5 věcí, které lidi nejčastěji odradí po první návštěvě fitness centra

Výběr posilovny je klíčovým aspektem každého sportovního plánování. Pokud se ve fitness centru nebudete cítit dobře, bude vás to demotivovat od samotného cvičení. Co návštěvníkům fitka vadí ze všeho nejvíc? Zašli jsme se jich zeptat.

1. Nepoměr ceny a vybavenosti fitness centra

Cena je často rozhodující činitel, podle kterého si člověk volí svoje fitness centrum. Vyšší cena přitom ale nemusí být vždy to, co návštěvníka fitka odradí. „Nevadí mi, pokud je cena o něco málo vyšší, ale musí tomu odpovídat vybavení fitka,“ říká policista Robert (48 let). To znamená, že kromě základních strojů na cvičení jsou v posilovně k dispozici i moderní stroje. Samozřejmostí je dostatečné množství činek (od těch nejlehčích až po ty nejtěžší pro hardcore trénink). Ve smíšené posilovně by měly být také specifické stroje a pomůcky pro ženy.

2. Nepořádek v šatnách a prostorech posilovny

I když za nepořádek jsou ve většině případech zodpovědní samotní cvičenci, zároveň si na něj hromadně stěžují. „Naprosto nepřijatelná je pro mě špinavá podlaha ve sprše. Stejně tak mi vadí páchnoucí toalety nebo třeba chybějící toaletní papír,“ popisuje svou zkušenost asistentka prodeje Lenka (26 let). Instalatér Petr (32 let) nemá pro změnu rád, když je nepořádek v prostorech posilovny: „Často se setkávám s tím, že činky nejsou na svém místě. Když si chci zacvičit s osou, musím hledat kotouče stejné váhy po celém fitku.“

3. Nepříjemný a nekvalifikovaný personál

Personál má na klienty v posilovně nemalý vliv a dokáže jim cvičení zpříjemnit nebo je od další návštěvy fitka úspěšně odradit. „Už dvakrát jsem změnila posilovnu jen kvůli tomu, že paní na recepci se na mě pokaždé doslova šklebila. Kromě toho mi tam nebyli schopní poradit, jak stroje správně používat ani jaký protein se pro mě hodí po cvičení,“ stěžuje si studentka Petra (19 let). Negativně lidé v posilovně vnímají i příliš vlezlé trenéry, kteří jim nutí své služby, ačkoliv o ně nemají zájem. Nejhorší zkušenosti mají cvičenci zejména s externími trenéry.

4. Špatný výběr hudby


Při našem průzkumu jsme narazili několikrát na to, že fitness nadšenci nejsou spokojení s hudbou, která hraje ve fitku. Někteří uvedli, že jim nevyhovuje hlasitost hudby, jiní by dokonce ocenili úplné ticho, ale převážná část návštěvníků fitness center si stěžovala zejména na nevyhovující styl hudby. „Hudba je pro mě skvělou motivací k tréninku. Pokud je hudba opravdu motivační, často díky ní posunu své hranice dopředu. V gymu, kde pouští country si prostě dobře nezacvičím,“ tvrdí grafik Honza (31 let). Co se týká hudby, je těžké se zavděčit všem. Optimální variantou je hudba určená ke cvičení, která hraje například na GYM Radio – motivační, ideální na soustředění.

5. Nevyhovující otevírací doba

Nemalému množství lidí nevyhovují fitness centra s omezenou otevírací dobou. „Musela jsem změnit své domovské fitko jen proto, že mají celoročně otevřeno jen do osmi večer. V zimě mi to nevadí, ale v létě bych musela neustále volit mezi koupalištěm a tréninkem. Prostě bych si nestihla užívat hezké letní počasí,“ vysvětluje úřednice Michaela (34 let). Nicméně podstatně větší problém představuje to, když personál fitness centra  vyhazuje cvičence už hodinu před zavírací dobou. „Několikrát se mi stalo, že mě z gymu, kde oficiálně zavírají ve 22 hodin., začali vyhazovat už před půl desátou. To mě vážně naštvalo,“ říká student Jirka (22 let).Komentáře

Kaja87
mně například občas vadí podivné pohledy ... vím že nemám postavu modelky ale právě proto chodím do fitka
NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

NOVÉ
Snubní prsteny s rytinou nebo bez?

Snubní prsteny s rytinou nebo bez?

Životní styl

Svatba se vám pomalu blíží a vy začínáte navštěvovat klenotnictví a hledáte snubní prsteny. Nabízí se vám možnost nechat prsten ozvláštnit a udělat ho ještě více osobitější, to vše pomocí gravírování. Je ale lepší snubní prsten s rytinou nebo bez?NOVÉ
Jak odstranit vrásky na čele?
Zbavte se jich třeba během pauzy na oběd

Jak odstranit vrásky na čele? Zbavte se jich třeba během pauzy na oběd

Plastická chirurgie

Vrásky na čele nebo u kořene nosu se tvoří tím, jak se nám neustále smršťuje kůže podvědomou mimikou. Vrásky tak mohou trápit i jedince po dvacítce, věk v tomto ohledu určitě není rozhodující. Zkrátka někdo má mimiku výraznější, a vrásky jsou viditelné dříve a více. Naštěstí existuje lety prověřený a rychlý způsob, jak vrásky na čele odstranit.