6 potravin, které stojí za krásnými a zdravými vlasy

Mít krásné, hebké a zdravě vypadající vlasy jako z reklamy je snem mnoha žen i mužů. Věděli jste, že nejen správná péče, ale i to, co jíte, má lví podíl na výsledném vzhledu a zdraví vašich vlasů?

img

Za rok naše vlasy průměrně povyrostou o 15 cm. Na to, jak porostou ty vaše, jejich sílu a zdraví má vliv řada faktorů, jako je věk, genetické predispozice nebo vaše stravování.

Pokud toužíte po dlouhodobě krásných, pevných a upravených vlasech, měli byste se vedle vhodné péče zamyslet také nad jejich výživou zevnitř pomocí vyváženého jídelníčku a dostatečného pitného režimu. Přečtěte si, čím své vlasy můžete podpořit a jaké potraviny budou milovat.

Ryby

Tučné ryby jako losos, sardinky nebo makrely obsahují zdravé omega-3 mastné kyseliny. Ty posilují naši imunitu, takže vás hned neskolí obyčejná chřipka, ale také podporují růst vlasů a udržují je přirozeně lesklé. Účinky mastných kyselin zkoumala řada studií a výsledky ukazují, že doplňky stravy s omega-3 a 6 mastnými kyselinami nebo rybím olejem výrazně snižují padání vlasů a přispívají k hustší a pevnější kštici.

Sladké brambory

Sladké brambory jsou bohaté na beta-karoten, které naše tělo přetvoří ve vitamín A. Ten podporuje přirozenou produkci kožního mazu, rychlejší růst a pevnější vlasy. Brambor určitě nepotřebujete sníst mnoho – jediná, středně velká sladká brambora vám dodá čtyřikrát větší množství vitamínu A, než je vaše denní potřeba.

Vejce

Protein (bílkovina) je základním kamenem zdravých vlasů. Vlasové folikuly jsou tvořené převážně bílkovinami a bez nich zkrátka „nedrží pohromadě“ – jsou suché, lámavé a na vzhledu jim nepřidávají ani roztřepené konečky. Vejce jsou nejen skvělým zdrojem bílkovin, ale také biotinu (vitamínu B7, který je nezbytný pro produkci keratinu a podporuje růst vlasů), zinku, selenu a dalších vhodných živin pro vaše vlasy.

Tip: Se suchými a poškozenými vlasy zacházejte s nejvyšší opatrností, abyste jim ještě více neublížili. Při česání zvolte šetrný hřeben, například od značky Tangle Teezer, který je nebude ničit ani vytrhávat.

Špenát

Zelená listová zelenina jako špenát nebo kapusta je plná vitamínu A, železa, kyseliny listové a vitamínu C. Tato vitamínová bomba se stará o zdraví vlasové pokožky a udržuje pokožku i vlasy hydratované, takže mají menší tendenci se lámat. Železo zas podpoří vaše červené krvinky, které roznášejí přísun kyslíku do celého těla, a tak podpoří růst a obnovu vašich vlasů.

Řecký jogurt

Řecký jogurt je bohatý na protein, základní stavební kámen vašich vlasů. Kromě toho obsahuje také vitamín B5 (kyselinu pantothenovou), která působí proti řídnutí a vypadávání vlasů a často ji najdete ve složení produktů péče o vlasy, které cílí právě na tyto problémy. Pokud své vlasy chcete podpořit i řádnou péčí, vsaďte například na Kérastase šampon.

Mořské plody

Ústřice jsou bohatým zdrojem zinku. Řada studií ukazuje, že pravidelné užívání doplňků potravy s obsahem zinku pomáhá nejen zastavit řídnutí a padání vlasů, ale i znovu obnovit jejich růst. Pro růst vlasů jsou skvělé také krevety, které obsahují protein, vitamíny B a D, zinek, železo, a v menší míře i omega-3 mastné kyseliny. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

To Tap: Alternativní parfumerie, která okouzlila Brňany

Kosmetika komerční článek

Na začátku stála myšlenka dopřát zákazníkům i ty nejluxusnější parfémy za přijatelné ceny. Mladý pár z Brna se proto rozhodl otevřít parfumerii, kde budou zákazníci vybírat čichem a nikoliv podle značky a vzhledu flakónku. A zabralo to.

DOPORUČUJEME
K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

K moři 2020 s úsměvem na tváři navzdory koronaviru

Životní styl

Mnozí si nejspíš doteď pamatují neuvážené výroky o tom, že kvůli koronaviru se letos k moři nepodíváme. Později média přišla s tím, že budeme moct jedině do Chorvatska, nebo třeba že na plážích v Řecku nás čekají plexiskla. Z Itálie média udělala masový hrob. Na dovolenou by tam jel jedině šílenec! Jaká je skutečnost?DOPORUČUJEME
Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Uzené maso a zdraví: Mýty versus realita

Životní styl komerční článek

Pomalé uzení studeným nebo teplým kouřem představuje jednu z nejstarších forem konzervace masa. Přesto kolem něj panuje řada mýtů. Zjistěte, kde je pravda.