Autem do Maďarska: Za Budapeští, ozdravnými lázněmi i sladkým mořem

Naplánujte si roadtrip do nepříliš vzdálené ciziny, která vám však poskytne nevšední zážitky. Koronavirovou pandemií utlumené služby se snad brzy začnou opět otevírat a vy si budete moci užít prodloužený víkend nebo rovnou celou dovolenou v Maďarsku.

img

Autem do Maďarska

Cesta do Maďarska vám vlastním autem zabere asi 5 hodin (z Prahy do Budapešti přes Slovensko). Než vyrazíte na cestu, ujistěte se, že máte platné povinné ručení, výbavu a cestovní pojištění. Elektronickou známku pro jízdu po maďarských dálnicích si můžete zakoupit ještě doma online či na čerpacích stanicích poblíž hranic (10denní známka pro osobní auto vyjde na necelých 270 Kč).

TIP: Jaká je momentálně koronavirová situace v Maďarsku? V současné době mohou na jeho území vstoupit jen osoby, které v minulých 6 měsících prodělaly covid-19, případně do země cestují za prací. Na hranicích jsou až do 23. 5. kontroly, pro všechny starší 6 let platí povinnost nosit roušku. Ostatní turisté si prozatím musejí na dovolenou v Maďarsku počkat na bezpečnější časy.

Budapešť – velkoměsto památek, hrdosti i termálních pramenů

Při své cestě byste určitě neměli opomenout navštívit Budapešť, hlavní město státu. Devátým největším městem EU protéká Dunaj, který je jedním ze symbolů metropole. Nad pravým břehem ční Gellértova hora s citadelou, se sochou Svobody a sochou svatého Gellérta, tento vrch byl již v 1. století př. n. l. obýván Kelty. Je odtamtud nádherný výhled na město i na Budínský hrad.

Na levém břehu pak poutá pozornost věžičkovitá budova parlamentu a bazilika svatého Štěpána. Budapešť je zároveň termální metropolí, v níž na povrch vyvěrá 123 léčivých pramenů, místní lázně je využívají při léčbě různých neduhů.

Sladké moře uprostřed Evropy

Pokud vás neláká ruch velkoměsta a raději si užíváte dovolenou na pláži, zajeďte si k Balatonu. Největší jezero ve střední Evropě vyniká téměř středomořskými klimatickými podmínkami, malou hloubkou a z jeho okolí pocházejí ta nejlepší maďarská vína. Teplá voda, pikantní jídlo a termální prameny napomohly Balatonu k získání druhého místa v žebříčku nejoblíbenějších maďarských turistických cílů (po Budapešti). Vyrazte do hrdé země tradic, léčivé vody, vynikajícího vína a neobvyklé řeči i vy. Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
TIPY A TRIKY
Jak na sluncem unavenou pokožku

Jak na sluncem unavenou pokožku

Kosmetika

Teplé počasí, slunění se na pláži a koupání v moři... Léto dělá s lidskou psychikou divy, jenže naše tělo volá naopak o pomoc. Nepodceňujte v létě kosmetickou péči – na pláži ani doma.

DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?NOVÉ
Dovolená mezi horami a Jadranem. Letošní prázdniny na Makarské!

Dovolená mezi horami a Jadranem. Letošní prázdniny na Makarské!

Plastická chirurgie komerční článek

Dlouhé a sluncem zalité pláže ve stínu borovic, překrásné bílé oblázky a Biokovo, nejvyšší pohoří na pobřeží chorvatského Jadranu. To jsou hlavní poznávací znaky Makarské riviéry, oblíbené dovolenkové destinace. Kde se na Makarské ubytovat?