Co dělat, aby byly vaše nohy jako v peřince?

Trávíte v práci celé hodiny na nohách? Pobíháte z místa na místo a nezastavíte se ani na sekundu? Pak určitě znáte ten pocit, kdy si večer konečně sednete a zjistíte, že vaše chodidla jsou otlačená, svaly žhnou únavou a záda bolí, jako byste celý den tahali pytle s cementem. Pokud chcete zmírnit dopady celodenního stání na nohách, pak vám pomůže zdravotní obuv. Vězte, že se vyplatí investovat do kvalitních bot, než poté složitě řešit zanedbané zdraví.

Co by měly mít ideální zdravotní boty 

  • Prodyšnost: v parných letních měsících oceníte především přírodní materiály, které jsou prodyšné a vaše chodidla v nich budou moct dýchat. Různé druhy zpracované kůže nebo textilu v kombinaci s korkem zajistí, že se vaše nohy nebudou příliš potit, a pokud se potit začnou, boty odvedou pot tak, že vaše noha zůstane v suchu. 
  • Odolnost: Pokud vám mají boty sloužit po celý den během mnoha měsíců, je nutné, aby jejich odolnost byla opravdu maximální. Odolné materiály je ale nutné kombinovat s materiály poskytujícími pohodlí. Hledejte tedy kombinaci pevné a odolné podrážky, měkké stélky a prodyšné podešvi.
TIP: Vyberte si zdravotní obuv online s dodáním domů nebo do jedné z pražských prodejen, kde si můžete boty pohodlně vyzkoušet.

  • Izolační schopnosti: Spousta lidí se během svého pracovního dne ocitne v místnostech s různými teplotami: horko na dvorku, chladný vzduch na dlážděných chodbách a ve sklepech, mráz vycházející z lednic nebo mrazáku, horko z trouby nebo od elektronických zařízení. Pokud má bota správné izolační vlastnosti, pomůže vám tyto rozdíly nevnímat nebo alespoň zmírnit jejich dopad. Do proměnlivých teplot je vhodná především korková platforma, přírodní korek totiž přirozeně izoluje a chrání vaši nohu před změnami počasí. 
  • Protiskluzová úprava: Občas přeběhnete přes vlhkou podlahu nebo rozlitou skvrnu? Pohlídejte si, aby zvolená bota měla protiskluzovou úpravu. Díky ní se budete moct cítit sebejistě i na vlhkém povrchu. 
  • Tvarovaná stélka: Ten hlavní důvod, proč spousta lidí sáhne po zdravotní obuvi, je jejich tvarovaná stélka. Ta pomáhá podporovat nožní klenbu a zabraňuje horším zraněním, které může způsobit nekvalitní obuv. Ideální je stélka, která drží tvar nohy, ale zároveň je flexibilní a částečně se přizpůsobí chodidlu nositele. 
  • Absorpce energie v patě: Pokud během své práce pobíháte z místa na místo a máte spíš rázný došlap, oceníte systém absorpce energie v patě. Tento systém při každém došlapu pomůže zmírnit důsledky dopadu nohy na tvrdý povrch, přičemž šetří kůstky a šlachy v noze. 
  • Přizpůsobivost: U zdravotní obuvi je více než u jiných bot důležité, aby přesně padla na vaši nohu. Vyberte si proto botu, která vám svou velikostí a tvarem skvěle padne. Výhodou je, pokud můžete obuv díky páskům nastavit tak, aby vám dobře seděla.
TIP: Potřebujete, aby vaše pracovní boty kromě pohodlí poskytovaly také nějaký speciální druh ochrany? Seznamte se s různými druhy pracovní obuvi.
img


Komentáře

NAPSAT KOMENTÁŘ Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pouze Vám na ní zašleme ověřovací zprávu.
(Váš komentář se zobrazí až po ověření Vaší e-mailové adresy.)

Jméno


Email


Komentář
:-) ;) ;) ;) :-( :-)   text tučně text kurzívou podtržený text pěkný odkaz YouTube video


Pošlete mi oznámení o dalších komentářích.
Zde se můžete Zaregistrovat (bez zaslání komentáře), případně Přihlásit

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.
DOPORUČUJEME
Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Mindfulness a další zbraně proti pandemii, neštěstí a stresu

Životní styl

Máme kapacitu a výbavu zvládat stres, který nám běžný život přináší, přesto můžeme mít občas pocit, že se nám hroutí svět. Navíc za současné situace je stres ještě umocněn a zoufalství začínají propadat i ti, kteří byli vždycky nad věcí. Jak stresu čelit a nezbláznit se z toho, co se kolem nás se děje?

NOVÉ
Vysoký cholesterol může zaskočit i sportovce

Vysoký cholesterol může zaskočit i sportovce

Životní styl

Zvýšená hladina cholesterolu se může objevit i u lidí okolo třicítky, a dokonce i u sportovců. Jak je to možné, když se jako hlavní příčina vysokého cholesterolu uvádí nezdravá strava a nedostatečný pohyb? Pomohou k jeho snížení potravinové doplňky či léky? A je zvýšený cholesterol opravdu tak nebezpečný, jak se o něm tvrdí?NOVÉ
Líčení zralé pleti: pár jednoduchých pravidel pro perfektní výsledek

Líčení zralé pleti: pár jednoduchých pravidel pro perfektní výsledek

Kosmetika komerční článek

Líčení zdůrazňuje přirozenou krásu, rozzáří vzhled a zkrášlí každou ženu. Umí zvednout náladu a dodat sebevědomí.  A pokud znáte určitá pravidla, můžete dokonalým způsobem vizuálně omladit pleť. Jak na to? To se dozvíte v následujícím článku.