidovat nebo refinancovat nebankovní závazky. 

Půjčky neporovnáváte 

Narazili jste na zajímavou nabídku a právě vypisujete online žádost? Zadržte! Rozhodně nesázejte na první kartu, která se vám dostane do ruky. V současné době poskytuje nebankovní půjčky na našem trhu více než osm desítek poskytovatelů. Mnohdy je proto obtížné se v jejich nabídkách bezpečně zorientovat. V takovém případě vám pomohou nezávislé srovnávače a kalkulačky, do kterých zadáte vlastní parametry. 

Nejdůležitější je pro vás úrok 

Úrok půjčky je samozřejmě důležitým parametrem. Při rozhodování, kterého poskytovatele zvolit, by ale neměl hrát zásadní roli. Mnohem lepší vypovídací schopnost má hodnota RPSN, která v sobě zahrnuje nejen zmíněný úrok, ale také poplatky spojené s vedením úvěru nebo pojištěním. Pokud společnost u vybrané půjčky RPSN nezveřejňuje, nebojte si tento údaj vyžádat. Solidní společnost by vám ho měla poskytnout bez větších rozpaků. 

V žádosti o půjčku lžete

Poskytovatele půjčky, který bude nejlépe vyhovovat vašim představám a požadavkům, už máte vybraného. Nyní se chystáte vyplnit online žádost. Během tohoto procesu buďte pozorní, kontrolujte chyby a překlepy, ověřte, zda se vám věřitel dovolá a zvedejte také neznámá čísla. V žádosti o půjčku v žádném případě nelžete, věřitel má nespočet způsobů, jak zadané údaje ověřit. Pokud zjistí, že nejsou pravdivé, půjčku bez pardonu zamítne. 

Problémy neřešíte 

Pokud se během splácení dostanete do komplikací, neprodleně kontaktujte věřitele. Spravte jej o své aktuální situaci a domluvte se na odkladu splátek nebo nově nastaveném splátkovém kalendáři. V případě prvním ale počítejte s tím, že bude potřeba uhradit menší jednorázový poplatek. Pokud budete splatnost půjčky odkládat pravidelně, může se vám ve finále prodražit i sebevíce výhodná půjčka.  Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.NOVÉ
Naučte se efektivně regenerovat. Vyzkoušejte 5 tipů regenerace po tréninku doporučovaných odborníky

Naučte se efektivně regenerovat. Vyzkoušejte 5 tipů regenerace po tréninku doporučovaných odborníky

Životní styl

Pravidelně cvičíte, přesto se vám stává, že se po tréninku nemůžete další dny ani hnout? Na vině je svalová horečka, kterou může způsobovat špatný trénink nebo nedostatečná regenerace. Jak správně regenerovat a vytěžit ze sportu pro své tělo maximum?